ALFA GT PODIZACI PROZORA!

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sre Jun 26, 2013 5:01 pm

Hitno mi je potreban nako ko moze da mi pomogne oko podizaca prozora, skoro sam uzeo auto i vozacev prozor je blokirao i ne radi uopste, suvozacev je radio ali sada je i on blokirao :banghead: :banghead: ..
jel imao neko problem sa ovim i gde je to resio?

Ja sam iz Bg pa ako ima neko da radi to ili da zna nekog neka mi kaze.

Hvala i pozz..
Korisnikov avatar
alfa159zemun
Garaža: Alfa Romeo 159jtdm 16v, 2008
Fiat Grande Punto 1.3mjet, 2009
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 25
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:58 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sre Jun 26, 2013 6:28 pm

Ja sam imao problem sa zadnjim desnim prozorom na prošloj 159-ki,pukao klizač koji je plastični,pa se sajla podizača sva uplela.
To su mi rešili momci iz servisa s.z.r.Jovanović u Prvomajskoj ulici u Zemunu.
EVO TI TELEFONI:
064/14 55 361
064/14 55 364
Pozdrav
PANTA
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sre Jun 26, 2013 7:24 pm

Hvala puno pozdrav druze :)
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sre Jun 26, 2013 7:33 pm

Jel dobijaju struju da li svetli ,pokrece li se retrovizor...? Proveri osigurace...Nije siguro do podizaca jer rade nezavisno ,meni je vozacev bio pokvaren a drugi je normalno sljakao.Ako ti zatreba pomoc javi se na PM da prebacimo sa moje .....
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sre Jun 26, 2013 7:48 pm

Da imaju struju, aj od pocetka da krenem...

Auto sam uzeo pre par dana, nije radio vozacev podizac, a suvozacev jeste. Vozio sam tako do juce sa pomirenjem da ne radi vozacev, madjutim juce otvorim vrata i ono spusti prozor par cm sto je normalno, sednem upalim spustim podignem ja reko to je to proradilo, spustim opet kad ono nece nazad, tu je i ostao...

Skidao tapacir , cuje se ono na tabli i cuje se onaj da kazem kompijuter u donjem levom uglu na vratima "cak-cak". suvozacev radi normalno. Proverio struju vidim ima cetri ili pet kablica na onom dzeku od kojih su dva deblja i oba daju struju, jedan kada stisnem ya podizanje a drugi za spustanje.

Posumnjam u taj mali "komp" pa skinem tapacir na suvozacevim vratima i zamenim ta "kompove" posto su isti medjutim nije do toga jer opet otvara suvozacev a vozacev ne. Vratim sve isto i probam da prespojim onu centralu gde su tasteri za spustanje i podizanje povezem sve kablice sa suvozacevih vrata na vozaceva, ali opet nista. I posle nije hteo ni suvozacev kada sam sve vratio.

Suvozaceva strana dobija struju nekih 6-6,5V a vozaceva 11,95V..to sto sam merio ..

Ko moze pomoc, ako sumnjate na nesto_ ili prporuka za neki servis gde imaju iskustva sa tim..pozz
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sre Jun 26, 2013 7:52 pm

Treba mi pomoc, hvala javim ti se, samo mi reci da ne lutam mnogo koji je osigurac od podizaca ??...jel ono ispod volana ili ima jos negde i ako mozes preciznije da me uputis na tacno koji....ps skidao sam i klemu i te fore ali jok...:(
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sre Jun 26, 2013 9:54 pm

sta mislite da resetujem taj ECU????
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Čet Jun 27, 2013 5:10 am

Probaj da resetujes drzanjem prekidaca gore pa dole da zapamti polozaj prozora...pronadji pisano je o tome na forumu.Ako "cakce" nije do osiguraca.Ne drndaj ga puno...300eur je suvozacev podizac za GT peko njega ide gepek i poklopac rezervara.Ako ne pomogne resetovanje (rucno) poslacu ti PM gde da ides.
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Čet Jun 27, 2013 7:44 am

Gde da idem za reset ECU?... ne verujem da je neki mehanicki kvar u pitanju..a to drzanje dugo sam probao...
Korisnikov avatar
podvarak
Garaža: GT 2.0 JTS Collezione MY2006
Lokacija: Batajnica
Postovi: 77
Pridružio se: Sre Jun 13, 2012 10:37 am

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Čet Jun 27, 2013 8:40 am

Dugme na dole i kad se spuste skroz, drzis jos 10 sec pa onda dugme na gore i kad se dignu skroz, drzis isto jos 10 sec
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Čet Jun 27, 2013 8:51 am

znam to druze al nece ni gore ni dole:(
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sub Jun 29, 2013 5:55 pm

i dalje u problemu :( ako ima neko u Bg da resava ovaj problem molim da mi kazete gde...

Rade tasteri, retrovizori, cuje se na tabli, cuje se elektronika kako cakce..ne znam sta je,da poludis..
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sub Jun 29, 2013 8:27 pm

Dodji do mene da skinemo sa moje da probamo jedino sto moze da se desi posle skidanja da ce biti potrebno resetovanje na mojoj (obicno posle skidanja istog dolazi do treptanja kilometraze) 064 /6512450
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sub Jun 29, 2013 9:05 pm

Ajde pa se cujemo sutra....

Danas sam bio kod elektricara i nije bilo teorije da se podigne vozacev prozor, suvozacev da, ali vozacev nece pa nece, i skidaj elektroniku sa jednih vrata stavljao na druga vrata, nece pa nece, nece ni direktno... Sumnjam da je nesto do kompa neka blokada.

Nasao sam ovde na forumu i da je neko imao iste simptome i da se patio i da je na kraju bilo da je problem u nekom uzemljenju ispod kvacila...i to sam gledao, skidao prag, tepih nasao to uzemljenje ali sve stoji udzekovano...
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sub Jun 29, 2013 9:18 pm

A mora se proveriti da ti staklo ima previse trenja...Jel prozor radio od kada si ga kupio ako nije..ja sumljam da su oni ubacili podizac od 147
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sub Jun 29, 2013 9:35 pm

Kada sam ga gledao radio je , onda kada sam ga uzeo nije, pa je opet proradio pa opet blokirao, a suvozacevo je radilo...sad ni ono ne radi. Ne znam kada sam skinuo tapacire bilo je sve kao novo, obloga i sve ostalo..
Korisnikov avatar
Deki_GT
Garaža: Alfa GT 1.9 JTD-m
Lokacija: Beograd
Postovi: 24
Pridružio se: Uto Jun 12, 2012 12:00 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sre Jul 03, 2013 12:51 pm

Pozdrav druže,

Evo moja identična tema, identičan problem :(

viewtopic.php?f=28&t=54064

Pročitaj kako je to kod mene išlo, ne znam ni šta se desilo ni šta je tačno bio problem, ali sam ga rešio nekako... tj. remontom oba elektro motora :( siguran sam da je postojalo jeftinije rešenje, ali šta sad... I da, evo radi i dalje sve (da ne čuje zlo!)
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sre Jul 03, 2013 2:34 pm

Meni nece ni jedan ni drugi da rade, jedno vreme su radili i sad su stali totalno, na dijagnostici nemam nikakvu gresku, sve je obrisano, probano i upravljanje preko diganostike ali nece pa nece...suvozacev i nekako mogu da povezem direktnom strujom da radi ali vozacev nikako, ni direktno nece, ne znam sta je resenje ovoga...

ima li neko elektro semu za Alfu GT jer je nema u auto dati a ni u boshovoj , ako neko ima samo semu to bi bio neki pomak...hvala
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sre Jul 03, 2013 10:01 pm

Posle obilazaka puno "majstora" strucnjaka samo za alfe itd itd itd...nisam imao vise zivaca i resio da uzmem stvar u svoje ruke...Posto mi je staklo bilo u spustenom polozaju nisam mogao da idem nigde a da auto ostavim van vidika i pluss sto sam gledao u nebo kad god krenem negde..

KORAK 1.
veceras skinuo motor , skinuo nosac , osrafio tri tri srafa koje drze staklo za nosac, izvadio staklo, izvadio motor komplet sa sve sajlama i nosacem stakla, to je bio prvi korak...

KORAK 2.
Zatim sam motor stavio direktno na 12v i tako sa sajlama u rukama laaagano mic po mic jedva je podigao nosac do vrha, uspeh jer prozor vise nece biti otvoreno nego zatvoreno kada vratim..

KORAK 3. Rasturio onaj crni plasticni deo u koji ide vrh motora i u kome se nalazi tockic sa na koji je sajla namotana, to malo podmazao, podmazao i sine po kojima klizi nosac stakla, otvorio elektro motor i jednu cetkicu sam malo osmirglao ali ne znam da li je to u pitanju..Jos malo sam tu drndao utvrdjivao gde sta i kako radi da znam..

KORAK 4. vratio sve zapakovao sto se tice elektro motora i ostalih delova, polako vratio nosace u vrata, motor. Sve to lepo zasrafio i stavio prozor, njega takodje zasrafio. ( ALI ZATVORENOG :)))))) :) :) :) )...

KORAK 5. uzeo dve zice jednu stavio na plus drugu na minus uzeo djek od motora podizaca i spojio na zivu struju, i ide bez problema gore dole :)...dok na prekidace opet nece...ali me briga jer cu ga tako zbudziti da cu zajebati i tu glupost koju su smislili....!

KORAK 6. vratio tapacire i sada mogu najzad opustenije da se vozikam :)

mali rezime, znaci po meni ne postoji varijanta da elektrolika zaglupi, pobrljavi i to vec je stvar u elektro motoru koji se ili zaprljao ili moraju cetkice da se srede (ja to nisam radio jos ali hocu, nisam stigao veceras nista ali ima vremena), ili negde u putu od prekidaca do motora toliko izgubi napon da nema snage da okrene motor koji ima pet-sest otpora sto u vidu prljavstine, pritiska stakla, kedera itd itd.

a to kakve sam dijagnoze imao tipa crko ti bodi komp i ostale gluposti to je za neku seriju, italijansku naravno :)

smislicemo nesto da to radi na prekidace lepo mimo onih silnih zica, znaci direktno da se nesto veze, jer od varijante da struja ide tamo-vamo nema nista...

znaci ko ne moze da zatvori prozor na Alfi GT a vidi crne oblake neka mi se javi licno su mu zatvoriti :) pozz
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Čet Jul 04, 2013 8:51 am

Pa to je najbolje, uzeti stvari u svoje ruke. Neće niko da se za***a sa tuđim autom kad su u pitanju takve zamlatne "sitnice" kod kojih mora mnogo vremena da se izgubi da bi se locirao kvar a ne može adekvatno da se naplati.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Sub Avg 01, 2015 11:00 pm

Imam problem sa vozacevim prozorom,jednostavno brljavi. Raskacim-zakacim kleme,restartujem podizace 10-15sekundi gore-dole,aha sve radi kako treba,ali 5min :cry: Onda se desava sledece:

1.Kada su otvorena vrata prozor nece da se zatvori uopste.
2.Nece svaki put da spusti prozor prilikom otvaranja vrata.
3.Kada je otvoren prozor i otvorim pa zatvorim vrata on se sam zatvori.
4.Nece da se zatvori uopste,pa ga zatvaram metodom probema 3.

Probano je sa drugim prekidacima i sa onim modulom ili regulatorom sta je vec (crna kutijica sa dva dzeka ispod tapacira na vozacevoj strani)

Na body comu ne prijavljuje nikakve greske. Ne znam vise sta da radim,smucilo mi se..
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Ned Avg 02, 2015 11:04 am

opusteno,nisi jedini :drink :drink mene je jedno vreme sve to dr...o kao tebe,otisao sam na mapiranje i prosto je proradilo ;) eto da ne poverujes....uzmi onaj silikon u spreju,naprskaj gume,kedere po kome klizi staklo i problem je resen ....vrvtno su ti se potrosile one dlacice po kojima klizi staklo,pa je veliki otpor na gumi,pa mozda to salje nekom tamo senzoru,racunaru...ni ja nisam bio pametan,ali od kako to prskam,sve je ok...verovatno ti prikazuje i otvorana vrata nekad,pa ne mozes da zakljucas auto.,.
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Ned Avg 02, 2015 11:10 am

Skini i džek sa instalacijom kod šarki na vratima i isprskaj kontakt sprejom možda ga neka žica zeza.
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Ned Avg 02, 2015 11:13 am

Ma nije do trenja :glare: Kada si radio remap to ti se popravilo ? :blink: Sa bravom sam imao problema zimus,sada je ok. TOLIKO ME NERVIRA GLUPI PROZOR !!!

@Falcon uradjeno bar 2-3x
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: ALFA GT PODIZACI PROZORA!

Ned Avg 02, 2015 11:21 am

ja sam vadio sve zive dzekove i jok,hteo sam da prodam zbog toga auto,nisam spavao nocu,ali bukvalno :banghead: :banghead: al eto,igrom slucaja,kad sam se vratio sa mapiranje sve full :lol: :lol: smesno i neverovatno....da ti malo olaksam,svaki auto bez gornjeg rama ima problem sa staklima,to sam malo istrazivao na americkim forumima...probaj naprskaj pa vidi...mora da je neki senzor,vec strepim od zime zbog tih problema a napolju 35c
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah

Povratak na “In Elettronica Alfa”