Kupovina prve Alfe - Alfa 159

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Cetansmcz
rookie
Garaža: Opel z20let
Lokacija: SM
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Jun 30, 2022 8:04 pm

Kupovina prve Alfe - Alfa 159

Čet Jun 30, 2022 8:10 pm

Pozdrav svima.
Radi prodaje trenutnog auta, imam zelju da mi sledeci auto bude alfa 159. Kako nikad pre nisam vozio alfu, a sve teme o njihovim manama i prednostima su prestare, zeleo bih ovde cuti iskustva od ljudi koji su vozili alfu. Dakle159-ka, dizel/benzin do 2000ccm. Koji motor, koja godina, mane, na sta obratiti paznju pri kupovini, karavan ili limuzina itd itd. Bukvalno nista ne znam o alfama pa bi svaka pomoc dobrodosla.
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Kupovina prve Alfe - Alfa 159

Čet Jun 30, 2022 9:48 pm

Tema po forumu ima dosta sa raznim informacijama i sve su manje ili više korisne nebitno koliko su stere.

Ova tema ima osta informacija koje tebe interesuju pa možeš prelistati ako već nisi
viewtopic.php?t=52096&start=850

i srećna potraga ;)
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Kupovina prve Alfe - Alfa 159

Pet Jul 01, 2022 5:27 pm

Budući kolega, pre nego što kreneš u konkretnije stvari ponešto ipak u startu moraš sam sa sobom da razjasniš. Tipa da li više voliš benzin ili dizel, koja ti je okvirna godišnja kilometraža, da li više gradska vožnja ili otvoren put, da li ti treba porodičan automobil sa više mesta u prtljažniku ili ti više paše i posao radi limuzina, koji ti je okvirni budžet i slično... Kada izađeš sa tim argumentima onda postoji jasnija slika, lakše se pronalaze konkretne stvari na forumu, a i kolegama je jednostavnije da izađu sa dobrim savetima, pa čak i direktnim predlozima 159-ki sa oglasa ili još bolje iz naših redova.

U svakom slučaju srećno, 159 je veoma dobar, lep, solidan i bezbedan automobil u bilo kojoj varijanti, naravno ako je održavan sa dovoljno pažnje i ljubavi tokom svog dosadašnjeg životnog veka :arflag
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER

Povratak na “Area Servizio”