FORMULA 1 (nastavak)

Sve vezano za profesionalne sportske trke
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Mar 30, 2021 3:36 pm

iskreno nisam nesto bas pomno pratio celu trku jer sam radio nesto na kompu pa vise slusao nego gledao tako da ne znam za sve detalje u komunikaciji
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Mar 30, 2021 6:06 pm

Mercedesi do 38 kruga skraćuju stazu na tom mestu, Luis potpuno ide prečicom. RB javlja radiom da i oni koriste prečicu, pošto ovima ne sankcionišu. Sledi komunikacija ka Luisu njegovog tima da ne krati više stazu.

Da je pravde, Max je trebalo da ostane ispred i ako mu daju kaznu, da im Horner pusti prvih 38 krugova iz Luisovog bolida. Nažalost nije se desilo.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Mar 30, 2021 7:14 pm

koliko sam citao, bilo je dozvoljeno to sirenje ili kracenje staze kako god, e sad sto se neki nisu setili ili nisu smeli da to rade od pocetka njihov problem, merc koristi svaku priliku koja im se pruzi, posebno Luis, tako da ne znam zasto rb to nije radio od pocetka ali koga briga, neka se sami pitaju... mozda su sudije od 38og kruga odlucile da nema vise i rekli svima nema kracenja, ko je kratio kratio je ko nije ko ga *ebe :)
sad se vise ne gleda f1, sad postoji klan protiv merca i Hamiltona i gleda se svaka moguca greskica kako bi im se prebacilo ili omalovazio neki rezultat,sta god da urade nije dobro i namesteno je, meni je to smesno
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Mar 30, 2021 8:14 pm

Pišeš kao neko ko nijednu trku nije pogledao pažljivo poslednjih 5 godina. Odgledaj za početak ovu, pre daljih komentara.

Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sre Mar 31, 2021 5:34 am

OMP napisao:
Ned Mar 28, 2021 8:30 pm
Ne bi se ni mercedesu gledalo kroz prste da je Luis obisao Maxa tom putanjom kojom je Max njega tako da je sve regularno, ako vozis tom putanjom kad si sam i ne dobijas pozicije ni vreme ne vidim sto bi te neko kaznio a kako negde procitah sudije su dozvolile na brifingu pre trke da se ta putanja koristi i koristilo je vise od pola vozaca, da je drugacije sudije bi valjda opominjale i kaznjavale u toku trke a ovako kad sudije cute pa i ja bih vozio kako mi odgovara sta me briga.
A ovde sigurno luis nije zbog toga pobedio, ko je kriv rb-u sto nisu imali muda da rizikuju 5-10sec kaznu nista ne bi izgubili nego racunali max ce i pored tog vracanja pozicije opet da pretekne luisa ali se zajebali pa nije ni ovaj sisao vesla i nije dzabe sampion, pokazao je kako se vozi u kljucnim momentima kao mnogo puta do sad.
Ajd’ sad malo polako, da razjasnimo neke stvari, svako “pametno” sečenje, ili širenje krvine, iako ne donosi direktnu prednost u vremenu, štedi gume, tako da samim tim na duže staze u trci donosi ozbiljnu prednost, tako da takva hamiltonova vožnja je itekako doprinela pobedi.

Da sad ne ulazim u to koliko je malo izašao max sa staze kada je obišao luisa, a koliko je luis širio, kada je pravio najbolja vremena...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sre Mar 31, 2021 6:49 pm

edin napisao:
Sre Mar 31, 2021 5:34 am


Da sad ne ulazim u to koliko je malo izašao max sa staze kada je obišao luisa, a koliko je luis širio, kada je pravio najbolja vremena...
aj pogledaj snimak opet pa kazi jel malo ili nije, ako je malo sa sva 4 tocka onda ok


i opet ponavljam, ko je kriv RB-u konkretno Max-u sto nije od pocetka trke sirio stazu kao i Luis kad je to bilo odobreno na brifingu??? jel i za to treba da krivimo mercedes???? sve sto je dozvoljeno treba koristiti maksimalno, to sto se RB setio posle 30 i nekog kruga je njihov propust kao i to sto su naterali Maxa da vrati poziciju iako su imali 15sec prednosti a mozda bi nagruvao jos do kraja, tako da su bili bezbedni ali jbg nisu imali jaja :)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sre Mar 31, 2021 7:46 pm

slažem se, ovo je bukvalno ko je *ebo, *ebo je dok je moglo...Maks pizdi zapravo jer je ispao glup, Ham i mečka nisu krivi za to.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sre Mar 31, 2021 9:31 pm

Ako je vec bilo dozvoljeno secenje te krivine, sto su zabranili u sred trke bas kada su rekli i Maxu da moze to da koristi? Samo jos jedna smesna odluka u nizu u korist Mercedesa. Ne navijam za Red Bull, ali svako ko gleda iz neutralnog ugla vidi da su osteceni
Među onima koji su se uključili u diskusiju je bio i WTCC vozač Tom Coronel, koji smatra da je Hamilton ovakvim prolaskom kroz krivinu 4 nadoknađivao oko dve desetinke po krugu.
Slika
Korisnikov avatar
Maxmilijan
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003

Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 2010
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 264
Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 8:54 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sre Mar 31, 2021 10:06 pm

To je i jedina primjedba za citavu trku. Zasto je zabranjeno bas kada je Max poceo da koristi? Ostalo je sve regularno nema sta. RB je imao glupu taktiku a nisam mislio samo to sto su vratili poziciju vec sto su unistili Maxa kasnom zamjenom guma. Luis je bio znatno sporiji iako je koristio taj izlazak jer je Max dva puta posle kasne zamjene guma morao da nadoknadi mnogo vremena. Da su mijenjali uporedo sa mercedesom Max bi trku dobio sa 20-30 sec prednosti lagano jer je bio mnogo brzi.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sre Mar 31, 2021 11:10 pm

Imali su pobedu u džepu, i tačno da su manje okasnili sa pits ne bi ni bilo duela, mada jeste trka ogolila poseban tretman Hamiltona.
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Čet Apr 01, 2021 8:59 am

edin napisao:
Sre Mar 31, 2021 5:34 am
OMP napisao:
Ned Mar 28, 2021 8:30 pm
Ne bi se ni mercedesu gledalo kroz prste da je Luis obisao Maxa tom putanjom kojom je Max njega tako da je sve regularno, ako vozis tom putanjom kad si sam i ne dobijas pozicije ni vreme ne vidim sto bi te neko kaznio a kako negde procitah sudije su dozvolile na brifingu pre trke da se ta putanja koristi i koristilo je vise od pola vozaca, da je drugacije sudije bi valjda opominjale i kaznjavale u toku trke a ovako kad sudije cute pa i ja bih vozio kako mi odgovara sta me briga.
A ovde sigurno luis nije zbog toga pobedio, ko je kriv rb-u sto nisu imali muda da rizikuju 5-10sec kaznu nista ne bi izgubili nego racunali max ce i pored tog vracanja pozicije opet da pretekne luisa ali se zajebali pa nije ni ovaj sisao vesla i nije dzabe sampion, pokazao je kako se vozi u kljucnim momentima kao mnogo puta do sad.
Ajd’ sad malo polako, da razjasnimo neke stvari, svako “pametno” sečenje, ili širenje krvine, iako ne donosi direktnu prednost u vremenu, štedi gume, tako da samim tim na duže staze u trci donosi ozbiljnu prednost, tako da takva hamiltonova vožnja je itekako doprinela pobedi.

Da sad ne ulazim u to koliko je malo izašao max sa staze kada je obišao luisa, a koliko je luis širio, kada je pravio najbolja vremena...
Potpis. :)
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sub Apr 17, 2021 9:38 pm

Bice sutra jako zanimljivo :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Maxmilijan
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003

Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 2010
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 264
Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 8:54 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Apr 18, 2021 12:02 am

Uz malo agresije izmedju RB i Mercedesa moze biti sjajna trka. Meklaren ozbiljno spremio bolid ako je suditi po Norisu. Iskreno volio bih da vidim Ferari na podijumu iako niko i ne razmislja o njima ali ko zna mozda bude nekog krljanja :) I naravno uvijek se navija i za Alfu neki poen.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Apr 18, 2021 1:22 pm

idemoooSlika

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Apr 18, 2021 6:22 pm

dobra trka!
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Apr 19, 2021 10:04 am

Cim sam video kisu znao sam da ce da bude haos
Slika
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Apr 20, 2021 10:44 am

Toto će ti oprostiti što te je tukao... :)

https://www.skysports.com/f1/news/36305 ... oudest-day
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 18, 2021 12:02 pm

Aj da se osvezi malo tema, kako vam se cine ove sprint kvalifikacije? Koja je uopste poenta drugog treninga izmedju kvalifikacija, kada ne moze nista da se radi na bolidu?
Slika
Korisnikov avatar
Raketa
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giu
Lokacija: Lochen am see-salzburg
Postovi: 317
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 7:57 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 18, 2021 3:18 pm

safety car -> lewis got damage -> red flag.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 18, 2021 9:23 pm

Nista novo
Slika
Korisnikov avatar
mak1
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex. Grande Punto 1.3 mJet
Alfa Romeo 159 Ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 315
Pridružio se: Pet Mar 06, 2020 7:17 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 18, 2021 9:51 pm

sledecu trku moze botas da zakaci verstapena po zadnjem tocku, dobije 10sek i izbaci max-a ponovo, isto tako perez, zakaci hamiltona i izbaci ga iz trke, koja smejurija od kazne, redbulu je naneta daleko masivnija steta, za sledecu trku mora i novi motor i menjac i ko zna sta sve jos...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 19, 2021 12:09 pm

Kazna je bila samo formalnost, pogotovo sto je ispred sebe imao Norisa koji mu se bukvalno sklonio, za Botasa se zna, i slabasni Ferari koji je jos i imao probleme sa motorom.
Svaki put na istu foru izbaci konkurente kada ne moze da ih obidje
Slika
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 19, 2021 6:32 pm

Osetio Max tvrdo hahah, bilo je pitanje vremena. On prvi bi uradio isto. A kmecanje na tw zasto je Luis slavio dok je on bio u "bolnici" (protokoralno) govori koliko je ispao glup.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 19, 2021 9:30 pm

bums85 napisao:
Ned Jul 18, 2021 12:02 pm
Aj da se osvezi malo tema, kako vam se cine ove sprint kvalifikacije? Koja je uopste poenta drugog treninga izmedju kvalifikacija, kada ne moze nista da se radi na bolidu?
Meni se sprint kvalifikacije dopadaju, gledao sam sa uživanjem.
Sauriann napisao: Osetio Max tvrdo
Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ferštapen je u jakoj uzlaznoj putanji, isto kao i Red Bull. Vrlo talentovan vozač kojeg lično uopšte ne volim i smatram da je vrlo prljav i podao. A to se jasno videlo još iz perioda kada je sa njim vozio Rikardo pre prelaska u Reno: veliki vozački talenat i vrlo rđav karakter.

Što se tiče incidenta, drago mi je da je Med Maks Ferštapen nepovređen i to je za mene najbitnije u celoj priči. Bilo mi je užasno dok sam čekao da vidim da li će ili neće izaći iz bolida jer onakav udarac u barijeru je bio jeziv. Da Maks nije takav karakter kakav jeste, imao je prostora i mogao je da u Hopsu ili uspori ili ode šire i da izbegne Hamiltona, isto kao što je u istom tom Hopsu u istoj situaciji uradio Lekler tri kruga pre kraja kada ga je Luis napao. Lično mislim da je ovo bio tipičan trkački incident. Ali kao što su i voditelji juče lepo rekli - ovo je nova era F1 i kazne moraju biti konzistentne. Lepo je što je Hamilton uprkos kazni uspeo da stigne i prestigne Leklera (za kojeg sam juče iz sve snage navijao da izdrži i pobedi) i lepo je to što je Luis udario 99-tu recku baš u Silverstonu. Zasluženo i svaka čast.

U svakom slučaju nadam se neizvesnosti i uzbuđenju do samog kraja sezone. Pa neka pobedi najbolji.
Korisnikov avatar
mak1
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex. Grande Punto 1.3 mJet
Alfa Romeo 159 Ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 315
Pridružio se: Pet Mar 06, 2020 7:17 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Uto Jul 20, 2021 7:26 am

Sprint kvalifikacije kao takve mozda i jesu zanimljive, ali ako si upoznat sa pravilima, timovi na dan trke imaju na raspolaganju sve vrste guma, i nije dozvoljeno bilo kakvo podesavanje bolida uoci trke. Sto je za rezultat imalo da su svi bili skoro pa na istoj taktici, srednje tvrde start, jedno stajanje i tvrda komponenta, osim pereza koji je startovao na tvrdoj komponenti.
Trkacki incident, koji je hamilton izazvao, ne mozes da se ne pomeris vozacu koji je skoro pa celom duzinom bolida ispred tebe, a kazna nikako ne pomaze redbulu, ni na koji nacin, zbog regulacija koje ogranicavaju zamenu pogonske jedinice, menjaca i slicno. Dalje, ako se secate incidenta sa prethodne trke u Austriji, kada je Kimi zakacio Vettela i izbacio ga iz trke fakticki, dobio je +20s kazne, iako su obojica bili na zacelju kolone pred kraj same trke, dakle nisu bili u trci za poene niti za titulu sampiona sveta, dok je ovim incidentom hamilton direktno izbacio svog rivala iz same trke, ali dobro, navikli smo prethodnih godina na ovakve apsurdne odluke.

Povratak na “Automobilizam i motociklizam”