Alfa 147 jtd 8v dimi i slabije vuče

Bez duše bismo bili samo mašine...
Stefdza
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Maj 14, 2021 11:58 am

Alfa 147 jtd 8v dimi i slabije vuče

Pon Jun 21, 2021 8:56 pm

Pozdrav svima, nov sam na forumu i ovaj problem sto imam nisam nikako mogao da nadjem ovde tako da ako je vec neko pisao o ovome unapred se izvinjavam :) . Problem je malo obimniji za citanje tako da cenim odvojeno vreme svakog ko mi pomogne :D

Naime imam Alfu 147 jtd 8v 2001god i imam problema sa time kako auto povlaci i sto dosta dimi. Auto dok se ne zagreje, kada se krene u voznju na nekih vec 1700-2000 obrtaja krece da izbacuje mnogo vise dima nego sto bi trebalo za jednog dizela. Kada se zagreje i dalje izbacuje dosta dima, manje pre zagrevanja ali je to i dalje velika kolicina, pogotovo izbacuje kada se auto zustrije vozi i potapa(sto je logicno za dizela ali opet kazem mnogo vise nego sto bi trebalo) dok na leru kada zaturiram ne izbacuje nista, nikakav dim. Auto slabije vuce nego sto bi trebalo za 116 konja (vozio sam i potpuno ispravnu 147icu 116 konja i mnogo bolje vuce nego moja), medjutim nekad i ume da povuce ako gas doziram na odredjeni nacin (nekad mi uspe, nekad ne). E sada majstor je pogledao ispod auta kada sam ga vozio na zamenu amortizera i rekao mi je da mi ne valja neko crevo turbine, donje crevo cini mi se. Da li zato dimi i slabije vuce ili je mozda nesto drugo u pitanju? Takodje mi je i potrosnja malo povecana ali nista strasno, mozda za nekih pola litre vise.

Takodje mi se dva puta javila greska Motor control system failure i upalio bi mi se crveni check i to oba puta kada sam dosao do 140kmh. Posle nekog vremena voznje bi i dalje gorela dok ne bih auto provozao zustrije i jace te bi se ona ugasila. Da li je to zbog tog creva turbine ili neceg drugog? Hvala svima unapred!
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4590
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa 147 jtd 8v dimi i slabije vuče

Uto Jun 22, 2021 1:50 pm

Ako ti je puklo crevo turbine to su standardni simptomi. Moze da dimi iz dosta razloga, jedan od nih je i pomenuto crevo, sredi to pa vidi sta se desava.
Slika

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”