Lybra

chaki
Garaža: 2001 156SW 1.9 jtd 115ks
Lokacija: Adamovicevo naselje
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 24
Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 10:36 pm

Lybra

Uto Maj 19, 2009 3:58 pm

Posto sam procitao dosta lepih stvari u vezi lybre, zanima me direktno poredjenje nje i alfe 156 ?
Znam da dele dosta stvari i da je lybra navodno samo mekse podesena 156-ica, ali da li ima neko ko je na primer provozao i jedan i drugi auto sa istim motorom, recimo 1.9 jtd.
Ovo pitam zbog buduce kupovine, jer i jedan i drugi auto mi se neverovatno svidjaju, prednost naravno ima alfa ali me zanima i iskreno misljenje o lancia-i :kanal
Da sam normalan, poludeo bih...
Gerg
Garaža: Lancia delta 1.6 LE
Alfa Romeo 156 selespeed
Lokacija: Srbija Trstenik
Postovi: 198
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 11:37 pm

Re: Lybra

Čet Avg 13, 2009 4:04 pm

Sve zavisi od tvojih afiniteta.Da li hoces da putujes po 1000km iz cuga,ili hoces da imas auto za kojim ce se udate zene okrenuti. :) .
Po mom misljenju,ali to je moje subjektivno misljenje,dakle lybra je bolja kupovina od alfe.
Na strani alfe je dizajn,uzitak u voznji....
Na strani lybre je kontraverzan italijanski dizajn koji ne moze svako da razume,konfor,zvucna izolacija,unutrasnjost bolje opremljena....
Sve u svemu neces pogresiti sta god uzeo.
:wave:
I da to je vecna dilema onih koji vole Italijane ALFA vs Lancia :grin:
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Lybra

Pon Jul 01, 2013 8:59 pm

malopre vidh lybru ispred zgrade. mnogo mi se sviđa. evo jedna sa oglasa, čisto radi ilustracije. boja je extra.

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... _lybra_18/
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Lybra

Pon Jul 01, 2013 11:47 pm

Ja uvek kažem 156 je veće uživanje za onog ko vozi, a Lybra je veće uživanje za one koji se voze, pa ti sad vidi ko ti je važniji :)

Lybra je udobnija i zrnce luksuznija i kvalitetnije zašrafljena od Alfe, ali je 156ica dinamičnija, preciznija, startnija i okretnija od Lybre.

Lybra i 156 su odličan primer kako se od iste osnove mogu napraviti dve potpuno različite stvari, pa je najbolje da oba auta probaš i vidiš šta ti više odgovara. Nemoj da te mrzi i da kupuješ auto na osnovu tuđeg iskustva a ne svog...
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Lybra

Uto Jul 02, 2013 7:26 am

ja se izvinjavam što sam digao temu iz mrtvih, ali kao što rekoh video sam lybru i pa sam morao sa nekim da podelim.

dejane hvala na savetu, siguran sam da će koristiti nekome ko bude u dilemi. :) što se mene tiče ne menjam moju 155 još par godina sigurno, lybra bi bila odlčna za drugi auto jer ipak se alfe ne odričem. :gr8:
Korisnikov avatar
MARJAN 155
Garaža: Alfa 155 1.8 8v wide narow
Alfa 159 1.9 16v Jtdm
Alfa GTV 2.0 TS
Lokacija: Podgorica
Lokacija: Podgorica
Postovi: 264
Pridružio se: Sub Jun 19, 2010 6:45 pm

Re: Lybra

Čet Okt 03, 2013 1:42 pm

Pozdrav,evo i od mene savjet.ako oces sportsku voznju uzmi 156 tvrdja je startnija ljepsa itd itd.ako oces gospodsku voznju sa vrhunskom opremom,zavrsnim radovima luksuzom onda uzmi Lybru i to sw jer ti je ljepsa puno nego limuxina.ja s am uzeo lybru evo 15dana I mogu ti rec da sam prezadovoljan.kad imam zelju za adrenalinom sjednem u 155 i cao.znaci moj ti je savjet ipak lybra 1.9jtd
La Beleza non basta!!!
vrscanin
Garaža: Peugeot 206
Lokacija: mala Krsna - veliki Idjos
Postovi: 22
Pridružio se: Pon Mar 17, 2014 12:56 pm

Re: Lybra 1,8 16V

Sre Maj 13, 2015 8:19 pm

Drugari, da li je neko imao ovakav slucaj sa Lybrom 1,8 16V: motor normalno pali mirno radi i neprijavljuje nikakvu gresku za divno cudo. Posle nekoliko minuta rada ( 3 - 5 ) na leru, ili kad se isturira i pusti da radi na leru. Motor hoce da se ugasi ili nemirno radi na leru, zatim se ponovo isturira i motor se naj normalnije smiri.

Odradjena dijagnostika sa bosch-ovim KTS 570 i sa elm 327, nisu prijavljene nikakve greske. Rad motora je pracen u realnom vremenu, svi parametri normalni. Kad je motor poceo lose da radi na leru, videlo se da podize vrednost ubrizgavanja i ugao pred paljenja. Sto je normalno, skinuo sam dizne da prekontrolisem kako rade. Dve su oko 15% - 18% manje ubrizgavale goriva, oprane i proverene kako rade ( posle pranja dizne dobiveno jednako ubrizgavanje ).

Motor sad mirnije radi na leru i bolje prihvata gas, pustili smo 7 - 8 min., da radi na leru. Kad se motor ponovo isturirao, poceo je oped da brljavi a da pri tom ne prijavljuje gresku.

Da li je neko imao ovakav ili slican slucaj?
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Lybra

Sre Maj 13, 2015 9:55 pm

1.8 motori na fiatu i lanciji, imaju neku zajebanu struju, i kad se to pokvari, pravo zesce probleme, uglavno, malo ko je imao srece sa tim motorom...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
vrscanin
Garaža: Peugeot 206
Lokacija: mala Krsna - veliki Idjos
Postovi: 22
Pridružio se: Pon Mar 17, 2014 12:56 pm

Re: Lybra

Čet Maj 14, 2015 7:36 am

Izgleda da si upravu edine, nema nikakvih gresaka, a u odredjenim momentima ( nema pravila ) pocne da se gusi. Videcu sa vlasnikom, kad mu odgovara, da pogledam vakumsku i elektro instalaciju.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Lybra

Čet Maj 14, 2015 4:31 pm

Pogledaj naš Fiat/Lancia forum, tamo ćeš sigurno brže doći do odgovora i rešenja za tvoj problem, nije taj motor redak i nepoznat.

Povratak na “Lancia”