Alfa 159 1.8 mpi

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 3:14 pm

Ja bih rekao da se ovde razmišlja pogrešnom logikom. Zar niko ne treba da vozi neki besan VW Scirocco jer je platforma u srodstvu sa Octaviom?

159tka jeste u bliskom srodstvu sa Amerima i Nemcima, ali kada joj provozaš rođake vidiš da to nema veze jedno sa drugim. Meni je to dovoljno da uživam...
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 3:18 pm

BKS_tmo napisao: plus što se naslućuje i svetlija budućnost...
Izvini, koja svetlija buducnost?
Alfa ima 2 modela u ponudi, od kojih jedan nije Alfa (MiTo) a drugi je kakav takav kompromis. 159ka je ugasena, nema naslednika a niko ga ni ne najavljuje, niti Fiat nema adekvatnu platformu za naslednika. Jedino da je pozajmi od Chryslera ali ni njegova 200 plaforma nije neka.

Dakle, o kojoj buducnosti pricamo?
Korisnikov avatar
zen
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Lokacija: Philly NYC Bgd
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 1:58 pm

Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 4:04 pm

Možda 4c budućnosti ?
There's nothing wrong that $100 won't fix.
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 4:21 pm

HEMI 426 napisao:Dakle, o kojoj buducnosti pricamo?
Oćeš redom?
Pod uslovom da urade ono što su najavili:
4c, novi Spider, nova Giulia(naslednik 159 + coupe na istoj platformi). Svi modeli su rwd i imaće ozbiljnu motorizaciju. Dakle uz Mita i Giulietu 5 modela što je sasvim dovoljno, još ako se vrate u Ameriku cilj prodaje od 400.000 kom. godišnje nije daleko.

nidza napisao:Ja bih rekao da se ovde razmišlja pogrešnom logikom. Zar niko ne treba da vozi neki besan VW Scirocco jer je platforma u srodstvu sa Octaviom?
Ja bih rekao da ti ne vidiš poentu priče. Složili smo se da je 159 odličan automobil ali je mnogo daleko od Alfine filozofije. Ovo poredjenje sa vw i škodom nema apsolutno nikakve veze sa pričom iz jednostavnog razloga, ljubitelji vagena i ljubitelji Alfe su udaljeni svetlosnim godinama jedni od drugih, tehnička kultura, senzibilitet, a o istoriji i tradiciji bolje da ni ne počinjemo priču.
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 4:38 pm

Sasha napisao: Oćeš redom?
Pod uslovom da urade ono što su najavili:
4c, novi Spider, nova Giulia(naslednik 159 + coupe na istoj platformi). Svi modeli su rwd i imaće ozbiljnu motorizaciju. Dakle uz Mita i Giulietu 5 modela što je sasvim dovoljno, još ako se vrate u Ameriku cilj prodaje od 400.000 kom. godišnje nije daleko.


Mislim da je ovo boldovano, krucijalna stvar u svakoj prici o planovima Alfe... :grin:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 4:48 pm

Naravno, ovo im je možda poslednji voz da se ozbiljnije uključe na tržište i da opstanu.
E da, zaboravio sam na SUV koji takodje treba da udje u proizvodnju.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 6:00 pm

HEMI 426 napisao:Alfa ima 2 modela u ponudi, od kojih jedan nije Alfa (MiTo) a drugi je kakav takav kompromis.
Malo prejaka formulacija kolega ;) Možda nije tipična, ali ako nije Alfa, šta je onda? VW?
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 7:35 pm

Recept za MiTo Spagete:

Uzeti jedan G.Punto, staviti ga u vatrostalnu posudu. Preliti ga sa novom karoserijom, utaknuti drugaciji enterijer. Dodati po koji nov motor i sve to zagrejati na 100 stepeni. Sluziti mlako i to gostima koji do sad nisu probali G.Punto ili cak Opel Corsu, jer bi mogli da prepoznaju ukus... :D




Koliko se ja secam, Alfa je bila poznata po specificnoj "kuhinji". Imala je probrane sastojke i dobre kuvare. Ovo sad je na granici fast fooda. Ako me razumete ;)
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 7:44 pm

...rece kolega koji vozi Ford Focus :wave:
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
Panta
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0TS
Lokacija: NBG
Lokacija: NBG
Postovi: 51
Pridružio se: Ned Jan 29, 2012 1:50 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 8:03 pm

Da se ukljucim, onako malo nepovezano sa prethodnim postovima, ali 175Nm je sto se mene tice veoma lose za takav auto, mlad, zgodan i prilicno besan.
2.0TS ima ako se dobro secam 181Nm, i tih 153 ili 155 konja uopste ne dolaze do izrazaja, izgleda kao da ih ima dosta manje, verovatno je ova moja i izgubila ponekog konja sa godinama :)

Kao sto neko rece, u vecini slucajeva nije poenta u maksimalnoj brzini vec u medjuubrzanjima, koja joj sigurno ponestanu.

Dopustam svaku kritiku, ne razumem se preterano, samo znam da ce sledeca alfa koju budem kupovao morati da ima turbinu :beerchug:
A turbo, exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, with a supercharger, air goes in,witchcraft happens and you go faster!
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 8:08 pm

... sto samo po sebi nema nikakve veze sa ovom pricom. Mogao bi da nemam vozacku ali time moj post ne bi bio ni malo demantovan.


U ostalom, ja nisam bona fide alfista ali sam imao srece da vozim apsolutno svaku Alfu od 2000te godine na ovamo i u skoro svim verzijama, ukljucujuci i 3.2 V6. Prosle srede sam vozio do Ljubljane i nazad u onoj 159 Ti, a nedelju dana pre toga sam preso 200 km u Giulietti 1.4 turbo, tako da jako dobro znam sta pricam. :wave:
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 8:10 pm

HEMI 426 napisao:Recept za MiTo Spagete:

Uzeti jedan G.Punto, staviti ga u vatrostalnu posudu. Preliti ga sa novom karoserijom, utaknuti drugaciji enterijer. Dodati po koji nov motor i sve to zagrejati na 100 stepeni. Sluziti mlako i to gostima koji do sad nisu probali G.Punto ili cak Opel Corsu, jer bi mogli da prepoznaju ukus... :D

Koliko se ja secam, Alfa je bila poznata po specificnoj "kuhinji". Imala je probrane sastojke i dobre kuvare. Ovo sad je na granici fast fooda. Ako me razumete ;)
Kolega, ja se nemam nameru petljati i bilo kome osporavati mišljenje. Svako ima pravo da izrazi svoje, a ne petljam se ni u stvari u koje se dovoljno ne razumem. Ali onaj komentar je na granici uvredljivosti ili čak i nešto preko toga za nekoga ko sebe smatra iskrenim Alfistom, a koji je pride odlučio da vozi jedan MiTo. Šta sad to znači, oni u Alfi ćapili nečije vozilo i nakačili svoj bedž na njega? Ja izašao iz 156-ice i otišao da kupim drugu Alfu, a diler me zavrnuo i uvalio falsifikat!? Ionako imamo bogat portfolio, pa hajde se nečega odreknemo i odbacimo kao lažno!
Ne znam koliko si ti po ovom pitanju kompetentan da sudiš, ali nakon pređenih oko 4.000 km u MiTo i verovatno nekih 10.000 km u Grande Puntu, nakon dvodecenijskog vozačkog staža i preko decenije posvećenosti Alfama mislim da jesam kompetentniji.
Drugim rečima doživljaj vožnje u jednom i drugom vozilu različit je kao dan i noć, svakako različitiji nego npr. vožnja Golfa i Audija A3, a pored toliko zajedničkih komponenti tamo niko ne negira pravo bilo kome na svoju značku i ime.
Tačno je, postoje zajednički delovi i komponente, ali od kako je Alfa pod FIAT-om, zar tako nije bilo sve vreme? Zar nije postojao FIAT-ov dizajnerski pandan i za jednu 155-icu? Zar nisu diesel agregati deljeni od samog starta prodaje 156-ice i 147-ice, pa ih zbog toga niko nije zvao lažnim Alfama? Pored zajedničkih komponenti sa Grande Puntom u MiTo ima i onih koje deli sa 159-kom, ali se to zanemaruje?
Šta su prvi sinonimi kada se pomene Alfa Romeo? Pored bogate tradicije svakako dizajn i performanse. Odgovorno tvrdim da MiTo ima i jedno i drugo u izobilju, te da je zabavniji za vožnju od bivše 156-ice 2.0 TSpark, pojava je takva (bazirana na po mnogima najlepšem automobilu na svetu - 8C) da sam i ja iznenađen feedbackom ljudi i prolaznika, u tom automobilu nema ništa pozajmljeno od Opela ili nečega što nije iz Italijanske kuhinje, pa u čemu je onda problem? U onih 16 cm koliko je kraći od 147-ice? Ne razumem.
Da podvučem na kraju još jednom. Nisam naivan ni od juče, dobro znam kakva je situacija i ni sam nisam srećan zbog mnogih kompromisa koje pravi Alfa u globalu kao i sa ovim modelom. Ali to je i dalje Alfa i nije izgubila dušu kao što bi se izvesno desilo ako bi potpala pod VW kao što neki zagovaraju. U svom topiku trudio sam se da budem realan i objektivan, pa sam pored svih vrlina i prednosti pobrojao i one manje dobre stvari kod MiTo. Mogu da prihvatim bilo čije mišljenje na koga svi imamo pravo. Ali ovde (očigledno bez dovoljno iskustva iz prve ruke) pisati kako je to lažna Alfa, a shodno tome i mene uvrstiti u lažne Alfiste - mislim da je poenta promašena, ali i na to imaš pravo. Moje je samo da se branim i odbranim jednim dužim pisanijem gde mu mesto nije...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
voki147
Contact:
Garaža: opel corsa c 1.2 , Alfa romeo 147 1.6 120ks
Lokacija: NIS
Lokacija: Nis
Postovi: 93
Pridružio se: Pon Feb 21, 2011 6:50 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 8:45 pm

nemas ti pojma o cemu pricas vozi taj fokus i pokusaj da uzivas.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 9:35 pm

Ova tema mi je smesnija od Smehoteke i biva svakim danom sve smesnija :glare:
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6297
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 9:58 pm

Ne dirajte Hemija,zna on dobro šta priča ;) Iako ne vozi Alfu,veći je Alfista od većine nas ovde...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 10:37 pm

Da, smesno zaletanje nekih, a nemaju pojma s kim se dopisuju. Covek zna bolje Alfe od 98% ljudi ovde na forumu i sve sto je napisao stoji.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Sre Avg 08, 2012 11:20 pm

Nije poenta u tome šta je napisao, nego na koji način. Nema potrebe za ponovnim potezanjem priče prava alfa vs. nova alfa isto kao sto je besmislena rasprava dizel vs. benzinac. Ono sto je sigurno je da je Alfa različitija od Fiata mnogo više nego što se brendovi VW grupe razlikuju medju sobom (a tu uključujem i Audi). I to je dovoljno. Kreiranje posebnih platformi i vozila za petrolheadove nije ekinomski isplativo. Slično je i sa računarima, gde je u jedan MacBook Pro postao samo fensi PC... Bolje da imamo takvu Alfu nego nikakvu. I ovakva je bolja od onog što za te pare nudi konkurencija!
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Čet Avg 09, 2012 9:39 am

Kakvo crno smešno zaletanje, neki izgleda imaju tapiju na apsolutnu istinu i jedino ispravno razmišljanje na ovom mestu!? Kakve veze ima da li je neko npr. novinar, da li ima prilike da vozi razne automobile i ume lepo da piše? Veliki broj ˝običnih i bez titule˝ cenjenih kolega sa foruma vozilo je više modela Alfa Romea, ono što nisu sami imali isprobali su od prijatelja i kolega, stekli razna iskustva i u tom smislu su barem jednako pozvani da iskažu svoje itekako relevantno mišljenje, a ne samo predstavnici stručne javnosti. Lično ću uvek radije saslušati iskustvo dugogodišnjeg korisnika nego bilo koje drugo.

Uopšte ne ulazim u polemiku o tome ko je šta u životu vozio i u čemu je bio vožen, to nije predmet rasprave već isključivo načeta tema MiTo vs. Grande Punto, a to je nešto o čemu mogu da sude isključivo oni koji u pomenutim automobilima provedu duži vremenski period, što sam sasvim slučajno ja u prilici. Možda grešim, možda je poštovani kolega takođe imao priliku da duže vreme koristi i testira oba automobila, ali u tom slučaju ako želi sve nas i mene da ubedi kako je to potpuno isto ˝u drugačijem pakovanju˝, onda je svaka dalja rasprava izlišna jer se radi o dijametralno suprotnoj percepciji vožnje. U tom slučaju pošto imaju volan, nožne komande, menjač i točkove, onda je isto voziti MiTo i 8C, a moje pravo kao prozvanog vlasnika i Alfiste je da na istom mestu izrazim svoj stav i pre svega lično iskustvo.

I ostavite sada priče o Alfizmu, nemamo adekvatan merač koji će to da premeri, ali najpotpunija definicija Alfizma podrazumeva osobu koja daje crno ispod nokta, odvaja od porodice i sopstvene dece i zadužuje se godinama unapred kako bi ispunila svoju želju da poseduje Alfa Romeo, nevezano od toga kojoj generaciji modela Alfa pripada. Ta osoba menja Alfu isključivo drugom Alfom, tretira je kao člana porodice, ulaže u nju, neguje, prolazi i dobro i loše, s vremena na vreme i isprlja ruke na svoju Alfu, sa njom u mislima leže, sa njom i ustaje. Od toga nema preciznije definicije Alfizma ako se pitam ja ili (pretpostavljam) najveći broj kolega ovde, ali dozvoljavam mogućnost da me neko jakim kontraargumentima razuveri.

Svaka čast svakome, ali voziti automobil drugog brenda i onda doći ovde deleći lekcije i razvrstavati modele brenda na lažne i prave malo je pretenciozno za merila jednog Alfa Romea koji je izbacio pomenuti model iz nekih razloga, a i malo degutantno za one koji voze ili žele da voze taj model (a ima ih). Ništa od ove polemike ne bi bilo vođeno samo da je usvojena moja molba da se malo ublaži potcenjujuća formulacija, ali kako toga nije bilo i kako je ostala intencija da se vlasnici Alfe MiTo poistovete sa onom životinjom sa dugim ušima, otud i reakcija. Nekada je dovoljno prosto reći "ne sviđa mi se" i završiti priču ostavljajući prostor za druga mišljenja i iskustva, ali propagiranje dogmi i apsolutnih istina ne može proći.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Čet Avg 09, 2012 10:08 am

ista priča je i za dizel vs. benzin ali nije to uopšte poenta. Meni je apolutno jasna razlika između tih motora ali se ne slažem da je to presudno kod Alfe, da je to ključan sa stojak virusa. Da jeste ne bih bio ovde sa vama jer ne bih osećap istu "stvar":
" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
BKS_tmo
Garaža: S7 u izradi
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 69
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:43 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Čet Avg 09, 2012 10:13 am

HEMI 426 napisao:
Sasha napisao: Oćeš redom?
Pod uslovom da urade ono što su najavili:
4c, novi Spider, nova Giulia(naslednik 159 + coupe na istoj platformi). Svi modeli su rwd i imaće ozbiljnu motorizaciju. Dakle uz Mita i Giulietu 5 modela što je sasvim dovoljno, još ako se vrate u Ameriku cilj prodaje od 400.000 kom. godišnje nije daleko.


Mislim da je ovo boldovano, krucijalna stvar u svakoj prici o planovima Alfe... :grin:
Izvini, ali ja sam rekao da joj se naslućuje svetla budućnost posle objavljenih vesti, a ne da je zagarantovana... za razliku od Lančie kojoj samo propast može biti zagarantovana. :(
starac vujadin napisao:Da, smesno zaletanje nekih, a nemaju pojma s kim se dopisuju. Covek zna bolje Alfe od 98% ljudi ovde na forumu i sve sto je napisao stoji.
Ma zna HEMI mnogo toga, poseduje čovek i više nego zavidno automobilsko znanje ali baš zbog toga zna da izbaci iz takta, kao kad na primer neko sa toliko znanja kaže da je Ford F150 odličan gradski automobil. :D No, voli čovek da raspravlja o automobilima kao pravi entuzijasta pa se desi ponekad i da pretera ali uvek možeš nešto interesantno čuti i naučiti u diskusijama sa njim. :good:
Poslednja izmena od BKS_tmo u Čet Avg 09, 2012 10:15 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Čet Avg 09, 2012 10:13 am

starac vujadin napisao:Da, smesno zaletanje nekih, a nemaju pojma s kim se dopisuju. Covek zna bolje Alfe od 98% ljudi ovde na forumu i sve sto je napisao stoji.
:podrzava

Jesam Alfista,ali neke stvari što je rekao stvarno stoje,naročito za nove konfekcijske "Buljave" modele.
Treba biti samokritičan i realan,što je osnova za dalji razvoj i očuvanje duha Alfa Romea.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
BKS_tmo
Garaža: S7 u izradi
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 69
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:43 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Čet Avg 09, 2012 10:24 am

A šta znači to "konfekciski model"?
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Čet Avg 09, 2012 10:35 am

Znači samo šminka, a trenutno ne mogu da se setim nijedne Alfe da je samo šminka. Koliko god delile istih stvari sa nekim drugim automobilima, to je potpuno zanemarljivo u odnosu na neke druge stvari zbog kojih se više nego evidentno razlikuju.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Čet Avg 09, 2012 10:38 am

To da je Hemi veliki poznavalc auto industrije i istorije automobilizma mogu da se složim i svaka mu čast. Ali da je alfista to ne mogu. Jedno je voziti nečiji auto a nešto sasvim drugo je posedovati i održavati takav auto, a onda kad ga prodaš sa tugom u srcu odeš pa opet kupiš Alfu. To je alfista. Da li je budućnost Alfe svetla ili mračna nemam pojma, a da su noviji modeli konfekcija verovatno jesu ali to prosto nameće moderna auto industrija i to je najčešće nemoguće izbeći. Hard core automobili postoje samo još u segmentu super automobila tipa Ferrari. Kad je jedan Porsche počeo da proizvodi SUV i da u njega ugrađuje dizel kako bi preživeo onda je smešno govoriti o tome kako Alfa pravi konfekcijske automobile.

@nidza
Ne kapiraš poentu. Da si nekad vozio 75 ili bar 164 shvatio bi zašto je ovo novije konfekcija.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Alfa 159 1.8 mpi

Čet Avg 09, 2012 10:40 am

Konfekcjski model:

Model koji u sebi nema ni malo agresivnosti,što je po meni osnovna supstanca za Alfu.Ono što me je uvek fasciniralo i što respektujem kod Alfinih modela još dok ih nisam vozio,je osećaj nelagode kada mi se pojavi u retrovizoru,osećaj da treba da mu se sklonim...
Smatram da modeli čija su ciljna grupa dobrostojeće dame,pretstavljaju potpuni promašaj koncepcije i tradicionalnog duha.
A Man's Got to Know His Limitations...

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”