Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Pon Jul 18, 2016 1:54 pm

Evo licno moje iskustvo sa pomenutom auto kucom Holliday iz Sapca:

Odlucio moj drugar da kupi auto, posto se skoro zaposlio kao sudija, resio je sebe da casti novim (polovnim) automobilom. Posle detaljne pretrage odluka je pala Citroen C4 1.6 HDi, 2013. god. Na oko u lepom stanju, sa dosta opreme, cena 10.000 eur. Kilometraza 90.000 km
Posto nismo nikako mogli da se usaglasimo da odemo da pogledamo taj auto, a do Sapca smo imali oko 250 km u jednom pravcu, drugar je iz bojazni da mu se taj auto ne proda uplatio auto kuci 30.000 dinara kapare uz dogovor da mu sacuvaju auto par dana.
Odemo mi posle par dana da pogledamo, dodjemo na plac, nigde nikoga... Udjemo u prostorije da pitamo kome da se obratimo, niko nece da se udostoji da te pogleda. Jedan radnik je u prolazu rekao sacekajte malo i mi sacekasmo "malo"... To cekanje je trajalo oko sat i po vremena... Ja po prirodi nisam konfliktan, ali na bezobrazluke imam veoma kratak fitilj. Moj drugar koji je dosao da kupi auto je jos manje incidentna licnost, odnosno ne znam sta bi neko morao da mu uradi da bi se on iznervirao.
Ne znam ni sam koliko radnika u odelima, radnim i kancelarijskim je proslo, a da niko nije upitao sto mi stojimo i sta cekamo, zasto smo dosli...
Meni polako puca film, pocinjem da se nerviram i krenem da idem po prostorijama da bih od nekog lika sa telecim pogledom dobio odgovor da sacekamo jos malo i da ce nas neko primiti. Posle toga moj drugar ulece i pocinje da urla na moje zaprepascenje jer ga nikad nisam takvog video :blink:
Oni mrtvi hladni, pitaju "Pa sta vi hocete, da neko na vas mig ostavi posao" :club:
Onda ja nastupam sa prilicno nezahvalnim recnikom na ivici kulturnog, da bi nas cuo neki guzonja iz neke kancelarije i dolazi napokon da odradi posao.
Toliku dozu neljubaznosti, nekulture, neprofesionalizma u zivotu nisam video, ni na pijaci.
Covek na nevidejno ostavi kaparu, niko da nas ponudi kafom, j***nim sokom, a kamo li necim drugim! Donesu mu ugovor da ga potpise u vazduhu, nisu se udostojili da nas pozovu u kancelariju da zavrsimo papirologiju. Ja opet poludim, uzmem ugovor, pocepam ga i krenemo ka izlazu da bi jedan od njih zvao da se vratimo jer je on vec ugovor ubacio u sistem i da dodjemo do njegove kancelarije da napravi drugi.
Nekako drugar pristane, iako su mu i auto i kupovina vec izasli na nos.
Tamo sledi drugo:
Posto su obecali garanciju na auto, uslov je da se odmah kod njih odradi mali servis, kao i naredni posle 10.000 km :blink: Sve lepse od lepseg...
Odradise oni mali servis... 12.000 din ulje i filter ulja :banghead:
Lepo, galantno, rekoh...

Kada smo posli neka nesrecnica na ulazu se kiselo nasmeja i rece "Nadam se da cete opet doci kod nas!" Rekoh, "Ne nadaj se, to je sigurno"

Eto ukratko, tako se docekuje neko u Srbiji ko ti dodje sa 10.000 eur u kesu
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Pon Jul 18, 2016 4:01 pm

Kaparisati auto na nevidjeno? To je cini mi se skroz "pasé" S druge strane naravno da su ispali kreteni :club:
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
StojkovicS
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark 88kw
Lokacija: Vrsac
Lokacija: Vrsac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre Maj 25, 2016 7:07 pm

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Pon Jul 18, 2016 5:31 pm

Samo da ga sluzi auto,da ne mora da se vucara sa njima svako malo.

Ja mislim da bi me neko hapsio u takvim situacijama,evo i sad kad sam prepisivao auto,imao sam problema sa neplacenom kaznom bivseg vlasnika,zamalo da ga prebijem ko vola u sred suda.
"Rude boys called Gravediggers will never die!"
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Pon Jul 18, 2016 6:58 pm

ja im ne bih dao ni 3000 din kaparu na nevidjeno kamo li 30 :blink: dati kaparu za nesto sto si video samo na slikama a znamo kakva se kola uvoze kod nas i zna se da se kapara ne vraca je po meni prilicno nepromisljen potez ali dobro kad ste zavrsili posao. inace kola iz Sapca ne gledam pa neka su najbolja na oglasima.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Pon Jul 18, 2016 8:25 pm

I ja sam ga ubedjivao da ne daje kaparu unapred, mada mi je rekao da mu je neki prijatelj pogledao auto pre placanja kapare
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Pon Jul 18, 2016 8:28 pm

pa dobro ako je neko gledao ali opet im ne bih dao 30 soma
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Mar_Kes85
Drug Član
Drug Član
Garaža: live GTV 2.0 16v
in progress 155 3.2 GTA
Lokacija: Beograd
Postovi: 1039
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 5:23 pm

Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Pon Jul 18, 2016 9:15 pm

Skoro je neko pisao kako spustaju kilometrazu ali nakon sto nekome prodaju auto oni mu kazu koja je prava kilometraza. Deluju im kola na slikama super ali ne bih kupio kod njih nikada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Pon Jul 18, 2016 10:01 pm

spustaju provereno, mislim da je crna giulietta bila u pitanju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Pon Jul 18, 2016 11:24 pm

Od kolege Mac
Korisnikov avatar
Marko NS
Contact:
Garaža: AR Brera 2.0jtdm
ex AR 156 2.0jts
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 564
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 7:31 am

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Uto Jul 19, 2016 10:08 pm

..vrlo slično iskustvo sam i ja imao u Auto Italiji ..kad sam prvi put bio da vidim kola- najavio se, oni se nisu udostojili ni akumulator ispravan da ubace ili postojeći napune tako da nisam ni kontakt mogao da dam. Drugi put došao sa majstorom, oterali do servisa- to je ok manje više bilo.. nije se lik mešao uopšte. Treći put- platio kola preko računa, i dođem po auto- tutnuli mi ugovor da potpišem gde garancija manje više ni ne postoji, dali mi ključ i uz "samo malo sačekajte" došli smo nakon 45min "a šta vi čekate.. sve smo završili" -auto sam sam tražio po placu gde je parkiran, jedino su se udostojili pre toga da mi sami stave tablice koje sam doneo. Ni hvala.. ni doviđenja.. jbg -valjda smo i mi neke razmažene mušterije, pa očekujemo previše
Living for the open roads.
johny logan
Garaža: Ex Alfa Romeo 159 jtdm sw
Ford Kuga 2.0 tdci
Lokacija: Beograd
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Apr 04, 2015 11:15 pm

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Ned Apr 19, 2020 5:33 pm

alfa&omega napisao:Evo licno moje iskustvo sa pomenutom auto kucom Holliday iz Sapca:

Odlucio moj drugar da kupi auto, posto se skoro zaposlio kao sudija, resio je sebe da casti novim (polovnim) automobilom. Posle detaljne pretrage odluka je pala Citroen C4 1.6 HDi, 2013. god. Na oko u lepom stanju, sa dosta opreme, cena 10.000 eur. Kilometraza 90.000 km
Posto nismo nikako mogli da se usaglasimo da odemo da pogledamo taj auto, a do Sapca smo imali oko 250 km u jednom pravcu, drugar je iz bojazni da mu se taj auto ne proda uplatio auto kuci 30.000 dinara kapare uz dogovor da mu sacuvaju auto par dana.
Odemo mi posle par dana da pogledamo, dodjemo na plac, nigde nikoga... Udjemo u prostorije da pitamo kome da se obratimo, niko nece da se udostoji da te pogleda. Jedan radnik je u prolazu rekao sacekajte malo i mi sacekasmo "malo"... To cekanje je trajalo oko sat i po vremena... Ja po prirodi nisam konfliktan, ali na bezobrazluke imam veoma kratak fitilj. Moj drugar koji je dosao da kupi auto je jos manje incidentna licnost, odnosno ne znam sta bi neko morao da mu uradi da bi se on iznervirao.
Ne znam ni sam koliko radnika u odelima, radnim i kancelarijskim je proslo, a da niko nije upitao sto mi stojimo i sta cekamo, zasto smo dosli...
Meni polako puca film, pocinjem da se nerviram i krenem da idem po prostorijama da bih od nekog lika sa telecim pogledom dobio odgovor da sacekamo jos malo i da ce nas neko primiti. Posle toga moj drugar ulece i pocinje da urla na moje zaprepascenje jer ga nikad nisam takvog video :blink:
Oni mrtvi hladni, pitaju "Pa sta vi hocete, da neko na vas mig ostavi posao" :club:
Onda ja nastupam sa prilicno nezahvalnim recnikom na ivici kulturnog, da bi nas cuo neki guzonja iz neke kancelarije i dolazi napokon da odradi posao.
Toliku dozu neljubaznosti, nekulture, neprofesionalizma u zivotu nisam video, ni na pijaci.
Covek na nevidejno ostavi kaparu, niko da nas ponudi kafom, j***nim sokom, a kamo li necim drugim! Donesu mu ugovor da ga potpise u vazduhu, nisu se udostojili da nas pozovu u kancelariju da zavrsimo papirologiju. Ja opet poludim, uzmem ugovor, pocepam ga i krenemo ka izlazu da bi jedan od njih zvao da se vratimo jer je on vec ugovor ubacio u sistem i da dodjemo do njegove kancelarije da napravi drugi.
Nekako drugar pristane, iako su mu i auto i kupovina vec izasli na nos.
Tamo sledi drugo:
Posto su obecali garanciju na auto, uslov je da se odmah kod njih odradi mali servis, kao i naredni posle 10.000 km :blink: Sve lepse od lepseg...
Odradise oni mali servis... 12.000 din ulje i filter ulja :banghead:
Lepo, galantno, rekoh...

Kada smo posli neka nesrecnica na ulazu se kiselo nasmeja i rece "Nadam se da cete opet doci kod nas!" Rekoh, "Ne nadaj se, to je sigurno"

Eto ukratko, tako se docekuje neko u Srbiji ko ti dodje sa 10.000 eur u kesu
To su prevaranti neviđeni.Došao sam po preporuci čoveka koji je dobar drug sa vlasnikom.Uvalili su mi auto koji je ceo farban(to sam naknadno provalio) , a cena jedna od najviših na oglasu.Servisiran kod njih redovno naredne tri godine,a kad sam hteo da ga vratim i uzmem noviji,cenili su ga 1000 evra jeftinije od najjeftinijeg na oglasu!
Nikad više kod tih lopova!
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Ned Apr 19, 2020 6:36 pm

Koja auto kuca ili plac bi ti cenili realno auto za zamenu?
Slika
dekirs
Garaža: ex Giulietta 2.0 150
Lokacija: Beograd
Postovi: 92
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 11:58 am

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Ned Apr 19, 2020 8:51 pm

Komsija je prosle godine uzeo kod njih isto 1.6 HDI C4, 2014 god ako se ne varam.
Nikakvih problema nije imao, isao pre 2 nedelje da odradi taj mali servis zbog garancije i cega vec..
On kaze da su maksimalno korektni bili, e sad jbg..
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Uto Apr 21, 2020 2:04 pm

Kolega kod njih kupio Kromu. Fantastična, kao čaša, što bi neki rekli. Pa sve dok nije čuknuo branikom u ivičnjak. Otpalo pola branika (gitovan).
johny logan
Garaža: Ex Alfa Romeo 159 jtdm sw
Ford Kuga 2.0 tdci
Lokacija: Beograd
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Apr 04, 2015 11:15 pm

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Sub Apr 25, 2020 10:37 am

bums85 napisao:Koja auto kuca ili plac bi ti cenili realno auto za zamenu?
Da,ali je auto kupljen kod njih i redovno održavan kod njih.A za to koliko su ga cenili,možda si i u pravu.Znaju šta su mi prodali,pa ga sigurno zato tako i cene :fight_twak:
johny logan
Garaža: Ex Alfa Romeo 159 jtdm sw
Ford Kuga 2.0 tdci
Lokacija: Beograd
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Apr 04, 2015 11:15 pm

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Pon Maj 25, 2020 9:41 am

bums85 napisao:Koja auto kuca ili plac bi ti cenili realno auto za zamenu?
Pa,druže,ako sam stalna mušterija,očekujem malo više poštovanja.Ni nekom ko je prvi put došao tu,ne bi ponudili ništa lošije uslove.
johny logan
Garaža: Ex Alfa Romeo 159 jtdm sw
Ford Kuga 2.0 tdci
Lokacija: Beograd
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Apr 04, 2015 11:15 pm

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Sub Dec 05, 2020 5:53 pm

Evo novog bisera "autokuće Holliday".Bela Ford Kuga Sport sa 183000 km,od prošle godine na njihovom placu,nestaje sa oglasa na par nedelja,a zatim ponovo "vaskrsava",ali sada sa "samo" 83000km?!
Znači njihova politika se svodi da se kilometraža može smanjiti,ali cena jok!
Prevaranti klasični!
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Iskustvo sa auto kucom "Holliday"

Sub Dec 05, 2020 7:59 pm

pa kad se kod nas prvo km gleda pa onda sve ostalo, dok god je ovaca treba biti i sisanja
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Povratak na “Cafeteria da Romeo”