Novi zvučnici za 147 3d

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
pecass
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 6:12 pm

Novi zvučnici za 147 3d

Sre Jul 13, 2011 6:24 pm

Pozdrav od novog člana al kao PR-a zapravo nove članice :love: ...

Elem danas preuzesmo repariranu 147 TS 2.0 selespead od Siniše sa sa TZ koji je dobio zadatak da od auta sa placa napravi vozljivi auto za jedno žensko čeljade al u toku kupovine i primopredaje nismo obratili pažnju na malu hendikepiranost audio sistema na temu gubitka kontakta zvučnika u prednjim vratima al i sigurne poluspaljenosti i dotrajalosti zvučnika te evo i pitanja:

1. Koje uzetii

2.Gde ih zameniti (serviser)

Svaki predlog dobrodošao

p.s.

da ne bude da nisam vaš - ja peglam jedog Chiptuning Stila Abartha :yahoo: .
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: Novi zvučnici za 147 3d

Pet Jul 15, 2011 12:18 pm

viewtopic.php?f=62&t=49903

Ovde od prilike imas sve sto vas zanima...
Ukoliko treba jos neka pomoc, pitaj slobodno ;)
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
Korisnikov avatar
pecass
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 6:12 pm

Re: Novi zvučnici za 147 3d

Pet Jul 15, 2011 8:55 pm

Zahvaljujem, :drink

Izgleda da će mo se odličiti na SEAS kombinaciju Ground zero 2 sistemca pa pišem o utiscima :wave:
Korisnikov avatar
pecass
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 6:12 pm

Re: Novi zvučnici za 147 3d

Čet Jul 21, 2011 10:46 pm

Evo nastavka i srećnog završetka...
poštujući već otvorenu temu kako skinuti stranice prednjih vrata uz pomoć imbusa i krstastog šrafcigera naidjoh na novi problem - zvučnici se na moju sreću već nalaze u kupujućim prstenovima al avaj tu se nalaze torax šrafovi...te ajd do Mikroprinca na kupovinu istih.
Zahvaljujući dobroj volji prodavca i testiranjem kineskih multisetova dodjoh do onog koji mi treba i evo čuvenih BOSE zvučnika....eh kad bi to bilo istina

Slika

pa od pozadi


Slika

Mexico...al evo i visokotonca



Slika

China 2000 u Americi..



Slika

i pomalo dotrajala membrana na mid basu

sve u svemu jedan od razloga podosta mutavog i nedinamičkog dela zvuka Blaupunkta koji u suštini i nije tako loš kad se stave trosistemci



Slika

vednosti čitavih 40 e koji uz malo natezanja i u krst dotezanja tačno staju u već postojeće prstene.
:hbg

Ako se nameravate na menjanje :
prvo DIY vaš sistem možda nemorate kupovati skoro nenabavljive prstenove - probao kod Viteza i Kanibala - za mesec dana možda...al zna te to i nije tako tražena roba :fight_twak:

Obzirom da sam težak HI i FI sta i pritom profesionalno deformisan tvrdim da ovaj upgrade pruža za malo novca širok spektar frekvenca i muzikalnosti iz jednog KrautBlaupunkta a ne narušavate tako nam obožavani design enterijera :beerchug:
Korisnikov avatar
Ducero
Contact:
Garaža: 145 Bomber,ostatak garaze zauzimaju bicikle
Lokacija: gargantua
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1647
Pridružio se: Uto Sep 21, 2010 11:43 am

Re: Novi zvučnici za 147 3d

Pet Jul 22, 2011 1:14 pm

Ova serija SAL-a je ok :thumbsup:

Membrana na mid basu,to nije problem da se sredi...mada bi ja to :fight_twak: i :club: :D

:beerchug:
I like big, fat men like you. When they fall, they make more noise. And sometimes they never get up.
https://www.facebook.com/pages/Ducero-C ... 409?ref=hl
misholinjo
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: Beograd
Postovi: 136
Pridružio se: Čet Apr 22, 2010 8:45 am

Re: Novi zvučnici za 147 3d

Pet Avg 05, 2011 8:07 am

Zamenio si zvucnike to skapirah, ali koje si uzeo umesto Bose visokotonaca, ili si njih totalno eliminisao koriscenjem ovih Blaunpunkta? Mada meni visokotonci ne deluju poderani na oko...
Korisnikov avatar
pecass
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 6:12 pm

Re: Novi zvučnici za 147 3d

Pet Avg 05, 2011 4:57 pm

pozdrav i objašnjenje :drink

Zamenio sam ih trosistemcima SAL jer nijedan visokotonac nije mogao da stane u originalno kućište na vratima 147/ice.

Visokotonci nisu poderani ali su ranga cene oko 2e :this:

Povratak na “In Elettronica Alfa”