A156 - Curi ulje serva

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

A156 - Curi ulje serva

Pet Avg 30, 2019 12:45 pm

.
Vec neko vreme mi gubi ulje posude serva volana. Ja sam ulje dodavao s vremena na vreme, a sada pregledom, vidim i otprilike gde curi. Čak mislim da sada curi i više. (Ili mi se samo čini jer je auto već par dana na istom mestu :) ).

Evo slika:

Slika

Slika


Na drugoj slici je strelicom obelezeno gde vlaži. Tu je nosač cevi sa gumom i mislim da tu negde u tom nosaču cev (verovatno samo jedna cev) pusta, jer od nosača pa desno su cevi suve.

Interesuje me kako se rešava ovakvo curenje? Imao li je ko sličan problem? Menja ju li se cela cevi i creva? Koliko je problematičan zahvat i sl.?

.
Korisnikov avatar
flojd
Garaža: Giulietta 1.4 TB
EX alfa romeo 33 1.7 IE Imola
EX alfa romeo 33 1.7 IE
EX Alfa Romeo 156 1.8TS 2001g
Lokacija: Pirot
Lokacija: Pirot
Postovi: 896
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:03 am

Re: A156 - Curi ulje serva

Pet Avg 30, 2019 7:38 pm

skines crevo i odneses kod nekoga da ti zameni gumeni deo
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Re: A156 - Curi ulje serva

Pet Avg 30, 2019 8:20 pm

.
Mislim da curi na metalnoj cevi onoj gornjoj kod gumenog drzaca sa moje slike gore. Malo pre sam skinuo taj gumeni drzac i stavio oko obe cevi ubrus papir da vidim koja curi. Curi gornja ali sada manje. Izgleda da skidanje nosaca je smanlo neku prenapregnutost i smanjio pukotinu.

Od tih dve cevi, ka kabini, jedna vodi ka lončetu druga zavrsava na letvi. Napred gde vode ne znam, mislim ispred hladnjaka na hladjenje. Od lončeta drugi vod ide ka pumpi, a od pumpe drugi ka letvi, mislim da je tako.

Rekao si skines crevo. :scratch: Kako? Sa letve odijem sraf, to OK. Ali kako sa lončeta. Je li neka plug and play varijanta? i kako napred, mora li branik dole?
.

Povratak na “Area Servizio”