156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
desibe
Garaža: Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Mar 19, 2019 7:05 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Uto Nov 03, 2020 3:27 pm

Idemo dalje, problem i dalje postoji, kažu da nije do ABS senzora dobri su i sva ona čuda ABS, ASR, VDC, EBD i ostalo ne prijavljuju nikakvu grešku.
Slika
Evo slike sa testa senzora, ako neko vidi nešto neobično nek javlja da rešavam problem jer ne znam gde da idem više i šta da mu radim.
Koliko sam se radovao za 156cw toliko me ovaj ubi u pojam.
Ako nisi vozio Alfu, mi nemamo o čemu da pričamo.
Korisnikov avatar
desibe
Garaža: Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Mar 19, 2019 7:05 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Uto Nov 03, 2020 10:49 pm

Ako nisi vozio Alfu, mi nemamo o čemu da pričamo.
Korisnikov avatar
mmario73
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: 159 SW 2.0
Mito 1.4 TB
Lokacija: Čoka - Senta
Postovi: 564
Pridružio se: Uto Dec 18, 2018 7:16 am

156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Sre Nov 04, 2020 7:45 am

A da ti ipak vratis supermario kombinaciju i testiras ponovo, ima li tog problema i dalje
Korisnikov avatar
desibe
Garaža: Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Mar 19, 2019 7:05 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Sre Nov 04, 2020 8:44 pm

Poslednja teorija od majstora (pre 2 sata) je da je zbog supermario kombinacije i nedostatka ulja u menjaču/reduktoru nešto zeznuto u reduktoru i da isti mora da se skida.

Sad mi nije jasno ako je prednji reduktor, što bi on zezao zadnji točak. Odnosno juče mi se samo jednom desio isti problem.

Na kraju će ispasti da sam "ubo" temu ako reduktor uzmemo kao kraj kardana :)
Ako nisi vozio Alfu, mi nemamo o čemu da pričamo.
Korisnikov avatar
desibe
Garaža: Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Mar 19, 2019 7:05 pm

Alfa 156 Q4 Crosswagon problemi i resenja

Sre Nov 11, 2020 3:05 pm

Već sam o mojoj Q4 pisao u temi 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan: viewtopic.php?f=28&t=61156&start=25#p1688448.

Da otvorimo novu temu jer sam odlučio da moju Q4 popravim ma koliko nerava koštalo.

Da kratko rezimiram, kupio sa 156 Q4 pre 2 meseca i od tada sam na njoj uradio:
- veliki i mali servis,
- trapovi prednji komplet zamenjeni, zadnji delimično,
- zbog slomljenih grejača, servisirana glava motora komplet,
- diskovi obrađeni i zamenjene pločice i kočiono ulje,
- stavljene nove 4 gume,
- provereno ulje i dosuto u menjaču/diferencijalima,
- odrađena dijagnostika - nnema grešaka.

E sad molim iskusne mehaničare za pomoć. Prilikom ubrzanja na pavcu u 2 i 3 brzini desi se ponekad da kao da zadnji točak zakoči, tad i zacvili. U krivinama i preko 50 km/h ovoga nema. Za 2 dana idem kod Vojkana na pregled auta. Da li je neko imao sličan problem ili ima ideju šta bi moglo da bude.
Ako nisi vozio Alfu, mi nemamo o čemu da pričamo.
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Sre Nov 11, 2020 4:27 pm

Kolega, ne nazire se potreba za otvaranjem jos jedne teme sa istim sadrzajem. Post iz nove teme je dodat ovoj.
Ukoliko zelis da nam kazes nesto vise o svom autu, predstavi je u Alfa Virusu.
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Sre Nov 11, 2020 9:23 pm

Sad nesto razmisljam, mozda uopste nije nista vezano za kardan i Q4 pogon uopste, vec da nije mozda da prosto glave zadnje celjusti...
Izvinjavam se unapred ako je to prekontrolisano a ja nisam pratio na casu...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
desibe
Garaža: Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Mar 19, 2019 7:05 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Čet Nov 19, 2020 10:50 pm

Danas je Dr Vojkan rešio Alfu. Nije hteo da mi kaže šta je tačno ali je najverovatnije bila jedna od tri stvari:
- egr
- turbina
- katalizator
Škripa točkova nije dolazila od kočenja već od čuvene knedle jtd motora. Po predlogu Dr Vojkana još treba da odradim: fleš i remap ECU i zamenu seta kvačila.
Predstaviću je vrlo uskoro samo još malo da je pripremimo za izlazak.
Ovde sam pročitao za Vojkana da je hirurg za Alfe što iz mog ličnog iskustva mogu da potvrdim, profesionalan, korektan, dobro organizovan, vrhunski majstor.
Ako nisi vozio Alfu, mi nemamo o čemu da pričamo.
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Pet Nov 20, 2020 12:39 am

desibe napisao:Danas je Dr Vojkan rešio Alfu. Nije hteo da mi kaže šta je tačno .
Po meni nedopustivo. Ocigledno nisi dobio ni neku dokumentaciju (da ne pominjem racun) o tome sta je radjeno na vozilu.
Strucan-mozda, profesionalan-ne bas.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Pet Nov 20, 2020 12:52 pm

:podrzava
Slika
Korisnikov avatar
desibe
Garaža: Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Mar 19, 2019 7:05 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Pet Nov 20, 2020 6:06 pm

boki76 napisao:
desibe napisao:Danas je Dr Vojkan rešio Alfu. Nije hteo da mi kaže šta je tačno .
Po meni nedopustivo. Ocigledno nisi dobio ni neku dokumentaciju (da ne pominjem racun) o tome sta je radjeno na vozilu.
Strucan-mozda, profesionalan-ne bas.
Rekao mi je bilo je par brljotina oko motora. Možda po vama nije profesionalan ali obzirom da su me neki "majstori" ubeđivali da je reduktor, diferencijal itd. što suma sumarum je popravka od 300-400e, a da ne pominjem da ne bi time rešili problem, Vojkan me je kupio svojim znanjem i odnosom prema mušteriji, tako da je to majstor koji će mi održavati CW za sve što ja ne mogu da rešim. Što bi odavao tajne kojima zarađuje za hleb, koliko sam video ovde na forumu dosta njih nije spremno da podeli svoje iskustvo a kamoli da savet šta i kako. Tako da Vojkanu ne zameram to što nije odao "poslovnu tajnu" ali je jedini majstor koji je hteo da sasluša mušteriju i da reši problem za sitan novac, za većinu majstora u Nišu bi to bilo gubljenje vremena.

Toliko od mene, sledeće je da predstavim 147 i 156cw u AlfaVirusu.

Pozdravljam sve kolege inficirane Alfa virusom i želim im dugu bolest i spor oporavak :arflag .
Ako nisi vozio Alfu, mi nemamo o čemu da pričamo.
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Sub Nov 21, 2020 9:42 am

Nemoj pogresno da me shvatis, naci dobrog majstora u kog imas poverenja je velika stvar bilo gde. Puno ljudi ima problem sa tim, ali i dalje mislim da nije bas u redu takav stav. Da ne dubimo sad ovu pricu bespotrebno, bitno je da si resio problem i sad nam ostaje samo da cekamo predstavljanje :arflag
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Sub Nov 21, 2020 10:02 am

Mehanicar mora da ti kaze sta je uradio. Jer to je auto mehanicar koji ti je pruzio uslugu. Ponekad se zaborave pa umisle nesto kao taj tvoj.

Dalje, osvrnuo si se gore '' koliko sam video ovde na forumu dosta njih nije spremno da podeli svoje iskustvo a kamoli da savet šta i kako ''. U redu, a kako si ti nama pomogao? Doprineo?

Topao savet da izbegavas bilo kakvo podmuklo komentarisanje clanova foruma, kao u citatu iznad. Svako koje imao ideju ili savet ti je pomogao.
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
desibe
Garaža: Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Mar 19, 2019 7:05 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Uto Nov 24, 2020 6:40 pm

Da ne bi išli u neke krajnosti ne bih da dužim.
Smatram da je cilj foruma razmena iskustava i pomoć drugima odnosno mlađim u pogledu staža na Alfi. Do pre 2 godine nisam ni razmišljao o kupovini Alfe a kamoli gledao Alfu.
Prvu Alfu sam kupio iz inata jer svi sa kojima sam pričao su govorili beži od toga kvari se, a niko od nije vozio Alfu. Nisam mlad vozač i promenio sam dosta automobila a takođe posedujem skromno znanje automehanike i autoelektrike ali mi to nije profesija tako da isto nisam nadograđivao a naročito ne u pogledu Alfe jer svoju prvu Alfu (147) sam kupio pre 2 godine.
Stav boki76 je po meni potuno ispravan i korektan dok stav alonso14 ne bih da komentarišem jer stvarno ne znam šta očekuje od čoveka koji je prvi put seo u Alfu pre 2 godine.

Ali to je to od mene, izvinite na smetnji ovde na forumu.

Opet se nisi iskontolisao i pokusao si da uvredis. Sto nijje u redu.
Ali i dalje nisi rekao resenje problema, i doprineo temi i forumu.
Razlog kupovine tvoje 147 nikako nije poenta ove teme.
Ako nisi vozio Alfu, mi nemamo o čemu da pričamo.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Uto Nov 24, 2020 8:52 pm

Demokratija = Srbija, pa tako/zato i ovaj forum umire.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Sre Nov 25, 2020 11:55 pm

Generalno, svi forumi su na aparatima, ili su ugašeni... majstor ti mora reći šta je uradio, ako je naplatio svoj rad. Ako je nešto čačnuo i naplatio 1000 dinara, pa auto radi, je u redu i da ne kaže, al ne može da uzme, tipa, 100 evra i kao, neću da ti kažem. Eno ti sto evra, al neću da ti kažem gde su... al šta sad...
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Čet Nov 26, 2020 9:47 am

Ne bi trebalo produbljivati temu jer je nespretno krenula stramputicom, ali mi samo neobična logika da je problem, kako si naveo, što ljudi na forumu neće da podele znanje, a nije problem kad ti majstor uzme novac za nešto i neće da ti kaže za šta. :scratch:

Inače, ljudi koji su aktivni na forumu rado podele svoje znanje i vreme. Iz mog ugla je uvredljivo prema svima njima kad se tako nešto napiše.

Forumi kao forma odumiru godinama i većina foruma je ugašeno dok ARCS i dalje uspešno funkcioniše. Mislim da stvarno nisu fer navodi da forumu odumire i da ovde nema demokratije. Da je nema, verujem da bi postovi koji na to skreću pažnju i slični bili obrisani. Opet da odumire, ne bi toliko ljudi posećivalo okupljanja u organizaciji ARCS.
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Čet Nov 26, 2020 9:55 am

:podrzava
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Čet Nov 26, 2020 2:28 pm

desibe napisao:
boki76 napisao:
desibe napisao:Danas je Dr Vojkan rešio Alfu. Nije hteo da mi kaže šta je tačno .
Po meni nedopustivo. Ocigledno nisi dobio ni neku dokumentaciju (da ne pominjem racun) o tome sta je radjeno na vozilu.
Strucan-mozda, profesionalan-ne bas.
Rekao mi je bilo je par brljotina oko motora. Možda po vama nije profesionalan ali obzirom da su me neki "majstori" ubeđivali da je reduktor, diferencijal itd. što suma sumarum je popravka od 300-400oe, a da ne pominjem da ne bi time rešili problem, Vojkan me je kupio svojim znanjem i odnosom prema mušteriji, tako da je to majstor koji će mi održavati CW za sve što ja ne mogu da rešim. Što bi odavao tajne kojima zarađuje za hleb, koliko sam video ovde na forumu dosta njih nije spremno da podeli svoje iskustvo a kamoli da savet šta i kako. Tako da Vojkanu ne zameram to što nije odao "poslovnu tajnu" ali je jedini majstor koji je hteo da sasluša mušteriju i da reši problem za sitan novac, za većinu majstora u Nišu bi to bilo gubljenje vremena.

Toliko od mene, sledeće je da predstavim 147 i 156cw u AlfaVirusu.

Pozdravljam sve kolege inficirane Alfa virusom i želim im dugu bolest i spor oporavak :arflag .
Da li taj dr Vojkan stvarno ima titulu magistra (inzenjera necega)?

Ne krivim coveka sto ti nije objasnio kako je resio problem, nije u obavezi. Podjem od sebe gde sam resio prijateljima neke probleme koje majstori nisu znali, pa me pitaju kako si to uradio, onda se ja ubih od obasnjavanja a oni se pogubili vec na prvoj recenici. Da je taj Vojkan procenio da si kompetentan, a sam si rekao da nisi, vrv bi ti objasnio.
Dakle, dosao si sa problemom, problem ti je resen. Kraj price

Ovo sto si napisao da su te ubedjivali da je reduktor, dif pa cifra od 300-400e nema veze sa vezom.
Procedura je sledeca, skinut dif i reduktor. Odneses kod nekoga ko radi transmisiju profesionalno (necu nikog da imenujem) Provera i otvaranje elementa sklopa je kostala 10e tj da ti covek utvrdi da li je to neisoravno i proceni cenu popravke.
Pranje je bilo 10e za ceo menjac. U slucaju da je sve ispravno i u tolerancijama, ne znam koliko bi samo sklapanje kostalo, vrv ne puno. I veruj mi, pranje tih sklopova je odavno bilo pozeljno.

Javlja se jos jedan problem kod ovih konsultacija na nevidjeno.

Trazi programeru da ti pomogne oko resavanja nekog bug-a bez da pogleda kod i konkretan problem, samo mu verbalno objasni. Oterace te u k svaki normalan.
Slicno je i sa kolima kad se javi neki kompleksniji problem. Jednostavno neko ko je strucan ne moze da donosi zakljucke na nevidjeno i bez da se upozna sa konkretnim autom.
Tvoj opis problema moze da bude potpuno netacan i tvoje poznavanje rada automobila potpuno nedovoljno...kao sto je ovde slucaj.

"Što bi odavao tajne kojima zarađuje za hleb, koliko sam video ovde na forumu dosta njih nije spremno da podeli svoje iskustvo a kamoli da savet šta i kako."

Prilicno kontradiktorna recenica. Ne znam da li da pohvalim admine za ovu toleranciju, jer sam na ozbiljnim stranim forumima video kikovanja i za manje stvari.
Korisnikov avatar
desibe
Garaža: Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Mar 19, 2019 7:05 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Pon Dec 07, 2020 7:12 pm

veljko1 napisao:Generalno, svi forumi su na aparatima, ili su ugašeni... majstor ti mora reći šta je uradio, ako je naplatio svoj rad. Ako je nešto čačnuo i naplatio 1000 dinara, pa auto radi, je u redu i da ne kaže, al ne može da uzme, tipa, 100 evra i kao, neću da ti kažem. Eno ti sto evra, al neću da ti kažem gde su... al šta sad...
Nije uzeo 100e, uzeo je 5.000 dinara, a očistio je EGR, turbinu i promenio donje vakum crevo turbine.

Eto toliko drugovi alfisti vidim da ja ovde nisam poželjan pa onda ajd u zdravlje, odoh ja odavde mi glupi nismo za ovde.
Ako nisi vozio Alfu, mi nemamo o čemu da pričamo.
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Pon Dec 07, 2020 7:40 pm

Sta vam je ljudi u poslednje vreme svi se uvrede ko da smo neke gospodje
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Pon Dec 07, 2020 8:37 pm

Po ko zna koja tema gde se neko odjavljuje bez nekog posebnog razloga, ne razumem gde je problem.
Ne vidim kako je kolega uvredjen...

Sto se "dr" Vojkana tice, alfistima iz NI sa nesto duzim stazom je poznato to znanje i profesionalizam, mada s obzirom na trenutan broj Alfi po gradu verovatno je na kraju i izucio po nesto sto se srece najcesce...
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Pon Dec 07, 2020 10:31 pm

Ne izumire ovde nista, vec se menja struktura ljudi, te donosi ono na sta nismo navikli. Malo kontrole i sve 10. Ljudi smo
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: 156 Q4 CrossWagon : Problem kardan

Pon Dec 14, 2020 4:07 pm

desibe napisao:
veljko1 napisao:Generalno, svi forumi su na aparatima, ili su ugašeni... majstor ti mora reći šta je uradio, ako je naplatio svoj rad. Ako je nešto čačnuo i naplatio 1000 dinara, pa auto radi, je u redu i da ne kaže, al ne može da uzme, tipa, 100 evra i kao, neću da ti kažem. Eno ti sto evra, al neću da ti kažem gde su... al šta sad...
Nije uzeo 100e, uzeo je 5.000 dinara, a očistio je EGR, turbinu i promenio donje vakum crevo turbine.

Eto toliko drugovi alfisti vidim da ja ovde nisam poželjan pa onda ajd u zdravlje, odoh ja odavde mi glupi nismo za ovde.
Hipoteticki 100 evra...
Uzdravlje...
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Nenad Pvl
rookie
Garaža: Alfa Romeo 156 crosswagon Q4
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Dec 22, 2020 6:24 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Sub Jan 09, 2021 6:36 pm

Nov sam clan kluba i od skoro vlasnik crosswagon-a automobila koji mi se odavno mnogo , mnogo svidja . Ne znam sta bih rekao za auto osim da je po meni prelep i lepo se vozi , a mnogo me nerviraju sitnice mada kapiram auto je dosta presao 198347km u sta ja naravno ne verujem , nema sanse svi znamo i 2005 je godiste. Elem sitnice koje me nerviraju kardan mi zvrci napred gde su srafovi gde ulazi u flansu u reduktor , na leru u mestu zvrci i cim ubacim u prvu tisina sve ok i u voznji pravi bas sitne vibracije od kojih dosta stvari zvrci , a sve se desava u voznji i rasponu 1700 - 2100rpm i uzasno me kida te ukoliko neko zna nekog da mi preporuci DA ZNA sta i kako znaci dodjem kaze mi ne valja ti to (nebitno sta) placam rad i deo ali da mi popravi sredi i da se vise ne vracam zbog toga , a ne da probam i vracam sta je i da gubim vreme . Bio sam u srboautu kardan servis jer je na davanju i pustanju gasa postojao zvuk svima poznat , lupne ispod poda tup ! Otisao srednji lezaj onaj gumeni sto sam ja i znao jer sam video kada sam kupio auto da se guma pojela . Otisao ljudi ljubazni odradili zamenili stavili novu gumu lezaj ofarbali sve super olaksali me za 200eur , a tup-tup zvuk ostao kao i sitna , sitna vibracija na tim obrtajima jbg uzas bas me iznerviralo . Inace odrastao sam na BMW-u i dalje ga imam i nikada ni na jednom nikada nisam skidao radio kardan ni dif a kao klinac sam ih bas bas kidao i nikada nisam uspeo da ga skrsim . Alfica mi je prelepa cela , kompletna u vinklu sa svim papirima bez ijedne greske i upaljene lampice i sa belim patosnicama koje su i dalje bele ! Ima jos neke sitnice koje me bune ili ja na to nisam navikao , ali samo znam da mi je autic extra i bas extra ! Pa ako neko zna da mi pomogne gde da idem i resim tu misteriju ne za dzabe nego za pare naravno , ali da resi naravno a ne da nagadjam i probam jer kad mi neko kaze znas da probamo to pa ako nije ........ okrecem se i ne vracam vise nikada , a mozda ni tada ! Hvala unapred !
Slika

Slika

Slika

Slika

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”