Konektor prve dizne konstantno pregoreva Alfa 159 2.4JTDm

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti
Barabche
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
Lokacija: Valjevo
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Sep 15, 2020 8:59 pm

Konektor prve dizne konstantno pregoreva Alfa 159 2.4JTDm

Uto Sep 15, 2020 9:48 pm

Pozdrav,kao sto svi znamo JTDm motori imaju probleme sa konektorima na diznama koji povremeno otkazuju.
Moj problem je malo drugaciji (konstantno se ponavlja u kratkom vremenskom periodu) pa me zanima cisto da vidim da li se jos neko susreo sa istim.Obzirom na to da su dizne bile na stolu kod bosiste i receno mi je da su svih 5 dizni kao nove,ustanovio sam problem kod konektora prve dizne koji sam odmah zamenio.Nakon zamene istog auto je radio tacno nekih 20 dana i posle toga se desava isti problem,kontam mozda je taj konektor bio pri kraju i stavim opet drugi (za svaki slucaj kupio sam 4 rezervna komada da se nadje).Ponovo se javljaju svima poznati simptomi (nepravilan rad,ne prima gas,pad pritiska goriva) su se vratili,otvorim haubu i svi konektori rade super dok na prvoj dizni ponovo prekida.Da li postoji mogucnost da je kvar elektronike u samoj dizni? Kontam da su ovakvi problemi zajednicki na alfama pa da se posavetujem sa vama pre nego sto krenem na macevanje sa elektricarem :arflag

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”