Alfa 147 BOSE ozvučenje i komande na volanu

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
hex
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtdM
Lokacija: Zenica
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Mar 29, 2021 12:04 am

Alfa 147 BOSE ozvučenje i komande na volanu

Pon Mar 29, 2021 6:55 pm

Pozdrav alfisti. Prvi put pišem na forumu i imam nekoliko pitanja vezano za Alfu 147 1.9 jtdM 2003 facelift - 103kw.
Dakle kupio sam je prije nepunu godinu dana iako mnogi pričaju raznorazne gluposti, ja sam se uvjerio u suprotno, nebih je prodao nikad.

E sad sto se tiče auta generalno, prethodni vlasnik je pazio kao bebu i nadam se da će i takva kod mene ostati.
Pretrazio sam dosta postova na forumu na temu koju cu pisati ali nisam konkretan odgovor nasao pa sam odlučio napraviti post.

Uglavnom pišem jer imam jedan problem ako se to moze nazvati problemom, dakle fabrički su joj zvučnici koji su ono ajmo reći počeli da prde ne toliko ali primjetno. Našao sam originalno BOSE iz iste alfe 147 sa komplet instalacijom jer pretpostavljam da ovaj moj model nema instalaciju. E sad da li je moguće uopšte to ugraditi, par strucnjaka sam pitao rekli su mi da je komplikovano do bola ali eto, vjerujem da jest pa da vidim da li je neko imao slično iskustvo.

Druga stvar je komande na volanu, postoje tu su, tempomat i sve ostalo . Ugrađen mi je neki DIN multimedija kineski i sada me interesuje sta da uradim da spojim taj din sa komandama, jer kada na njemu otvorim SWC aplikaciju, ne dozvoljava mi ga uparim sa volanom.
Hvala! :arflag
Korisnikov avatar
srecko_mata
Contact:
Garaža: Ex. Alfa Romeo GT 1.9 jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta 2.0
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 439
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 9:55 am

Re: Alfa 147 BOSE ozvučenje i komande na volanu

Pon Mar 29, 2021 10:34 pm

moguce je da povezes bose, ako imas instalaciju verujem da je jos lakse, muka je sto stvarno treba raskupusati auto da bi se to spakovalo. Mozes da pretrazis forum dosta ljudi je to ovde radilo na gt/147/156. U sustini da nakacis zvucnike na fabricku instalaciju mozes, ali ako ces da pakujes vufer i pojacalo bilo bi pozeljno da sve spojis na tu instalaciju koju imas.
sto se tice komandi, ja sam na 2din mediji kineskoj spojio komande zica na zicu, bez adaptera, samo prati sematske prikaze da vidis koje su zice sa komandi volana i koje su zice za komande na mediji. :arflag
Samo lagano, i pun gas.
Korisnikov avatar
hex
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtdM
Lokacija: Zenica
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Mar 29, 2021 12:04 am

Re: Alfa 147 BOSE ozvučenje i komande na volanu

Uto Mar 30, 2021 11:47 am

srecko_mata napisao:
Pon Mar 29, 2021 10:34 pm
moguce je da povezes bose, ako imas instalaciju verujem da je jos lakse, muka je sto stvarno treba raskupusati auto da bi se to spakovalo. Mozes da pretrazis forum dosta ljudi je to ovde radilo na gt/147/156. U sustini da nakacis zvucnike na fabricku instalaciju mozes, ali ako ces da pakujes vufer i pojacalo bilo bi pozeljno da sve spojis na tu instalaciju koju imas.
sto se tice komandi, ja sam na 2din mediji kineskoj spojio komande zica na zicu, bez adaptera, samo prati sematske prikaze da vidis koje su zice sa komandi volana i koje su zice za komande na mediji. :arflag
Ove komande na volanu i nisu mi bas puki problem, probat cu tu opciju sa zicama , nadam se ce sve biti ok jer jer na fabrickom radilo.

A dosta sam postova prerovio za BOSE instalaciju i nisam bas konkretan odgovor nasao osim da ima lik ovdje na forumu @Sava koji je uspio rijesiti problem dosta njih 😃 nadam se nekako da cu doci do njega.
Hvala na pomoci 👊
bane192
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Maj 15, 2018 8:37 pm

Re: Alfa 147 BOSE ozvučenje i komande na volanu

Uto Apr 27, 2021 8:40 am

Ja sam kod mene naknadno povezao Bose na 147, nije komplikovano, sve što ti je potrebno je ta fabrička instalacija i još jedna instalacija koja će ići od kutije sa osiguračima (tačnije jedan kabal mislim da je 4 kvadrata, možeš da kupiš u bilo kojoj radnji) do vufera u gepeku i osigurač od 20.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”