Pogrešan broj motora upisan u saobraćajnu

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 589
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Pogrešan broj motora upisan u saobraćajnu

Sub Mar 06, 2021 2:42 pm

Možda mašim mesto gde otvaram temu, ali mi treba savet.

Auto je kupljen prošle nedelje, napravljen je ugovor o kupoprodaji (poklon), ja sam podneo u poreskoj upravi na mojoj opštini predao zahtev za porez, čekam sad u ponedeljak rešenje pa da platim porez za prenos vlasništva i da odem u MUP za novu saobraćajnu na moje ime (auto je na BG table, pa njih ne moram da menjam).

Elem, sad primetih da je po EPER-u i na Uverenju o ispitivanju vozila Agencije za bezbednost saobraćaja (kad je auto uvežen u Srb) broj motora: 199A80001297682, dok u saobraćajnoj koja je još uvek na ime prethodnog vlasnika, u čipu je upisan broj 199A80001298682.

Jedan broj u MUP-u su pogrešili kad su upisivali u čip u saobraćajnu dozvolu, umesto broja 7 su upisali broj 8 (pretpostavljam da su promašili na tastaturi broj kad su upisivali). Da li i kako ja sad to da ispravim pre nego što predam zahtev i uplatim uplatnice za izdavanje nove saobraćajne dozvole?

Da li se napraviti blesav i pustiti ih da prepišu pogrešan broj u novu saobraćajnu pa kasnije da to pravi probleme pri registraciji ili odmah ispravljati (a to verovatno ide kroz neku komplikovanu proceduru)?
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Pogrešan broj motora upisan u saobraćajnu

Sub Mar 06, 2021 2:48 pm

Mislim da je dovoljan registracioni list sa tehničkog, i priložiti to Uverenje na uvid. Bolje sada to da rešiš kada već plaćaš novu saobraćajnu.
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 589
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Pogrešan broj motora upisan u saobraćajnu

Sub Mar 06, 2021 2:51 pm

Registracioni list sa tehničkog jedino pri produženju registracije? Auto je registrovan još 8 meseci :)
Jedino što imam sad je uverenje o ispitivanju vozila ABS-a. Svakako bi mi bilo lakše da to sad rešim kad već plaćam novu saobraćajnu, da isprave administrativnu grešku.
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Pogrešan broj motora upisan u saobraćajnu

Sub Mar 06, 2021 3:02 pm

Pa da, pretpostavljam da treba da se uradi kao konstatacija, kao i kada se menja boja automobila. Mislim da je tako bilo ranije, ako nisu nešto promenili.
Možda je najbolje da zovneš neki tehnički.

Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Pogrešan broj motora upisan u saobraćajnu

Sub Mar 06, 2021 6:07 pm

Mislim da je dovoljno da im pokazes papir koji imas i saobracajnu. Ocigledno je njihova greska. Na tehnickom se to isto resava, ali placas ponovo.
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
alfa156ZM
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 16V Mjet
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd,Vozdovac
Postovi: 213
Pridružio se: Uto Jul 24, 2018 12:01 am

Re: Pogrešan broj motora upisan u saobraćajnu

Sub Mar 06, 2021 8:25 pm

napisacu ti moje iskustvo,rekao bih slicna situacija kao kod tebe.
Na rodjakovom autu prilikom prodaje primeceno da se broj motora razlikuje za cifru,neko omasio kao kod tebe prilikom prve registracije.Morali smo kod ovlascenog dilera na osnovu broja sasije dobiti potvrdu tacnog broja motora i sa tom potvdom poslati na ekspertizu dole u 29ti u MUP.Sa njihovom potvrdom opet na tehnicki i dalje standardna procedura,auto prodat i nova saobracajna na novog kupca kako treba.Tudjom greskom veliko cimanje al sta da radis....
Sto se mene tice,resavaj to sad da se ne bi cimao posle prilikom prodaje....pozzz
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 589
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Pogrešan broj motora upisan u saobraćajnu

Ned Mar 07, 2021 12:24 am

Raspitah se danas vezano za to, moguće da bude i ta procedura, ali takodje pošto je auto skoro uvezen u Srb, i očigledno je njihova greška samo u saobraćajnoj dozvoli, moguće da se desi i da bez svih tih papira isprave grešku. U ponedeljak idem pa da rešimo :)

Povratak na “Area Servizio”