1.9 jtd 8v nece da upali

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Mili13
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 8v
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Jun 22, 2021 6:26 pm

1.9 jtd 8v nece da upali

Uto Jun 22, 2021 6:40 pm

Pozdrav svima pre svega, nov sam na forumu i u Alfa Romeo svetu. Imam 147 1.9 jtd 8 ventila, i imam sledeci problem: Jedno vece sam vozio auto, sve je bilo najnormalnije, lepo je upalio, mirno radio, dobro isao, bez ijednog problema. Sutradan kada sam seo, verglao je lepo, ali nije hteo da sastavi. Dolazio je drugar sa dijagnostikom, i ustanovili smo da nema dovoljan pritisak goriva (pokvarila se dovodna pumpa u rezervoaru). Danas sam zamenio pumpu ispravnom (polovna ali ispravna, testirana), i auto je upalio iz prve, ali nakon par minuta rada u leru poceo je da varira u obrtajima, a na dodavanje gasa je reagovao jako 'kilavo', tek posle 3000 obrtaja je primao gas kako treba, do tada jedva. Tada sam ugasio auto, i pokusao da upalim ponovo, i nema sanse, samo vergla i to je to. Malopre sam proveravao, gorivo dolazi iz rezervoara do filtera, iz filtera ide na pumpu visokog pritiska, i iz pumpe ide do prve dizne. Da li neko mozda zna u cemu bi mogao biti problem u toj situaciji?
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4590
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: 1.9 jtd 8v nece da upali

Uto Jun 22, 2021 10:01 pm

Moze da bude dosta toga. To sto gorivo dolazi do dizne ne znaci da ima dovoljan pritisak da bi dizna bacala. Jel ti izbacuje neku gresku? Proveri preko dijagnostike pritisak goriva u rejlu
Slika
Mili13
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 8v
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Jun 22, 2021 6:26 pm

Re: 1.9 jtd 8v nece da upali

Sre Jun 23, 2021 3:08 pm

Ne izbacuje nikakvu gresku (sem za abs i grejac, ali one su to vec par meseci). Ujutro mi dolazi kolega sa dijagnostikom, pa ako bi mi mogao reci sta sve od parametara sem pritiskau rejlu treba da pregledamo?

Povratak na “Area Servizio”