Novi pocetak (modeli)

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Mar 24, 2022 7:14 am

To bi trebala biti Launch Edition koja će biti sasvim fino opremljena. Kasnije će biti dostupna dosta povoljnija klotara.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Mar 24, 2022 10:42 am

Po rečima menadžera ta prva edicija bi na svim tržištima (Evrope) trebala biti oko 39.000, a podrazumeva prilično bogat paket opreme, mild hibrid 150 KS, ako se ne varam "potkovice" 20", odnosno dosta toga za uložen novac. Kupac bira boju i neke sitnice, ali paket je unapred odmeren. Takođe čovek reče da treba sačekati oko mesec dana jer će tada po istoj ceni isti paket podrazumevati motor od 180 KS. Tek nakon toga kreće klasična prodaja i raspon cena od bazne, pa do top verzije.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Mar 25, 2022 4:42 pm



Stiže zvanična potvrda velikog SUV E segmenta za 2027. Dakle četvrti SUV nakon Stelvia, Tonalea i budućeg najmanjeg Brenera. U konkretnom slučaju full električno vozilo, što bi trebale biti i sve ostale Alfe od te godine. Stiglo novo doba definitivno. Kome se više sviđa staro doba, bolje da pikira neku što očuvaniju Giuliu (po želji i nešto starije!) i da je pazi i neguje što duže. Barem je to moja ideja, a Alfi svakako od srca sve najlepše u električnoj budućnosti. Ovaj put bez mene, a sa nekom novom klijentelom...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Mar 30, 2022 3:34 pm

Giulietta, no more.... :rolleyes:

ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Apr 04, 2022 11:44 am

ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Apr 12, 2022 2:30 pm

Alfa Romeo readies electric-only Mito replacement:

https://www.autocar.co.uk/car-news/new- ... eplacement

Slika
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Apr 12, 2022 7:52 pm

Iskreno, ne znam odakle sada ova vest, ali veoma bi me obradovalo da je istinita. Ono što se do danas pričalo jeste da nema zamene ni za MiTo, ni za Giuliettu, već da umesto njih idu Tonale i "Brennero". Za Tonale znamo sada o čemu se radi, a Brennero zamišljaju nekako ovako:

Slika

Ovaj eventualni "pravi" naslednik MiTo na fotki deluje sjajno. Nadam se da će ga biti, pa makar i u skroz električnoj priči. Doduše ne znam postoji li tržište za tako nešto ako znamo da ni za MiTo nije bilo nekog interesa. Žao bi mi bilo da mu ubace zadnja vrata zaista. Da mogu izbacio bih i ona na mojoj Giuliji, a kamoli na tako malom vozilu koje i treba da bude hot-hatch, te da ima formu coupea da bi to bila savršena priča. Barem ako neko mene pita :)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Maj 03, 2022 3:31 pm

https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktual ... r-15192188

Tuga ako je istina, a nije iznenađenje ako je upravo tako :( Malo je što se ide na isključivo na struju, već sa gase i retke uobičajene karoserijske forme. Biće klasične benzinske Giulie tražena roba među tradicionalnim fanovima...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Maj 03, 2022 11:44 pm

Trziste tako diktira jbg. Meni je samo glupo sto mnogi proizvodjaci promene komplet segmet i tip vozila i daju mu isto ime sa nekog prethodnog modela
Slika
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Maj 04, 2022 7:22 am

Znam da tržište traži, ali pitanje je koliko je samo do kupaca, a koliko ima i do proizvođača. Kao i kod mode, neko diktira trendove, a ne možeš nositi ili voziti nešto čega nema. Ne verujem da bi kupci skroz odustali od vožnje da nema SUV-a. Teško da je tržište većinski odlučilo i da se odustane od SUS i da se masovno pređe na struju.

Jedino mi nije jasno to što smo se do nedavno smejali Amerima koji masovno voze one kamiončine, a sada smo u istom loncu dobrovoljno, uprkos tome što ovde infrastruktura nije ni blizu prilagođena takvoj modi!?
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
ChobbyNS
Garaža: 147 jtd
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 44
Pridružio se: Sre Feb 29, 2012 10:03 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Maj 04, 2022 3:27 pm

Ti američki kamioneti su veličine 2 evropska suv-a, nismo ih još dostigli, opušteno
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Maj 04, 2022 5:59 pm

Zabluda je da tržište diktira kretanja, potrebe i potražnju. To je bilo nekada u romantičnim vremenima kapitalizma. Sada tržište ima uticaja na globlana kretanja tek kada se stvori nova potreba i tržište, pa onda tržišna kretanja imaju više korektivni uticaj nego odlučujući, Konkretno, el. kola niko nije hteo da uvede dok nisu naterali auto industriju u tom pravcu. Sva ta priča ide na silu i na osnovu nategnutih argumenata...kako ide vreme vidi se da su sve nategnutiji, počev od ekologije, pa do stanja rezervi fosilnih goriva. Inače, mogli smo još komotno barem 20 godina da teramo po starom s obzirom na stanji rezervi nafte u svetu. I el. kola nisu trajno nego prelazno rešenje koje je s obzirona na rezerve litijuma i drugi retkih, a bitnih materijala može trajati najviše oko 30-ak godina, a onda će morati da se kreira novo rešenje, a to će verovatno biti vodonik koji bi mogao i sada da se promiviše, ali neće...zašto bi ako ovako mogu dva puta da prodaju iznova nove tehnologije, umesto samo jednom.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Maj 04, 2022 6:19 pm

ChobbyNS napisao:
Sre Maj 04, 2022 3:27 pm
Ti američki kamioneti su veličine 2 evropska suv-a, nismo ih još dostigli, opušteno Slika
Još ne, ali na dobrom smo putu ;)

Da, slažem se da tržište nije to koje istinski diktira uslove. Pre će biti da zakulisni trendsetteri navedu tržište da misle kako im je upravo takav proizvod potreban, a dalje ide čista psihologija i uverenje da se zapravo samo tržište, odnosno kupci pitaju.

Isto kao i u vezi struje. Čini mi se da je nekoliko likova uživalo u popularnim SF filmovima mlađih dana gde zuje isključivo vozila na struju, a sada sa dovoljno moći i uticaja žele da skroje svet u skladu sa svojim željama. Jedan po jedan moćni proizvođač potpadao je pod uticaj, dostignuta je kritična masa i sada više nema nazad jer je uverenje da onaj ko zaostane u toj priči kasnije može samo katanac.

Iskreno mi je žao što priča sa vodonikom nije ozbiljnije razrađena, a to je Toyota baš gurala i ne gubi nadu i dalje. Valdja iza toga nije bilo dovoljno jakog lobija i trendsettera. Toliko je drugih opcija u igri, a možda ni SUS motori još uvek nisu rekli konačnu reč:

https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktual ... a-15192729
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sub Maj 07, 2022 6:20 pm

Da li je realno da su na Tonale sa prilično bogatim paketom opreme (Speciale) stavili fake izduve i samo jedan skriveni "pimpek"!? :rolleyes:

Slika Slika

Slika Slika

Jedna od najgroznijih pomodarija u moru gluposti, čak i kad je u pitanju ova klasa vozila sa manje sportskog karaktera. Barem ako se ja pitam.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sub Maj 07, 2022 8:16 pm

Ovo meni i ne lici na izduve. Kakvih sve ima fake izduva tonale je odlican
Slika
Slika
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sub Maj 07, 2022 8:50 pm

Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sub Maj 07, 2022 11:15 pm

@ bums85
Dobro, uvek može gore :roll: Mene takve stvari strašno nerviraju, čak do mere da bih zbog toga odustao od automobila. Zar se mora svako pomodarstvo ispratiti, čak i kad je ovako besmisleno?
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Ned Maj 08, 2022 12:32 am

Da se nadovežem na Alvirovićev prilog...

Na ovim prvim vožnjama koje organizuju fabrike, mediji retko iznose neke ozbiljne kritike iz razloga što nije pristojno pljuvanje po prozvodu na premijeri u organizacije fabrike i kad vas goste i tetoše, a drugo i zato što niko za tako kratko vreme ne može da upozna sve osobine vozila.
Ipak, Tonale je dosta neprijatno iznenadio količinom loših prvih ocena. Ako je to tako u prilici kad se svi keze i prave ljubazni mogu da mislim šta će biti kad krenu ozbiljni nezaivisni testovi bez asistencije fabrike. Pre svega, izgleda da su usrali motku sa tct menjačem, umesto da su stavili klasični autiomatik. Ima toga još...Kako izgleda konkunrecija neće imati šta mnogo da brine.

https://www.topgear.com/car-reviews/alfa-romeo/tonale

https://www.autoexpress.co.uk/alfa-rome ... 022-review

https://www.auto-motor-und-sport.de/fah ... le-veloce/
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Ned Maj 08, 2022 9:32 am

Nakon svih prvih utisaka i testova teško mi je poverovati da je stigao spasilac brenda koji će prodajom opravdati očekivanja. Iskreno, ovo je prvi Alfa Romeo od mojih dečijih dana koji u meni ne izaziva očekivanu emociju i koga nemam izraženu želju da vozim i posedujem. U neku ruku ga i ne doživljavam kao pravu Alfu. Čekam još da vidim Tonale uživo, pomogla bi i neka kraća vožnja, ali retko kada me osećaj prevari.

Nije čak toliko problem ni u segmentu vozila. Kada ne bih imao alternativu uopšte se ne bih bunio da vozim Stelvio. Ali ovde već imam ozbiljan problem sa zaljubljivanjem. Mnogo je detalja koji kvare idilu, a koji su realno mogli biti izbegnuti. Koliko bi samo bilo bolje da smo dobili pravog naslednika Giuliette, izrađenog sa pažnjom, tehnologijom i genima jedne prave rasne Alfe. Ali...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Jul 07, 2022 6:14 pm

Dame i gospodo - Alfa Romeo Tonale :)

Slika Slika

Slika Slika

Slika Slika

Slika Slika

Slika Slika

Slika Slika

Slika Slika

Slika Slika

Slika Slika

Stigao Tonale u Srbiju, ovaj je već registrovan i služiće kao demo vozilo. Kao što sam više puta konstatovao, u pitanju je prvi Alfa Romeo koji u meni ne budi željenu i očekivanu emociju. To nije bio dobar znak. Prvi susret uživo doneo je ipak neku emociju. Svaka Alfa uživo deluje bolje nego na slikama, a ova je još Rosso, na 20" felnama sa omiljenim "potkovicama". Ima tu nekog šmeka definitivno :)

Ali opet onaj osećaj da je u pitanju osetno propeta varijanta Giuliette, gde se ponovo vozač penje u vozačko sedište, umesto da se spušta. Unutra poznata priča. Volan skroz preslikan sa Giulie/Stelvia, sa sve šaltalicama, poznata ventilacija, ključ identičan, dugmići slični. Osećaj je visokog kvaliteta nesumnjivo, a sedišta su mi se onako na prvu loptu jako svidela, rado bih takvu varijantu video u Giuliji i odmah sam se pitao da li je položaj sedenja i pedala bolji nego kod mene!? Za odgovor na ovo pitanje ipak je potrebno pregaziti neku kilometražu, ali što se udobnosti sedišta tiče, pogodili su skroz. Ručica menjača mi se manje dopada, još manje onaj displej multimedije koji nije integrisan, baš kao i digitalni cajgeri. Sve sam to zamerio još pre viđenja uživo. Ima lepih detalja, ali generalno mi se više dopada enterijer Giulie.

Ponovo pogled spolja, jako me nerviraju oni lažni izduvi, mada neko neupućen ne bi uopšte to konstatovao. Ovo je najslabija verzija od 130 KS (+ 21 strunih KS) i ovako opremljena košta 39.000, dok za jaču od 160 KS treba doplatiti još 2k kada bude dostupna za poručivanje. Naravno, mojoj polovini se jako svideo jedan ovakav koncept vozila, sa sve bojom i opremom. Na momenat je čak zažalila što nije malo sačekala sa kupovinom, a onda sam ja rešio da napravim jedan mali eksperiment i ponudim zamenu za Giuliu, 1 na 1! Cenovno je tu negde, a ako je već tako da je Giulia izgubila vrednost čim je izašla iz salona, bez obzira što je pređeno samo 3,5k, ostala je varijanta da se zbog hibridnog pogona od države dobije 2.500€, pa da se tu traži ravnoteža u ceni.

Ali menadžer reče upravo ono što ja već znam, a što je polovina trebala da čuje. Giulia/Stelvio su liga za sebe, pravi, čistokrvni Alfa Romeo modeli, verovatno najbolje što je fabrika ikada izbacila na tržište (misleći na velikoserijske primerke), a Tonale je ipak kompromis. Onako kao prodavac on apsolutno preporučuje Tonale od srca, ali kao Alfista Alfisti, poenta je da je ono ispod Alfine šminke ipak Jeep, misleći na mehaniku, tehnologiju, hibridni sklop... Čovek vozi Renegade, a podrazumeva se da je službeno probao sve iz game, pa tako reče da ovo jeste u suštini prepakovani Compass, da se vozi bukvalno kao Jeep i osećaj u vožnji je praktično identičan. Čak i sedišta koja mi se baš dopadaju dolaze iz Jeepa. Uz sve to ipak ovaj hibrid ne nudi osećaj i adrenalin kao Giulia od 200 KS. Još kad je na kraju dodato da je država izgleda iscrpla subvencije za hibride za ovu godinu i da još samo dotira za plug&play, sva je magija nestala i priče o trampi, makar u šali, završene su :D

Mogla je tu pasti i neka probna vožnja za komplet utisak, ali onda mi pogled pade na moju Giuliu na parkingu pa smo se ipak sa osmehom na licu vratili svojoj Alfi :)

Šta reći na kraju!? Ostaje mi utisak da Alfa jednostavno radi ono što u ovom momentu mora da radi ako želi da proda nešto. Moguće je da će Tonale imati dobru prodaju. Solidan je to, interesantan kompaktni SUV, prijatnog izgleda za svoju kategoriju. Nekako u njemu ipak vidim više ženski svet, eventualno mlade menadžere koji vole trendy vozila, bez nekog posebnog obzira na emociju, tradiciju, performanse... Želim mu sav mogući uspeh i vrhunsku prodaju jer je to spas za brend. Što se mene, odnosno nas dvoje tiče, sve je bilo jasno i pre šale o trampi. Neće Giulia nigde, još duuuugo, ako ikada :wave:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
iamivan
Garaža: Alfa Romeo Stelvio Veloce MY21 2.0 280ks
Lokacija: Niš
Postovi: 77
Pridružio se: Sre Nov 20, 2019 2:38 pm

Novi pocetak (modeli)

Pet Jul 08, 2022 12:02 am

Imao sam i ja priliku da vidim Tonale uživo i sednem u njega, i otprilike sam isti osećaj imao.

Auto spolja nije loš, farovi i novi skudeto izgledaju kul, ali sam oblik auta iz profila je meh. Fali mu malo jači stav, malo ozbiljnija poza.
Nezahvalno je porediti ga sa Stelviom, ali ako pogledamo njega iz profila, on ima sve to što Tonale-u fali - agresivnost, jak stav, neki "statement" što bi Englezi rekli.

Enterijerom takođe nisam oduševljen. Menjač je totalno promašen, DNA prekidač je na čudnoj poziciji, a nataknuti tablet da ni ne pominjem.

Volan i sedišta su dobri, a moram priznati da mi se digitalni kokpit svideo. Nisam toliki fan onog retro dizajna cajgera, ali hvala bogu može se promeniti da brojke budu moderne kao što ih Giulia i Stelvio imaju. Generalno su baš dobro rešili dizajn kokpita, korisničko iskustvo je super, i sviđa mi se što nisu otišli u nekom spaceshuttle smeru sličnom BMW-u i Audi-ju. Ceo vajb kokpita je analogni u digitalnom obliku što je super.

Infotainment mi sada deluje previše zakomplikovano. Giulia i Stelvio nemaju bog zna kakav infotainment, ali mi se više sviđa korisničko iskustvo kod njih. Veliki minus za Tonale-a što nema onaj okrugli dial što imaju druga dva modela koji služi za navigaciju kroz sistem. Ne sećam se kada sam u svom automobilu pipao sam ekran da zadam komandu pored dial-a.

Dok sam sedeo i gustirao auto, dobih info od prodavca da je Stelvio refresh planiran za sledeću godinu i da će ga već krajem te godine imati kod sebe (inside info). Najveće novine na njemu će biti nove LED svetlosne grupe i digitalni kokpit- jedine stvari gde Stelvio kaska za konkurencijom. Infotainment neće previše menjati, a dial ostaje.

Tako da jedini vredni naslednik u odnosu na trenutni auto koji imam jeste novi Stelvio kada bude izašao. Sve ostalo mi deluje kao downgrade iz više uglova. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Jul 08, 2022 5:38 pm

Slike od pre par nedelja iz Milana :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
milanche90
Garaža: Stelvio 2.2 180HP
ex Giulietta 2.0 170ks
ex 147 1.9 120ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Jul 18, 2018 9:47 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Avg 11, 2022 4:47 pm

Danas sam probao Tonale 130KS (test voznja) - auto mi se bas dopao spolja, ali unutra uopste nije po mom ukusu. Menjac izgleda bezveze, tablet umesto integrisanog infotainment-a, ispod dosta dugmica, prilicno lose i nekako jeftino izgleda, pritom je Speziale paket opreme, sto je Veloce + zimski paket. Sam auto nema snage, veoma se tromo ponasa u voznji. Ne znam kakav je ovaj jaci, od 160KS, ali sumnjam da je nesto mnogo bolji.

Sve u svemu, pomislio sam da bi mozda bila dobra ideja da predjem na Tonale, sa Stelvija, ali nakon danasnje voznje mogu samo reci da od toga nema nista. Stelvio je mnogo ozbiljniji auto u svakom smislu.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Avg 11, 2022 4:57 pm

Eto, praksa samo potvrdila ono što se teoretski sumnjalo uz napomenu da mene ni očni test nije oduševio, odnosno ni pojava spolja ne izaziva neke posebne emocije i žmarce. A videh i Rosso i Misano, što bi uz Montreal bio triling nekih najzanimljivijih boja. Da se sa tom tehnologijom uletelo ozbiljno u realizaciju nove Giuliette moglo je to biti baš interesantno, ali voljom kupaca tržište za klasične hatch automobile danas praktično ne postoji za neke veće serije...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Avg 18, 2022 3:31 pm



Šta reći, a ne zaplakati!? :rolleyes:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”