Zamena km sata na 147 (1.6, 2002)

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
nemanjaspirke
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6
Lokacija: Pancevo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Apr 23, 2020 7:22 am

Zamena km sata na 147 (1.6, 2002)

Pon Jul 12, 2021 12:48 pm

Dragi prijatelji !
Imam jednu nedoumicu, da li smem da promenim km sat (sa manjim displejom) za km sat od restyling verzije sa vecim.
Inace kada sam menjao ablender ugradio sam onaj koji poseduje rucicu sa komandom SET .
Da li ce bord sam uneti kilometrazu ili moram kod nekog ko ima dobru dijagnostiku da se to unese ?
Bio bih zahvalan ako poznajete nekog iz okoline Panceva ili Beograda ko se razume u to ?

Unapred hvala !
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Zamena km sata na 147 (1.6, 2002)

Pon Jul 12, 2021 7:42 pm

Smeš, ja sam to uradio. Mogu se desiti dve stvari:
- da ako je auto bez VDC-a (nema dugmeta ASR između sedišta i po pravilu su sve 147-ce sa takvom tablom bez VDC-a) a tabla konfigurisana za vozilo sa VDC-om da sena displeju nakon svakog starta u trajanju oko 1 minut pojavljuje poruka "VDC failure" i da konstantno svetli lampica "ASR/VDC".
- nakon proxy-ja, ako je ta novokupljena tabla sa manjom km od km vozila, na njoj će biti originalna km. Ali ako je tabla sa većom km, svi računari će povući tu km novougrađene table. To se meni desilo i to je sad tako. Mislim da BCM i ABS skladište km vozila a ako grešim neka me neko ispravi.

Proxy može da uradi svaki Alfa servis koji ima MultiEcuScan (MES) dijagnostički uređaj. Meni je rađeno sa full verzijom, legalni MES. Bukvalno traje 5 minuta ceo postupak.

Povratak na “In Elettronica Alfa”