Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
  Štampa

Re: Pitanja za Giuliettu
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Jun 03, 2018 8:38 am 
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 6:45 pm
Garaža: Rossalinda
Mislim da prelazak sa QV na 1.4 tct u sport paketu je dobar potez. Ionako kod julke qv jedino sto je menjano je motor i 1.5cm nize opruge u odnosu na obicne. Kazem to jer sam vozio taj TCT i bio sam odusevljen kako sljaka, definitivno podize ceo dozivljaj na mnoogo veci nivo.
17 vs 18 vozio sam Edinovu bez ajbaha i na 17 pa smo vozili moju na ajbahu i 18 tada i nije neka strasna razlika, mada sigurno kad se rokne u rupu je razlika izrazenija.

"Henry won the war you see
But not with pen or sword
He did it with the little thing I think it's called a Ford"
Vrh

PostPoslato: Ned Jun 03, 2018 1:36 pm 
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 1:09 am
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Često ovde pročitam da ljudi pređu sa 17" na 18" i da im nije nikakva razlika, ja te razlike uvek osetim. Vozim leti na 17" a zimi na 16" i razlika se oseti. 17" su čvršće, preciznije i upravljivije a 16" su udobnije, pihtijastije i lelujavije (zimske gume, naravno)

Problem je što ako neki auto voziš 50 km to nije dovoljno da pohvataš bog zna šta od tih osećaja, ali živi s njim i vozi ga nedelju dana i steći ćeš precizan osećaj. Naravno da razlike nisu enormne, ali možda su dovoljne da čovek bude ili ne bude zadovoljan udobnošću.

Ja sam kad sam kupovao auto izbegavao QV baš zbog tih 2 cm spuštanja jer živim u ivičnjaklendu gde bi mi to napravilo pakao. Moj auto isto ima fabričko sportsko vešanje, ali na MA ono nije spušteno, pa nije neudoban, ne krcka enterijer i na 17" je.

Meni bi isto bilo žao da sa 235 siđem na 170 ks pa bih se pre igrao s vešanjem nego menjao auto, ali ako je zamena jedino rešenje onda je TCT svakako dobra opcija. Kad je udobnost u pitanju onda možda treba bežati i od te sport opreme ako je i na njoj intervenisano na vešanju. Ono, da baš odeš u suprotnu krajnjost.

Vrh

Pitanja za Giuliettu
 Tema posta: Pitanja za Giuliettu
PostPoslato: Ned Jun 03, 2018 8:51 pm 
Drug Član
Drug Član
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 2:51 pm
Garaža: .
Giulietta 1.4 MultiAir
ex146Ti '96
exArnaTi '87
Koliko sam ja ispratio, samo QV/Veloce imaju posebno (niže) vešanje, kod ostalih je sve isto, bio Sport ili bilo koji drugi paket.

Sent from my E6683 using Tapatalk

Vrh

PostPoslato: Ned Jun 03, 2018 9:47 pm 
Korisnikov avatar

Verovatno se to vremenom menjalo, ali deo sport paketa je prvobitno bilo sportsko vešanje. Kod QV je ono bilo spušteno 2 cm, čini mi se, a ostale varijante motora su imale sportsko vešanje (po želji kupca) ali nisu bile spuštene. To vešanje se dobijalo u sport paku 1 ili 2 a moglo se naručiti i kao izdvojena stavka (opcional 377 po ceni od €350 kod nas)

Ne znam kakva je situacija posle Facelifta, a i sad se već uveliko frljaju tim paketima i opremom od tržišta do tržišta, ali verujem da svakako postoji sporsko vešanje kao stavka i danas, i sigurno ide uz 1.8 motor automatski, e sad koji su modeli spušteni i koliko to treba videti u prospektu za dato tržište i datu godinu. Koliko sam razumeo čovek bi kupio polovan auto, pa jedino ostaje da proveri konkretan primerak u ePER-u da bi znao šta ga čeka.

Vrh

PostPoslato: Uto Jun 05, 2018 1:09 pm 
Drug Član
Drug Član
Korisnikov avatar

Giulietta 1.4 MultiAir
ex146Ti '96
exArnaTi '87
Zapravo, evo gledam, ovo moje bi trebalo da je 'sportsko' vešanje kao stavka u veloce paketu (8F4) :lol: dok recimo, Alfanaticova koja je novi Sport model nema uopšte izlistanu stavku vešanje igde, a i jedna i druga su gazele što neko napisa (konkretno, 73 mm kod mene od gume do ruba blatobrana po visini).

Samo Veloce model i to u late 2017 katalogu pominje 'Sportsko vešanje sa spuštenom šasijom (15mm)' tako da što se tiče MY2016, definitivno je išlo jedino uz TBi/QV. I to je jedino gde se vešanje uopšte pominje, 377 dodatka nema više, barem ne u našim katalozima. Šta je downunder aktuelno je tek posebna priča. :)

Inače, ontopic, ja bih prvo probao sa 17" točkovima da popravim udobnost iako je meni na 18" skroz OK, ali ako smara i manuelni, onda tu nema pomoći sem da se pređe na TCT, ne računajući ovdašnji entuzijazam ka menjanju menjača hahaha

Vrh

PostPoslato: Sre Jun 06, 2018 2:13 am 

Pridružio se: Uto Okt 30, 2012 11:48 am
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16V M-Jet
Alfa Romeo Giulietta QV
Hvala kolege.

Moja sestra ima Tojotu Korolu i onaj automatski menjac je takav uzas da ne bih nikada presao na automatik.

Ali Djulijeta i tct je potpuno druga prica, ja sam bio protiv automatika ranije ali mi se ovo bas svidelo, pogotovo one rucice iza volana.
Ja sam onako ofrlje pomenuo sa 18 na 17 ali nije iskljuceno ni 16 felne na novoj Djulijeti.
Takodje, mislim da Djulijete facelift sa novim radiom (onaj sa ekranom) ima dosta udobnija i kvalitetnija sedista a cak mi deluje i plasitika malo bolje, bar model koji sam ja gledao.

Odustao sam od dizela zato sto ih nisam vidjao ovde sa podesavanjem sedista na dugme, sto mi je poprilicno bitno posto ja vozim do mog posla pa onda preuzme zena, pa onda obrnuto i ovo na dugme je keva :D
Inace kad smo kod toga, da li neko zna zasto ZABOGA nisu namestili da kad promenis sediste sa memorije 1 na 2 ili 3, znaci da neko drugi vozi auto, ne pomeri retrovizore automatski kako je bilo prema izabranom rezimu nego samo ostanu kako jesu :( je l je to cista glupost ili ima neka sigurnosna pozadina iza ovog?

Vrh

PostPoslato: Sre Jun 06, 2018 5:36 pm 
Korisnikov avatar

Pozadina toga sa retrovizorima je jednostavna - jeftinije je ne petljati retrovizore u memorisanje pozicije jer to i nije tako jeftin gadget pa su ga iskusno preskočili, smatrajući da je to isuviše luksuzna stvar za auto iz C segmenta. Štednja na delu.

Inače sedišta su 2014. promenila oblik, profil i bočnu potporu zbog ogromnog broja primedbi i žalbi kupaca i prilično su udobnija od prve generacije. Zapravo to je i najkorisnija promena na autu. Prvobitna sedišta su lepa na oko, ali udobnost je na nivou drvene klupe u parkiću.

Vrh

PostPoslato: Sre Jun 06, 2018 7:22 pm 
Korisnikov avatar

Evo za Masinca lii ko vec trazi fabricke aluminijumske felne za Giuliettu

https://www.polovniautomobili.com/felne ... 16-5-x-110

Jesu 16" ali je svež i zanimljiv dezen a i takoreći su nove.

Vrh

PostPoslato: Čet Jun 07, 2018 8:53 am 

Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:52 pm
Garaža: AR Giulietta 1,4 TB
Ebiga, pre par dana sam uzeo 16 alu felne da ne vozim celicne.
Sad su samo 17 u igri ako se pojavi neka dobra prilika. :)

Vrh

PostPoslato: Pet Jun 08, 2018 10:22 am 
Drug Član
Drug Član
Korisnikov avatar

Giulietta 1.4 MultiAir
ex146Ti '96
exArnaTi '87
Završićeš ti na 18cama, vidim ja :lol:

Vrh

PostPoslato: Pet Jul 13, 2018 11:30 pm 
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 04, 2017 5:10 am
Garaža: 147, Mito, Giulietta
@mickeyrs: hahaha khm,khm... bio bi red da ti zavrsis na 19" hahaha hahaha

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Slične teme   Autoru   Odgovora   Pogledano   Poslednji post 
Nema novih nepročitanih postova u ovoj temi. OBD zastita za Giuliettu

[ Idi na stranicu: 1, 2 ]

u Alfa Romeo Nuova Razza

buntovnik

33

3324

Uto Jul 10, 2018 2:18 pm

buntovnik Pogledaj poslednji post

Nema novih nepročitanih postova u ovoj temi. Par pitanja...

u Area Servizio

warlock_srb

7

2254

Pon Sep 12, 2016 5:12 pm

Djo83 Pogledaj poslednji post

Nema novih nepročitanih postova u ovoj temi. Par pitanja oko stajlinga :)

u Alfa Stile

warlock_srb

7

612

Pon Maj 14, 2018 10:48 pm

anel92 Pogledaj poslednji post

Nema novih nepročitanih postova u ovoj temi. Plastika ispod brisaca - par pitanja.

u Area Servizio

vatser

16

2861

Sre Jun 14, 2017 5:16 pm

OMP Pogledaj poslednji post

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]