Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 7:07 pm

To je u stvari Ferrarijev motor.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Dejan
Garaža: 159 1.9 JTDM Rosso, Punto Sporting 1.4 16V Giallo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 184
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:38 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 7:13 pm

Zanimljiv tekst za procitati, mada koliko je sve ovo tacno, diskutabilno je.

http://www.italiaspeed.com/2010/cars/al ... /1101.html

Alfa Romeo's centenary year has got underway with the famed Italian sports brand's future becoming even more confused although Fiat CEO Sergio Marchionne dismissed at the Detroit Auto Show notions that it could be sold but did admit that it was facing a crunch year.

A battle raged all last year over the future direction of Fiat Group's Alfa Romeo division, whether to chase higher volumes or continue to push into upmarket territory, and it was at the beginning of December that Marchionne brought the boiling situation right out into the public eye by openly questioning its future strategy, with the timing surprising onlookers as his comments came in an interview that overshadowed the official preview of the brand-new Alfa Romeo Giulietta two days later, the brand's most important new model for several years. "We need to work a lot harder on Alfa to make an intelligent decision that effectively preserves the highest possible value to Fiat," Marchionne told Automotive News Europe in an interview.

His comments came in fact during a tumultuous week for Alfa Romeo as it was also embarrassingly forced to drop the name 'Milano' for its new C-segment car just days before its official world preview. Marchionne hinted that after the launch of the Giulietta, the name hastily very chosen for the replacement model for the long running Alfa 147, there could be a product freeze or that Chrysler platforms could underpin future models. "Certainly the availability of D and E segment [platforms] in the United States which are capable of being Alfa Romeo-ised is there," he said. "We need to look at the economics of that opportunity," Marchionne added.

This was borne out somewhat in the pre-Christmas business plan that was presented to the Italian government in Rome when a short-term (2010-2011) product plan contained nothing more than the fig-leaf of a new 'GTA'-branded version of the Alfa 8C Competizione sports car during the centenary year. On the continual repositioning of the brand Marchionne also told ANE: "We need to stop doing it. You cannot be a newborn Christian every four years. It's the same religion, eventually you need to own a religion and carry it to conclusion."

Prior to Christmas the Financial Times, and then last week Milano Finanza, both claimed in reports that Alfa Romeo could be eventually sold to VW Group if the Giulietta is a failure, reviving a story that dates back to a time when the German carmaker was reportedly interested in acquiring the Alfa Romeo name. Rebuffed by Fiat, it settled on trying to turn its aligned Spanish SEAT carmaker into the Group's upscale, sports brand.

These two recent media reports have heighted tensions further over Alfa Romeo's long-term future and yesterday in Detroit Marchionne told reporters emphatically: "It is not for sale," but he admitted that the sports division presented the biggest issues of the three Fiat Group Automobiles' brands. Marchionne added that: "we need to sell cars, not talk about history."

Marchionne said he understood the problems involved that needed to be resolved with the Alfa Romeo division. "We need to be realistic with what Alfa can and should do," he told reporters in Detroit, but added ominously that: "2010 is a make or break it for Alfa." He added: "Alfa plays in a very, very difficult market because strategically it has an ambition to go after higher end German cars; when you look at execution it's been relatively poor."

Izvor: italiaspeed.com
Alfa +
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Uto Jan 12, 2010 7:45 pm

To je kompilacija vise njegovih izjava iz prethodna 2-3 meseca. Fiatov biznis plan za period 2010-2014 treba da bude objavljen u prvom kvartalu ove godine.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sre Jan 13, 2010 7:16 pm

Ovo je tema za dugu priču i opsežnu analizu!
Alfa Romeo se danas baš nalazi u nezavidnoj situaciji i trebaće pravo jedno malo čudo da se stvari postave tamo gde bi svi mi voleli i želeli. Sa jedne strane postoji pritisak da Alfa ne izgubi dušu, da uvek bude prelepo dizajnirana, jedinstvena, sa sportskim srcem i sjajnim voznim osobinama. Sa druge strane stoji ona neminovnost povećanja prodajnih rezultata i podilaženja ukusu većem broju kupaca kako bi se investicije isplatile i brend poslovao sa kakvom-takvom dobiti. Ne samo što Alfi ne ide na ruku činjenica da je konkurencija žestoka i mnogobrojna, već je uvek prisutno i ono čuveno pitanje kakav je danas ukus kupaca i koliko je zapravo onih individualaca koji od automobila traže nešto više nego što je njegova puka namena!? Nema više poigravanja sa kvalitetom, današnji kupac je razmažen i želi maksimum udobnosti, prostranosti, opremljenosti i bezbednosti za što manje uloženih para. Ona karta na koju se nekada igralo (performanse i sportski karakter) nekako odlaze u drugi plan i nije više dovoljno napraviti gradsku zujalicu bez opterećivanja komforom kako bi se privukla klijentela. Danas se želi sve u jednom, a i uniformnost uzima maha tako da se svako iskakanje iz šablona više gleda kao mana, nego poželjna crta. Ako se, pak, ispoštuju sve te prosečne zakonitosti, onda automobil postaje konfekcija kakva dominira tržištem, a to je poslednje što bi mi svi želeli voljenom brendu. E sad, tu treba biti pametan i napraviti najbolji mogući kompromis! Ostati dovoljno svoj i jedinstven, a opet podilaziti tržištu u meri potrebnoj da se zadrže sadašnji poštovaoci marke, kao i da se privuku novi! Nemoguća misija?? Možda i ne, ali ako zaista postoji dobra volja i mnogo mudrosti! Da li FIAT ima pravu viziju i da li se radi najbolje što se može? Da li FIAT ima snage (čitaj: novca) da oporavi velika imena pod svojim patronatom? O ovome se može dugo polemisati, a odgovor ćemo dobiti verovatno već tokom ove godine! Reklo bi se da zaista ključ sudbine Alfa Romea drži Giulietta!
Mislim da najveći problem Alfa Romea leži u činjenici da su joj tradicionalno naklonjeni mlađi ljudi, koji često (pogotovo na manje razvijenim tržištima) nisu i dovoljno platežno sposobni za takav automobil, imajući u vidu da Alfa cenom i kvalitetom sada gađa sam vrh onih segmenata u kojima ima predstavnike. Takođe, možda se neko neće složiti, ali rekao bih da svetom ipak dominira loš ukus – da oni platežno sposobni gledaju samo da obezbede nešto ˝provereno˝ i izvikano, tako da automobil postane sa jedne strane upotrebno sredstvo koje radi posao dugovečno i pouzdano, odnosno da predstavlja statusni simbol! Ono što simbolizuje brend kakav je Alfa Romeo sada više kod mnogih nije na ceni! Ili je bitno sesti u nekakav ˝neuništivi˝ narodni automobil, ili se puca na nemačku premijum trojku čim se postane platežno sposoban. Od nas individualaca Alfa teško može da živi, kako onih sve ređih napolju kojima je automobil i dalje više od automobila, tako i od nas ovde koji jačanju brenda doprinosimo jedino na moralnom planu jer koliko nas ovde je ikada u životu otišlo u prodajni salon i kupilo novi Alfa Romeo!?
Moje lično mišljenje je da je FIAT uradio mnogo toga dobrog za Alfu i da nema ništa lepše i prirodnije nego da se gazda milanske firme nalazi u Torinu! Rekao bih da FIAT-u moramo zahvaliti zato što uopšte Alfa sada postoji i što se danas svi ovde okupljamo polemišući i opisujući svoje omiljene četvorotočkaše! A da li je FIAT baš sve uradio kako valja i da li se moglo uraditi više i bolje u novom pozicioniranju brenda u situaciji velike finansijske krize i svih problema koji su zadesili autoindustriju!? Odgovori na ova pitanja mogu biti NE i DA ako se ja pitam. Odnosno FIAT je verovatno mogao, a sigurno i trebao da završi započet posao sa Alfom! Ako se već krenulo u pozicioniranje ka najjačim predstavnicima u određenim klasama, onda se moralo ići do kraja. Neophodno je bilo ponuditi širu paletu modela i širu paletu domaćih motora u okviru istih! Moralo se ići na beskompromisan kvalitet i veoma agresivan marketing, a plašim se da se tu malo omanulo. Sa jedne strane imamo nikad kvalitetnije automobile gde dominira Alfa 159, ali se nije otišlo do kraja i pravili su se kompromisi sa benzinskim motorima, masom vozila i performansama što je dovelo do toga da se inače fantastičan automobil ne kotira onako kako bi trebalo. Rekao bih da smo bili na korak do toga da Alfa zaista pronađe mesto pod suncem, ali je šansa propuštena! Da li tu postoje objektivni razlozi ili nedovoljno kvalitetan menadžment – to sada nije bitno u krajnjoj instanci.
Kao što već rekoh, šta će se do kraja izdešavati ostaje da se vidi i jako puno toga zavisi kako će se Giulietta pokazati u tržišnoj utakmici. Nije dobro što se sudbina Alfe stavlja na jedan adut, ma koliko ta karta bila jaka, jer to više liči na rulet gde sedimo i molimo se da se kuglica zaustavi baš na našem broju. Čisto polemike radi, da se ja nešto tamo pitam, mislim da postoje dva puta kojima se može ići:
1. Prvi je da se akcenat u potpunosti stavi na povećanje prodaje i pravljenje novca umesto gubitaka. Za tako nešto, plašim se, neophodno je od Alfe napraviti pravu konfekciju! Potpuno zanemariti želje tradicionalnih ljubitelja i praviti autombile koji će nuditi sve ono što nude i svi drugi iz proseka, a naklonost sticati dobrim dizajnom, povoljnom cenom ili nekim trećim argumentom. Osloniti se na neki drugi segment kupaca i napraviti bum na tržištu, mada nikome unapred nije zagarantovan tržišni uspeh i rezultati se mere tek nakon velikih ulaganja i rada. Po meni ovo je pogrešan princip koji bi zaboleo sve prave Alfiste, inače spremne na velike i brojne kompromise (to smo odavno dokazali) pod uslovom da Alfa sačuva dušu. Pogrešan je i iz razloga što FIAT već ima svoju konfekciju na kojoj bazira sopstveni tržišni uspeh kroz modele A, B i C segmenta za koje je uvek bio majstor od zanata. Ne vidim šta bi se dobilo kroz konkurisanje sopstvenim modelima iz game koji inače imaju odličnu prodaju!
2. Drugi put zahteva mnogo mudrosti, strategije, agresivnog marketinga i ogromna ulaganja za koja nema garancija da će se jednog dana isplatiti. Praktično treba uraditi ono što je FIAT već započeo, ali nikada nije i završio zbog čega smo sada svi ni na nebu ni na zemlji! A mislim da to ne bi bilo neizvodljivo jer je FIAT na maestralan način isplivao iz velike krize i raspolaže čak sredstvima da se širi na USA tržište, odnosno da kupuje posrnule marke pride!
Napraviću samo jednu malu komparaciju sa VAG grupacijom i famoznim Bugati Veyronom! Istina je da se radi o unikatnom vozilu, tehnološki superiornim, koji košta basnoslovno ˝milionče˝ od kojih se većini ljudi vrti u glavi. Ali svaki Veyron VW košta pet puta više jer je cena njegove produkcije 5 miliona koji nikada ne bi mogli biti kroz cenu dostignuti na tržištu! E sad, neko neupućen bi mogao postaviti pitanje šta to nekome treba da pravi nešto što je unapred osuđeno na ogromne gubitke? Jednostavno, to je marketing i sve izgubljeno kroz produkciju tih automobila biće nadoknađeno kroz reklamu, činjenicu da se priča o ekskluzivi i rekordima, kao i da se o njega otimaju prebogati šeici! Sve ima svoju cenu, pa tako i dobar marketing plasiran na pravo mesto u pravo vreme!
Mislim da bi to trebao biti dobar put i kada je u pitanju relacija FIAT-Alfa Romeo. Mislim da treba završiti započet posao i Alfu zaista pozicionirati tako čvrsto i visoko, da zapreti velikoj nemačkoj trojci još jače i argumentovanije. Mislim da bi znanja i mogućnosti za tako nešto moglo biti, a samo je pitanje strategije i dobre volje, odnosno hrabrosti da se za početak uđe u jako velike troškove, kako bi onda jednog dana sve to počelo da se otplaćuje! Dakle, ključ bi bio u tome da se konačno realizuje projekat 169, odnosno da na tržištu konačno ugledamo ozbiljnog konkurenta BMW-u serije 5, odnosno Mercedesu CLS, kako po pitanju kvaliteta i voznih svojstava, tako i po pitanju motorizacije domaće proizvodnje. Sa dizelašima oduvek stvari dobro stoje, ali sada treba raditi na turbo benzincima velike snage, ali moderne i ekološke u isto vreme. Sve je to od ranije najavljivano, uz šuškanje o vraćanju na RW pogon kod velikog modela ili čak oživljavanju boxer motora, ali se negde u svemu tome zastalo. Zatim, treba staviti akcenat na Giuliettu i ponuditi široku paletu opcija i motora uz neizostavnu varijantu sa troje vrata, kao i GTA model! Mislim da je pun pogodak model Mi.To, kao i da mu prodaja ne ide loše imajući u vidu cenovnu kategoriju kojoj pripada. Gde god na TV gledam neku reportažu iz Evrope, odmah u kadar iskoči i koji Mi.To, što ne može biti slučajnost! Ali treba razmisliti možda o cenovnim popustima, kao i neizostavnom uvođenju GTA verzije, makar prodaja bila neizvesna. Treba odmah pristupiti ozbiljnom radu na nasledniku 159-ke koji će se još jače pozicionirati u vrhu segmenta i koji će biti prava Alfa u duši, što znači i neizostavni GTA model koji sada fali! Ne sme se u današnje vreme čekati 10 godina da bi neki model dobio naslednika. Naravno, treba paralelno uslediti i nova Brera kojoj cilj mora biti Porsche Boxter! Konačno, koliko god da se lično ježim od takve ideje, treba tržištu ponuditi i najlepši SUV obzirom da je ta kategorija vozila vrlo popularna. Ne može se dozvoliti da jedan Porsche ima veću paletu modela od Alfa Romea. Konačno, možda se može razmisliti i o još jednoj seriji (eventualno blago modifikovanoj po pitanju motorizacije) modela 8C! Iako se time umanjuje ekskluzivitet, povećava se prodaja, a isto tako se radi ono što je ključ svega – marketing i prisustvo u medijima kroz širu paletu modela i mnogo veći izbor u okviru brenda! Lično mislim da je ključ upravo u tome, a večitu problematiku o platformama bih batalio jer je transfer tehnologija u današnje vreme neminovnost, dok štedeti treba tamo gde se može! Podrazumeva se da su platforme podložne modifikacijama i da danas niko ne pravi automobile koji će loše ležati na putu u bilo kom smislu. Na kraju, kada se završi veliki posao oko Alfe, onda bi FIAT mogao nešto slično da primeni i na posrnulu Lanciu koja takođe zaslužuje sveže ideje i investicije!
E sad, jasno je da sve ovo predstavlja pravu utopiju ili makar listing mojih lepih želja, ali se plašim da je zaista situacija ili ništa ili sve. Polovična rešenja su rešenja na kratke staze i sa sigurnim nepovoljnim ishodom. Ulaganja moraju biti na početku ogromna i sigurno je da bi svaki menadžment debelo razmislio o takvom koraku, ali isto tako sam uveren da bi FIAT imao snage da to izgura ako postoji dobra volja. Takođe, mislim da se ne bi pogrešilo i da bi Alfa za koju godinu zaigrala mnogo veću ulogu na svetskom tržištu tako osvežena i oslonjena na svoje snage. Moguće je i da se varam, ali bih svakako voleo da doživim jedan takav scenario, pa da se svi zajedno uverimo da li tržištu zaista još uvek trebaju automobili sa dušom!
Bilo kako bilo, neka su nam sada svi bogovi u pomoći. Lepe i poželjne stvari često umeju da ne budu za života prepoznate, odnosno da uvenu u jednom ovakvom svetu. Iskreno se nadam da se to neće desiti sa Alfa Romeom...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
SHQ
Postovi: 224
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 3:36 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sre Jan 13, 2010 11:29 pm

Slazem se sa vecinom stvari koje si napisao.

Istina je stvarno da Alfa ima jako slabu gamu. Znaci aktuelni MiTo, 159, Brera, Spider, GT i 8C. Iako je to 6 modela ipak jos nesto fali.

I to sto kazes oko cekanja naslednika modela. Taman sam se krajem 90-tih iznenadio sa 156, 166, kasnije i 147-icom... kad ono na tome se zavrsilo, koliko se posle cekao nov model, do GT-a i 159-ke.

147 traje... koliko... 10 godina. Koliko god voleo Alfu sad sigurno ne bih 147 uzimao novog, ne bih je uzimao novu ni 2008-e godine, jer je to vec tada bio auto 8 godina star, nov je kostao oko 20K eur, a polovan 8K eur. Naslednik je trebao po meni da izadje ranije, ali dobro sta da se radi, Boze moj...
Secam se jula 2007-e, drugar kupio Alfu 147, bila prva u kraju, a u gradu su jos bile jako retke, tada sam ja gledao BMW E46, ali kad sam video njegovu 147-icu, provozao se u njoj, E46 mi je jednostavno delovao totalno zastarelog dizajna i po svemu sasvim obican auto, za razliku od Alfe i mislim da je otprilike to trenutak kada mi se Alfa zaista svidela...

Zaista bih voleo da Alfa bude takav brend da ima vecu gamu, modele koji relativno cesto izlaze, ali ponovo i da ostane nekakva egozitika, ekskluziva, da ih nema toliko koliko ima BMW-a i Audija po gradu.

Taj balans bi bio meni idealan. Ne smem ni da zamislim da Alfa dozivi sudbinu SAAB-a.
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sre Jan 13, 2010 11:55 pm

Svaka cast za text!!Slazem se u potpunosti!!
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
Dzoni Romeo
Lokacija: Bg
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 3:49 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sub Jan 16, 2010 12:40 pm

Mislim da je gama najveci problem . Alfa igra u veoma ozbiljnoj igri na trzistu, a glavni konkurent je BMW, koji ima i zanji pogon, za razliku od Alfe.
Sto se tice modela koji su sada na raspolaganju, GT je vec zastareo, 159 ima platformu Vektre, Brera je ustvari 159 coupe, a Spider Brera bez krova. Jedino sto ima prodju i moze da pravi profit je MiTo. Zato uzdajmo se u njega i ovu nadolazecu Milano, pa da vidimo. Ali jedno je sigurno, ukoliko ne ostari planove u C segmentu,znaci ukoliko se Milano ne proda u dovoljnom broju da se isplati nema druge nego ili zatvaranje fabrike ili najverovatnije prodaja WV-u. A po meni se ne zna sta je gore ...
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sub Jan 16, 2010 9:19 pm

Recimo kupi je VW... VAG grupa ima Volkswagen koji je kao narodski, a opet sa cenama skoro pa "premium", Audi kao "premium", Seat kao neko "sporCko" odeljenje, zapravo brand za mladje i "sa duhom", a Skoda je tu za penzionere i one sa malo plicim dzepom da bi kupili VW. Da ne pominjem sada Bugatti i Bentley...

Gde se tu Alfa uklapa?
Pa mogli bi da je metnu pod Audi-jem, da koristi njegove platforme i tehnologiju i bude jos jedan isiti "premium" brand u okviru grupe, sto je malo verovatno...
Mogli bi da joj daju RWD i da pokusaju da je gurnu u pravu borbu sa BMW-om pa da od nje naprave pravog i dostojnog rivala, tada bi ona bila pravo sportsko odeljenje VW, mada i to je slabo verovatno jer imaju Audi RS koji pokriva tu teritoriju...
Mogli bi da je ostave "nezavisnom" donekle i da bude to sto jeste, samo da koristi VW platforme i tehnologiju, zapravo da bude skuplji Seat, sto je opet nista kao i sada...

Mozda je lupetanje, ali generalno ne vidim zasto bi Nemci pokazali interesovanje, osim ako nemaju pravi i dobar razlog za to, zapravo ako nemaju dobar plan sta ce sa Alfom...
Trenutno ne vidim nista sto bi bilo pozitivno iz ove zamisli o prodaji VW, osim sto bi po nekoj inerciji uspeh bio zagarantovan i osigurala bi se bliza i dalja buducnost brenda... Hmmm... :rolleyes:
Tada bi imali TDI znak nazad i veliki okrugli prekidac za svetla...

Jos jedna opcija je da je kupi neko drugi, a trenutno je Fiat opet nekako najmanje mracno resenje (bar teoretski i ideoloski)...
Stvar je u tome sto su do danas opstali samo oni brendovi koji su oduvek bili komercijala i pokupovali su sve one koji su imali neku svoju pricu, pa tako i ne ostaje bilo ko drugi ko bi mogao da kupi Alfu a da se ne pljuje po platformama, zajednickim delovima i tehnologiji sa njegovim komercijalnim modelima...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sub Jan 16, 2010 10:31 pm

@ Alfaholic
Postoji samo jedan razlog da VAG grupa uzme Alfu, a to je da arhetipski rival VW (da ne kažem neprijatelj) napakosti svima nama, na neki način nas ponizi i konačno upropasti brend! Izlišno je reći koliko se nadam da do ovakvog scenarija nikad neće doći i nekako mi se čini da je bolje ugasiti Alfu ako se sa njom nema nešto pametno napraviti! Ponekad je i umiranje časnije (uz živa sećanja na dane slave) od imitacije života...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sub Jan 16, 2010 10:53 pm

Sumnjam da bi iko dao toliko pare pa onda sve bacio u vodu, nema niko za bacanje...
Hteli su da je kupe i pre trideset godina, verujem da su tada imali planove sa njom, a sada ko ce ga znati...
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sub Jan 16, 2010 11:26 pm

According to this analysis, VW Chairman Ferdinand Piech - who IS an uber-car-guy - would snap up the Alfa brand. The theory is that currently, VW’s up-scale Audi has to compete both with BMW for sporty customers, and Mercedes for more comfort/luxury oriented shoppers. If Alfa were added to the mix, it could take on BMW, while Audi would be freed to focus on Mercedes.

The realities and possibilities of these VW acquisitions are all consistent with VW’s stated goal of overtaking Toyota as the number one selling car maker in the world by 2017. Indeed, it could speed that process up by several years.

The nagging question: too many brands was perhaps the single biggest mistake General Motors made, which led to its recent bankruptcy.

Can Volkswagen make it work where GM could not?

Stay tuned.
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sub Jan 16, 2010 11:41 pm

Ne dao bog.
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Ned Jan 17, 2010 1:10 am

Auuuuuuuu...Zamisli to????Posle sve nase price i podsmijavanju prema njima..Alfu da kupi bas VW..Pa,ne znam sta je gore??Dal da zatvore il da se proizvodi pod njima....ne znam... :banghead: :banghead: :cry: :cry: :confused: :cry:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Ned Jan 17, 2010 1:33 am

Kao i uvek svako cudo tri dana dosta... Svi bi se privikli, bilo bi to neka nova epizoda, Englezi skoro da vise nista svoje nemaju, pa opet se nekako gura...
Ako bi nekim slucajem prodaja krenula bolje, pa dobije RWD, pa potuce BMW ovde i onde, pa opravda celo ulaganje, pa nove platforme, pa motori, moto sport, pa joj daju odredjenu slobodu i nezavisnost, ipak se na Alfu gleda mnogo drugacije nego na bilo koji drugi brend, opet ako bi je vec kupili znaju sta bi sa tim dobili, samo istoriju i tradiciju, ostalo ne funkcionise vec neko vreme, pa ne bi valjda i to unistili... Mislim da bi im to bila najjaca karta, pa bi mnogo toga sto Alfa jeste i ostalo u njenom vlasnistvu... Kao Lamborghini, niko nije nezadovoljan, osim sto po ideologiji VW kao gazda nije default izbor...
Ipak su sve to nagadjanja i svi ih demantuju, kako Fiat, tako i VW...
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Ned Jan 17, 2010 10:12 am

alfanatic napisao:@ Alfaholic
Postoji samo jedan razlog da VAG grupa uzme Alfu, a to je da arhetipski rival VW (da ne kažem neprijatelj) napakosti svima nama, na neki način nas ponizi i konačno upropasti brend! Izlišno je reći koliko se nadam da do ovakvog scenarija nikad neće doći i nekako mi se čini da je bolje ugasiti Alfu ako se sa njom nema nešto pametno napraviti! Ponekad je i umiranje časnije (uz živa sećanja na dane slave) od imitacije života...
Tako je NVIDIA 2001. godine kupila 3Dfx, svog poslednjeg neprijatelja na tržištu. A onda se pojavio ATI :)
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Ned Jan 17, 2010 12:34 pm

alfaholic napisao:Sumnjam da bi iko dao toliko pare pa onda sve bacio u vodu, nema niko za bacanje...
Hteli su da je kupe i pre trideset godina, verujem da su tada imali planove sa njom, a sada ko ce ga znati...
Ma naravno, samo sam bio malo ironičan! Muka mi je više da se svi živi istresaju po Alfi i nama, a onda još i onaj ko ima najveći interes da ulaže u svoje (Marchionne) filozofira, pravi polovična rešenja i osvaja USA ubrizgavajući silnu lovu u njihove posrnule firme! Mada po nekim poslednjim informacijama navodno Marchionne nije spreman da se odrekne Alfe, ali ko zna šta je sve u njihovim glavama! Danas jedno, sutra drugo...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Ned Jan 17, 2010 7:21 pm

Ma, ne brinite Fiat ce da proda Alfu da bi napakostio VW jer Alfa uvek donosi gubitke...kao trojanski konj. To ni Nemci ne mogu da oprave i onda ce da propadnu! To ce biti jos jedna "latinska prevara" :grin:
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Ned Jan 17, 2010 10:37 pm

starac vujadin napisao:Ma, ne brinite Fiat ce da proda Alfu da bi napakostio VW jer Alfa uvek donosi gubitke...kao trojanski konj. To ni Nemci ne mogu da oprave i onda ce da propadnu! To ce biti jos jedna "latinska prevara" :grin:
:grin: :arflag
Vidiš, o tome nisam razmišljao! Da mi njima "uteramo" na taj način :grin:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 18, 2010 12:22 am

Sta kao, bombas samoubica?! ;)
Korisnikov avatar
deja 91
Garaža: 145 1.6ts
Postovi: 69
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 7:26 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 18, 2010 2:28 am

ja licno mislim da i nije lose po alfu da je kupi wv zato sto nemci znaju da izvuku ono pravo iz brenda... alfa ce biti nemacko-italijanska konkurencija bmw-u samo mnogo jaca nego sada.. alfa je alfa treba da bude sportska da postoji i 4x4 i rwd a ne ovo sto sad pokusavaju samo nasminkani fiat. uporeditete 164 i cromu, 155 i tempru.. najaci ritmo 125 tc i alfu 33 1.7 16v... a sad isti motori manja gama vozila zastareli modeli i polako se gubi brend ar koji je uvek bio prepoznatljiv i lep ljudima sa ukusom. bolje i wv nego da ga sadasnje rukovodstvo fiat unisti. <3 alfa romeo <3 :love:
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 18, 2010 9:07 pm

alfaholic napisao:Sta kao, bombas samoubica?! ;)
XAXAXAXAXA.............. :clapping: :yahoo: :amen:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
Dzoni Romeo
Lokacija: Bg
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 3:49 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sre Jan 20, 2010 1:07 am

alfanatic napisao:
alfaholic napisao:Sumnjam da bi iko dao toliko pare pa onda sve bacio u vodu, nema niko za bacanje...
Hteli su da je kupe i pre trideset godina, verujem da su tada imali planove sa njom, a sada ko ce ga znati...
Ma naravno, samo sam bio malo ironičan! Muka mi je više da se svi živi istresaju po Alfi i nama, a onda još i onaj ko ima najveći interes da ulaže u svoje (Marchionne) filozofira, pravi polovična rešenja i osvaja USA ubrizgavajući silnu lovu u njihove posrnule firme! Mada po nekim poslednjim informacijama navodno Marchionne nije spreman da se odrekne Alfe, ali ko zna šta je sve u njihovim glavama! Danas jedno, sutra drugo...
Da, gura sitnu lovu u USA, a oni mentoli mu dali platu od 600 000 dolara, jer je on kao najzasluzniji za izlazak Chryslera iz krize, a sto je najgore to uopste nije ni tacno :grin:

No, sto bi rekao Neil Young :"It's better to burn out than fade away"
:arflag
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Sre Jan 20, 2010 9:13 am

Iz Chryslera je pobegao glavom bez obzira jedan Mercedes, i sada se pojavljuje Fiat koji ulaze u americke fabrike koje su tehnoloski u srednjem veku, a lokalna ekonomija i banke bankrotirale. U isto vreme, Alfa 159-udarni Alfin model nosi GM-ove lose menjace, koristi njihove cudne (benzinske) motore i kosta kao Audi u klasi, koji barem koristi svoju tehnologiju, pa kako ocekivati prodaju? Tek se sada pojavio novi Alfin motor od 1750 ccm, u prevodu Alfa igra na kartu JTD-a u vreme kada dizel kosta vise od benzina i svi najvljuju novu eru vladavine benzina.

Marketing strucnjaci i visi menadzment kroje modele, razmenjuju komponente kao na buvljoj pijaci, a tek se onda pitaju konstruktori i dizajneri, to je savremeni problem auto industrije koji dovodi do kraha SAAB-a, Volvoa, i nadam se ne i Alfe i Lancie. Opet procitao sam u Auto Bildu izvestaj o prodaji u 2009-oj i rezultati kazu da je Alfa jedina duplirala prodaju u odnosu na 2008-u godinu, nesto tu ne stima.
E_K_V
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4JTD
Alfa Romeo 159 1.9JTDm
Lokacija: Podgorica
Postovi: 215
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 5:15 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 25, 2010 12:39 pm

Citam sve ovo i nadam se da ce se naci neko resenje za Alfu...evo ja vozim 156, staru 10g, i razmisljam da je vozim jos 2-3 g maximum i da mijenjam auto. Naravno prvi izbor bi mi bio opet ALFA, ali sad ima problem. Meni sem mozda spoljasnjeg izgleda, 159 izgleda nekonkurentno na trzistu. e sad razmilite sto bi ste vi kupili za 2-3 godine a da je godista tipa 2008...mislim da ce tada biti mnogo boljih opcija uz sve duzno postovanje za alfu koje imam. Zato ALFA mora da izbaci nove modele. Ne znam sto imas strasno u tome da ALFU preuzme VW...Bolje i VW nego da je FIAT zatvori... Danas je takva situacija da ne opstaje nista sto nije isplativo. Danas se samo bori za trziste i sto vecu zaradu. Nema vise vremena kad je auto bilo samo sasija i motor, sad svi hoe sto vise opreme, sto bolju unutrasnjost i naravno kvalitet...a ko bi drugi mogao da bolje povrati vjeru u kvalitet ALFE nego VW...mislim da bi cak i VW igrao na kartu da od ALFE napravi sportski brend. Imaju sve u ponudi, tako da ALFI mogu i da vrate RWD i da udare na BMW bez problema...
Danas je sve u privatnm vlasnistvu...a oni ne gledaju nista sem brojke...ako ALFA pravi minus, onda se gleda kako to ispraviti a da se sto manje ulozi...mislim da je to sad nemoguce uraditi sa ALFOM jer se moraju izbaciti makar 3 modela na trziste, a to zahtjeva velika ulaganja
Krenulo se dobro sa MiTo-i i novo Giulietom, zasto sad stati....sad treba odmah lansirati nasljednike 159 i 166....udariti dobru reklamu i vidjeti da li ALFA ima buducnost pod FIAT-om

u svakom slucaju se nadam da ce se naci rjesenja za ALFU....i da ce se vratiti na stari put...i nadam se da cu moju 156 zamijeniti opet nekom ALFOM
:arflag :arflag :arflag
Korisnikov avatar
Zeljko155
Garaža: 156 JTD
Lokacija: bg
Postovi: 481
Pridružio se: Čet Nov 19, 2009 9:51 pm

Re: Lose vesti iz FIATA za Alfu?

Pon Jan 25, 2010 12:49 pm

Fiat grupe Alfa Romeo, Maserati i Abarth dobile zajedničkog direktora

Talijanska kompanija Fiat, koja je nedavno kupila 20% udjela u Chrysleru, nastavlja reorganizaciju svoje vladajuće strukture. Jučer je šef grupacije Sergio Marchionne otkrio planove za stvaranje nove grupe koja će njegovati sportski imidž. U tom pravcu pod istim krovom od jučer se nalaze Alfa Romeo, Maserati i reinkarnirani Abarth. Na ćelo nove grupe postavljen je Nijemac J. Harald Wester rođen 1958. godine.

Uz novu poziciju Wester će zadržati dosadašnje funkcije i obaveze vezane za Fiat Group koje podrazumijeva razvoj strategije za nove proizvode.

evo linka:
http://www.bellamacchina.net/forum/view ... 4194#24194
evo i sa nacionalne klase:
http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/7916/8/
:arflag :arflag :arflag :arflag

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”