Novi pocetak (modeli)

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Feb 24, 2020 8:26 pm

ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Feb 24, 2020 10:02 pm

Yeah, napravice 5 komada, cetiri za seike a jedanza sajmove
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 25, 2020 12:30 am

Ako je suđeno da ima 5 kupaca - neka bude toliko. Propada se svakako, pa kad već sve ide dođavola neka to bude sa stilom i da se objasne neke stvari, a ne da se naširoko kuka zašto se ne prave karavani i ne titra trendovskom tržištu. Svet ionako ode u k*** kad u 21. veku nema mesta za ovakvu Alfu i sedane, pa neka kraj dođe uz adekvatno BOOOM za uspomenu i dugo sećanje! Jedva čekam da je vidim... Just my two cents :)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 25, 2020 7:04 am

Jao kako jedva cekam da vidim ovo cudo. Cini mi se da ce ovako po slikama biti pandan M4 gts i da se radi o vozilu 99% za stazu. Samo taj spojler pozadi na limuzini... sta je ideja?
Poenta uopste nije u koliko primeraka ce se ovo prodati i ako sam u pravu pricamo o ceni 2x standardne QV. Poenta je da je DNA i dalje tu i kao sto rece kolega ako vec idemo dole, bar idemo sa stilom.
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 25, 2020 7:22 am

Zika napisao:Na mobile.de ogromna ponuda karavana a tek po neka limuzina sa osetno većom cenom.
Ja kad sam jurio 159Q4, po oglasima CH, IT, DE, SLO, CZ...od 1500-2000 ukupno ponuđenih 159, bilo je 15 Q4, od tih 15 Q4 dve limuzine sa cenom x1.5.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 25, 2020 11:35 am

@ range
Ako je to finalni look cenim da se ovaj put baš ide na vulgarno pokazivanje mišića i hardcore pristup jer se downforce svakako može elegantnije rešiti :) Jedva čekam da vidim vreme na Ringu!

A ko zna, možda ni prodaja ne stane samo na 5 primeraka, posebno ako bude street legal. Iskreno nisam verovao da ću u životu videti, a kamoli prići blizu QV Giuliji, kad ono ispalo da sam u više QV-a sedeo i stekao više iskustva nego sa civilnim verzijama!? Ispostavilo se da jedino prava verzija u najvećoj meri opravdava prodajna očekivanja, što ipak objašnjava neke stvari. Posebno imponuje što je u našim redovima kolega koji je do sada udario čak dve QV recke ;)

Bilo kako bilo predstavljanje (nadam se!) najmoćnije Alfe u 110 godina dugoj i bogatoj istoriji baš i ne može da se tretira kao tamo neki običan dan :arflag
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 25, 2020 12:34 pm

Meni recimo to zanimljivo da proslavim isto koliko i Blumbergove akcije na NY berzi cija se vrednost duplirala. Naprosto razlicite stvari razliciti ljudi bi voleli da vide, meni je najvise zao sto je ova sadasnja Alfa verovatno i moja poslednja, s te strane me ne zanimaju misici na N Ringu.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 25, 2020 2:44 pm

Ako nešto sebi ne mogu da priuštim ne znači da se tome ne radujem i da neće biti onih koji će da iskeširaju takvu zver. Šta suštinski simbolizuje Alfa Romeo? Neki QV/GTA ili dizel porodični karavan?
Ne kažem da ne treba imati širu gamu za različite džepove i mnogo redova je već ispisano na tu temu, da se ne ponavljamo, ali za mene nije normalno da Alfa u svom portfoliu nema i ovakve hardcore modele o kojima će da se piše i sa kojima će da se postavljaju sjajna vremena na stazi...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 25, 2020 3:53 pm

Nije normalno da joj to budu jedini zanimljivi modeli (QV verzije) koje moze da priusti 1% ljubitelja i sadasnjih/bivsih vlasnika brenda. Zato i jesu na nivou fatamorgane na putevima trenutno ako ne racunamo stare modele. Lepo je da to ima naravno ali kao slag na tortu kao sto su i nekad bile GTA i Q4 verzije. Ovako mu to dodje nesto kao vidite sta mi mozemo i onda se prosecan kupac pita - kad je ovako Alfa dobra sta ja da kupim, pogleda ponudu i nadje trubu.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 25, 2020 6:13 pm

Meni je svaka Alfa zanimljiva, a ne samo QV od 500+ konja. Prosečan kupac je odavno rekao svoje, a to je da ga Alfa ne zanima i pronašao sebi alternativu. Ostalo je malo vernih koji će je podržati u svakoj prilici - premalo da bude samoodrživa. A nije da nije imala u ponudi sve što je trebalo (atraktivna vozila B, C, D segmenta, dizele, karavane, pogon na 4 točka, coupee...) i opet truba jer će kupci samo njoj tražiti dlaku u jajetu i olako odustajati.

Ako će Alfa potpuno da se uvuče tom prosečnom kupcu i recimo krene da masovno proizvodi karavane (sedan samo po potrebi malobrojnima), onda to više nije Alfa već Volvo ili VW/Audi, a njih će teško potući na njihovoj teritoriji. Zašto onda da se, recimo, ne prešalta na proizvodnju kobasica ako će to da se prodaje i donese profit?

Kad su već stvari takve kakve jesu radije bih da je vidim u punom sjaju i uz prepoznatljivi DNA, makar ostala privilegija malobrojnih i imućnih. Poginuti u borbi ako se već mora, ali ostati svoj do kraja. To mi deluje lepše nego izgubiti svoje ja i utopiti se u trendovsko sivilo, samo odlažući neminovno.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 25, 2020 7:22 pm

Ne filozofiraj previše, i ti si kupio prosečnu Guiliettu, ako ti je Alfa tako pri srcu što nisi kupio QV?

Znači ako bude SW onda je Alfa postala prosečna. I te priče kako su Volvo, BMW, Audi prosečni, ustvari fabrike koje proizvode kurtone i toalet papir, auti su im na tom nivou.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 25, 2020 8:01 pm

Ako ti se filozofija ne sviđa ti je preskoči, a stil i replika su ti na nivou pubertetlije, ne prvi put. Ja rekoh da mi je svaka Alfa zanimljiva i draga, pa tako i moja Giulietta i tvoj SW. Ponekad valja razumeti pročitano pre komentarisanja, a insinuacije na račun platežnih moći i izbora nisu vredne ozbiljnog odgovora!
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
sljuka10
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm2 150ks 2014
ex Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm2 95ks 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 217
Pridružio se: Sre Jan 08, 2020 11:52 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 8:28 am

Mozda sam malo lud ali ja se iskreno nadam kupe verziji, da se dostojno pokaze sta je sustina Alfe, pre ovog nakaradnog okretanja SUV segmentu. Uvek se znalo da je prava Alfa mocni benzinac, limuzina ili kupe. Ovo ostalo je ok, ali ne sustina brenda. I sam vozim Mito 1.3 dizel, da ne bude da nekog prozivam
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 9:38 am

popovicvl napisao:Ne filozofiraj previše, i ti si kupio prosečnu Guiliettu, ako ti je Alfa tako pri srcu što nisi kupio QV?

Znači ako bude SW onda je Alfa postala prosečna. I te priče kako su Volvo, BMW, Audi prosečni, ustvari fabrike koje proizvode kurtone i toalet papir, auti su im na tom nivou.
Upravo to, prosečna / neprosečna rezutlati u kasi slabi. A to znači mrak.
Zar nije bolje da bude niz dlaku kupca i da postoji ?
Slika
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 10:07 am

Alfanatic napisao: Kad su već stvari takve kakve jesu radije bih da je vidim u punom sjaju i uz prepoznatljivi DNA, makar ostala privilegija malobrojnih i imućnih. Poginuti u borbi ako se već mora, ali ostati svoj do kraja. To mi deluje lepše nego izgubiti svoje ja i utopiti se u trendovsko sivilo, samo odlažući neminovno.
Zvuči kao "Pirova pobeda" ...

Ne znam zašto se konstantno omalovažava VW, Audi itd. kada je njihova ponuda na zavidnom nivou, koliko varijacija ima npr. A3 ?
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 10:41 am

Suština je da Alfa nije još uvek u toj meri tržišno orijentisana pa da joj svi modeli liče jedan na drugi. Pitanje je dokle će je to dovesti ali ne treba zanemariti činjenicu da dugo odeleva prtiscima tržišta i zbog toga zaslužuje poštovanje. Da je drugačija situacija, da se svi dodvoravaju trenutnim potrebama kupaca, još uvek bi se vozio Golf 2 i njegove varijacije. Mora neko da napravi neki eksperiment, nešto drugačije, pa makar neuspešno ali da se ne stoji na mrtvoj tački. Da se uvek ide na sigurno, još bi svi sedeli u komforu svojih pećina. Alfa je još uvek dovoljno različita od ostalih da se izdvaja u gomili.

Ceca puni tri Marakane, a Tanja Jovićević ne može Dom Sindikata - da li je prodaja merilo kvaliteta i jedini imperativ?

Btw. Iz gore navedenih razloga, poštovanje od mene zavrednjuje od većine omraženi Fiat Multipla pre "restajlinga". :D
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 10:57 am

Zika napisao:
popovicvl napisao:Ne filozofiraj previše, i ti si kupio prosečnu Guiliettu, ako ti je Alfa tako pri srcu što nisi kupio QV?

Znači ako bude SW onda je Alfa postala prosečna. I te priče kako su Volvo, BMW, Audi prosečni, ustvari fabrike koje proizvode kurtone i toalet papir, auti su im na tom nivou.
Upravo to, prosečna / neprosečna rezutlati u kasi slabi. A to znači mrak.
Zar nije bolje da bude niz dlaku kupca i da postoji ?
90% ljudi na forumu neće imati prilike da nastavi niz Alfa Romeo modela u svojim rukama, što kao kupci novih vozila, tako i polovnih. To je epilog priče kako treba ostati tvrdoglav i samo svoj.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 11:11 am

gpendula napisao:
Ceca puni tri Marakane, a Tanja Jovićević ne može Dom Sindikata - da li je prodaja merilo kvaliteta i jedini imperativ?

Btw. Iz gore navedenih razloga, poštovanje od mene zavrednjuje od većine omraženi Fiat Multipla pre "restajlinga". :D
Ne znam ko je Tanja Jovicevic, ali potpuno se slazem sa tom poentom! Ne moze prodaja, cak i generalno misljenje vecine, biti merilo kvaliteta.

I takodje postivam Multiplu prefacelift :D

A to sto kaze popovicvl jeste tacno, ali mislim da nije zbog toga sto su 'tvdoglavo svoji' nego sto je losa uprava generalno u grupaciji. Pogledajte i Maserati koliko dugo gura modele, eto i nas 500L siroti, koliko ga vec razvlace. Puno sam razmisljao o tom problemu u FCA grupaciji, i ne mogu da dokucim zasto tako dugo furaju modele. Da li im fali ljudi za razvoj, il sta je u pitanju, ne znam...
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 11:18 am

Nije ovde uopste tema kvalitet, on je nesporan, tema je to sto se brend sveo na nivo experimenta, proizvodnja na nivo rucne manufakture, aktivnost raznih foruma na nivo par poruka dnevno itd itd... Alfa nikad nije bila Maser/Ferrari koliko god to neki mislili, uvek su imali vise modela za raju koju su samo malo vise bili stilizivoni i sportski nastrojeni u odnosu na Fiat Ritmo/Tipo/Chromu i sl i TI/QV/GTA varijante za sladokusce i na tom sistemu su i opstali ceo vek vremena. Ovo sad vise podseca na neko odeljenje u okviru Fiata koje podsce na M ili AMG odeljenja nemaca, pa od kojeg uzmu poneku karoseriju i nju nabudze i poneki motor za obicne ljude.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 11:25 am

Drugari, ajmo ovako. Ja moram napisati koji red da razjasnim moje stanovište, a koga mrzi da čita slobodno neka preskoči:

1. Postaje već simptomatično da prilikom svake (retke) prilike kad Alfa izbacuje nešto novo i dobro, čim neko izrazi radost zbog toga biva poklopljen skepticizmom i omalovažavanjem!!? Ne znam zašto je to tako, ali je tužno i imamo toliko sivih dana i loših prognoza iza i ispred nas da bi stvarno bilo lepo da se barem tom prilikom malo obuzdamo i proslavimo tu jednu malu pobedu, makar bila pirova!

2. Drugari, ja nisam neprijatelj i moje želje u vezi sa Alfom nisu ništa manje i drugačije u odnosu na većinu vas! U idealnom svetu Alfa bi proizvodila bukvalno sve, od bicikla do autobusa i kamiona i bila uspešna na svim poljima, ali mi živimo u ovom jednom svetu gde pokušavam realno da sagledam situaciju u vezi Alfe. Deluje mi da je nekima realnost ipak malo zamagljena usled nekih ličnih (svakako pozitivnih) želja i projekcija.

3. Niko ovde ne omalovažava druge proizvođače. Oni rade to što rade, imaju svoju klijentelu i uspešni su u svom poslu, što znači da je kritika besmislena. Moja poenta je da ne možeš potući Volvo/Wagen/Audi po prodaji tako što ćeš postati jedan od njih i klonirati se! Ne samo što uopšte nije lako potući onoga u koga se kloniraš, nego postoji i ta neka percepcija kupca u vezi Alfa Romea kao sportskog brenda. Kako oteti kupca u vidu neke domaćice sa Volvo karavanom, nekog advokata, doktora i slično koji imaju percepciju poželjnog vozila u tim brendovima, da promene proizvođača i pređu na Alfu?
Mnogi od vas misle da je dovoljno samo da Alfa prekroji karoseriju Giulie i ponudi SW, pa će odmah cifre da skoče i za Alfu će važiti isti oni procenti kao u tabelama prezentovanih u ranijim postovima! Ja ne mislim da bi to nužno bilo baš tako i praktično sam ubeđen da prodajni rezultati Alfinog SW ne bi ni toliko skočili koliko je neophodno da se pokriju troškovi razvoja tog modela. Očigledno je da i nadležni u Italiji imaju istu polaznu osnovu, verovatno i kakvo istraživanje tržišta, inače ne bi propustili priliku da zarade ako je u pitanju zicer!

4. Skorija istorija Alfinih modela, bukvalno od 156 jeste istorija prodajnih promašaja. GT, 159 (u svim varijantama), Brera, MiTo, Giulietta, 4C, Giulia, Stelvio - ništa od toga nije prodato u meri da se obezbedi neka zdrava budućnost, a igralo se u različitim segmentima, titralo kupcima i pravili se odlični automobili. Mnogi od nas su se susretali sa većinom ovih modela ili ih voze, pa molim da mi neko objasni i ozbiljno obrazloži u čemu je to konkurencija toliko bolja i zašto ništa od ovih modela nije naišlo na dobar odziv!? Rado ću sve saslušati i uvažiti, a do tada mi je jedini odgovor da prosto današnji kupci i tržište nemaju sluha i potrebe za onim što tradicionalno nudi Alfa Romeo.

5. Alfa se polako povlači sa svih frontova, ugasila je model B segmenta, za par dana će zvanično i Giuliettu, a po poslednjim najavama Alfina budućnost BUKVALNO zavisi od prodajnih rezultata dva nova modela - Tonale i budućeg B Crossover/SUV-a! Jedno su naše želje, ali to je realnost! Alfa mora da titra kupcima, ulazi u segmente gde mora da uđe ako želi šansu da preživi, a opet je vrlo teško osvojiti kupce u tamo gde drugi odavno plivaju kao ribe u vodi. Ako bude novca od tih modela, biće možda nove Giuliette i modela na koje se i ranije računalo dok je bilo projektovano da onakvi Giulia i Stelvio donesu neki profit. Ako prodaje ni sa novim modelima ne bude... zaključite sami!

6. Moje lično mišljenje jeste da su Alfi svakako dani odbrojani, barem u smislu onoga što je kroz istoriju predstavljala. Alfa je nekada diktirala trendove, bila inovator i često nedostižna meta drugih, ali to su bila neka druga vremena kada se među vozačima najviše cenilo ono u čemu je Alfa briljirala - strast, performanse, vozački ugođaj, dizajn klasičnih karoserijskih oblika... Ovo su neka druga vremena kada su na ceni drugi atributi, a tu ipak caruju neki drugi. Alfa može da bira da ostane svoja na radost malobrojnih obožavalaca, ali da se ne prodaje, ili da titra drugima, pravi velike kompromise, pretvara se u nešto što objektivno nije, ali da opet teško ostvaruje prodaju jer prosto genetski tamo ne pripada.
Lično, ne mogu da zamislim da vozim Alfu u nekom mutantskom karoserijskom obliku koja će da me uz sve moguće asistencije samostalno vozi, a da tom prilikom samo zuji umesto da grmi iz auspuha! To je nešto moje lično i jače od bilo čega što razum govori. Srećom, dovoljno sam mator da to neću morati da doživim i izguraću svoj vozački staž onako kako želim, ali zato budućnost Alfe generalno...

7. Još jednom kažem - nisam negativac i svi smo suštinski na istim talasnim, samo pokušavam da budem maksimalno objektivan, koliko god to bolno bilo!

8. Još jednom molim - na stranu sva ova priča, ali hajde da pozdravimo prezentaciju brutalno moćnog i dobrog novog modela Alfe na način kako to dolikuje, tim pre što se skupilo celih 110 godina istorije o kakvoj mnogi danas uspešni mogu samo da sanjaju!

Hvala na strpljenju i uloženom vremenu u čitanju ove "filozofije"!
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 11:34 am

A sta tebi tacno fali kod alfe sada? Imas dizele u rasponu 150 - 210ks, imas benzince od 200 - 510ks. Koji motor tu fali? Mislis da bi karavan resio sve probleme i da bi prodaja bila u rangu audija ili cega vec? I da se prati VW logika (sta god da logika bila) cenis da bi se alfa prodavala vise?
Mislim da nije stvar u tome da modeli predugo traju: pogledaj A4-6 generaciju: od 2012 pa do 2019 to je manje vise isti auto. Menjaju se farovi, stop svetla... ali platforma i motorizacija uglavnom ostaju iste. Mislim da je 2600 postovao nesto slicno za Djuliju: veci facelift ce biti 2022.
I niko ovde ne pljuje audi ili bilo koji drugi brend. Meni je audi u garazi i tvrdim da je udobniji 3x od alfe i da je duplo kvalitetnija zavrsna obrada. I da je nula od vozackog auta. Sta je tu pljuvanje?
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 11:42 am

Možda je žao ljudima da daju preko 15.000€ za polovnu Alfu, ali za Audi, BMW i sl. nije. Problem je što nema modernije Alfine limuzine od 159 ispod te cifre. Odatle slaba ponuda Alfa Romea.
Korisnikov avatar
FenjeR
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Stelvio Veloce 2.0 280 '22
-------------------------
Alfa Romeo Giulia 2.2 190 '19 Montecarlo Blue
BMW F10 2.0 '13
Audi A4 2.0 '12
Alfa Romeo 159 1.9 '06
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pon Dec 23, 2019 12:04 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 2:30 pm

Problem je mentalitet ljudi, pogotovu kod nas. Jer svima njima je auto statusni simbol.. svi bi da se pokazu sa BMW, Audi, Merc ili sta god vec ne bitno da li se kupuje nov auto ili polovan.

Sto se tice stranaca, ja sam misljenja da je to vaspitano u fazonu kupuj domace..

Takodje, Alfa mora da udari bolji marketing, tj auto kuce... U BG nisam video reklamu (bilbord) za Giuliu, da nisam slucajno zavrsio u salonu sad ne bi vozio Giuliu .. iako kad je izasla sam rekao da cu je jednog dana posedovati :D

Sto se tice novih modela, SW ih nece izvuci, mozda nesto dobiju sa SUV ali Giuliata nova mora da izadje ...
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 2:35 pm

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 2:41 pm

Alfa nikad nije bila mainstream, ali je obezbeđivala sebi neku budućnost. Generalno se piiiip u usta Audi/Merc/BMW na paleti modela, A, B, C, D, CLA, GLA, E, F, X1, X2, 2, 3, 4, Q2, Q13, X7, 5, grand coupe...to je klasično podilaženje masi, jer ljudi u rukama drže pare, treba ih samo uzeti.

U principu se sve to svede na 3-4 osnovna modela, ostalo je sviranje qrcu. Bar je to mogla sebi obezbediti, paletu vozila B, C i D klase. Giulia SW bi gurnula prodaju napred bar 30%, a to je dovoljno da bude na drvenim nogama ako već ne može na čeličnim. Za sad su na staklenim, puće sve, kupiće ih kinezi, pa ćete pričati da je karavanka bila jedna prosečna Alfa.

Ima ljudi koje bole piša za snagu motora, hoće lep auto, vole, imaju stila, ukusa, pa može biti 1.6 MJET ili 1.4 TBI. Imaju gotov proizvod koji je odličan, samo ispod časti napraviti Giuliu 1.6 MJET sa 120 KS da troši 4-5 L.

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”