Alfa Romeo Storia e Mito

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti
Achille Varzi
Garaža: vozila u vlasnistvu 1969-1972: Alfa Romeo Giulia Sprint 1600 GTA (Autodelta),
Alfa Romeo 1300 Junior GTA (Autodelta), Alfa Romeo 1750 GTAm (Autodelta), Shelby American AC 427 S/C Ford Cobra, + FIAT Dino 2000 Spider i Alfa Romeo 2000 GTV za normalnu upotrebu. Danas, Porsche Cayman S
Lokacija: Italija
Postovi: 50
Pridružio se: Ned Maj 13, 2012 7:03 pm

Alfa Romeo Storia e Mito

Uto Jan 01, 2013 5:44 pm

Kada sam prvi put otkrio ovaj forum, ovu malu oazu Alfa Romea sa srpskom zastavicom u ruci, osetio sam neku cudnu radost, onaj osecaj koji me vec duze od pedeset godina, od dana kada sam naucio da razlikujem Alfa Romeo od svih drugih automobila, drzi u ubedjenju da Alfa nije samo masina, vec nesto vise, nesto u sta se zaljubimo i ostanemo verni do kraja nasih dana. Verovatno je tome doprinela i cinjenica da kao Italijan sasvim srpskih korenova, i kao neko ko je imao srecu da jedan deo svoje mladosti provede u bliskom druzenju sa Alfom, osetim ponos sto u mojoj postojbini sazreva generacija mladih ljudi koji osecaju isti zanos koji smo i mi i mnogi pre nas, osecali pred ovim legendarnim automobilima. Cinjenica koju sam pomenuo, da sam imao cast da poznajem i druzim se sa ponekim protagonistima jednog (mozda poslednjeg) srecnog doba Alfa Romea, navela me je da ponekad ucestvujem u ponekoj od diskusija koje se ticu Alfe, bez pretenzija da ikog naucim bilo cemu, ali sigurno sa zeljom da od zaborava sacuvam ponesto iz licnog iskustva. Mislim da je ovo sjajno mesto gde je moguce, u granicama sopstvenih mogucnosti, ispricati pricu o Alfa Romeu, nekako od njenog nastanka do danas, bez podleganja industriskoj mitologiji, ali sa duznim odnosom prema velikanima koji su sazrevali u znaku Alfe, i ucinili velikom i znacajnom italijansku autoindustriju. Sigurno je da Alfa nije ni najbrzi ni naluspesniji ni najskuplji od automobila koje je covek stvorio, ali je isto tako sigurno da je vise od svih drugih u svoj magicni svet privlacila klince svih zemalja i rasa, i stvarala mit oko koga i danas kruze nebrojene urbane legende. Mislim da administratori ovog foruma imaju sansu da stvore mesto na kome bi se neko ko prilazi mitu Alfa Romeo, mogao da obavesti o istoriji, simbolima, velikim ucesnicima citavog jednog veka automobilizma, ali i zabludama greskama i teskim danima koji su deo price o Alfi. Predlazem da se u okviru vec postojece (odlicne) strukture ovog sajta, stvori i posebno poglavlje koje bi obuhvatalo istoriju Alfe, njene junake (inzinjere, direktore, sefove timova i vozace), njene trofeje i njenu prisutnost u srpskoj istoriji automobilizma. Iz procitanog na forumu, jasno je da dobra volja i ljudski materijal ne nedostaju. Voleo bih da cujem sta srpski Alfisti misle o ovome...
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Alfa Romeo Storia e Mito

Uto Jan 01, 2013 8:07 pm

Ideja je odlična, samo ostaje pitanje realizacije. Nebi bilo lođe da se zaduži neko ko bi obradio najpre vaše tekstove, a onda i razne druge pa da se sve to, malo po malo, stavi na sajt.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa Romeo Storia e Mito

Čet Jan 03, 2013 1:23 am

@Achille: U okviru samog website-a postoji sekcija koja se bavi istorijatom. Vasi tekstovi su zaista ineteresantni i siguran sam da ce neki od njih biti i na naslovnoj strani - samo je pitanje vremena.

Do tada, pogledajte: http://www.arcs.org.rs/istorijat.html
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: Alfa Romeo Storia e Mito

Pet Jan 04, 2013 12:11 am

Meni lichno, a siguran sam i svima na ovom forumu je velika chast da nam se pridruzhio neko kao Vi. Zaista sam uzhivao chitajuci shta ste napisali ovde do sada, i jedva chekam nove tekstove. Kolike su shanse da nam se ukazhe prilika da chitamo autentichne priche iz, da tako kazhem - prvih redova najsvetlije istorije nashe Alfe? Hvala i dobrodishli!
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”