Između Alfi

Korisnikov avatar
sinisa
Garaža: '11 Audi A7 3.0TDI
'07 Citroen C4 2.0VTS
Ex '11 Alfa Romeo 159 2.0JTDm
Ex '09 Alfa Romeo 159 1.8MPI
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 831
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 3:58 pm

Između Alfi

Pon Jan 10, 2022 9:45 am

Posle 10 godina sa 159-kom, došlo je vreme za promenu. Jedna opcija je bila nešto novo, ali čim se krene sa dodavanjem opreme preskače se postojeći lager i ulazi u nenormalno čekanje na isporuku, porast cena, itd. Druga opcija bila je nešto polovno, kao i uvek... usmerio sam se ili na Stelvia ili na S90, više puta probao oba, itd. Pošto nemam garažu, bilo mi je teško da svarim solidno vredna kola na ulici. Na to, promena zakona vezanog za registraciju donela je neke nove ideje. I na kraju, pre par meseci desilo se ovo:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Audi A7 :fight_twak: , 3.0TDI 245ks, quattro, DSG 7 brzina. Fastback linija mi se oduvek sviđala, ali mi je enterijer nekako bio zastareo. Na nagovor dobrog druga i Alfiste pogledao sam taj enterijer uživo, i potpuno je drugačiji doživljaj u odnosu na slike. Od tada, za 7 dana sam pronašao primerak za sebe i pribavio ga. Rezon je bio "kad ću voziti 3.0 ako neću sada..." Dosta opreme ima, između ostalog adaptivni tempomat, night vision kameru, 4-zonska klimu, grejanje svega mogućeg, ambijentalno osvetljenje, napredniji MMI, Bose ozvučenje, braon kožu, mat tamno drvo, sportsko vešanje, veće kočnice...

Utisci su dobri, iako malo pomešani. Možda sam previše navikao na 159-ke, nedostaje malo jačeg doživljaja vožnje, direktnosti na volanu, itd. Ipak, iako je A7 300kg teži, jako dobro leži i prolazi kroz krivine, jedino ga malo kvari taj osećaj na volanu. Na autoputu dominira, sve što je 159-ka mogla kad se napne, A7 s lakoćom postiže. Uz taj osećaj vožnje, drugi glavni utisak je kvalitet koji izbija gde god se zaviri, pogotovo kod enterijera. Za okvirno isti iznos mogao sam pribaviti Giuliu, ali iako mi se sviđa, prosto mi nedostaje prostora, što za mene, što za porodicu i prtljag. Dok izgustiram A7, možda i SUV svarim, pa neki Stelvio 2.0 jednog dana dođe...

Kad sam već otvorio temu, da predstavim i trećeg člana automobilske porodice. Pre skoro 3 godine iskopao sam ovaj primerak za suprugu:

Slika

Slika

Slika

Slika

C4 2.0VTS 177ks (atmosferski benzinac), sa skoro svom opremom koja je postojala. Volim atmo benzince, pa kad ga već održavam, bar da uživam u vožnji do perionice i majstora :)
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Između Alfi

Pon Jan 10, 2022 10:00 am

Tesko da ces posle 3.0 voziti bilo sta ispod...Ma koliko tehnologija napredovala po pitanju smanjivanja kubikaze a podizanja snage :D
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Između Alfi

Pon Jan 10, 2022 1:49 pm

Bas zanimljiv vozni park. Nisam fan audija, ali a7 je stvarno poseban sto se tice dizajna, fastback :)

sto kaze dobra, stara: "there is no replacement for displacement" :lol:
Korisnikov avatar
MWDP
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mercedes CLS350CDI
ex Spider 2.0 TS
ex Brera 2.4
ex 166 2.4
Lokacija: BG
Postovi: 1536
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 3:25 pm

Re: Između Alfi

Pon Sep 12, 2022 12:54 am

Super je A7, nedavno probao jedan. Neosnovano skup auto a dobri primerci idu i za 25k. Kod nas je izbor Giulie još mršav tako da te ne krivim za izbor :) Srećno!

Povratak na “Automobili Prijatelja”