156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Jan 15, 2021 10:52 pm

Nenad Pvl napisao:
Sub Jan 09, 2021 6:36 pm
Nov sam clan kluba i od skoro vlasnik crosswagon-a automobila koji mi se odavno mnogo , mnogo svidja . Ne znam sta bih rekao za auto osim da je po meni prelep i lepo se vozi , a mnogo me nerviraju sitnice mada kapiram auto je dosta presao 198347km u sta ja naravno ne verujem , nema sanse svi znamo i 2005 je godiste. Elem sitnice koje me nerviraju kardan mi zvrci napred gde su srafovi gde ulazi u flansu u reduktor , na leru u mestu zvrci i cim ubacim u prvu tisina sve ok i u voznji pravi bas sitne vibracije od kojih dosta stvari zvrci , a sve se desava u voznji i rasponu 1700 - 2100rpm i uzasno me kida te ukoliko neko zna nekog da mi preporuci DA ZNA sta i kako znaci dodjem kaze mi ne valja ti to (nebitno sta) placam rad i deo ali da mi popravi sredi i da se vise ne vracam zbog toga , a ne da probam i vracam sta je i da gubim vreme . Bio sam u srboautu kardan servis jer je na davanju i pustanju gasa postojao zvuk svima poznat , lupne ispod poda tup ! Otisao srednji lezaj onaj gumeni sto sam ja i znao jer sam video kada sam kupio auto da se guma pojela . Otisao ljudi ljubazni odradili zamenili stavili novu gumu lezaj ofarbali sve super olaksali me za 200eur , a tup-tup zvuk ostao kao i sitna , sitna vibracija na tim obrtajima jbg uzas bas me iznerviralo . Inace odrastao sam na BMW-u i dalje ga imam i nikada ni na jednom nikada nisam skidao radio kardan ni dif a kao klinac sam ih bas bas kidao i nikada nisam uspeo da ga skrsim . Alfica mi je prelepa cela , kompletna u vinklu sa svim papirima bez ijedne greske i upaljene lampice i sa belim patosnicama koje su i dalje bele ! Ima jos neke sitnice koje me bune ili ja na to nisam navikao , ali samo znam da mi je autic extra i bas extra ! Pa ako neko zna da mi pomogne gde da idem i resim tu misteriju ne za dzabe nego za pare naravno , ali da resi naravno a ne da nagadjam i probam jer kad mi neko kaze znas da probamo to pa ako nije ........ okrecem se i ne vracam vise nikada , a mozda ni tada ! Hvala unapred !
Slika

Slika

Slika

Slika

Post premešten u adekvatnu temu. Ovde možeš pregledati iskustva na temu kardana, a možda se neko javi korisnom informacijom.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Pon Mar 01, 2021 8:03 am

Ako nisi vec resio problem, najverovatnije je lezaj osovine iza flansne, kad se skine flansna, osovina sto kroz tubu ide na reduktor ima tu lezaj odma do flansne, ali mora sve da se skine
Nemanja024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 9:59 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Ned Jul 04, 2021 6:37 pm

Opet ja da pitam u vezi prikolice🙂
Da li je neko vukao prikolicu sa crosswagonom?
Kazu da zbog 4x4 sistema i elektronskih komponenti ne trpi nikakav pretovar.
Da li je to moguce?

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”