Povezivanje instalacije obicnih halogenih na OEM xenon farove na 156-ci

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
nikolam91
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTD SportWagon Facelift2 2005y
Lokacija: Platicevo
Lokacija: Platicevo
Postovi: 10
Pridružio se: Pet Avg 24, 2018 11:49 am

Povezivanje instalacije obicnih halogenih na OEM xenon farove na 156-ci

Pon Jul 26, 2021 11:15 am

Pre svega pozdrav svima!

S obzirom da sam uspeo povoljno kupiti oba fabricka ksenon fara za alfu 156 restyle 2 2005god zanima me da li ima neke razlike u povezivanju?

Naime u mojoj 156 trenutno imam obicne farove sa halogenim sijalicama a ideja je ubaciti fabricke ksenon farove sa socivima i D2S sijalicom.
Umesto automatske nivelacije koristiti 0-3 manuelni potenciometar a ostalo da ostane isto.

- Koliko sam primetio instalacija za migavce je ista, nema razlike (to je poseban dzek).
- Sto se tice drugog (glavnog) dzeka da li je moguce samo prikopcati instalaciju na ksenon far ili ne?
Da li su potrebne neke izmene itd?

Kolima mi nisu tu narednih par dana jer je branik na farbanju (a cela kola na poliranju) tako da cu se pozabaviti sa tim cim bude gotovo.

Jasno mi je da nemam automatsku nivelaciju i da je to potrebno, takodje nemam ni prskalice.
U pravo zbog toga me zanima koja je razlika i dal postoji u ozicenju.

Kola ce ici na registraciju cim dodju sa farbanja sa halogenim obicnim farovima tako da nece biti problema.

Ako je neko radio tako nesto bilo bi dobro da mi da neki savet i podeli iskustvo.
Hvala unapred!
"Ljubav nije problematična baš kao ni auto, problematični su vozači, putnici i ulica."

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”