Novi zvanicni forum ARCS

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Pet Nov 28, 2008 12:44 am

Slika Slika Slika :rotfl: .
Korisnikov avatar
Coha_the_King
Garaža: 164 2.0 V6 turbo - ex
156 Polizia Stradale 2.4 JTD - ex
159 1.9 JTDm SW - S_Ex
Lokacija: Beograd
Postovi: 236
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:27 am

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Pet Nov 28, 2008 10:59 am

Uh, jeste bio shock kad su se izdesavale Promene?!. Po navici svuda mi u Favorites stoji CBC pa Alfa kad ono medjutim... ALI - sve pohvale za novi sajt! Profi je komplet. Jos nisam ni stigao da vidim sta sve i gde ima. Jedino mi nije jasno bas, sta sad sa CBC-om, da li tamo da nastavimo sa Virusima itd ili da odsad samo ovde post-ujemo?

Samo napred
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Pet Nov 28, 2008 11:11 am

Zdravo Coha, dobrodošao. Ajde lepo sad pročitaj sve ovde, pa ćeš da vidiš da postoji i virus, i ostalo...
Korisnikov avatar
miQzma
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Mirijevo
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Postovi: 97
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 5:29 pm

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Ned Nov 30, 2008 7:27 pm

Hvala,gille-tu,na pomoci prilikom registracije."Bio se desio" neki bug.Uglavnom,tu sam i nastavljamo sa druzenjem.Pozdrav svima
Raven Club Serbia
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Pon Dec 01, 2008 4:34 pm

Mislim da bi ljudima koji vredno rade, pa su i napravili ovakav rezultat (novi AlfaForum) za veoma kratko vreme trebalo čestitati.
Isto tako mislim da su ti ljudi svesni značaja sopstvene uloge u ovoj priči, pa ne moram da ih hvalim zbog izgleda foruma (bolji je nego na CB), ideje da se napusti CB (naslućujem razloge) itd.
Dok se ne pojavi sekcija za sugestije i želje biću slobodan da predložim jedan civilizovaniji način komunikacije između učesnika u diskusijama (tj. članova foruma) i na relaciji "član foruma" - "službeno lice" (administrator, moderator ili sl.).
Na stranim forumima ove vrste (član sam na nekoliko takvih) jezik komunikacije je takav da ne vređa ničiji stručni nivo, estetska i etička shvatanja, status u društvu, imovinsko stanje, godine starosti i sl. Sa druge strane, siguran sam da na tim forumima diskusije ne "moderiraju" ljudi sa sukobom interesa (vlasnik servisa, radnje ili pumpe, tuner...) već ljudi sa stručnim i ljudskim integritetom. Nadam se da će ovaj Forum biti nov i po tom kriterijumu i voleo bih da se po tome bitno razlikuje od Alfa-foruma na CB-u.
I na kraju - iako niko od nas neće da od razlaza pravi "TV sapunicu" potrebno je da dovoljno jasno (bez spominjanja imena i bez uvreda) objasnite razloge odlaska sa CB-a. Efekti premeštanja na novi forum neće biti nikakvi ako isti ljudi budu radili iste "ne baš dobre" stvari.
Pozdrav. Dušan.
Alfa je stil... ostalo je status...
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Pon Dec 01, 2008 5:41 pm

Dule, bravo za post :thumbsup: :thumbsup:
Svi ste shvatili zbog cega smo napravili novi forum pa ne bih vise o tome. Sto se tice nas moderatora i administratora( trenutno smo to gile, laki i ja) nikada nije bilo problema pa nece ni sada. Klub je napravljen da okupi istomisljenike i da se kroz njega edukujemo, upoznamo i druzimo, kao predstavnici jedne stvarno posebne grupe ljudi - Alfista. Sve ono sto vam je smetalo na CB, ovde ne moze da vam smeta iz prostog razloga sto mi tj. svi vi sami odlucujemo sta ce se i kako raditi i u kom pravcu ce se razvijati klub. Odgovornost je sada mnogo veca i nadam se da cemo ispuniti ocekivanja :D :D
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Pon Dec 01, 2008 8:33 pm

Na stranim forumima ove vrste (član sam na nekoliko takvih) jezik komunikacije je takav da ne vređa ničiji stručni nivo, estetska i etička shvatanja, status u društvu, imovinsko stanje, godine starosti i sl.


Podvlacim ovu recenicu i nadam se da ce ne samo vecina, vec svi forumasi imati ovakav pristup prema ostalim clanovima foruma.

Konstantno se zaobilazi odgovor na direktno pitanje u vezi sa deljenjem, a takve stvari mi stoje kao kost u grlu.

Prvo dugujemo izvinjenje na ovako vrtoglavom gashenju foruma i paljenju drugog. To je iskljuchivo nasha odgovornost i nichija vishe, tachnije predsednikova obzirom da je on najodgovornije lice u ovoj prichi.

Neke osnovne crte razdvajanja su bazirane kako na nedostatku komunikacije na relaciji izmedju moderatora i administratora, tako i na raznim problemchicima koji su usled toga iskrsli.

Osnovni problem je nerazumevanje i zelja svakoga da se umesha u neshto, pa chak i u ono shto ne shvata. Da me ne bi pogreshno shvatili, odredjeni ljudi na Cannonu su fantastichni te i dalje imamo savrshene odnose, a medju nama zajedno ostaje zhal za razdvajanjem, ali i sreca zbog radjanja i pravljenja necheg novog, ma koliko taj chin bio tezhak.

Chesto se deshavalo da satima respravljamo o odredjenim problemima, ali da ne mozhemo doci do jedinstvenog reshenja jer Cannon je vodio brojan tim razlichitih osoba kako po opredeljenju, tako i po stavovima u odnosu klubove shirenje foruma na vishe polja. Energija se troshila, godine rada su dovodjene u pitanje da bi na kraju usledio razlaz.

Bolje pre, nego kasnije. U svakom sluchaju, na ovaj nachin ostajemo i dalje u odlichnim odnosima (chast izuzecima), a Cannonu dajemo prostora da se usmeri tamo gde treba a to je uska struchnost i to u vrhunskom pogledu. Najsvezhiji primer je opshta reorganizacija CBC Foruma, shto lako mozhete videti.

Svim prijateljima, chlanovima, Alfistima i onima koji to nisu, zhelim ugodan boravak na nashem novom forumu. Ako negde zapne i ne mozhemo reshiti problem, znajte da je kontakt uzhivo zlata vredan, a da slova na papiru ponekad mogu zvuchati drugachije u odnosu na nameru.
Korisnikov avatar
nik2yu
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 TS
Lokacija: Beograd
Postovi: 119
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 12:50 am

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Pon Dec 01, 2008 10:30 pm

uuuuu opasan je novi forum.
Sve najbolje i da nastavimo sa razmenom iskustava, informacija i pomoci
Slika
Korisnikov avatar
BlackBeauty
Contact:
Garaža: AR 156 1.9 JTDm 16V Sportwagon by Giugiaro
Lokacija: Split
Postovi: 64
Pridružio se: Sre Dec 10, 2008 8:28 pm

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Sre Dec 10, 2008 8:42 pm

Hojla Alfisti :wave: :wave:

Nije me bilo desetak dana... a ono... sve skroz novo !

Bilo je i vrijeme da i ovaj alfistički forum pocrveni :grin:

Čestitam i navijam za vas :clapping:



Btw: moram li ponovo predstaviti u virusu naš karavančić ? Ili ima neki način copy/paste ?
I zato pjevam da ne pojede me mrak...
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Sre Dec 10, 2008 9:03 pm

Ahoj Blacky!

Dobro nam došao! Ne moraš ponovo da pišeš u virusu, biće za koji dan....
Korisnikov avatar
Woodoo
Garaža: Službeni
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 225
Pridružio se: Sre Dec 10, 2008 3:14 pm

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Pet Dec 12, 2008 8:30 pm

Neka je sa srecom novi forum, da nas sluzi dugo, u sreci i veselju :clap:
zeka
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 1.6 boxer 1996
Kawasaki Zephyr 550 zr
Honda cbr 125 r
yugo
Lokacija: beograd
Postovi: 37
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:02 pm

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Sub Dec 13, 2008 3:19 pm

novi forum je skroz extra...mislim da je lepsi od starog... :thumbsup:
Korisnikov avatar
bigfoot
Garaža: Mazda 6 2.3
Lokacija: Lower Hutt, New Zealand
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Dec 17, 2008 11:09 am

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Sre Dec 17, 2008 11:43 am

Kada sam posle duze vremena svratio do Cannona nasao sam se u totalnom cudu, nema vise Alfa foruma. Odmah sam skoknuo do ARCS sajta i video ovaj forum pa sam odahnuo.
Jeste da ima malo nostalgije za Alfa forumom na Cannonu ali ovako je ipak mnogo bolje. Jer je Alfa forum skoro prerastao Canon a i bilo je previse provokatora.

Zelim vam jos bolji forum nego sto je bio na Cannonu i sve pohvale za trud :thumbsup:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Novi zvanicni forum ARCS - zasto?

Sre Dec 17, 2008 11:47 am

Pozdrav bigi :wave:, hvala :cool:
Korisnikov avatar
Vaske
Garaža: Alfa Romeo 156 1.6 TS
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 20
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 7:01 pm

Re: Novi zvanicni forum ARCS

Uto Dec 23, 2008 7:30 pm

E sto me presekoste djavo da vas nosi... Salim se ne, daj Boze :amen:

Bio sam malo lenj (tj. malo vise) pa sam se uzeleo foruma. Odem na CBF a tamo nista, umalo me srcka nije strefila :eek:

Srecom, brzo sam vas nasao :wave:
U svakom slucaju cestitam na novom pocetku. Meni ne smeta ovaj prelazak, i onako sam 90% vremena provodio na nasem delu foruma. Za ovih 10% mogu da skoknem ponovo tamo ako mi nesto zatreba.

Dakle, samo napred, bice ovo sjajno mesto za druzenje :arflag

P.S. Moze li i moja tema nekako da se prebaci u Alfa virus, 'teo bi nesto da dopisem
Alfisti su jedini bolesnici koji ne zele da budu izleceni
Korisnikov avatar
PerkeNS
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 46
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 2:10 pm

Re: Novi zvanicni forum ARCS

Sre Dec 31, 2008 1:24 am

Forum odlicno izgleda! Sve najbolje u NG i da nas sluze nase alfice :love: :drink
Korisnikov avatar
Robi
Garaža: Alfa 33 1.3 i.e. L
Lokacija: Bečej
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Jan 26, 2009 10:09 am

Re: Novi zvanicni forum ARCS

Pon Jan 26, 2009 11:09 am

Prvo da pozdravim sve na ovom novom forumu!
Vidim da je urađen veliki posao, svaka čast :good:
Još ranije sam video da je forum premešten, ali kad sam čitao Pravilnik, uplašila me tačka 5, jer nešto baš ne stižem da forumašim, pa sam sve odlagao sa registracijom, kad bude više vremena... Reko`‚ da ne bude prijava, pa brisanje, pa opet :D

Ali, eto me, valjda bude sve ok! ;)

Pozz

P.S. Ako može stari "virus" da se prebaci super, ako ne - pišem predstavljanje ponovo :)
http://www.cannonballforums.se/forum/vi ... 15&t=22769
Slika
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: Novi zvanicni forum ARCS

Pon Jan 26, 2009 11:32 am

Prebaciće se :)
Korisnikov avatar
NiDZO156
Contact:
Garaža: ALFA ROMEO 156 1,8 TwinSPARK 166KS
Lokacija: Slovačka
Postovi: 20
Pridružio se: Ned Jun 07, 2009 11:32 pm

Re: Novi zvanicni forum ARCS

Uto Jun 09, 2009 8:18 am

Ovaj forum je bas FENOMENALAN! Mnogo mi se dopada! :arflag

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”