DPF za 2.0 JTDm 170ks

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
psychofedex
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170HP
Lokacija: Pancevo
Postovi: 24
Pridružio se: Ned Okt 04, 2020 3:02 am

Re: DPF za 2.0 JTDm 170ks

Pon Jun 14, 2021 9:59 pm

Posto vidim da je ovde vecina iskulirala moje pitanje i presla na raspravu o tome zasto sam tuzio, evo da pojasnim, mada ne osecam neku preku potrebu, pogotovo sto me boli uvo sta neki lik sa foruma misli o tome, ali ajde.

Auto je kostao 7500 u oktobru prosle godine, jedina Alfa koja je bila skuplja od nje bila je Brera od Milosa iz Subotice, sa istim 2.0 motorom, koja je kostala oko 9 hiljada cini mi se, ali je svakako nisam racunao jer sam hteo 159ku, ne Breru.

Da sam uzeo kao poklon, jesam, zbog slepaca iz agencije koji su mi rekli da je lakse tako jer porez i sve stvari mogu da resavam kod mene u Pancevu kroz par dana, a ne u Senti istog dana gde sam kupio auto. Dakle poenta je bila samo mesto i vreme, ne i novac, jer kad sam vec tolike pare dao za kola, apsolutno me bolelo uvo za 100 evra gore-dole.

Kao drugo, dok smo pricali, preko poruka, poziva, nije dao ni naznaku da je na autu skinut DPF. Na oglasu stajalo "svako dugme radi", sve u "fabrickom i originalnom stanju", "prava kilometraza" koja se ispostavilo i jeste prava.
Kroz razgovor mi kaze da je auto otkupio od strica pre dve godine i da mu je stric jedini vlasnik u Srbiji, sto je isto istina.
Takodje da mu je brat automehanicar i da zajedno cackaju oko kola

Zapucao kod coveka, zapravo momka, moje godiste, 26-7, za Sentu, tri dana jahanja do tamo.

Pogledali auto, provozali se, i dalje ista prica, sve super, sve fabricki, svi papiri tu, ok. Nisam imao zamerki, osim onoga sto se na slikama nije videlo a to su neke sitne ogrebotinice i gluposti, opet, nisam zamerio.
.

Za cenu se nije cenkao, ni dinara nije hteo da spusti, sto je isto ok, sa toliko para sam otisao i bio sam spreman da platim, nije problem.

Uzimam auto, odlazim kod majstora na servise, gde bi mi ovaj rekao da auto nema DPF-Katalizator, da su mu stavljeni no name filteri, pumpe, naopako PK kais itd.
Za servis nema veze, to se da zameniti, cak mi ni DPF ne bi bio problem da je covek samo rekao da nema, toliko mi se svideo auto.
A na sve to dolazi i novi zakon.

Pisem liku, ne odgovara, zovem ga, ne odgovara.
Pitam advokate za savet, kazu da je klasicna prevara, da je auto prodat sa skrivenom manom, da to nije usrani volan pa da vidis da fali, nego da moras da ga stavis na dizalicu ili kanal, skines suspleh i jos da znas sta gledas da bi znao da DPF-a nema, a to obican kupac niti moze niti zna.
Ja majstor nisam, preprodavac nisam, da znam za sve te gluposti kojima se nas posten svet bavi.

Zovem prodavca sa beogradskog broja, javlja se i pocne da me podje*ava i pravi se mutav, u fazonu ne mozes mi nista, kupio si i sad se slikaj.
Meni pukao film, zvao advokata, poslali opomenu, iskulirao je, poslali tuzbu i to je to.

Kad sam kupovao, ocekivao sam da cu dobiti ono sto je napisano i receno/obecano, bilo novo ili polovno.
Da je covek samo rekao, uopste ne bi doslo do ovoga.

Sami su priznali krivicu. DPF je izvadjen kod njega, nije mi rekao, skrivena mana, itd.

Za gospodina sa foruma koji ovakve kao ja naziva jazavcima, svaka cast, navijam i da se tebi desi muka koja se i meni desila.

Takodje, da sam imao 25-35 hiljada evra, rado bih kupio nov auto i ne bismo imali ovu konverzaciju ovde, gde bih sacuvao sebi i zivce i vreme.

Za ovih par ljudi sto me podrzavaju i koji su zapravo odgovorili na moje pitanje, hvala. :arflag
Korisnikov avatar
Krneta
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 117
Pridružio se: Ned Sep 03, 2017 7:59 pm

Re: DPF za 2.0 JTDm 170ks

Pon Jun 14, 2021 10:05 pm

Svaka čast za tužbu nek si poslao, to je bila ful cena za auto i oni su garantovali da je ispravno sve. Treba da isteraš to do kraja


Sent from my iPhone using Tapatalk
Korisnikov avatar
Kobra
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 jtd - m sw 125 kw
Alfa Romeo 156 1.9 jtd sw 103kw
Lokacija: Zemun
Postovi: 158
Pridružio se: Ned Nov 08, 2015 10:23 pm

Re: DPF za 2.0 JTDm 170ks

Uto Jun 15, 2021 6:37 am

Neka si ti nega tuzio i daj boze da ti to prodje imas moju podrsku.

A sto se dpf tice pogresno si pitanje postavio u pogresnoj drzavi jer u Srbiji pola ljudi nemaju dpf i nemaju iskustva ni sa jednim,predji malo na evropske forume mozda ces neki pametniji odgovor dobiti😀
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: DPF za 2.0 JTDm 170ks

Uto Jun 15, 2021 6:52 am

Ne vidim zasto cena auta utice na celu pricu? Nekome je puno 2000e, nekom je tih 7500e kao 1000dinara...
Pa sto ga nisi pitao za taj dpf kad ti je toliko bitan i zasto nisi auto prethodno odvezao na proveru, kao sto svako normalan radi? Nego kupis auto i posle e ne valja mi ono ne valja mi ono? Smesna prica
A takva ''muka" ne moze da me snadje jer to mukom ne smatram, ako mislis da si za.eban -platio si skolu (kao svako u nekom trenutku) i teraj ko muskarac dalje.
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: DPF za 2.0 JTDm 170ks

Uto Jun 15, 2021 7:35 am

Ne verujem sta citam,ali to smo mi i zato je sve ovako kako je. Ovde gleda svako svakog da zajebe,i da vodi brigu o tudjim parama. I to je postao nacin zivota ,jer kako bi se uvece u nekom seoskom kaficu hvalio da si upravo nekog zajebao za pedeset e, ili bar za 1000 din..
Svasta bih napisao,ali pocinje stoak da me boli......
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: DPF za 2.0 JTDm 170ks

Uto Jun 15, 2021 7:37 am

Mislim da ste se lepo ispričali, dosta je bilo. Svaki sledeći oftopik post biće obrisan.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”