Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Zapo─Źni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
  ┼átampa

Auto kozmetika za preporuku
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Avg 26, 2018 1:53 pm 

Pridru┼żio se: Pet Jul 20, 2018 10:08 am
Gara┼ża: Alfa Romeo Giulietta
Izvinjavam se ako je tema vec postojeca al bih voleo da razmenimo malo misljenja oko kozmetike za nase ljubimice. Pozitivna i negativna, kritike i preporuke.

Sto se tice mene ja sam jedan od onih "opsednutih'' a verujem da nas ima mnogo ovde tako da mislim da ce tema biti pravi pogodak. Evo mojih nekih iskustava:

Chemical guys= Bacanje para

Naime posedujem 7-8 njihovih proizvoda i mogu da kazem da su (bar po meni) mnogo precenjeni. Imao sam mnogo veca ocekivanja od takvog globalnog brenda, mislim da ih Meguiars kida u svakom polju.

Univerzalni cistac Non-sense je stvarno ok proizvod ali za 1800 dinara mozete kupiti skoro 2x vise istog Sonax ili slicnog proizvoda sa istim krajnjim rezultatom.

Leather cleaner- ista cena isto misljenje, na bivsoj 159 sam imao full crvena kozna sedista kao nova i odrzavao sam ih tako sto sam ih jednom u 2-3 meseca prao baby sapunom i posle toga mazao cuvenu Hemel kremu za kozu i rezultati su neverovatni. Izmedju tih pranja koristio sam Turtle Wax Luxe Leather i on se pokazao takodje jako dobro za odrzavanje koze, daje onako pun sjaj a ne izgledaju masno sedista.

Mr. Pink sampon- on je stvarno super, nisam mu nasao manu, lepo pere, lepo mirise, ostavlja lep sjaj, cena ovaj put okej 1300din....

Parfeme Stripper i Vanilla sam koristio i oni su stvarno super ali nisu bas toliko dugo postojani, treba redovno da se prskaju, i opet cena... :rules:

Butter Wax- E tu sam popizdeo :D Po meni iskreno, cisto bacanje para, primecuje se narednih dan dva, posle toga kao da ga niste ni naneli, imao sam jaaako velika ocekivanja od njega i bas sam se razocarao :D cena 2800 dinara

Natural Shine sredstvo za vracanje boje plastici i za sjaj plastike i gume- Kao sjaj za gume je super, i kao dressing za plastiku enterijera, daje bas lep dubok izgled plastici i nije masan na dodir i dugo je postojan, za to me bas prijatno iznenadio, a za spoljasnost (mazao sam difuzor, nosace retrovizora, stubove izmedju vrata, zadnje rucke za otvaranje vrata (giulietta)) je katastrofa iskreno, lepo izgleda kad ga ispolirate krpom ali posle 2 sata stajanja na suncu ili prve kise... Cist promasaj

Mikrofiber krpe su im ekstra.

To je to sto se tice Chemical guys, ne bih da ispadne da ih kudim i proklinjem, proizvodi su manje vise okej ali ne vrede tih para i mogu da se nadju i bolji za istu cenu. Sto se tice ostalih proizvoda izdvojio bih

Sonax Wheel Cleaner (onaj sto pocrveni posle nanosenja) je super mislim da je oko 800-900 din. Kolicinski ga ima recimo za 3-4 pranja u zavisnosti od zaprljanosti.

Cetkice za enterijer i felne kupujem na ''aliju'' jako su dobre i jeftine

Toliko od mene za sad kad se setim jos nekih proizvoda koje sam koristio napisacu, nadam se da ce biti jos iskustava Alfista. Pozdrav :arflag

Vrh

Re: Auto kozmetika za preporuku
PostPoslato: Pet Avg 31, 2018 3:47 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Pon Jan 23, 2012 10:18 pm
Gara┼ża: 156 1.6ts
Chemical Guys je kod nas dosta skup, u Americi je mnogo jeftiniji, ali dok dodje do Evrope ....

Natural shine je odlican za enterijer, za spoljasnost moze da dobije prolaznu ocenu, bar u mom slucaju. Npr. Sonax Kunstoff pflege nije ni blizu tako dobar za unutrasnjost, na pojedinim vrstama (jeftine) plastike ostavlja mrlje, neravnomerno se upija i razmazuje, ali mi se mnogo bolje pokazao za spoljasnjost.

Za gume, definitivno, Meguairs Endurance Tire gel, do sad nisam nasao bolji proizvod. Ok, skup je, ali evo vec mesec i po se drzi na gumi. Guma je izgubila dosta na izgledu, ali i dalje izgleda pristojno ako se lepo opere, i jos uvek odbija vodu i blato, opet ne kao kada je apliciran.

Za ciscenje felni, kupio 5l Kenotek ultra, radi posao, traje godinama, zadovoljan. Inace, ne mora se koristiti prilikom svakog pranja, tu mislim i na Sonax, jer ono sto crveni su u stvari cestice metala, tj. prasina od diskova, itd. koja se zabila u felnu. Dovoljno je jednom u mesec, dva.

Fra ber super car cleaner fluido, sampon za beskontaktno pranje, odlican je, visoka PH vrednost, ali ne skida vosak i druga sredstva za zastitu (sa plastike, guma, itd.). Moze da se korsiti za pranje felni, guma, itd. razblazen u razmeri 1:10.

Za rucno pranje, Sonax sampon. Zadovoljava minimum kvaliteta, lako dostupan.

Cetkice, razne, rukavica Gyeon, peskiri i krpe razno ...

APC, razno, veliki izbor, Fra Ber pulituto, Ma fra pulimax, Sonax Multistar ....

Sonax ima profiline lliniju proizvoda, jesu kvalitetni, ali su malo precenjeni.

Vrh

Prika┼żi postove u poslednjih:  Pore─Ĺaj po  
Zapo─Źni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sli─Źne teme   Autoru   Odgovora   Pogledano   Poslednji post 
Nema novih nepro─Źitanih postova u ovoj temi. Trza auto,alfa 156 1.9 jtd

u Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT

maradona90

3

433

Pet Jul 20, 2018 4:54 pm

OMP Pogledaj poslednji post

Nema novih nepro─Źitanih postova u ovoj temi. Auto trese pri odredjenoj brzini