Yugo 1.1 EFI

Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Yugo 1.1 EFI

Pet Jul 22, 2022 9:07 pm

Jedan teaser:
Slika
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
YUgisa

Sub Jul 30, 2022 8:24 pm

Napokon zavrseno farbanje, nije savrseno ali bice dovoljno dobro. Ustanovljen je problem sa farbanjem, a to je da sam porucio uvek umesanu farbu i iako je razredjena po specifikaciji proizvodjaca, ova nijansa jednostavno ne funkcionise tako. Cim je prepolovljen razredjivac, pokrivnost i potrosnja nikad bolji. Pa pored branika, pragova, maske i gepek vrata (gde je dodata crna bordura oko stakla), ofarbana i karoserija ponovo kao i prednji blatobrani:
Slika Slika Slika
Slika Slika Slika

Na ljubicastom samo napravljen trajniji prikljucak za kompresor da nema problema sa air liftom:
Slika Slika
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
YUgisa

Sub Avg 06, 2022 9:04 pm

I sad kad smo zavrsili sa farbanjem, da nastavimo dalje sa farbanjem :D Oprani motor i menjac, pa ofarban blok:
Slika Slika
Slika Slika

Ugradjen 48mm leptir umesto 45, ugradjen stelujuci regulator pritiska goriva, dignut sa 3 na 3.4 bara, sredjen natpis na usisnoj i zamenjeni svi semerinzi i dihtung poklopca ventila:
Slika Slika Slika

Posto je kvacilo jedva imalo tragova habanja, nadao sam se da ga necu morati menjati ali ispostavilo se da je korpa totalno zamorena, pa je uzeto novo pojacano kvacilo, pa kad vec skidamo remenice i zamajac, ujedno sam odlucio i da ih olaksam, pa smo ovom prilikom olaksali auto sa zamajacem za 1330g, novo kvacilo koje je lakse 697g od fabrickog, remenicu bregaste za 70g, remenicu male bregaste za 21g, remenicu radilice za 192g:
Slika Slika Slika

Onda je na red dosao karter, njega smo kompletno ocistili i ofarbali ali pre toga smo dodali jos jednu pregradu i senzor za temperaturu ulja. Plus modifikovan zastitni lim izduvne grane da bude malo funkcionalniji:
Slika Slika
Slika Slika

I za kraj, remontovana letva volana, prestelovani zazori, stavljena Pa6 caura i dodata mazalica:
Slika Slika
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Čet Avg 11, 2022 4:04 pm

Lud posao radis brt😍
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
YUgisa

Čet Avg 11, 2022 4:58 pm

Trudim se da napravim mojima za penziju, a da potraje i do moje :D

Povratak na “Automobili Prijatelja”