FORMULA 1 (nastavak)

Sve vezano za profesionalne sportske trke
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sub Dec 05, 2020 7:04 pm

0.026 Samo za u odnosu na Bottasa. Svaka cast za Russella!!!
Leclerc magican!
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sub Dec 05, 2020 7:09 pm

razlike su male i ocekivane na ovakvoj stazi mislim da je max komotno mogao da uzme pol da je imao isti broj krugova kao merc ali je preskocio jedan izlazak a na kraju se staza malo usporila i to ga je kostalo. Bez obzira na taktiku sa gumama sutra tipujem na maxa, za Rasela ostajem pri onom na nece uci u prvih 5 ali videcemo. Bice dobra trka, steta za leclerca sto nije imao jos kljedan izlazak tj gume mada i ovo sto je napravio je top tesko da bi mogo bolje. Ima i on sutra fine sanse
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 4:50 pm

odlicna trka formule 2, Šumi junior osvojio titulu posla dramaticne borbe, vrlo zanimljive trke, kad bi onako bilo u f1...
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 7:31 pm

Botas bolje da sam napusti ekipu posle ove trke...kao sto sam i uvek pricao jedna velika NULA od vozaca !!!
Cist dokaz da nije dovoljno imati superioran bolid nego i da treba znati voziti sto mali dokazuje, Raselu svaka cast!
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Maxmilijan
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003

Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 2010
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 264
Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 8:54 am

FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 7:47 pm

Kao sto sam rekao u prethodnim postovima morali su sabotirati Rasela nazalost.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 7:51 pm

Kakva steta za Rasela, obrisao patos Botasom
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 7:54 pm

OMP napisao: ako zavrsi trku moja prognoza je u vrh glave 5.-6. pozicija
nisam dzabe ranije uzimao pare na razne opklade i kladionice kad je f1 u pitanju :)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 7:56 pm

Mali je svakako deklasirao Botasa e sad lčicno ne verujem da je namesteno vec mercedes iz nekog razloga popustio na ovoj trci, prvo greska sa botasom pa sa malim, mislim da nisu imali razlog da uniste sebi trku, da su hteli da sabotiraju malog to bi uradili mnogo ranije i bezbednije da botas sigurica pobedi a ne ovako ali doro nisam ni sumnjao da ce biti teorija zavere posle ovog.

Iako je zasluzio sve pohvale, obzirom da su ispali Lecelrc, Max i Perez na pocetku i da je Botas silno izgresio Rasel nije imao uopste tezak zadatak jer konkurencije nije bilo a ipak vozi mercedes. Tako da kvalitet jeste pokazao i zasluzio je da pobedi ali po meni ta pobeda ne bi bila ne znam kakvo cudo posle onakvog razvoja dogadjaja.
Eto imace prilike 99% da se na sledecoj trci dokaze da ovo nije bilo slucajno.


Svaka cast Perezu, steta ako covek ne dobije angaznam sledece godine, razni teletabisi "voze2 a neko ko stvarno ume da potera nece imati sta.

Steta za max-a sto je ispao na pocetku, Leclerc me razocarao onim pocetnickim potezom, imali su obojica sigurno sta da kazu u trci.
Poslednja izmena od OMP u Ned Dec 06, 2020 8:00 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 7:58 pm

Al da nije ovde takav ishod iz totalno nenormalnih i nepredviđenih okolnosti, a ne iz tog razloga za koji si ti smatrao da će završiti 5. ili 6. ? :D

edit: tako je .. kakva crna sabotaža... ovde su jedino sabotirali sami sebe...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 8:03 pm

ja sam jos u petak pricao da je fp jedno a trka nesto sasvim drugo, iz tog razloga sam i tipovao njegovu poziciju jer je u trci sve moguce, nisam tipovao samo na voznju jer sto se voznje tice on je dobar i ima bolid , da je voznja samo u pitanju tipovao bih podijum sigurno, ali kao sto znamo i vidimo mnogo drugih faktora utice na krajnji ishod ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Maxmilijan
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003

Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 2010
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 264
Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 8:54 am

FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 8:08 pm

Ali ovo je Luisov bolid kojem nikada ne fali dlaka, ekipa koja ne grijesi nikada a danas bas nisu grijesili vec radili kao vulkanizeri u Krnjaci :D Ne znam zaista. Imaju prvaka imaju titulu konstruktora tako da nemaj sta da izgube sta god da su htjeli.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 8:10 pm

Kakav vozac je Russell. Bila je to jedna izvesna pobeda do...
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 8:14 pm

pa jbg desava se i najboljima...slazem se da sve lici kao namestaljka ali mislim da nema ni N od namestanja pre svega jer su to mogli mnogo lakse i bezbolnije da urade mnogo pre, a ovde i da su hteli da nameste a da se ovoliko spetljaju i obrukaju da ispadne toliko providno nikako im ne ide u prilog, sta znam to mi zdrav razum kaze ali nije nemoguce da gresim u nekom delu
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
RatkoM
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS
ex Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 210
Pridružio se: Sre Apr 06, 2016 4:17 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 8:23 pm

Russell je dobar vozač, ali koliko je dobar je teško oceniti jer je Mercedes superioran, a Botas smešan.
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 8:44 pm

Pa izgleda da u mercedesu bilo ko može da pobedi osim Botasa...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 9:38 pm

neka dovedu jos vozaca da vidimo :) voleo bih sledecu trku da vidim Vandorna ili Hulka ali nista od toga
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 10:02 pm

Pogledah sa pažnjom celu trku posle dužeg vremena...baš da vidim da li će biti ono što sam očekivao da svaki iole potkovan vozač može da pobedi u Mercedesu i to se (skoro) obistinilo. Nije ovo znak nekog velikog majstorstva Rasela. Da je vozio neku sporu stazu gde snaga ne dolazi do izražaja, ili tehnički i taktički zahtevnu trku ili da je bila kiša, pa hajde...ovako ništa manje od podijuma ne bi bilo normalno,a iskreno i očekivao sam da pobedi. Nije to bila predstava Sene u Tolemanu ili Šumahera u Jordanu kada se videlo da se radi o super talentovanim vozačima ili kad je Panis pobedio u Monaku, pa da se zanesvestimo od vozačkog iznenađenja. Kad bih išao dlaje u istoriju bilo bi još dobrih primera.
Potvrdilo se da je Botas jedan prosečni, ispodprosečni drugi vozač i danas se Rasel (nekoliko puta) posrao po njemu i on je glavni gubitnik dana...ne znam ko bi ga potpisao dalje, ali možda na poslušnost prođe i dalje. Posredno nešto od današmnje Raselove predstave će potkačiti i Hamiltona i njegov goat autoritet kad je lik prvi put seo u njegov bolid i vozio za pobedu.
Ne mislim da su ga sabotirali u Mercedesu tokom trke. Danas su bili potpuno spetljani, srećom po njih kada nije bitno.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 10:07 pm

Mislim da se previse prica o Russell-u, mislim da je Perez definitivno čovek dana, iz šljunka do pobede, po meni za svaku pohvalu :coolguy:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 10:19 pm

slazem se za Pereza, zasluzio je pobedu a i posle onog malera na prosloj trci gde je isto bio odlican.
I Ocon je iznenadio, nisam ga doduse nesto pomno pratio u trci sta radi i kako se stvorio tu gde jeste ali svakako bravo i za njega.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 10:24 pm

Ocon je izgleda isao na jedan pit-stop.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
slobac
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2009 Alfa Romeo 159 1.8 MPi
ex 1991 Mazda 323BG 1.6i
ex 2005 Rover 45 1.4i
ex 2007 Renault Megane 2.0 dci
Lokacija: Subotica
Postovi: 150
Pridružio se: Sub Maj 30, 2020 9:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 10:40 pm

starac vujadin napisao:Pogledah sa pažnjom celu trku posle dužeg vremena...baš da vidim da li će biti ono što sam očekivao da svaki iole potkovan vozač može da pobedi u Mercedesu i to se (skoro) obistinilo. Nije ovo znak nekog velikog majstorstva Rasela. Da je vozio neku sporu stazu gde snaga ne dolazi do izražaja, ili tehnički i taktički zahtevnu trku ili da je bila kiša, pa hajde...ovako ništa manje od podijuma ne bi bilo normalno,a iskreno i očekivao sam da pobedi. Nije to bila predstava Sene u Tolemanu ili Šumahera u Jordanu kada se videlo da se radi o super talentovanim vozačima ili kad je Panis pobedio u Monaku, pa da se zanesvestimo od vozačkog iznenađenja. Kad bih išao dlaje u istoriju bilo bi još dobrih primera.
Potvrdilo se da je Botas jedan prosečni, ispodprosečni drugi vozač i danas se Rasel (nekoliko puta) posrao po njemu i on je glavni gubitnik dana...ne znam ko bi ga potpisao dalje, ali možda na poslušnost prođe i dalje. Posredno nešto od današmnje Raselove predstave će potkačiti i Hamiltona i njegov goat autoritet kad je lik prvi put seo u njegov bolid i vozio za pobedu.
Ne mislim da su ga sabotirali u Mercedesu tokom trke. Danas su bili potpuno spetljani, srećom po njih kada nije bitno.
:amen:
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 10:56 pm

Drago mi je sto je Rasel sacuvao poene, ali izgleda da se Mercedesu opet gleda kroz prste pa su ih samo novcano kaznili. Poslednji put je cini mi se neko dobio stop-go kaznu 10 sekundi zbog iste greske.
Fetel se prosle trke zalio na agresivnost Leklera, ovaj put je ponovo vozio isto, samo sto nije bilo timskog kolege da se skloni pa je zavrsio trku u prvom krugu i dobio pomeranje 3 mesta na sledecoj trci, zasluzeno.
Slika
Korisnikov avatar
shix
Garaža: Citroen C4 Picasso 2.0 hdi Exlussive
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet Okt 16, 2020 1:49 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 11:09 pm

Sve, sve ali Serhio je briljirao i pokazao svima kako se to tera. Po meni je samo on mogao biti driver of the day veceras. Rusel je dobar ali mislite li da bi Perez bio losiji od njega u Mercedesu ?
I dokle vise ta prica o sabotazi.. A Botas je samo potvrdio da je je jedan mlakonja ko sto sam uvek i mislio.
Korisnikov avatar
mak1
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex. Grande Punto 1.3 mJet
Alfa Romeo 159 Ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 315
Pridružio se: Pet Mar 06, 2020 7:17 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Dec 06, 2020 11:35 pm

kakva dominacija rasela, bilo je uzivanje gledati ga, navijao sam za njega iz sve snage, ali bas nije imao srece, no nije ni bitno, mlad je vozac i vidi se da je buduci sampion, profesionalan intervju, ma bez greske sve. Zamislite max-a i leclerc-a u luisovom bolidu, koja bi to dominacija bila, sve pohvale za rasela, nisam ispratio, je l ce voziti i u abu dabiju ? bas bih voleo to da vidim :hbg
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Dec 07, 2020 9:38 am

Jos uvek nije sigurno ko ce voziti abu dabi, mozda se luis vrati a ja bih licno voleo da vidim nekog drugog sem rasela mada rasel je siguran ako luis ne vozi
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Povratak na “Automobilizam i motociklizam”