Poboljsanje ozvucenja

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
tranceopium
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Avg 22, 2016 9:50 am

Poboljsanje ozvucenja

Čet Nov 17, 2016 11:43 pm

Pozdrav svima!
Citao sam svasta po forumu vec ali ponovo zeleo bih da postavim malo drugacije pitanje u odnosu na ono sto se vec nalazi na forumu.
Vlasnik sam alfe 147 i u njoj imam fabricki nav+ sistem koji je takodje zaduzen i za muziku. Alfa je dosla sa standardnim ozvucenjem koje je produvalo pa sam ga zamenio Alpina E zvucnicima koji jesu bolji ali nisu bog zna sta.Citajuci po forumu sam zakljucio da se ni BOSE ozvucenje koje moze da se doda nije nesto preterano proslavilo.

E sad moje pitanje je: Kako najbolje poboljsati ozvucenje koriscenjem fabrickog Nav+ sistema?
Znam da za pojacalo i ostalo su potrebni chincevi koje ovaj sistem nema, ali ima dzek za BOSE sistem koji poseduje pojacalo. Da li postoji mogucnost zakaciti pojacalo i neki sub woofer ( ne nista prejako vec samo malo da ozivi zvuk ).

Iskreno ne bih da menjam Nav+ nekim drugim uredjajem zbog cene i estetike. Kojeg god majstora da sam ptiao kako da namestim to rekao mi je da moram da ga zamenim drugim pa da kupim pojacalo pa zvucnike od toliko i toliko bla bla bla u sustini da bacim pare na gomilu.
Ne treba mi nesto sto ce da polupa sva stakla na kolima vec nesto pristojno da se bas oseca.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Pet Nov 18, 2016 11:32 am

Pojačalo i zvučnike možeš da vežeš na postojeći HU (u tvom slučaju fabrički Nav+) naravno. Pronađi samo rešenje koje ti odgovara džepu i po kvalitetu zvuka - mislim da ćeš pre naći odgovor na nekom forumu koji se bavi muzikom, nego automobilskom.
tranceopium
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Avg 22, 2016 9:50 am

Re: Poboljsanje ozvucenja

Pet Nov 18, 2016 12:45 pm

nidza napisao:Pojačalo i zvučnike možeš da vežeš na postojeći HU (u tvom slučaju fabrički Nav+) naravno. Pronađi samo rešenje koje ti odgovara džepu i po kvalitetu zvuka - mislim da ćeš pre naći odgovor na nekom forumu koji se bavi muzikom, nego automobilskom.
To me zanima kako se povezuje. Svi mi kazu da ne moze na fabricku muziku bez chinceva pojacalo.
tranceopium
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Avg 22, 2016 9:50 am

Re: Poboljsanje ozvucenja

Pet Nov 18, 2016 12:55 pm

To je najveci problem sto mi svi kazu da ne moze pojacalo na fabricko ozvicenje.
Rubiroza
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Nov 15, 2014 8:35 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Pet Nov 18, 2016 4:32 pm

Ja mogu da podelim svoje iskustvo oko naknadnje ugradnje fabricke Bose muzike. Doduse ja imam 156-icu ali verujem da je i kod 147-ice ista prica. Ne znam kakva je situacija sa ostalim nefabrickim ozvucenjima, ali Bose je vrh! Ja sam hteo isto sto i ti da poboljsam muziku ne da bi mogla da gruva da se trese auto i da na semaforu spustim stakla i da u pozadini gruva Seka, vec prosto da imam kvalitetniju muziku od moje postojece. I kada je ugradjeno celokupno Bose ozvucenje razlika je neverovatna. Bukvalno nebo i zemlja. Em su Bose zvucnici kvalitetniji, tezi kad ih uzmes u ruku od fabrickih em to pojacalo salje signal u njih tako da je celokupan utisak fenomenalan. Po meni vredi svaki dinar. A opet dobijas taj efekat da kad odvrnes muziku do kraja sve prsti. Opet to je moj utisak, i ja sam po forumima citao razna iskustva, te nije Bose Bog zna sta, uzmi samo zvucnike bez pojacala i i slicno ali mislim da mi je to jedna od boljih odluka vezanih za dodatna ili "nepotrebna" ulaganja u auto.
Korisnikov avatar
SandroNS
Garaža: Alfa Romeo 147 jtd overclocked
Lokacija: Petrovaradin
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 147
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 8:04 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Ned Nov 20, 2016 11:27 am

Uzmeš neki kršteni aktivni vufer, Pioneer, JBL... uzmeš spravicu za prilagođenje napona sa zvučnika na ulaz pojačala (oko 1000 din), izvučeš signal sa npr. zadnjih zvučnika i u paralelu vežeš taj adapter, iz njega u pojačalo vufera i imaš oživljen zvuk u kolima. Treba ti još + vod od akumulatora, minus negde iz gepeka i REM sa Nav+ da ti proradi pojačalo.
Ja sam takav sistem imao kod mene i bio sam zadovoljan.
Fabrika radio, Pioneer ts-wx206A, SAL zezancija za smanjenje napona sa zvučnika na line in nivo i malo kablova.
"Nikada ne uči svinju da svira klavir. Samo gubiš vreme a i nerviraš svinju." Paulo Koeljo
tranceopium
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Avg 22, 2016 9:50 am

Re: Poboljsanje ozvucenja

Ned Nov 20, 2016 11:47 pm

SandroNS napisao:Uzmeš neki kršteni aktivni vufer, Pioneer, JBL... uzmeš spravicu za prilagođenje napona sa zvučnika na ulaz pojačala (oko 1000 din), izvučeš signal sa npr. zadnjih zvučnika i u paralelu vežeš taj adapter, iz njega u pojačalo vufera i imaš oživljen zvuk u kolima. Treba ti još + vod od akumulatora, minus negde iz gepeka i REM sa Nav+ da ti proradi pojačalo.
Ja sam takav sistem imao kod mene i bio sam zadovoljan.
Fabrika radio, Pioneer ts-wx206A, SAL zezancija za smanjenje napona sa zvučnika na line in nivo i malo kablova.

Koliko te je sve to izaslo na kraju?
tranceopium
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Avg 22, 2016 9:50 am

Re: Poboljsanje ozvucenja

Ned Nov 20, 2016 11:49 pm

Rubiroza napisao:Ja mogu da podelim svoje iskustvo oko naknadnje ugradnje fabricke Bose muzike. Doduse ja imam 156-icu ali verujem da je i kod 147-ice ista prica. Ne znam kakva je situacija sa ostalim nefabrickim ozvucenjima, ali Bose je vrh! Ja sam hteo isto sto i ti da poboljsam muziku ne da bi mogla da gruva da se trese auto i da na semaforu spustim stakla i da u pozadini gruva Seka, vec prosto da imam kvalitetniju muziku od moje postojece. I kada je ugradjeno celokupno Bose ozvucenje razlika je neverovatna. Bukvalno nebo i zemlja. Em su Bose zvucnici kvalitetniji, tezi kad ih uzmes u ruku od fabrickih em to pojacalo salje signal u njih tako da je celokupan utisak fenomenalan. Po meni vredi svaki dinar. A opet dobijas taj efekat da kad odvrnes muziku do kraja sve prsti. Opet to je moj utisak, i ja sam po forumima citao razna iskustva, te nije Bose Bog zna sta, uzmi samo zvucnike bez pojacala i i slicno ali mislim da mi je to jedna od boljih odluka vezanih za dodatna ili "nepotrebna" ulaganja u auto.
Kakve su sanse da se nadjemo nekad cisto da cujem kako to zvuci jer vidim da si isto iz beograda?
Dosta bi mi znacilo da ne trosim pare na jos stvari pa posle da ih prodajrm.
Nije mi nista hitno vec kad god. Ja sam sa karaburme ali mogu da dodjem gde god.
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Pon Nov 21, 2016 11:53 am

Odakle ti to da se Bose nije proslavio? Taj koji je napisao to nema blage veze. Bose daje najkristalniji zvuk i milina je za uši. Možeš ti da nabiješ bilo koji vufer u gepek i da to lomi stakla ali to nije to. Uostalom Bose kao marka je na samom vrhu što se tiče ozvučenja,ne samo za auto nego uopšte i ostale marke ne mogu ni da pridju ovim uredjajima sem možda Harman/Kardon
Rubiroza
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Nov 15, 2014 8:35 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Pon Nov 21, 2016 5:10 pm

tranceopium napisao:
Rubiroza napisao:Ja mogu da podelim svoje iskustvo oko naknadnje ugradnje fabricke Bose muzike. Doduse ja imam 156-icu ali verujem da je i kod 147-ice ista prica. Ne znam kakva je situacija sa ostalim nefabrickim ozvucenjima, ali Bose je vrh! Ja sam hteo isto sto i ti da poboljsam muziku ne da bi mogla da gruva da se trese auto i da na semaforu spustim stakla i da u pozadini gruva Seka, vec prosto da imam kvalitetniju muziku od moje postojece. I kada je ugradjeno celokupno Bose ozvucenje razlika je neverovatna. Bukvalno nebo i zemlja. Em su Bose zvucnici kvalitetniji, tezi kad ih uzmes u ruku od fabrickih em to pojacalo salje signal u njih tako da je celokupan utisak fenomenalan. Po meni vredi svaki dinar. A opet dobijas taj efekat da kad odvrnes muziku do kraja sve prsti. Opet to je moj utisak, i ja sam po forumima citao razna iskustva, te nije Bose Bog zna sta, uzmi samo zvucnike bez pojacala i i slicno ali mislim da mi je to jedna od boljih odluka vezanih za dodatna ili "nepotrebna" ulaganja u auto.
Kakve su sanse da se nadjemo nekad cisto da cujem kako to zvuci jer vidim da si isto iz beograda?
Dosta bi mi znacilo da ne trosim pare na jos stvari pa posle da ih prodajrm.
Nije mi nista hitno vec kad god. Ja sam sa karaburme ali mogu da dodjem gde god.
Nije problem možemo da se nađemo, dogovorićemo se preko privatnih poruka. Slažem se sa Markom, zvuk je stvarno kristalno čist, videćeš uostalom, ako mene pitaš nemoj ni mnogo da razmisljaš oko ugradnje ostalih ozvučenja, ako vec možeš da nabaviš i ugradiš Bose.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 10:48 am

MareKG napisao:Odakle ti to da se Bose nije proslavio? Taj koji je napisao to nema blage veze. Bose daje najkristalniji zvuk i milina je za uši. Možeš ti da nabiješ bilo koji vufer u gepek i da to lomi stakla ali to nije to. Uostalom Bose kao marka je na samom vrhu što se tiče ozvučenja,ne samo za auto nego uopšte i ostale marke ne mogu ni da pridju ovim uredjajima sem možda Harman/Kardon

Ja sam napisao da Bose u Alfi nije nista posebno, i dalje mislim isto. Verovatno niste čuli Bose u nekim drugim automobilima, gde je to rešeno mnogo bolje. Napisao sam to u vreme kada Bose na otpadima nije mogao da se kupi ispod 200 evra i kada je ugradnja kostala 100 i još auto mora oozbiljno da se kupusa da bi se ugradio.

Da je bolje od klasičnog fabričkog, to stoji, mada i nije toliko teško, jer je obično srednja žalost. Da ne govorim da je sramota za Alfu što, recimo, kod FL modela nije ugrađivala visokotonce u zadnja vrata. Smešno je kad pustiš samo zadnje zvučnike i čuješ neko mumlanje...

Tako sam ja odlučio da, umesto 300 evra u Bose, otprilike toliko uložim u nešto drugo.

Kupio sam polovni HU Pioneer DEH-P77MP, koji je bio skoro najjači iz te serije, sa mnogo podešavanja...
Nove trosistemske elipse Hertz DCX, woofer JBL polovni, Magnat pojačalo...tako me je sve to uz kablove koštalo malo više od kompletne priče za Bose.

Kasnije sam imao 147 sa Boseom...i taj Bose nije mogao da priđe tom mom sistemu iz 156 ni po čemu. Čak i sa fabričkim zvučnicima napred...

Bose u 147 je dobar ako neko voli fabričku varijantu. I drugo, ako već imaš Bose ugrađen, može da zadovolji, ne moraš po svaku cenu da se cimaš oko muzike ako nisi frik.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
Relja
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159Ti
Alfa Romeo 147Ti
Alfa Romeo MiTo QV
Alfa Romeo GTV 1750
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 652
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 3:49 am

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 11:06 am

Kod mene u 147mici imaju visokotonci u zadnjim vratima, 2008mo godiste. Ugradio sam Bose, povezao sve i radi prilicno dobro. Ne mogu reci da sam odusevljen ali u odnosu na fabricko jer vrh.
Postoji ogromna razlika u zvuku Bose-a na 147 i 159. u 159ci si kao na koncertu :D
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 11:12 am

Kod mene 2005...morao sam naknadno da stavim visokotonce. Ima razvučena instalacija.

kad sam kritikovao Bose...odnosilo se samo na 147, da ne bude zabune. Kažem, čuo sam ga u još nekim vozilima gde sam zaista bio oduševljen.
Poslednja izmena od Dragon u Uto Nov 22, 2016 11:37 am, izmenjeno 1 put ukupno.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
Relja
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159Ti
Alfa Romeo 147Ti
Alfa Romeo MiTo QV
Alfa Romeo GTV 1750
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 652
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 3:49 am

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 11:18 am

Mislim da je u 147mici problem HU
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 11:47 am

Ja sam Bose muzikom oduševljen iz više razloga. Sedeo sam u raznim kolima u kojima je napucana muzika i to se ne može porediti, evo i zašto
1. Bose daje kristalno čist zvuk
2. Koliko god da pojačaš nema krčanja, sve se pojačava ravnomerno, i bas i pevanje. Znači do maximuma je i dalje kristalan zvuk.
3. Postoji uredjaj (u mojoj GT) koji meri nivo buke u kabini, ugradjen zajedno sa Bose sistemom i ako recimo spustiš malo prozor i krene da šušti vetar, muzika se sama pojača malo dovoljno da je više čuješ od vetra. To ne postoji kod bilo koje aftermatket muzike.
4. Ime/Marka. Nije isto reći 'imam u autu Pioneer muziku i Bose sistem. Ponavljam Bose sistem je vrh muzike, i za kućno ozvučenje i za auto. Ugradjuje se u Ferrari i ostale mašine. Pogledajte koliko košta jedan 5+1 sistem Bose za kuću, i zbog toga se ne može porediti sa Pioneer-om i ostalom nižom klasom. To su 4 razloga zbog kojih nikada ne bih promenio Bose, to može svako da potvrdi ko u autu ima isti uredjaj i koji radi kako treba.
Korisnikov avatar
Relja
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159Ti
Alfa Romeo 147Ti
Alfa Romeo MiTo QV
Alfa Romeo GTV 1750
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 652
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 3:49 am

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 11:54 am

Cool, nisam znao da postoji ovo pod 3.
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 12:13 pm

I kod mene je u 147-ici bilo full fabricko Bose ozvucenje i ja sam bio zadovoljan. Velika je razlika kada se ozvucenje projektuje za odredjeni model vozila, tj. prilagodi prostoru u odredjenom vozilu.
Zavisi sta ko zeli, da slusa kvalitetnu muziku unutar kabine ili da mu je slusaju napolju vise nego on sam u automobilu
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 12:16 pm

Postoji da, ja to nisam znao dok mi nisu ovde na forumu objasnili šta je to. Ja sam mislio da muzika baguje ili otišla pa se sama pojačava. Takodje se pojačava kad neko sedi pozadi i priča ili vam zvoni telefon. Zove se Bose AudioPilot i postoji mikrofon u plafonjeri i iza ručne kočnice u obliku kocke sa rupicama. Ugradjivao se samo u GT iz 2004 godine, mladji nemaju. (za 147 i 156 nisam siguran da postoji ovo).
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 12:22 pm

Bose sistem je odlican, ali je jos bolji kad se ukombinuje sa nekim kvalitetnijim HU. Ja ga imam u kombinaciji sa Alpinom i ko god sedne u auto odusevi se ozvucenjem.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 12:47 pm

Ja se ovim putem izvinjavam kolegi Dragon na mom izrazu 'nema blage veze'. Meni je ovaj forum jako pomogao u vezi raznih problematika. Kad god sam se dvoumio za nešto prvo provera na forum pa onda odluka. I zato želim da dam korisne informacije ili savete kad mogu i ako mogu (ako to o čemu se priča posedujem ili sam ga nekad posedovao) :drink :arflag
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 1:47 pm

Nema frke...svako iznosi svoja iskustva. :drink

Moje je takvo - da nemam Bose u 147, ne bih ga ugrađivao, već bi stavljao nešto drugo. Ako ga već imam, malo bih ga nadogradio i to je to.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
tranceopium
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Avg 22, 2016 9:50 am

Re: Poboljsanje ozvucenja

Uto Nov 22, 2016 6:22 pm

Mislim da je najbolje da cujem negde ozvucenje i znacu tacno sta da radim, sve je lepo ovo napisano ali idalje uzivo je uzivo. Ako je neko voljan iz Beograda da mi izadje u susret bio bih jako zahvalan.
Korisnikov avatar
SandroNS
Garaža: Alfa Romeo 147 jtd overclocked
Lokacija: Petrovaradin
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 147
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 8:04 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Sre Nov 23, 2016 7:01 am

tranceopium napisao:
Koliko te je sve to izaslo na kraju?

Sa žicama, signalnim adapterom i polovnim vuferom,, oko 120-130 Eura.
Dobra stvar je ta da a ko ti dosadi, prodaješ auto... samo raskačiš i sve je fabrika, prodaš posebno tehniku od kola.
"Nikada ne uči svinju da svira klavir. Samo gubiš vreme a i nerviraš svinju." Paulo Koeljo
mariohibl
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: Zagreb Hrvatska
Postovi: 2
Pridružio se: Ned Nov 17, 2019 8:40 pm

Re: Poboljsanje ozvucenja

Sre Feb 24, 2021 7:15 am

Pozdrav. Imam bose u alfi 147 i zamijenio bi postojeci subwoofer nekim drugim ali da stane u kučište od bose pa me zanima imate li kakvu preporuku
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Poboljsanje ozvucenja

Sre Feb 24, 2021 3:08 pm

MiloshBg napisao:
Uto Nov 22, 2016 12:22 pm
Bose sistem je odlican, ali je jos bolji kad se ukombinuje sa nekim kvalitetnijim HU. Ja ga imam u kombinaciji sa Alpinom i ko god sedne u auto odusevi se ozvucenjem.
Ovo potpisujem za HU. Imam "klotaru" sa novim Kenwood dvosistemcima i nakon što sam nedavno izbacio fabrički plejer i ubacio multimediju, razlika je ogromna.

Povratak na “In Elettronica Alfa”