Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pet Jun 12, 2020 1:32 pm

Ponavljam, mana i ušteda apsolutno ima, ali ne stoji ni da je kvalitet katastrofa. Sednem ja i u druga vozila pa poredim, a Giulietta je u svom cenovnom rangu i klasi skroz OK, baš kao što mi je bio i MiTo. Logično je da kod Delte stvari stoje bolje jer zna se šta je oduvek bio adut Lancie. Sve je to tako i niko ne negira, baš kao što se niko ne bi bunio da je u Alfi bilo sredstava i želje da se kvalitet dodatno poveća. Ali svi ovde znamo i kako stoje stvari sa Alfom generalno.

Različita su i očekivanja različitih ljudi, a niko nije u stanju da zadovolji 100% svakoga u svakoj prilici. Ako se čovek potrudi pronaći će manu i Rolls Royceu. Moja očekivanja su takva da se prioriteti znaju i da nije problem malo zakinuti kod perifernih stvari ako ide u korist opstanka i finansija fabrike. A da Alfa razvaljuje prodajom kao Wagen i da pliva u parama, onda bih i ja bio oštriji i zamerao bih za škrtarenje ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Sre Sep 30, 2020 4:06 pm

Kvalitet ima razlicito znacenje za razlicite ljude, nekom je recimo kvalitet u tome sto imate multi link ogibljenje nazad a napred napredniju verziju mcpherson-a, sto Delta ni Bravo nemaju recimo. Kvalitet je sto imate sisteme poput DNA, Dynamic Steering Torque, Q2 koji takodje mnogi drugi automobili nemaju. Kvalitet je sto je na crash testovima ostvarila rekord u toj klasi kad je izasla. Kvalitet je sto JTDm motor prelazi brutalne kilometraze i nema ozbiljne mane, sto je daleko jeftiniji za odrzavanje od recimo BMW-a, VW-a itd. Meni su recimo te stvari bitne, a narocito bezbednost. Mislim da je mehanicki Giulietta u odnosu na druge aute u klasi skoro uvek u prednosti. A postoji i prednost u smislu mreze servisa i rezevnih delova, koja ce vam itekako znaciti ako kupujete polovan auto, sto recimo marke koje su redje na trzistu poput recimo Volvoa, Forda nemaju.
Heineken
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 150
Lokacija: Šid
Postovi: 233
Pridružio se: Pon Feb 21, 2011 8:08 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Sre Sep 30, 2020 9:12 pm

Juče sam kupio Giuliettu :arflag

Predstaviću je kada završim sa plaćanjem harača državi i prevodom na svoje ime. Prvi utisci su više nego odlični.

Auto je restajling verzija 2014 godište 2.0 mjet 150 konja.
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Sre Sep 30, 2020 10:32 pm

:arflag E neka si!
Korisnikov avatar
Puzo81
Garaža: Alfa romeo 159 1.9Jtdm 180ks Lusso edition
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 614
Pridružio se: Pon Jul 25, 2016 3:20 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Čet Okt 01, 2020 9:18 am

Čestitam heineken :arflag

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”