Pitanje u vezi kondenzatora

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
krsa156
Garaža: 156jtd 16v 140ks
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 112
Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 10:23 pm

Pitanje u vezi kondenzatora

Ned Dec 25, 2011 3:10 pm

Pozdrav , imam Dietz kondenzator i zanima me da li sam ga pravilno povezao , tj REMOTE na njemu sam direktno povezao sa + a postoji i varijanta da REMOTE sa kondenzatora povezem sa REMOTE sa CD-a pa da mi se pali kada palim i player ?
Imam osecaj da mi malo vuce akumulator preko noci (a siguran sam da mi je aku dobar) .
Evo slike kako je trenutno povezan (zeleno-zuti kablic) :
http://img263.imageshack.us/img263/6826/55163804.jpg

Hvala :drink
Korisnikov avatar
losdokosti
Garaža: 166 2.4 jtd-m ; ex164 2.0 v6 turbo super
Lokacija: sabac
Lokacija: sabac - monfalcone
Postovi: 338
Pridružio se: Ned Jul 17, 2011 5:03 pm

Re: Pitanje u vezi kondenzatora

Ned Dec 25, 2011 8:10 pm

krsa156 napisao:Pozdrav , imam Dietz kondenzator i zanima me da li sam ga pravilno povezao , tj REMOTE na njemu sam direktno povezao sa + a postoji i varijanta da REMOTE sa kondenzatora povezem sa REMOTE sa CD-a pa da mi se pali kada palim i player ?
Imam osecaj da mi malo vuce akumulator preko noci (a siguran sam da mi je aku dobar) .
Evo slike kako je trenutno povezan (zeleno-zuti kablic) :
http://img263.imageshack.us/img263/6826/55163804.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Hvala :drink
povezi ga sa remote od cd-a i bice sve ok tada ce se paliti kad i cd
ovako ti je stalno pod naponom i prazni akumulator naravno

:wave: :arflag
Korisnikov avatar
Ducero
Contact:
Garaža: 145 Bomber,ostatak garaze zauzimaju bicikle
Lokacija: gargantua
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1647
Pridružio se: Uto Sep 21, 2010 11:43 am

Re: Pitanje u vezi kondenzatora

Ned Dec 25, 2011 8:14 pm

Na mom kondezatoru to uopste nema :shock: .Ovaj kad ima ''stablan napon''od 12 v,on se sam iskljuci.Cim padne ispod 12v on se onda opet upali....
I like big, fat men like you. When they fall, they make more noise. And sometimes they never get up.
https://www.facebook.com/pages/Ducero-C ... 409?ref=hl
Korisnikov avatar
krsa156
Garaža: 156jtd 16v 140ks
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 112
Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 10:23 pm

Re: Pitanje u vezi kondenzatora

Ned Dec 25, 2011 8:34 pm

Da li se (kada ga povezem na remote) gasi samo elektronika a on ostane pun? Jer znam da bas povuce mnogo struje kada ga stavim na "prvo punjenje" ...
Korisnikov avatar
Ducero
Contact:
Garaža: 145 Bomber,ostatak garaze zauzimaju bicikle
Lokacija: gargantua
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1647
Pridružio se: Uto Sep 21, 2010 11:43 am

Re: Pitanje u vezi kondenzatora

Ned Dec 25, 2011 8:53 pm

Ne verujem da moze da ostane pun :scratch: ja kad ugasim muziku,on se isprazni posle 20 min(tj na displeju ocitava lagan pad napona)
I like big, fat men like you. When they fall, they make more noise. And sometimes they never get up.
https://www.facebook.com/pages/Ducero-C ... 409?ref=hl
Korisnikov avatar
krsa156
Garaža: 156jtd 16v 140ks
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 112
Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 10:23 pm

Re: Pitanje u vezi kondenzatora

Ned Dec 25, 2011 10:01 pm

E o tome vam pricam , posle kad upalim muziku ,a on bude prazan, ima da mi srkne akumulator k'o je'an-dva :blink: Zato je pozeljno puniti kondenzator preko sijalice jer ga onda postepeno puni a ne odjednom kao sa direktnom vezom . . .
Korisnikov avatar
losdokosti
Garaža: 166 2.4 jtd-m ; ex164 2.0 v6 turbo super
Lokacija: sabac
Lokacija: sabac - monfalcone
Postovi: 338
Pridružio se: Ned Jul 17, 2011 5:03 pm

Re: Pitanje u vezi kondenzatora

Pon Dec 26, 2011 12:18 am

krsa156 napisao:E o tome vam pricam , posle kad upalim muziku ,a on bude prazan, ima da mi srkne akumulator k'o je'an-dva :blink: Zato je pozeljno puniti kondenzator preko sijalice jer ga onda postepeno puni a ne odjednom kao sa direktnom vezom . . .

ne mozes da ocekujes da ti ne srce akumulkator ako pustas muziku sa ugasenim motorom imas jaku muziku koja zahteva pojacalo, kondenzator.... a sve to mora da se napoji energijom odnekle, pre pustanja muzike ja prvo upalim auto pa tek onda palim muziku i tako nece da posrce akumulator jer alternator odradjuje svoj deo posla.

ja sam te stvari odradjivao na sledeci nacin

cd mi je pokretao 4 zvucnika sa svojim ugradjenim pojacalom, dodatno pojacalo sam palio preko prekidaca zajedno sa kondenzatorom i to pojacalo mi je pokretalo 1 low bas 1 mid bas i srednjake sa visokotoncima naravno sve to povezano preko odgovarajucih skretnica, na taj nacin kada sam hteo da slusam muziku normalno samo sa cd-a nisam palio pojacalo i kondenzator, kada pozelim da razbijem kamen u bubregu ili nepovratno ostecenje sluha ja upalim pojacalo i kondenzator ali tek posto upalim motor.

ja sam to na ovaj nacin resio i nikada nisam imao problema sa akumulatorom praznjenjem i slicno

druga stvar ako vozis kratke deonice sa jakom muzikom (upaljeno pojacalo, bas ko vrata.....) upaljenim svetlima, tesko da ce alternator (ako je i on manje snage) na kratkim deonicama uspeti da napuni akumulator koji je vec opterecen sa dnevnim svetlima.....

:wave: :arflag
Korisnikov avatar
Ducero
Contact:
Garaža: 145 Bomber,ostatak garaze zauzimaju bicikle
Lokacija: gargantua
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1647
Pridružio se: Uto Sep 21, 2010 11:43 am

Re: Pitanje u vezi kondenzatora

Pon Dec 26, 2011 11:34 am

Ja sam razmisljao da na glavni naponski kabal + koji ide od akumulatora stavim prekidac :confused:
I like big, fat men like you. When they fall, they make more noise. And sometimes they never get up.
https://www.facebook.com/pages/Ducero-C ... 409?ref=hl
Korisnikov avatar
krsa156
Garaža: 156jtd 16v 140ks
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 112
Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 10:23 pm

Re: Pitanje u vezi kondenzatora

Pon Dec 26, 2011 6:53 pm

dusan 145 kv napisao:Ja sam razmisljao da na glavni naponski kabal + koji ide od akumulatora stavim prekidac :confused:
Nemoj , em ces smanjiti "protok" struje em ti vreba veeeeliki prekidac da bi izdrzao opterecenje !
Korisnikov avatar
Ducero
Contact:
Garaža: 145 Bomber,ostatak garaze zauzimaju bicikle
Lokacija: gargantua
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1647
Pridružio se: Uto Sep 21, 2010 11:43 am

Re: Pitanje u vezi kondenzatora

Uto Dec 27, 2011 1:38 pm

krsa156 napisao:
dusan 145 kv napisao:Ja sam razmisljao da na glavni naponski kabal + koji ide od akumulatora stavim prekidac :confused:
Nemoj , em ces smanjiti "protok" struje em ti vreba veeeeliki prekidac da bi izdrzao opterecenje !
:doh: :grin:
I like big, fat men like you. When they fall, they make more noise. And sometimes they never get up.
https://www.facebook.com/pages/Ducero-C ... 409?ref=hl

Povratak na “In Elettronica Alfa”