mp3 transmiter za kola

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
big v
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 166,2.4 Nissan X Trail
Lokacija: beograd
Postovi: 127
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 2:17 pm

mp3 transmiter za kola

Pon Feb 25, 2013 3:51 pm

Kao sto naslov kaze,da li ima neko iskustva sa ovom stvarcicom. Ubacio bih je u auto ali me zanimaju iskustva sa njom,nesto mi mnogo lepo zvuci u oglasima a i jeftina je ?
http://www.kupujemprodajem.com/mp3-FM-t ... r_id=55512
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Pon Feb 25, 2013 4:03 pm

Imam ja bas taj. RDS je beskoristan, a ovako lepo radi i kvalitetniji je od najjeftinijih kineza. Nastavi gde je stao kad upalis auto, zvuk je kao i na svim transmiterima tj. los. Bolje kupi Xcarlink ili Loudlink. Jesu dosta skuplji, ali bar znas sta si uzeo.
big v
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 166,2.4 Nissan X Trail
Lokacija: beograd
Postovi: 127
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 2:17 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Pon Feb 25, 2013 4:44 pm

A gde ima loudlink,jel neka radnja ili preko oglasa? Bolje dati i vise kesa nego da ne valja,ja sam ovaj primetio jer mi se gabaritom uklapa,posto hocu da ga ugradim .
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Uto Feb 26, 2013 6:31 pm

Mozes preko ovog sajta da porucis.
http://www.auto-muzika.com/
big v
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 166,2.4 Nissan X Trail
Lokacija: beograd
Postovi: 127
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 2:17 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Uto Feb 26, 2013 7:04 pm

Hvala puno.
Korisnikov avatar
NpN
Contact:
Garaža: 147 1.6TS 105ks 2001 god
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 61
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 4:50 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Uto Feb 26, 2013 9:42 pm

A što to? Kakvo ozvučenje imaš u kolima? Najbolje i najkvalitetniji zvuk ćeš dobiti ako vežeš direktno, odnosno na uređaju napraviš "line in". nije komplikovano, a prenos je kablom, kvalitet ne može da se poredi.
Osim ako nemaš neko krš ozvučenje pa ti ni ne treba neki kvalitet zvuka ;)
big v
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 166,2.4 Nissan X Trail
Lokacija: beograd
Postovi: 127
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 2:17 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Čet Feb 28, 2013 4:44 pm

Moja ideja je da na fabricko ozvucenje nakacim obican mp3 sa ekranom na dodir,velicine mobilnog telefona je.Ali kome god da to predlozim ,svi kazu da ne moze iz nekih razloga ,zato gledam ovo resenje,inace sam zadovoljan fabrickim ozvucenjem i ne planiram da muziku odvaljujem da daske.
Korisnikov avatar
NpN
Contact:
Garaža: 147 1.6TS 105ks 2001 god
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 61
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 4:50 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Čet Feb 28, 2013 10:49 pm

Zadovoljan sam i ja sa fabričkim ozvučenjem, generalno. Ali sam ubacio http://www.sony.rs/support/sr/product/CDX-GT410U ostao mi iz prošlih kola, a ima i line in koji koristim za spikerfon za mob i ima usb koji čita gotovo sve... mislim čitače kartica i to...
Plus planiram da ubacim pojačalo i dva magnata elipse nazad, i to mi ostalo, a stvarno sam ljubitelj kvalitetnog zvuka.. ali nikako da stignem.

ne znam zašto ti kažu da ne može, SVE može.
Ukratko, potrebno je da otvoriš plejer i izvučeš tri žice, minus, levi i desni audio in.
kakav plejer imaš u kolima? mislim koji? uvek možeš da napraviš to što hoćeš, ako ti neko kaže da ne može, reci im da ne znaju ;)
Ako ne nađeš nikog da ti to odradi, javi se pa ćemo probati da se dogovorimo, mogu ja da ti odradim, ali sam u Kikindi.. Pa slanje, pa nazad..
Bolje ti je da odneseš kod nekog elektroničara ili u neki audio video servis, i tražiš da ti napravi "line in" ulaz..
Ako treba još informacija, tu sam ;)
Poslednja izmena od NpN u Čet Feb 28, 2013 11:09 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Čet Feb 28, 2013 11:08 pm

NpN napisao: ne znam zašto ti kažu da ne može, SVE može.
Ukratko, potrebno je da otvoriš plejer i izvučeš tri žice, minus, levi i desni audio in.
uvek možeš da napraviš to što hoćeš, ako ti neko kaže da ne može, reci im da ne znaju ;)
Morao sam izvuci ovaj deo iz posta(i ako se ne citira post iznad). U postunosti se slazem.

A sto se tice transmitera...OK cuju se ali ja nikada nebih trovao svoje usi time.
big v
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 166,2.4 Nissan X Trail
Lokacija: beograd
Postovi: 127
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 2:17 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Čet Feb 28, 2013 11:23 pm

Moja ideja je bila da na ics koji imam fabricki povezem mp3 plejer,znaci da ne koristi bateriju vec da vuce struju od ics a i preko njega na zvucnike,kad dam kontakt ics se automatski pali a mp3 bi morao na prekidac,pitao sam dva elektronicara ali ono sto sam iz sve filozofije razumeo je da ne moze tako mada mi i dalje nije jasno zasto nemoze? U struju se uopste ne razumem,hteo sam da napravim masku i to da uklopim u kokpitu,sa plastikom znam al struja ne ide.
Korisnikov avatar
NpN
Contact:
Garaža: 147 1.6TS 105ks 2001 god
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 61
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 4:50 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Pet Mar 01, 2013 12:09 am

Za napon ti je najsigurnije da izvučeš sa glavnih vodova od plejera i uzmeš odatle. Posle spustiš napon stabilizatorom na onoliko koliko ti je potrebno, cenim 3V za plejer, ne znam šta od baterija ide unutra. ili 5V ako je punjiva, to je neki standard.
Za uključivanje tog sklopa koristi neki jači tranzistor, čiju ćeš bazu vezati na neki od pinova koji daje napon kada se plejer uključi. i eto ti napajanje za plejer koje će biti pod naponom kada i sam auto plejer. Za audio sam ti objasnio. To je vrlo jednostavno za uraditi, ali ako se ne razumeš, onda je najbolje da nađeš nekoga ko će ti to uraditi. Kao što rekoh, ništa nije nemoguće.
big v
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 166,2.4 Nissan X Trail
Lokacija: beograd
Postovi: 127
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 2:17 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Pet Mar 01, 2013 5:58 pm

Kapiram,znaci da je izvodljivo nego nece sa time da se smaraju....
Korisnikov avatar
NpN
Contact:
Garaža: 147 1.6TS 105ks 2001 god
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 61
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 4:50 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Ned Mar 03, 2013 2:48 am

Upravo. A i nije toliko komplikovano, verovatno ne znaju ;)
Odnesi to lepo u neki radio tv-audio video-bla bla servis i rešiće ti ;)
Korisnikov avatar
Alfa Romeo 164ts
Garaža: A.R. 164 TS 1989.
A.R. 166 2.0 TS 2001.
A.R. 166 2.0 V6 TB 1999.
Lokacija: Strpce KiM
Postovi: 88
Pridružio se: Čet Apr 29, 2010 11:53 pm

Re: mp3 transmiter za kola

Ned Mar 03, 2013 10:07 am

Evo kako: http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164 ... 166-a.html


AUX / Line In on ICS of 166
After searching a lot on the net on how to connect an MP3 player to the AR166 ICS, I decided to take my tools and disassemble the ICS. I managed to find the pins at which to connect the headphone out of an MP3 player.

Figure 1 shows how to get the cassette/tuner part removed from the frontpanel and the bottom part.

Figure 2 shows the connections on the bottom side of the board of the tape/tuner. The indications in white are for connecting a line in. The red indications are if you want to connect directly to the amplifier.

Figure 3 shows the tape mechanism. Bend the metal extension upwards, such that it does not push the switch. This makes sure that the tape deck keeps thinking, it has a cassette loaded.

If someone has some knowledge on how to remove the tape mechanism, I would be happy to hear. If you simply remove it, the ICS shows the message "no cassette". It seems as if the ICS checks whether the tape mechanism works correct. If not, then it would not play.


Slika

Slika

Slika

Povratak na “In Elettronica Alfa”