Problemi sa MAF-om

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Problemi sa MAF-om

Uto Avg 11, 2020 9:17 pm

Mislim da si uzeo maf koji nema senzor temperature, na nekim vozilima je taj senzor zaseban, ili ga uopste nema, odatle i konstantan signal, ili je jednostavno neispravan maf. Mada moze da bude i nesto sasvim drugo u pitanju
Slika
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Re: Problemi sa MAF-om

Čet Avg 13, 2020 8:40 pm

.
Kako mogu proveriti da li ima senzor temperature ili ne? Prema broju i izvodu pinova?

Po kataloskom broju sumnjam da ću naći nešto od karakteristika, ali proba ču da tražim?

Ja laptop drzim u autu :) i brišem greške što na neko vreme ugasi mil lampicu.

Sumnjam na vodove i konektore ali negde dalje, treba mi šema. Videćemo.

Ako je još neko imao sličan problem kod promene protokomera neka javi ovde. Svaka pomoć je dobrodošla.


Inače alfa ide jednako dobro kao kada je bio stari a raskačeni. Da ovaj novi ne valja pala bi snaga kada je zakačen!?
.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Problemi sa MAF-om

Sre Mar 31, 2021 9:37 pm

MAF mi povremeno radi normalno, a povremeno zablokira i pokazuje jednu istu vrednost merenog vazduha, bude ravna linija na grafikonu, vrednost koja je bila u trenutku blokiranja. Probao da ga ocistim isto se ponasa, bez nekog konkretnog razloga, kako mu dodje. Da li je crkao ili nesto drugo moze da pravi taj problem? EGR ugasen softverski odavno
Slika

Povratak na “Diesel Potenza”