Izbacivanje vode TS

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Radonja
Garaža: Alfa Romeo 166 Twin Spark
Lokacija: Pancevo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Sep 09, 2020 6:58 pm

Izbacivanje vode TS

Ned Avg 08, 2021 11:15 am

Prijatelji ajde mala pomoc. Pre 2 dana sam imao situaciju gde mi je na semafaru auto odjednom poceo da dimi ispod haube ( temperaturu nije dizao), kad sam otvorio haubu video sam da je izbacio veliku kolicinu tecnosti, tj ispraznio je skroz bocu sa antifrizom. Ohladio sam ga i dosuo mu ponovo antifriz da bih ga oterao do majstora. Kao i po obicaju kod majstora je radio normalno i extra, oni su ga navodno pregledali, i ustanovili da su mu sva creva u ok stanju, da je boca dobra i regularno pali ventilator. Nakon toga preuzeo sam auto i naravno posle 3 km (ispred prodavnice auto delova) desi mi se opet ista situacija. Zamenili su mi na kraju termostat i kod njih je radio extra. Pri voznji do kuce je radio extra, ali ne lezi vraze vec danas je ponovio isto, vidim da mi se opet dimi ispod haube i opet izbaci svu vodu. Vratio sam ga na kraju opet kod majstora. Auto za svo to vreme nije dizao temperaturu, pali i radi normalno.
Da li je neko mozda imao slicnu situaciju, i predlog sta bih moglo biti?

Pozdrav svima

Upitanju je Alfa 166 Twin Spark! :arflag :arflag


Slika
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Izbacivanje vode TS

Ned Avg 08, 2021 1:06 pm

Kakav je cep, jel drzi pritisak ? Gde izlazi voda, na odusku ili oko cepa ?
Cudno je da ne kuva a isteruje vodu.
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Izbacivanje vode TS

Ned Avg 08, 2021 1:16 pm

Uzrok svakako nije pregrejavanje motora a u rashladni sitem prodiru gasovi iz kompresionog prostora. Prvi moguć uzrok je zaptivač glave koji je na granici da zaptiva pri malom opterećenju (ler i eventualno lagana vožnja) a popušta pri većem opterećenju motora (vožnja). Najekstremniji uzrok ovakvog kvara može biti prskotina u glavi ili čak u bloku. Po opisu tipujem na zaptivač glava-blok a znam za slučaj gde je jedan dizel motor satima mogao da radi u mestu bez prodora gasova u rashladni sitem motora a čim se provoza duvao je creva i izbacivao antfriz. Na tom motoru je prvo promenjena glava nakon čega se taj efekat smanjio otprilike na pola ali nije prestao. Tek nakon zamene bloka sve je bilo kako treba.
Korisnikov avatar
Radonja
Garaža: Alfa Romeo 166 Twin Spark
Lokacija: Pancevo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Sep 09, 2020 6:58 pm

Re: Izbacivanje vode TS

Ned Avg 08, 2021 2:31 pm

Iskreno, ja nisam uspeo da izvalim gde pusta, posto dok sam stao i otvorio haubu vec je voda uveliko krckala i isparavala ispod, a bilo je pritiska u cepu pre neki dan. Najvise me nervira je to sto dok je bio kod majstora, ovi su ga turirali do koske 15 min i nista se nije desilo, a dok sam ja vozio automatski posle 4 km vidim dimcinu ispod haube, i nakon hladjena i sipanje nove tecnosti na putu do majstora se ponasa ekstra, a da sam ga pritom vozio malo jace da bi mi se to dogodilo kod njih, ali moša! Jutros sam na primer stavio novi cep, i kada sam stigao do majstora lagano sam ga otvorio bez pritiska, dok je sa starim imao. Motor sam osvezavao pre 8000 km, tada je radjen hidrotest i ravnanje glave, sa novim dihtungom. Jos sam i naglasio da mi ipak promene termostat, iako je palio ventilator regularno. Majstori su se vec malo pogubili, vecu paniku oni imaju kad se vratim 3 put, nego ja 🤣🤣🤣
Korisnikov avatar
Radonja
Garaža: Alfa Romeo 166 Twin Spark
Lokacija: Pancevo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Sep 09, 2020 6:58 pm

Re: Izbacivanje vode TS

Uto Avg 10, 2021 4:00 pm

Saga i dalje traje, majstori jos nisu provalili gde je problem. Navodno su ga vozili par puta 2 dana, i jos nisu imali situaciju koja se meni 3 puta zadesila, sad se nadam da je ipak bilo do cepa, posto sam ga ja na kraju zamenio pre odlaska do majstora, mada posle voznje sa novim cepom uopste nije bilo pritiska na istom
Korisnikov avatar
Radonja
Garaža: Alfa Romeo 166 Twin Spark
Lokacija: Pancevo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Sep 09, 2020 6:58 pm

Re: Izbacivanje vode TS

Sub Avg 14, 2021 5:00 pm

Kolege, samo da javim da je na kraju kvar pronadjen. Naravno, sve ovo se vise puta desavalo zbog nezainteresovanosti mastora, koji su pausalno pregledali auto i nagadjali sta moze da bude. Nakon detaljnog pregleda, nasli su crevo koje je napuklo i gde je pod pritiskom izbacivao vodu. Definitivno moras biti ostriji sa ljudima, da bi se posao zavrsio kako treba. Momci hvala na pomoci
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Izbacivanje vode TS

Ned Avg 15, 2021 12:14 pm

Nema na čemu, najiskrenije mi je drago da je reč o banalnosti. Teško je na neviđeno dati pomoć, nekada čak iz najbolje namere na osnovu svog iskustva možemo kao ja uputiti u pogrešnom pravcu. Meni su simptomi bili: izbacivanje antifriza, dešava se u vožnji random, pritisak pod čepom i ne diže temperaturu - što su tipični simptomi "krack"-a metala.
Još jednom , drago mi je da je nađen uzrok i hvala za povratnu informaciju.

Povratak na “Area Servizio”