Alfa Romeo 159 - Multimedia

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
Krneta
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 117
Pridružio se: Ned Sep 03, 2017 7:59 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Sub Mar 27, 2021 11:33 am

Te žice što su odsečene idu u žuti iso džek koji služi da prenese zvuk sa blue & me uređaja na radio, zbog toga ne čuješ zvuk ni kad te neko zove a ni kad pustiš pesmu sa usb. Ako imaš neko znanje oko elektrike možeš nabaviti taj konektor pa spojiti sam 3 žice ako ne neka ti neki električar to uradi, u svakom slučaju nije veliki posao.
Korisnikov avatar
Puzo81
Garaža: Alfa romeo 159 1.9Jtdm 180ks Lusso edition
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 614
Pridružio se: Pon Jul 25, 2016 3:20 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Uto Mar 30, 2021 9:01 am

Krneta napisao: Te žice što su odsečene idu u žuti iso džek koji služi da prenese zvuk sa blue & me uređaja na radio, zbog toga ne čuješ zvuk ni kad te neko zove a ni kad pustiš pesmu sa usb. Ako imaš neko znanje oko elektrike možeš nabaviti taj konektor pa spojiti sam 3 žice ako ne neka ti neki električar to uradi, u svakom slučaju nije veliki posao.
Hvala lepo.

Nabavio džekove.
Kod svih drugih 159 zeleni konektor je pun dok je na žutom samo jedan pin tj Boss sa šeme (aktiviranje pojačala ko ima Bose sistem).

Prebacio 3 pina u žuti (levi kanal, desni kanal i na sredini je masa). Dobio sam glas sagovornika na zvučnike kada uparim sa BT preko moba.

Glas sagovornika se podešava samo na volume zvučnika + - ili ima negde u meniju borda ili cd radija da se pojača?

Usb fleš sam formatirao u FAT32 i čim se ubode u kasetu krenu pesme na bordu kao gore na slici ali nema zvuka. Da li se negde posebno prebacuje da bih čuo muziku sa usb?



Bio si u pravu za komande volana, mini iso džekovi nemaju veze sa istim . Takođe desna strana volana , prebacivanje pesama kao i foldera na MP3 CD-u ne radi dok nije dati kontakt :blackeye: .
Korisnikov avatar
Maxmilijan
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003

Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 2010
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 264
Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 8:54 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Uto Mar 30, 2021 3:45 pm

Muzika tj.pjesme na flesu treba da budu maksimum 192kbps da bi ih citao fabricki plejer. Mozda moze biti da zato ne cujes pjesme, mala vjerovatnoca ali toliko se razumijem vise ne :)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Korisnikov avatar
Krneta
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 117
Pridružio se: Ned Sep 03, 2017 7:59 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Uto Mar 30, 2021 4:36 pm

Moguće da je onda trebalo ubaciti u zeleni džek te žice al svejedno bi bila ista funkcija, čim čuješ glas sagovornika trebalo bi da čuješ i muziku sa usb jer isti signal ide u radio i za muziku i za telefon. Moguće da imaš onda neki problem sa blue&me uređajem ili što kaže kolega da format pesme nije odgovarajući na flešu, mada kontam da onda nebi ni pustio pesmu a tebi sve normalno ide i pokazuje. Probaj da ubaciš onda te žice u zeleni džek isti je raspored kao na žutom pa testiraj.
Korisnikov avatar
Puzo81
Garaža: Alfa romeo 159 1.9Jtdm 180ks Lusso edition
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 614
Pridružio se: Pon Jul 25, 2016 3:20 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Uto Mar 30, 2021 9:29 pm

Čitao sam na nekom fiat forumu da je max 320kbs/s pesma i 16Gb fleška i da B&M baguje žešće ako u pesmama ima pored id3 traga i druge "ekstenzije", slika albuma...

Danas sam skinuo sa B&M sajta engleski jezik, prebacio na flešku i učitao na alfu da bih eleminisao tetu na nemačkom, uspešno odrađeno.

Kada sam kupio džekiće ovako su izgledali pinovi na njima (2slike).

Jedno pitanje za pokretanje muzike sa fleške, kada namestim na bordu u podešavanjima media player na automatic play na ON da li treba da krene odmah da muzika ( čim ubacite flešku u slot) i da prekine pesme ako je do tada svirao recimo cd u uređaju ili radio...?

@KRNETA Znači na pin TEL MUTE na šemi stavim masu i još ta dva pina ispod i iznad ostale dve žice?

Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
Krneta
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 117
Pridružio se: Ned Sep 03, 2017 7:59 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Uto Mar 30, 2021 10:22 pm

Sad gledam šemu ipak ide u žuti kao što si povezao to je to, ne znam zašto ne radi muzika sa fleša verovatno je neki deugi problem. Evo šeme sistema pa možeš pogledati kako je povezano.

Slika

P020 je radio a M162 je blue&me
Korisnikov avatar
Maxmilijan
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003

Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 2010
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 264
Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 8:54 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Sre Mar 31, 2021 3:47 am

Ja sam probao sa 192kbps radi svaka pjesma pa sam skinuo i jedan portable converter pa uvijek konvertujem sa 320 na 192. Ima nedje na uputstvu za 159 se pominje bitrate od 192. Ako je automatski cim ubacis fles krece media player, posle par sekundi. Ili cim upalis auto ako je fles u kaseti cita njega uvijek odmah.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Korisnikov avatar
Puzo81
Garaža: Alfa romeo 159 1.9Jtdm 180ks Lusso edition
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 614
Pridružio se: Pon Jul 25, 2016 3:20 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Sre Mar 31, 2021 7:29 am

Hvala obojici :arflag

Skinuo sam par stvari sa 192kbs/s pa ću probati.


Bitno mi je da radi BT i pozivi kao i prebacivanje foldera sa MP3 preko volana na narezanom CD-u. Zvuk sa CD je dosta bolji nego sa USB kada sam puštao na ex Sonyju 2din koliko sam primetio.


Budući da je CD Bosch sa restajla 2011 i ima AUX on verovatno takođe radi preko žutog džekića ali tek pošto se stavi umesto ovog preko kod ide B&M :?

Slikascreen shot tool

Slika




Update na 5.5 i 5.6 je sada nemoguć jer piše na sajtu da je istekao adobe preko kog je išla podrška.


Ovde imate budženje B&M od nule https://www.forum.alfaholicy.org/zrob_t ... anguage=en
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Sre Mar 31, 2021 8:16 am


Puzo81 napisao:
Jedno pitanje za pokretanje muzike sa fleške, kada namestim na bordu u podešavanjima media player na automatic play na ON da li treba da krene odmah da muzika ( čim ubacite flešku u slot) i da prekine pesme ako je do tada svirao recimo cd u uređaju ili radio...?
Da, treba da prekine cd ili radio i da pusti sa fleša.
Radi i sa većim fleševima B&M, sa 32 i 64 gb sigurno jer tako i ja puštam.

Gesendet von OnePlus 8T mit TT

Korisnikov avatar
Puzo81
Garaža: Alfa romeo 159 1.9Jtdm 180ks Lusso edition
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 614
Pridružio se: Pon Jul 25, 2016 3:20 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Sre Mar 31, 2021 8:22 am

Kada ubodem meni paralelno ide na bordu i na CD ( i ne prekida se CD ili radio) hahaha

Možda treba nešto preko dijagnostike da se resetuje ili da skinem klemu na 10ak minuta da resetujem B&M centralu, ne znam da ga hebeš.
Korisnikov avatar
Puzo81
Garaža: Alfa romeo 159 1.9Jtdm 180ks Lusso edition
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 614
Pridružio se: Pon Jul 25, 2016 3:20 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Čet Jun 24, 2021 10:17 pm

Skidao klemu za B&M, ništa se ne dešava. I dalje idu pesme sa usb na bordu ali ne prekida CD ili FM.

Budući da ima aux kupio sam 3,5mm sa žutim džekom i ubo ga umesto postojećeg žutog preko koga ide B&M.
Pitanje je kako da dođem do natpisa AUX na cd jer sada kada ubodem mob ne čita sa njega. Gledao sam klipove o stisnu samo taster CD i odmah pokaže AUX al to kod mene neće?

Nije moja slika
Slikaтест мыши онлайн
janjic
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Gradiska
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Jun 24, 2021 11:07 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Pet Jun 25, 2021 10:20 pm

Pozdrav svima, ja sam novi na forumu, ne snalazim se bas najbolje da sad ne otvaram novi topic a vidim da ste pisali slicno na ovoj temi, nije bas kao moj problem ali mi treba pomoc pa se nadam da cu je ovdje naci.
Imao sam obicni radio u alfi 159 pa sam uzeo neki kineski 2din sa onom odgovarajucom blendom, sada sam kupio trim-konzolu na kojoj je fabricki bila velika navigacija i sada taj moj 2din kinez vise ne odgovara u taj otvor.
Zanima me postoji li negdje da se kupi aftermarket multimedia koja odgovara dimenzijama otvora na konzoli u kojoj je bila fabricka navigacija?
Postavio sam sliku navigacije originalne i postavio sam jedno od rjesenja koja bih mogao uraditi ali bih vise volio da nadjem aftermarket prave velicine da odgovara bez te velike plastike okolo, ako neko zna gdje ima da se kupi neka mi ostavi neki kontakt-link. Hvala :)
Slika

Slika
Branko159
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Sep 23, 2017 10:40 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Čet Dec 23, 2021 8:55 am

Poz ljudi zanima me jel ima neki update da uradim na multimediju? Imam fabricku nav pre rest... Nesto sam pokusavao da nadjem pa nisam uspeo upste... Da li neko zna dal postoji uospte nesto novo za tu nav? Hvala unapred
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Pon Dec 27, 2021 9:58 am

Postoji samo jedan update firmware 12.3, sve je mnogo ljepše i modernije. Izgleda ovako:


Slika
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Uto Jun 14, 2022 8:57 pm

Sta da kupim od multimedie na kp, preferiram sam da ugradim. Ima od 130 i 250e.. U cemu je razlika i koje su prednosti i mane.
Kad vec kupujem zelim da navigacija, komande na volanu, telefon i samo povezivanje preko bt ide glatko. Ako tu nema nikakvih zajebancija oko konektora onda cu da se ohrabrim i kupim.
Igor37
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Beograd
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Jun 05, 2022 5:49 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Pet Jun 17, 2022 11:00 pm

Po mom licnom iskustvu ova je najbolja
Slika
Ostale koje sam koristio su imale neke bagove (vuku mnogo struje, kvari se bluetooth i sl.)
Ova jeste najskuplja, ali se najbolje pokazala. Opet ponavljam, to je moje iskustvo.
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Ned Jun 19, 2022 6:44 am

Pusti link gde ima da se kupi ako ti nije tesko ili daj tacnu oznaku. Sledeceg vikenda idem za gr pa bih voleo to da namestim...
Branko159
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Sep 23, 2017 10:40 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Ned Jun 19, 2022 7:26 am

Ima li ko link za update navigacije,kod mene je ona stara ruzna... Pokusavam da nadjem al svi linkovi su nevazeci, hvala unapred.
Jel treba da se fleshuje preko cd ?
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Ned Jun 19, 2022 8:04 am

Mislim da ćeš teško to da nađeš, a i realno fabrička multimedija je zastarela, koliko god volim da sve bude fabrika ipak je bolje da je prodaš i ugradiš nešto modernije....
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Ned Jun 19, 2022 8:05 am

Branko159
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Sep 23, 2017 10:40 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Ned Jun 19, 2022 5:43 pm

Pa slazem se...al ono malo je ozbiljnija cifra a iskreno imamo nekih ulaganja u auto...video sam da ima dosta nav koje odgovaraju za alfu
Igor37
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Beograd
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Jun 05, 2022 5:49 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Pon Jun 20, 2022 6:58 am

sasami napisao:
Ned Jun 19, 2022 6:44 am
Pusti link gde ima da se kupi ako ti nije tesko ili daj tacnu oznaku. Sledeceg vikenda idem za gr pa bih voleo to da namestim...
Ja sam preko ovih ugradio. https://autonavigacija.rs/alfa-romeo-15 ... quad-core/
Pozdrav
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Pon Jun 20, 2022 8:34 am

Ne vredi kupovati onu jeftinu od 120e, nema fizicke dugmice samo tach screen, nema cd, a nisam siguran dal i komande na volanu rade... Nema otvor ni za sd kartice.
Korisnikov avatar
Lakson
Drug Član
Drug Član
Garaža: ̶ ̶̶̶A̶̶̶l̶̶̶f̶̶̶a̶̶̶ ̶̶̶R̶̶̶o̶̶̶m̶̶̶e̶̶̶o̶̶̶ ̶̶̶1̶̶̶5̶̶̶6̶̶̶ ̶1̶.̶9̶ ̶J̶T̶D̶m̶ ̶̶̶S̶̶̶p̶̶̶o̶̶̶r̶̶̶t̶̶̶w̶̶̶a̶̶̶g̶̶̶o̶̶̶n̶̶̶
Alfa Romeo Giulietta SUPER 1.4 TB
Alfa Romeo 159 2.2 JTS
Lokacija: Beograd
Postovi: 41
Pridružio se: Pet Jul 15, 2022 5:09 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Uto Sep 12, 2023 8:30 pm

Stara tema, isto pitanje. Treba mi savet za multimediju za 159-ku. Za sada sam imao 3 ideje:

1. Blaupunkt Amsterdam 290BT. Najbolje paše sa RCF-ovim zvučnicima koji su u 159-ci, solidna cena. E sad zvao sam momke iz velteha koji su mi rekli da to više nije taj blaupunkt koji mi znamo, da im je sve sada "Made in PRC" i je Pioneer mnogo bolji. Da mi to nije rekao iskreno ne bih bio u dilemi.

2. Pioneer multimedija. Skuplja, moguće bolja, ali nema točkić sa podešavanje jačine tona. Možda nekima glup detalj ali poučen pređašnjim iskustvima samo je ultra ne praktično. Plus na sve to čuo sam da nema smisla uzimati Pioneer multimediju bez pioneerovih zvučnika. Koliko je to tačno ne znam.

3. Frankenštajn varijanta. Naknadno ugrađivanje Blue&Me-ja + multimedija druge generacije + aux + adapter aux to BT. Najludačkija, najskuplja i možda najneisplatljivija opcija ali bi svakako estetski najbolje izgledala. Mislim da sam već polovično odustao od ove varijante ali je idalje na stolu čisto da čujem još nečije mišljenje da li sam toliki idiot.

Naravno tu su bile i varijante sa Alpine multimedijom, ali da dajem 800-1000e za to malo mi je previše. Android i Kina mi ne dolaze u obzir iz nekih ličnih mentalnih oboljenja. Ako neko ima neki predlog stavrno je dobrodošao pošto više iskreno nemam ideja šta da radim.
"Zvuk violončela koji svira anđeo na jastuku od meda" :quadrifoglio
newshkalo
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Belgrade
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Jan 05, 2024 7:49 pm

Re: Alfa Romeo 159 - Multimedia

Pet Jan 05, 2024 8:00 pm

Pozdrav svima,

Kupila sam 159 sa ugradjenom Zenec ZE-NC620D multimediom.
Kad je uključim stoji mi zamrnut početni ekran sa logoom i to je to, u pozadini šušti mogu da pojačam šuštanje samo :)

Da li je neko kojim slučajem imao posla sa ovim proizvođačem ili sličan problem?

Hvala unapred

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”