Pomoc u vezi B&M

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
coja6
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Jun 02, 2021 2:55 pm

Pomoc u vezi B&M

Sre Jun 02, 2021 5:31 pm

Pozdrav svima! Nov sam na forumu ali to ne znaci da odma otvaram novu temu jer me mrzi da citam naprotiv prosao sam kroz 20tak tema o B&M ali nisam nasao ono sto mene zanima,Naime vozim 159 2007.1.9 jtd 8v 116ks(najslabija verzija) i imam komande i usb u kaseti medjutim ja sam tu gurao USB sa mp3 fajlovima za muziku nista se nije desavalo komande za b&m (slusalica i one crtice) ne reaguju pojacavanje smanjivanje i promena pesama normalno radi...ja sam potom skinuo radio klasican je u pitanju nije navigacija i primetio da 1 dzek sa osiguracem nije prikacen,i tu sam shvatio nakom bezuspesnog pokusaja da provalim gde ide taj dzek da tu zapravo dodje B&M modul ukratko neko pametan je to izvadio ili je crklo pa su ga izvadili, e sad ja sam nasao polovan ispravan modul na oglasu bas za 159 original ali na slici primecujem 4 dzeka dok sam ja nakon skidanja radija primetio samo jedan ovaj plavi sa slike :

Slika

Da ne duzim dalje izvinjavam se na beskorisnim informacijama prosto volim da objasnim sve,moje pitanje je da li cu moci kada povezem ovaj plavi dzek da pustam muziku sa USB-a , blutut i telefon i glasovne komande mi apsolutno ne trebaju samo muzika mi je bitna jer imam 8 cd ova a nemam sarzer,e sad ako to ne bude moglo da radi tako sta dalje ciniti da li mora kod elektricara ili postoji neka DIY varijanta bez pucanja love.Hvala puno na strpljenju :drink :yipi:
If your car is boring buy :arflag ;)
Korisnikov avatar
mmario73
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: 159 SW 2.0
Mito 1.4 TB
Lokacija: Čoka - Senta
Postovi: 564
Pridružio se: Uto Dec 18, 2018 7:16 am

Re: Pomoc u vezi B&M

Čet Jun 03, 2021 5:41 am

Ajd poslikaj samo onaj USB koji ti je u kaseti, to ce najverovatnije biti microlink
Korisnikov avatar
coja6
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Jun 02, 2021 2:55 pm

Re: Pomoc u vezi B&M

Čet Jun 03, 2021 1:01 pm

Slika

Slika

Slika

Evo slika, znam sta je microlink imao sam to u 147-ici odlicna stvar i trazio sam i ovde da ugradim medjutim covek nema i nece imati skoro pa sam dosao na ideju da trazim neku alternativu blue and me mi je najbolja opcija obzirom da je fabrika u pitanju tu nema greske ali u medjuvremenu dok ne saznam da li je moguce,, vratiti"modul nabavio sam ovo
Slika

prva pomoc dok ne vidimo za b&m
If your car is boring buy :arflag ;)
Korisnikov avatar
mmario73
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: 159 SW 2.0
Mito 1.4 TB
Lokacija: Čoka - Senta
Postovi: 564
Pridružio se: Uto Dec 18, 2018 7:16 am

Re: Pomoc u vezi B&M

Pet Jun 04, 2021 7:13 am

Da da to je originalni USB port za blue & me, takav je i na ostalim, sad nisam samo siguran da li mu je bas u kaseti bilo fabričko mesto.. Međutim aludira da je vlasnik pre tebe koristio blue ili pokušavao...

Microlink ti je ona mala crna kutijica koja simulira CD charger, dosta nas to koristi, imaš na njoj USB i slot za micro SD karticu pa slusaš muziku, kao da imas 10 CD -ova u fabričkom charger-u. Uključuje se pozadi u fabrički konektor ili običnog radija ili multimedije, fabričke naravno.. Imamo i temu negde na forumu.
Korisnikov avatar
coja6
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Jun 02, 2021 2:55 pm

Re: Pomoc u vezi B&M

Pet Jun 04, 2021 11:29 am

Znam, znam Dragan sa Vozdovca ih prodaje, mislim da ih on covek i pravi domaca proizvodnja su medjutim ja ga zvao on kaze da ih nema i nece ih biti skoro bas smor odlicna stvar..
If your car is boring buy :arflag ;)
Korisnikov avatar
mmario73
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: 159 SW 2.0
Mito 1.4 TB
Lokacija: Čoka - Senta
Postovi: 564
Pridružio se: Uto Dec 18, 2018 7:16 am

Re: Pomoc u vezi B&M

Pet Jun 04, 2021 2:31 pm

Korisnikov avatar
mmario73
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: 159 SW 2.0
Mito 1.4 TB
Lokacija: Čoka - Senta
Postovi: 564
Pridružio se: Uto Dec 18, 2018 7:16 am

Re: Pomoc u vezi B&M

Pet Jun 04, 2021 2:32 pm

Da on radi verovatno replike, a mora biti to negde i u kini..

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”