Zupcasti remen

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
cobra0171
Garaža: Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 31
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 11:58 pm

Zupcasti remen

Sub Nov 16, 2013 12:25 am

Pozdrav svim alfistima!
Nedavno sam mijenjao zupcasti remen sa pratecom opremom:)).
Primetio sam jednu nelogicnost, pa je najbolje da provjerim da li je neko imao slicnih iskustava.
Naime, majstor mi je ugradio Dayco remen, na kome kako kaze je vec odredjeno poravnanje da se motor dovede u fazu (linija koja se poklapa sa zarezom na radilici i linija koja se poklapa za zarezom na bregastoj osovini). Medjutim, kada je ovako namontiran remen, ispalo je da se zarezi na bregastoj i glavi motora nisu poklopili. Pregledali smo da se slucajno remenica bregaste nije slucajno pomjerila, ali OK je.
Motor dobro vuce, nema dima ali je jako bucan, mnogo bucniji nego ranije (bucan je bio i prije zamjene remena).
Da li se neko susretao sa slicnim situacijama, jer ako su oznake na remenu na pravim mjestima, onda samo moze da bude da se remenica na radilici pomjerila. Da li eventualno pomjeranje (ako je to u pitanju)moze da utice na bucniji rad motora.
Hvala unaprijed na odgovorima.
Pozdrav
Korisnikov avatar
flojd
Garaža: Giulietta 1.4 TB
EX alfa romeo 33 1.7 IE Imola
EX alfa romeo 33 1.7 IE
EX Alfa Romeo 156 1.8TS 2001g
Lokacija: Pirot
Lokacija: Pirot
Postovi: 896
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:03 am

Re: Zupcasti remen

Sub Nov 16, 2013 1:22 am

Moze da bude bucniji i radilica ne sme da se pomeri prilikom zatezanja spanera zato i postoji alat za blokadu radilice
genca
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW
Lokacija: Kladovo
Lokacija: Kladovo
Postovi: 1131
Pridružio se: Sub Maj 14, 2011 1:51 pm

Re: Zupcasti remen

Sub Nov 16, 2013 4:02 pm

:podrzava
cuore sportivo

Povratak na “Diesel Potenza”