156 Crosswagon

Bez duše bismo bili samo mašine...
nikola_VUK
Postovi: 16
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:57 pm

156 Crosswagon

Uto Nov 27, 2007 10:35 pm

Koja je varijanta sa njenim trapovima, trebalo bi da su izdrzljiviji ili mozda gresim?

Inace jel neko imao iskustva sa njima sto se tice odrzavanja 4x4...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Nov 28, 2007 2:47 am

Neko mi jednom rece:.Ako je mogao taj 4x4 da izdrzi onoliku snagu na Delti, moze valjda i u toj tvojoj Alfi!. tako nekako, a pitah za 155 Q4, s tim da mi je opet neko napomenuo da je samo bitno da ne svira diferencijal, a to je verujem iskljuceno jer je to mlad auto!

Po meni je to malo promasaj, uzimas Alfu a opet ona je to manje cak i od 164 i 166, znaci neki hibrid... :roll:
A sto se tice trapova mislim da problem i dalje postoji jer je to sminkerski automobil, nije to zaista Paris-Dakar vozilo...

I opet po hiljaditi put, to sa trapovima nikako nije problem ni nedostatak, vec jednostavno napredak i poboljsanje u (skoro) svakom smislu, ali mi i nasa zemlja, putevi i ostalo da ne ulazim u off...
nikola_VUK
Postovi: 16
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:57 pm

Sre Nov 28, 2007 12:40 pm

Kapiram ja da su ti trapovi perverzija kad zivis u Nemackama pa vozis po auto banovima i slicnim pistama ali mi izgleda da zivimo u Bangladesu tako da moram de evoluiramo na rupe i rupcage, samo je problem sto ta kola nemju te mogucnosti....
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Sre Nov 28, 2007 1:08 pm

manja celicna felna i ratkapne, visok profil gume i pazljiva voznja. to je sve.

ali onda - zaboravi na opsti izgled Alfe, sportsku voznju, brzinu u krivinama i osecaj na volanu...

ja sam promenio tockove alu 15. 205/50-15 86V sa celicnim 14. 185/60-14 82T i dobio bar triput udobniji auto. manje lupanja po trapovima, manje buke, ali nema ni divljanja - bar do proleca...

dakle izbor postoji.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Nov 28, 2007 7:02 pm

Ceo zivot je kompromis, jeste fraza ali istinita! Ne radi se o tome da li je to sa trapovima promasaj, ili ne sa tvoje tacke gledista, vec sta sa tim dobijas, a sta gubis, pa kao i za svaku drugu stvar na svetu!
Ukoliko dobijas ono sto je tebi bitno, a gubis nesto manje vazno definitivno nije promasaj i to je stvar za tebe!
Konkretno moj pojam dobrog automobila je ono kako me tera da se osecam dok vozim i na osnovu toga biram, dok je za neke druge dobar onaj koji najmanje kosta! To su dve nepomirljive strane i nikada se nece razumeti i iz tog razloga ne treba ni da pokuisavaju da o tome razgovaraju! Jedni gledaju da daju sto manje bez obzira na to koliko ce dobiti, a drugi gledaju da dobiju sto vise bez obzira na to koliko ce dati za uzvrat!
Opet ponavljam, to sto sam izabrao nesto drugo u odnosu na cenu, ne znaci da ce moj automobil da se kvari svakih petnaest minuta i da ce me zivog odrati i isterati sve iz novcanika, vec da cu za jedan procenat vise placati u svom uzivanju od onih koji su izabrali onu drugu stranu, a iznenadio bi se koliko je taj procenat mali! Ali moramo se sloziti da se svaki luksuz placa, a nikada nece biti isto voziti Alfu i ***, da ne pravim raspravu pominjanjem drugih brendova!
Kod nas postoji mali paradoks, ljudi su zaglavljeni u vreme-prostor kontinuumu, porede automobile iz osamdesetih i devedesetih sa ovim danas i tu nastaju problemi, jer sve to u vezi sa trapovima je posledica povecanja tezine vozila i ustede koriscenjem aluminijumskih delova, naravno ustede na tezini, u novcu je obrnuto!

Kazes neces voziti Alfu jer postoji taj problem sa nasim putevima... Pa, on ce postojati jos sigurno par desetina godina, a ti (kao ni ja) neces toliko ziveti da docekas bolju situaciju da bi mogao da se opustis, jednostavno gledaj na stvari drugacije!
Novac je prolazna stvar i uvek ce doci, manje ili vise, ne treba zaliti sto ga trosis, za mene nema nikakav znacaj, to mi je sredstvo da dobijem ono sto mi je mnogo vaznije, a to je zivot, to jest kako zivis svoj zivot! E to se ne vraca, to vreme koje prodje i ovaj jedan boravak na ovoj planeti i u ovoj dimenziji se ne vraca, bar ne sa ovom svescu, pa ga treba iskoristiti maksimalno i najbolje moguce! Ako stavim novac sa jedne strane i moje licno zadovoljstvo sa druge, uvek cu odabrati ovo drugo!

Opustis se i uzivas u zivotu, kratko traje i gledas da brojis i zapamtis svaki momenat, a dok vozis Alfa Romeo pocinjes da razmisljas samo o stvarima koje cine zivot vrednim, a onda se i sam promenis, postanes hedonista ako vec nisi bio i ceo zivot ti se promeni na bolje!

Grazie Alfa Romeo!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Nov 29, 2007 9:54 am

Mislim sta reci...

aplauz aplauz aplauz aplauz
nikola_VUK
Postovi: 16
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:57 pm

Sre Dec 05, 2007 12:08 am

Meni je jedna od vecih gresaka sto sam prodao 146-icu, i kupio volvo 460, ali kupio sam auto i posle doslovno dva sata pokvario mi se varijator, poludeo sam, tako sam saznao za forum bio u ugrinovackoj (da ne reklamiramo) popravio varijator i onda kao ovca prodao auto....

piiiip uplasio sam se, posle nje sam promenio jos troje kola i totalno se razocaro kako se ta kola lose voze, i kako covek moze da uziva dok vozi alfu... a paradoks je da je to bila 1.4 TS nedaj boze da je bila neka zver

Ali te stvari mogu lako da se poprave, taman kad sam omegu sredio i trebao da dam oglas uspeo sam da je skrkam tako da cim se sredi i proda, idemo prema alfi...


Ako da bog i uzmem neke pare u narednih godinu dana mislim da ni crosswagon ili 159-ka nece biti neizvodljivi :lool: :lool: :dugokosi:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Dec 05, 2007 11:01 pm

E pa ako to uradis, evo ja ti obecavam da cu ti svaki dan dosadjivati da me vozis! Ne, ne, ne, nema potrebe da mi se zahvaljujes, uradicu to zbog tebe... :mrgreen: :plavi_voli:
nikola_VUK
Postovi: 16
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:57 pm

Pet Dec 07, 2007 7:03 pm

Heheehh, dogovoreno!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Dec 12, 2007 11:56 pm

Generalno,napravljeno je veliko poboljšanje na Sportwagonu,kada je donji postroj u pitanju.

Inače,to jeste auto za neravnine,ali ne i za rupe :lool:

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”