Pomoc sa uvoz Alfe

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
_-[ Ogi ]-_
rookie
Garaža: Alfa Romeo GT 3.2
Alfa Romeo Spider 3.0 12v
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Feb 18, 2022 10:17 am

Pomoc sa uvoz Alfe

Pet Feb 18, 2022 11:05 am

Zdravo svima! :wave:

Evo novi koristnik ovog foruma. Dugo godina sam ljubitelj Alfe, narucito ove sa Busso motorom, i sad sam se vratio u Srbiji, zelim da ih dovedem. Ali ja nisam nikad uvozio kola ovde. Gledao sam na netu informacije, ali nisam siguran pa sam odlucio da pitam ovde, ako neko pre mene je probao da slicne uvozi pa moze da mi da neke savete :)

Znaci imam dva automobila:

Prvi je Alfa Romeo GT 3.2, on moze da se uvozi jer je Euro 3, ali on je desni volan, a koliko vidim registracija je zabranjena za desni volan od 2014. Tako da nema sanse da ga ovde dovedem i koristim. Dali je ovo tacno?

Drugi je Alfa Romeo spider (3.0 sa 12 ventila) iz 1997 godine, a on jeste levi volan tako nema problema sa registracijom. Problem je uvoz. Nije Euro 3 nego Euro 2, a koliko sam razumeo mogu da uvozim kola koje su Euro 3+, ili "oldtajmera" koji su stariji od 30 godina. Moj pada u rupu izmedju, nije Euro 3, a ima manje od 30 godina. Imali neki nacin za uvoz? Mozda sam nesto promasio, jer mi je cudno da ima uvozna "rupa" gde ne moze da uopste uvozi auto.

Ako neko ima neke savete i ideje javi mi, jer kako stvari stoje ne mogu ni jedan od mojih kola da dovedem samnom :(
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Pet Feb 18, 2022 6:39 pm

Tako je. Ne moze da se uveze ako nije euro 3. Desni volan ne moze da se registruje, sto bi uopste uvozio desni volan?
Slika
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Pet Feb 18, 2022 6:57 pm

Covek koliko sam razumeo poseduje ta vozila...
Svakako, u Srbiji ne mozes uvesti ni jedan ni drugi legalno...
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Pet Feb 18, 2022 9:50 pm

A šta je sa varijantom da GTV dovezeš na tim tablicama i ovde imaš pravo da ga voziš ako je auto registrovan u drugoj državi. Mislim da je samo bitno da se vodi na tebe.
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Pet Feb 18, 2022 9:56 pm

Moze, ukoliko imas prijavljen boravak tamo. To je po zakonu, ali...Ima dosta vrdanja po tom pitanju
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Sub Feb 19, 2022 1:52 am

Moze max 3 meseca da vozi na stranim tablama
Slika
Korisnikov avatar
_-[ Ogi ]-_
rookie
Garaža: Alfa Romeo GT 3.2
Alfa Romeo Spider 3.0 12v
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Feb 18, 2022 10:17 am

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Čet Mar 10, 2022 3:54 pm

Hvala svima na odgovore!

> Tako je. Ne moze da se uveze ako nije euro 3. Desni volan ne moze da se registruje, sto bi uopste uvozio desni volan?

Pa gledao sam reklame, a GT 3.2 sa levim volanom su dva ili triput skuplja od desnog volana, a imaju vecu kilometrazu i u losijem stanju su. Ovaj vec imam vise godinama i dosta sam ulozio da ga drzim u dobrom stanju.

Ali slazem se, ne isplati se ga dovesti. Tako da cu verovatno njega prodati, ali da opet kupim isti sa levim volanom, pa da moram iz pocetka da ga sredjujem da bude po mojoj zelji nije nesto sto zelim raditi, zato sam pitao za njega.

> Covek koliko sam razumeo poseduje ta vozila...
> Svakako, u Srbiji ne mozes uvesti ni jedan ni drugi legalno...

Tako je, posedujem vozila vec dosta godina, i hteo sam barem spider da donesem sa sobom, ali kad je doslo do uvoza saznao sam da mora da bude fabricki euro 3 ili vise da se dovede. Vidim da ima dosta kola ovde iz 90ih pa sam hteo da vidim ako postoji neki nacin uvoza sto sam promasio ili nesto nisam razumeo o zakonu, pa sam odlucio da pitam ovde.

Za ostala pitanja, tacno je da je tesko voziti ovde na strane tablice. Koliko sam prostudirao, da vozis kola ovde sa stranim tablicama:

- Moras imati stalni boravak u inostranstvu
- Moras imati stranu vozacku dozvolu, koliko vidim ima totalna zabrana voziti strana kola sa srpskom vozackom dozvolom u Srbiji
- Mora svaki tri meseca da kola izadju iz zemlje
- Svaki put kad ulazis u zemlju moras da platis "privremeni uvoz i osiguranje", ne znam koliko je (mozda zavisi na kola, vrednost, kubikaza, itd...)

Ne znam dali ima jos restrikcija, ali to je bilo dosta da izkomplikuje stvar. Koliko vidim za spider imam dve opcije:

1. Da zamolim auto-muzej Beograd da mi da odobrenje za uvoz. Oni imaju pravo da to daju, i onda ne mora da bude euro3+ Vec sam ih kontaktirao da vidim dali moze, ali su odbili. Probacu jos nekoliko puta da vidim ako pristanu.

2. Da cekam da vozilo bude starije od 30 godina, jer onda moze da se uveze kao "oldtajmer", ali to znaci da moram negde da nadjem da ga drzim 5 godina dok ne kvalifikuje.
Poslednja izmena od _-[ Ogi ]-_ u Čet Mar 10, 2022 3:59 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Čet Mar 10, 2022 4:04 pm


_-[ Ogi ]-_ napisao:.


- Moras imati stalni boravak u inostranstvu
- Moras imati stranu vozacku dozvolu, koliko vidim ima totalna zabrana voziti strana kola sa srpskom vozackom dozvolom
- Mora svaki tri meseca da kola izadju iz zemlje
- Svaki put kad ulazis u zemlju moras da platis "privremeni uvoz i osiguranje", ne znam koliko je (mozda zavisi na kola, vrednost, kubikaza, itd...)
Stalni ili privremeni boravak moraš da imaš, kao i stranu vozačku dozvolu. Ovo za tri meseca prvi put čujem, ja sam imao godinu i jače dana auto registrovan na strane tablice ( imam nemačku dozvolu ) u Srbiji kao rezervni auto, par puta me je zaustavljala policija i gledali su mi samo da li imam važeći tehnički i jednom su mi tražili papir od osiguranja ( podrazumeva se da ga imaš ). Poznajem čoveka koji je imao BMWa na austrijske tablice preko 15 godina u Srbiji i znam da taj auto nije napustio državu i niko ga nije cimao oko toga.
Pošto kontam da sad imaš stranu vozačku a hoćeš da uzmeš opet srpsku, onda možeš samo na naše tablice da voziš.
PS. Ne očekuj bilo kakvu pomoć od Muzeja.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Čet Mar 10, 2022 5:56 pm

Za Muzej izgleda da vise nema 'leba (otkad je umro vlasnik). Nacuo sam da nisu dobili potvrdu ni ljudi koji su uvezli prave oldtimere.
Sve navodno zato sto su im zabranili da izdaju potvrde...
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Čet Mar 10, 2022 6:04 pm

Radilo se tu svašta, verovatno je zato i zabranjeno.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Čet Mar 10, 2022 6:56 pm

Nesto vise verujem proceni coveka koji je imao, tj i dalje ima neprocenjivu kolekciju automobila, nego Agenciji za bezbednost saobracaja. Verovatno su oni nekorumpirani, i bolje generalno poznaju koji automobili imaju istorijsku vrednost...
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Čet Mar 10, 2022 7:02 pm

Pa možeš da veruješ, ali Braca je izdavao potvrde za sve i svašta. Sve je imalo cenu.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Čet Mar 10, 2022 9:42 pm

Nisam upoznat, jel znas neki primer? Jer malo mi je nepojmljivo da neko uvozi npr kadet suzu ili golfa dvojku 1.6d i slicno, i za to trazi potvrdu?
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Pomoc sa uvoz Alfe

Čet Mar 10, 2022 10:16 pm

Ja bas verujem da bi se nasi polomili da uvezu golfa dvojku dizela
Slika

Povratak na “Cafeteria da Romeo”