magljenje soferke i svega

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Korisnikov avatar
kalincic991
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 IE
Lokacija: Beograd
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 12:56 am

magljenje soferke i svega

Uto Dec 04, 2018 10:18 pm

eo bas kad je krenulo ovo vlazno vreme meni magli pa magli , cenim mali hladnjak zar ne ?
ali ajmo redom , antismrz zamenjan ozracen i sve kako treba auto na leru ili u voznji se zagreje i upali ventilator sve regularno ali temp na satu ne prelazi 70 stepeni tj zakuca na 70 , vrv se mozda i sat istripovao/
dalje kad upalim grejanje greje onako mlako i kad se zagreje grejanje je mlako mislio sam da je do zime pa reko aj mozda stavim i karton iako ranije nije bilo potrebe medjutim magli mi , kad sam sam i ne toliko a kad ide jos neko samnom zamagljen sam totalis , malo manje kad otvorim prozore , kadstanem i ugasim auto posle par min ostane na soferci onako u pravcu proreza gde duva onako belo i malo masno , dali u teoriji moze da bude nesto drugo osim malg hladnjaka ili moram njega da menjam ?
kako tu ima mnogo posla treba naci i doktora koji ima ceo dan da se posveti tome , cak sam i ja voljan ali bilo bi mi lakse kada bih imao neki manual za to ako neko ima bio bih zahvalan da mi prosledi ovde :DD



Druga stvar kad je ovako vlazno vreme , posto vozim kratke relacije 15-20 km u pravcu otprilike vrv se stvori kondenz neki u loncu il gde vec pa kad stanem na semaforu onako vidim dim iz auspuha kako doleti i do moje strane ( vozaceve strane ):DD
ima li neki nacin da se isusi ili redukuje ta vlaga ili dim iz auspuha jer dimim ko furunche ponekadXD
voznja u velikim obrtajima duze vreme ili malo duza relacija dase odvoza ???
:arflag :arflag :arflag
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: magljenje soferke i svega

Sre Dec 05, 2018 10:45 am

Nemam iskustva sa 33-jkom ali bih ti preneo moje iskustvo sa 147-com. Loše grejanje sam rešio ispiranjem radijatora(malog hladnjaka) tako što sam odspojio creva sa njega, sipao u njega "KAM" domaće sredstvo za skidanje kamenca, ostavio da deluje oko pola sata i isprao ga mlazom vode sa česme. Kod mene je bilo jednostavno odspajanje creva iz razloga što auto ima plin pa sam iskoristio dva dodata creva do plinskog isparivača. Pri ispiranju je iz radijatora ispalo baš puno prljavštine. Od tada grejanje radi super.
Magljenje: moguće je da je radijator prljav i spolja pa nema razmene temperature i nema dotoka svežeg, manje vlažnog vazduha spolja. Onda se dešava da u kabini cirkuliše unutrašnji mnogo vlažniji vazduh i stakla zato magle.
Da li je sat tačan ili nije može se proveriti infracrvenim termometrom mereći temperaturu na kućištu termostata. Kod starijih vozila dovoljno je da se pojavi površinska korozija na konektorima i automatski merni instrument ima pogrešno prikazivanje (termometar ili merač nivoa goriva, isti je princip rada). To i nije od nekog značaja ako su termostat i aktivacija ventilatora ispravni, što se proverava IC termometrom.
Kondenzacija iz auspuha je normalna i neizbežna pojava kada je temperatura vazduha takva da se vlaga iz izduvnih gasova kondenzuje jer svi izduvni gasovi imaju udeo vodene pare u sebi, više ili manje. Više benzinci, manje dizeli, više stara vozila, manje nova vozila itd.
Ako ti je za utehu, i moja purnja zimi kao parnjača a ne troši ni kap antifriza. U početku je bio malo glup osećaj kad stojimo na semaforu pa drugi vozači gledaju ili upiru prstom u mene, al' sam se navikao :) .
Korisnikov avatar
kalincic991
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 IE
Lokacija: Beograd
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 12:56 am

Re: magljenje soferke i svega

Sre Jan 02, 2019 6:50 pm

ForestGump napisao:Nemam iskustva sa 33-jkom ali bih ti preneo moje iskustvo sa 147-com. Loše grejanje sam rešio ispiranjem radijatora(malog hladnjaka) tako što sam odspojio creva sa njega, sipao u njega "KAM" domaće sredstvo za skidanje kamenca, ostavio da deluje oko pola sata i isprao ga mlazom vode sa česme. Kod mene je bilo jednostavno odspajanje creva iz razloga što auto ima plin pa sam iskoristio dva dodata creva do plinskog isparivača. Pri ispiranju je iz radijatora ispalo baš puno prljavštine. Od tada grejanje radi super.
Magljenje: moguće je da je radijator prljav i spolja pa nema razmene temperature i nema dotoka svežeg, manje vlažnog vazduha spolja. Onda se dešava da u kabini cirkuliše unutrašnji mnogo vlažniji vazduh i stakla zato magle.
Da li je sat tačan ili nije može se proveriti infracrvenim termometrom mereći temperaturu na kućištu termostata. Kod starijih vozila dovoljno je da se pojavi površinska korozija na konektorima i automatski merni instrument ima pogrešno prikazivanje (termometar ili merač nivoa goriva, isti je princip rada). To i nije od nekog značaja ako su termostat i aktivacija ventilatora ispravni, što se proverava IC termometrom.
Kondenzacija iz auspuha je normalna i neizbežna pojava kada je temperatura vazduha takva da se vlaga iz izduvnih gasova kondenzuje jer svi izduvni gasovi imaju udeo vodene pare u sebi, više ili manje. Više benzinci, manje dizeli, više stara vozila, manje nova vozila itd.
Ako ti je za utehu, i moja purnja zimi kao parnjača a ne troši ni kap antifriza. U početku je bio malo glup osećaj kad stojimo na semaforu pa drugi vozači gledaju ili upiru prstom u mene, al' sam se navikao :) .


Zavrsen poslic...
Namucio sam se ko konj al vredelo je uradjeno zamenjen jbni hladnjak :arflag
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: magljenje soferke i svega

Čet Jan 03, 2019 9:02 pm

Svaka čast, sad uživaj. Znam kako ti je bilo, menjao sam mali hladnjak više puta na raznoraznim automobilima, i svojim i tuđim.
Korisnikov avatar
AlfistaBRE
Garaža: 2006. Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 110KW
Lokacija: Ivanjica
Lokacija: Ivanjica
Postovi: 96
Pridružio se: Pet Okt 17, 2014 11:46 pm

Re: magljenje soferke i svega

Čet Jan 03, 2019 9:57 pm

I moja 146ica izbacuje dosta pare iz auspuha po ovakvom vremenu, a kolicina antifriza u boci je uvek ista... Kao sto kazes, kada stanem na semafor, bukvalno ta para iz auspuha dodje u ravni sa mnom i to izgleda bas ruzno.
Cak i kada je vozim duze vreme, i kada se ceo izduv zagreje opet se isto desava. P.s. Boxer je u pitanju :)
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: magljenje soferke i svega

Pet Jan 04, 2019 12:01 am

Gde ima vatre ima i dima :D

Povratak na “Boxer Odeljenje”