Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Uto Feb 16, 2010 4:57 pm

Ovaj covek je ziva legenda , nepotrebno je pisati o njemu hvalospeve jer se vrlo dobro zna ko je on. Jos jednom je pokazao koliko voli Alfe !!! Genije !!! http://www.timesonline.co.uk/tol/drivin ... t=0&page=1
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
Zeljko155
Garaža: 156 JTD
Lokacija: bg
Postovi: 481
Pridružio se: Čet Nov 19, 2009 9:51 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Uto Feb 16, 2010 5:23 pm

Ziveo jos 100 godina! :this: :djparty :arflag :arflag :arflag
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Uto Feb 16, 2010 5:27 pm

I koliko je MiTo prosecan... ;)
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Uto Feb 16, 2010 6:14 pm

Pa znas kako , zavisi opet kako gledas na stvari ... Jer sem Minija MiTo i nema neku konkurenciju ... A sada , opet Jeremy je naglasio da iako auto nema neku specijlanu unutrasnjost (kvalitet), ipak ima nesto posebno ,a to je Alfa , ma koliko ih mucili Fiatovi geni :( Hvala bogu pa se taj auto prodaje odlicno , cak i kod nas , a i mnogo ''poznatih lica'' vozi Mito.
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Uto Feb 16, 2010 6:34 pm

Ja nisam primetio tu sjajnu prodaju, video sam Mito na ulici mozda 3 puta do sada. :)
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Uto Feb 16, 2010 6:36 pm

Prodaje se jedna za 12000 EUR (placena 21000 u Delti), ali verovatno ce biti prodata dok ja ovo pisem... :(
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Uto Feb 16, 2010 7:10 pm

Bravo Mique, kad već ne možemo gledati Clarksona, da ga makar čitamo :D Zanimljiv, originalan i duhovit kao i uvek, a ujedno i objektivan i dokazani ljubitelj Alfi! Savršeno se razumemo, a ovde nekima nešto dokazivati - bolje ni ne pokušavati...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Uto Feb 16, 2010 7:10 pm

Bogdan156 napisao:Ja nisam primetio tu sjajnu prodaju, video sam Mito na ulici mozda 3 puta do sada. :)
To sto ih ti ili ja nismo videli ne znaci da se lose prodaju , ja ti pricam sta kazu ovi u Delti . A evo otkada je 159 postala dostupna za manje para kao polovnjak vec ih ima dve kod mene u kraju i uopste sve ih cesce vidjam po gradu a ona se ocajno prodaje kao nova.

@Markoni
Ko je to prodaje , sto kako ???
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Uto Feb 16, 2010 11:57 pm

Pa coveku zagustilo, bas sam se smorio sto nisam imao pare... :(
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Sre Feb 17, 2010 12:20 am

:shock: To je bas malo para .. cudi me da je nema na oglasu , verujem da bi se jako brzo prodala ...
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Sre Feb 17, 2010 7:07 am

Pa kad je takva frka auto se ne daje u oglas jer pare obicno trebaju taj dan... Za 12.000 za taj auto dovoljno je okrenuti par telefona ;)
Korisnikov avatar
branimir_
Garaža: Alfa 156 berlina TS 2.0 Selespeed
Lokacija: banja luka
Postovi: 126
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 2:43 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Sre Feb 17, 2010 8:45 am

alfanatic napisao:Bravo Mique, kad već ne možemo gledati Clarksona, da ga makar čitamo :D Zanimljiv, originalan i duhovit kao i uvek, a ujedno i objektivan i dokazani ljubitelj Alfi! Savršeno se razumemo, a ovde nekima nešto dokazivati - bolje ni ne pokušavati...
Cuo sam da ide "Top Gear" na B92 od ovog mjeseca, subotom.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Sre Feb 17, 2010 7:24 pm

branimir_ napisao:
alfanatic napisao:Bravo Mique, kad već ne možemo gledati Clarksona, da ga makar čitamo :D Zanimljiv, originalan i duhovit kao i uvek, a ujedno i objektivan i dokazani ljubitelj Alfi! Savršeno se razumemo, a ovde nekima nešto dokazivati - bolje ni ne pokušavati...
Cuo sam da ide "Top Gear" na B92 od ovog mjeseca, subotom.
Da, već smo popričali o tome u posebnoj temi "Top Gear" pod Cafeteriom...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Sub Feb 20, 2010 7:19 pm

alfanatic napisao:Savršeno se razumemo, a ovde nekima nešto dokazivati - bolje ni ne pokušavati...
Na racun mog posta?! :)
Ovaj forum je nekada bio ozbiljniji, ako nista drugo bar su kruzile ozbiljne price i validni podaci i cinjenice.
U poslednje vreme sve same pateticne izjave i pausalne ocene, lozenje i tripovanje, a od pravih informacija i realizma ni traga.

Voleti ovaj brend je u jednoj maloj meri i borba protiv jednoumlja, a slepo prepricavati (dez)informacije sa interneta nicemu ne sluzi, samo lozenju pojedinaca koji se drze svojih urbanih legendi i dalje ih prepricavaju na mestu koje bi trebalo da bude tehnicki forum, opet kao kontra neobavestenoj vecini koja veruje u cuda i mooda. Mislim na forum uopste, ne konkretno na ovaj clanak...

Sto se tice teme i clanka, lepo je to videti i cuti, ali tuzno je sto niko od vas od toliko detinjeg uzbudjenja sto ste nasli srodnu dusu ne vidi da su Alfi ostali jos samo Alfisti, jer ce je samo oni i dalje hteti i pored sve njene osrednjosti, sto je Clarkson i zeleo da kaze onim "Ne zelim bolji, lepsi, upravljiviji, kvalitetniji, isplatljiviji, zelim Alfu", ne bi trebalo da tako lako padnete na njegove emocije, to je za buduce kupce koji nisu Alfisti, ne za vas koji bi trebalo da poznajete situaciju.

Kome padne na pamet da me sada prozove kako sam pljuvac i Alfomrzac, neka opet procita post, jer i posle svega sto mislim moj izbor ce uvek biti Alfa, jer privrzenost brendu je i moja odlika, ali i realnost takodje...
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Sub Feb 20, 2010 7:32 pm

Slazem se covekom u potpunosti. I ja volim svoj auto jako ali realnost je da ima stvari koje su morale da budu bolje odradjene i tacka.
Korisnikov avatar
igorkrnic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 2019 Stelvio Veloce 2.0AT 280ks
2020 Jeep Renegade 1.3AT 150ks
---------Ex---------
2020 Stelvio Quadrifoglio 510ks
2014 Giulietta 2.0D TCT 174ks
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 1484
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:46 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Sub Feb 20, 2010 10:21 pm

Nista nije savrseno, svi nesto zakeramo, moze ovo bolje moze ono, mito je po meni odlican auto i vrlo rado cu ga jednog dana kupiti zeni a ona hvala bogu to jedva ceka, samo da mu padne cena :D

a sta pricaju ljudi sta tu moze bolje, piiiip me se ;)
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Sub Feb 20, 2010 11:43 pm

@ alfaholic
Kolega, zar je moguće da iz jednog sasvim benignog komentara na postavljenu temu zaključiš kako nešto insinuiram protiv tebe!!??????? Mislio sam da sam do sada ostavio iole drugačiji utisak, ali hajde...
Bilo kako bilo, neki ovde poznaju moju situaciju i koliko se borim sa vetrenjačama po raznim forumima zbog čega sam imao mnogo više štete nego koristi. U tom smislu sam spomenuo reč dokazivanje, kako će ovde uvek vladati jednoumlje i površnost, te da je bolje ne gubiti vreme i živce, a poslednje što bi mi palo na pamet jeste kritika ljudi sa ovog foruma, odnosno onih koji su i sami omalovažavani i u istoj poziciji, bez obzira da li uvek i u svemu imamo jednako mišljenje! Iskreno se nadam da sam sada do kraja razjasnio sopstveni komentar.
A što se tiče ostalog, sa četrdeset godina života teško da sam detinje uzbuđen ili istripovan. Jbg, meni se Mi.To jako sviđa i kupio bih ga za sebe iz ovih stopa samo da imam sredstava. To je činjenica i nešto iz domena mog ličnog ukusa. Percepcija realnosti je malo škakljiva stvar, ne mora je svako doživeti na jednak način. Ja svoj stav imam, ne menjam ga kako vetar dune, a tuđ uvek poštujem. Da ne dužim, voleli ga ili ne, tek Clarkson je nesumnjivi autoritet u svetu automobilskog novinarstva i upućenost u materiju mu se ne može osporiti. Opet, njegov stil se nekome dopada, a nekome ne, pri čemu lično odobravam i podržavam način na koji se obračunava sa establišmentom i monoumljem svake vrste. Njegov prst u oko obično ima pokriće, niko mu ne soli pamet i objektivan je, što je najvažnije. Kada takav čovek pobroji mane i uprkos svemu kaže da voli Alfu, meni je toplo oko srca. Jer to je upravo ono što i mi radimo ovde. Svi smo ovde svesni svih mana, vrlina i aktuelnog trenutka, ali uprkos svemu nešto volimo i ostajemo mu privrženi! To jeste život u onom pravom smislu! Biti svestan sopstvene nesavršenosti i nesavršenosti sveta oko nas, ali opet iznaći emocije i nečemu se iskreno posvetiti.
Zapravo moje je mišljenje da smo upravo mi oni koji imamo meru, u stanju smo da hvalimo i kritikujemo, a pride se trudimo da budemo upućeni u materiju što je više moguće. Uprkos tome nas uglavnom optužuju za fanatizam i ludilo, a zapravo je istina da se sa nekim zakrvljenim ljubiteljem VW-a, "Bembare", "Mečke", jako teško može voditi racionalan razgovor jer upravo ti drugi su uvereni u savršenstvo svog izbora i nesavršensto tuđeg (obično našeg).
No, da ne idem predaleko od teme, meni je jako drago videti ovde mnogo pozitivne energije i istinskog entuzijazma, pa zašto onda to remetiti, bez obira što smo svi ovde više nego svesni aktuelnog trenutka i neizvesnosti...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Pon Feb 22, 2010 11:53 pm

alfaholic napisao:
alfanatic napisao:Savršeno se razumemo, a ovde nekima nešto dokazivati - bolje ni ne pokušavati...
Na racun mog posta?! :)
Ovaj forum je nekada bio ozbiljniji, ako nista drugo bar su kruzile ozbiljne price i validni podaci i cinjenice.
U poslednje vreme sve same pateticne izjave i pausalne ocene, lozenje i tripovanje, a od pravih informacija i realizma ni traga.

Voleti ovaj brend je u jednoj maloj meri i borba protiv jednoumlja, a slepo prepricavati (dez)informacije sa interneta nicemu ne sluzi, samo lozenju pojedinaca koji se drze svojih urbanih legendi i dalje ih prepricavaju na mestu koje bi trebalo da bude tehnicki forum, opet kao kontra neobavestenoj vecini koja veruje u cuda i mooda. Mislim na forum uopste, ne konkretno na ovaj clanak...

Sto se tice teme i clanka, lepo je to videti i cuti, ali tuzno je sto niko od vas od toliko detinjeg uzbudjenja sto ste nasli srodnu dusu ne vidi da su Alfi ostali jos samo Alfisti, jer ce je samo oni i dalje hteti i pored sve njene osrednjosti, sto je Clarkson i zeleo da kaze onim "Ne zelim bolji, lepsi, upravljiviji, kvalitetniji, isplatljiviji, zelim Alfu", ne bi trebalo da tako lako padnete na njegove emocije, to je za buduce kupce koji nisu Alfisti, ne za vas koji bi trebalo da poznajete situaciju.

Kome padne na pamet da me sada prozove kako sam pljuvac i Alfomrzac, neka opet procita post, jer i posle svega sto mislim moj izbor ce uvek biti Alfa, jer privrzenost brendu je i moja odlika, ali i realnost takodje...
Ti to mislis na mene :confused:
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Uto Feb 23, 2010 9:06 am

Mir bre :)
Korisnikov avatar
Dimce011
Contact:
Garaža: 2001 Alfa Romeo 156 1.8 TS
2011 Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 191
Pridružio se: Čet Sep 10, 2009 7:06 pm

Re: Alfa Romeo MiTo u ocima Jeremy Clarksona

Uto Feb 23, 2010 10:23 am

Ja se ne slažem sa kolegom!

Njegovo izlaganje o Alfi, kako nije toliko dobra koliko je mi volimo, iako sam i ja pristrasan. To je površno kao što i ogromna većina običnih, za prave činjenice nezainteresovanih ljudi obično gleda na stvari.

Alfa nije firma koja pravi automobile da zadovolje ukuse prosečnog čoveka.
Alfa ne pravi ni jedan svoj model da ga proda u milionskim serijama.
Alfa pravi ciljanu količinu automobila za željenu cenu i proda sve.
Ciljna grupa kupaca nije ona koja kupuje Audija ili Mercedesa bilo koje klase, a tek nije ona koja kupuje VW Pola ili ne daj bože Golfa.

Ako praviš auto koji će imati izvesne kvalitete koje ima Alfa Romeo u opsegu cene koju želiš da postigneš, naravno da neće imati neke karakteristike gore pomenutih automobila.

Ali u tome i jeste poenta, praviti 150 000 vozila godišnje za određenu grupu kupaca koji baš to žele u opsegu cena do 30 000 € ili slično.

Ako se tako gleda na cilj, onda su postigli i više nego što je trebalo.
To govorim iz razloga jer ja koji vozim auto koji je prešao 200 000 km, star 9 godina u poslednjih 6 meseci koliko ga imam sipao sam samo ulje i benzin i prešao 15 000km, a moj komšija ispod njegovog golfa 4 od 100 000km leži svake nedelje i nešto pokušava da reši, a ne zna odakle da krene! LEGENDA NEMAČKOG KVALITETA I POKAZATELJ ITALIJANSKIH NEDOSTATAKA!

Ali ko što mnogo puta rekoh, da ljudi cene Alfe ja, jadan, ne bih mogao da je priuštim.

Hvala im na tome!
Slika

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”