Alfa Mito upgrade zvučnika

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
dragec
rookie
Garaža: Alfa Romeo Mito
Lokacija: Beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Avg 28, 2019 1:07 pm

Alfa Mito upgrade zvučnika

Sre Avg 28, 2019 1:17 pm

Pozdrav svima, hteo bih da zamenim prednja dva zvučnika u vratima kao i visokotonce/tvitere u Alfi Mito, nisam zadovoljan zvukom, šta predlažete? Ako ima neko da mi preporuči i majstora koji može sve to da uradi bilo bi super, ne bih sam da skidam tapacirunge da ne bih slomio žabice itd...
To bih uradio za početak i pošto mi pozadi jedan od dva zvučnika brunda njih bi samo raskačio, dovoljno mi je napred da imam lep zvuk, koliko sam video ogoljene slike tih drajvera sa otpada napred su full range zvučnici a pozadi samo basovi. Tviteri koji su u stubovima takođe nisu baš rezolutni, mutni su nekako, stavio bih neke kvalitetnije. Izvor je Blaupunkt, standarni fabrički radio/cd sa komandama na volanu, to ništa ne bih dirao isto, ne treba mi glasna muzika već samo malo kvalitetniji zvuk. Pre ovog auta sam imao Peugeot 206 JBL edition pa mi je ovo totalni smor kad slušam u alfi, ta muzika u pežou je stvarno mnogo kvalitetna, ubacili su baš dobar sound sistem koji nisam čuo ni u mnogo skupljim automobilima. Hvala unapred!
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Alfa Mito upgrade zvučnika

Sre Avg 28, 2019 6:11 pm

Evo procitao sam tvoj post dva puta, da budem siguran da sam dobro razumeo...i moj savet ti je da se prvo dogovoris sa samim sobom sta ustvari zelis pa da onda krenes u akciju oko daljih radova i unapredjenja.
Obrazlozenje
- Skidanje zadnjih zvucnika sa dzekova da ti nebi brundali ne samo da nista nisi dobio vec si i izgubio na kompletnoj punoci zvuka...kojoj inace tezis...znaci mora menjanje istih(ma koliko ti oni izgledali besmislni i njihova funkcia nebitna).
- Zamenom fabrickih zvucnika "nekim kvalitetnijim" neces dobiti nista, odnosno mozda i hoces ali to nije poenta, ako ti sam izvor zvuka ostaje isti tj HU.
- Zamena glavne jedinice tj tvog fabrickog izvora zvuka nije samo da bi se dobila jacina odnosno da bi ti muzika bila glasnija, kao sto ti kazes, nego da bi dobio punocu, kvalitet i najsitnijih tonova...a muziku opet mozes da podesis na "keca" i da uzivas u njoj.

Znaci malo studiranja sta i kako pa posle na radove...da ne bude da si dao dosta para na kvalitetne zvucnike a u stvari si dobio goru situaciju nego sto je bila ;)
dragec
rookie
Garaža: Alfa Romeo Mito
Lokacija: Beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Avg 28, 2019 1:07 pm

Re: Alfa Mito upgrade zvučnika

Sre Avg 28, 2019 8:45 pm

Hvala na odgovoru, vidim da je dosta komplikovana cela priča, to jest mislim da mi se to sve menjanje uopšte ne isplati, dok kupim neku multimediju ili dobar radio/cd i zamenim sve zvučnike bolje mi je da dodam još malo para i kupim Mito QV koji ima fabričku Bose muziku, ionako to imam u planu. Hvala u svakom slučaju!
Djokica96
Garaža: Honda Accord Executive
Lokacija: Belgrad
Postovi: 128
Pridružio se: Pet Jun 12, 2015 10:54 am

Re: Alfa Mito upgrade zvučnika

Ned Okt 20, 2019 12:29 pm

Fabrički bose ti je odličan izbor ako ćeš već kupovati auto sa istim. Upotpuniće ti sve želje za dobrim i kvalitetnim ozvučenjem. Što se tiče apgrejda, zamena zvučnika bez HeadUnita je prazna priča. Zamenom samo HeadUnita sa fabričkim zvučnicima zavisi od toga koliki si divljak za muzikom, može se desiti da ih probije vrlo brzo... Poenta, ako radiš radiš komplet. Bose je pravi izbor.

Povratak na “In Elettronica Alfa”