Pomoc oko mjenjaca

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Pomoc oko mjenjaca

Pon Avg 19, 2013 12:16 am

Prosle god u avgustu mi je na moju alfu "zakovao" mjenjac u rikvercu, i tada sam kupio drugi, polovan. Tada sam zamijenio i citav set kvacila valeo i 2 cilindra. Sve je funkcionisalo dobro do unazad mjesec dana, kad je poceo mjenjac da lupa kad se salta, tj salta se super ali lupa pri pustanju kvacila. Majstor mi je rekao da su deferencijali u mjenjacu dobili luft. On mi je rekao da se taj luft moze stelovati kod nekih auta, pa me interesuju zna li neko mozda da li to moze kod alfe ili opet moram mijenjati citav mjenjac???. U pitanju je ar146 1.7 16v
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
MARKO-BG
Garaža: Alfa 145 1.7 16v BOXER
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 311
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 9:59 am

Re: Pomoc oko mjenjaca

Pon Avg 19, 2013 2:18 pm

Ja sam imao sličan problem. Kod mene su otišli zglobovi do menjača.
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: Pomoc oko mjenjaca

Pet Avg 30, 2013 12:56 am

Nisu meni zglobovi, sve sam provjerio dok nismo dosli do zakljucka da su diferencijali u mjenjacu dobili luft, pogotovo kad se sjetim kako sam je saltao 1.-2. brzina.... Ako opet budem morao da mijenjam mjenjac dizem ruke od svega, nemam vise ni para ni volje za te peripetije. Svaka pomoc i savjet je dobrodosao, jer svakim danom je luft sve veci i auto vise lupa..... Pomagajte ljudi !!!!
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: Pomoc oko mjenjaca

Sub Avg 31, 2013 4:01 pm

kakve crne peripetije kakvi bakraci menjac je 50e. jedino ako naletis na neku budalu pa mu trazis menjac za 146 pa ti repne neku cifru i ako je isti kao na 33ci... ista prica i kad trazis motor za 146/145 kad kazes da je za njih cena automatski skace za magicnih bar 100e. nema tu nikakvog stelovanja diferencijala. tu gde je diferencijal imaju dva velika zupcanika i jedan mali, caura u tom malom ume da se pojede i dobije luft... jesi siguran da nisu ti zglobovi na menjacu u koje se srafi poluosovina? jeftine popravke tu nema druze... da bi se to nabudzilo moras skinuti menjac sto te kosta 50e i kolko ti jos uzme strugar da napravi deo... a ovako das 50e za skidanje tj zamenu i 50e za drugi i mirna backa ;)
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: Pomoc oko mjenjaca

Ned Sep 01, 2013 9:17 pm

To je cijena mjenjaca i ''ruke majstora'' u srb, s' obzirom da ih ima dosta vise....Ja sam moj mijenjac platio 120e prosle godine u avgustu, +140e novi set kvacila+35e cilindar kvacila i ulje, +80e za ruke. i evo posle godinu dana opet problem sa mjenjacem, moram opet da ga kupujem i OPET je to ''macak u vreci'', koliko ce taj da mi traje itd itd... + opet nema majstora za alfu da valja i da ima volje da to uradi kako treba, jedino da idem u PG....a auto mi treba svaki dan..... Los, bio bih zahvalan ako bi mi poslao sliku te caure sto se pojede ako je imas ti ili ako ima na netuzzzz
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: Pomoc oko mjenjaca

Uto Sep 03, 2013 9:04 pm

ufffff.... sliku nemam, a nemam ni citavog a ni rastavljenog menjaca pa da otvorim pa da ti slikam... potrazicu po netu.... Inace to je zupcanik, mali zupcanik izmedju bocnih prenosa/diferencijala a caura je unutar tog malog zupcanika. pa ako su te cene tebi se isplati da sednes u auto i predjes u Srbiju. macak u vreci.... jbg tebi niko ne brani da skines karter i pogledas kakvi su sklopovi, diferencijal itd... Menjac ide od 30e do 50e, nov set kvacila je oko 100e, nov donji cilindar kvacila je 15e, ulje zavisi koje uzimas ako je Tutela ona je oko 8e litar a imas i od 2.5e po litru pa navise, a ide nekih 2.5l u menjac, ruke su manje vise svuda 50e a u pitanju je posao od nekih maksimalno 2 i po sata.

Povratak na “Boxer Odeljenje”