Ključevi za naše Alfe

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
Neewbie
Garaža: AR 147 Selespeed '01
Lokacija: Beograd
Postovi: 206
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:32 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Pet Dec 10, 2010 10:50 am

Kod tebe izgleda deluju neke nečastive sile! :rotfl: hahaha
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Sub Dec 11, 2010 7:11 am

I? Šta piše na šoferki?
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Dewillex
Garaža: Alfa Romeo 147 selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 897
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 11:03 am

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Sub Dec 11, 2010 8:49 pm

Nisam ni gledao. Nevalja mi alarm. Sutra ga menjam.
Slika
skromni
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Dec 16, 2010 3:02 am

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Čet Dec 16, 2010 3:09 am

Zelim da Vam dam krajnji odgovor na ovaj problem jer sam usao duboko u materiju. Osnovni i jedini problem je Orion Telekom:OZBILJNA VEZA = OZBILJNO ZRACI.
Svi problemi su nastali kada se Orion Telekom pojavio i poceo da postavlja svoje bazne stanice svuda po gradu Beogradu i Novom Sadu.
On ima licencu za javnu fiksnu bežičnu telekomunikacionu mrežu (FWA) u frekvencijskom opsegu 411.875-418.125/421.875-428.125 MHz.(sa njihovog sajta informacija). TO STO IMA KAO LICENCU POTPUNO ZLOUPOTREBLJAVA JER je pored ovih frekvencija na koje ima pravo zauzeo sve od 400mhz do 450mhz. Mozda sam pogresio za 5Mhz gore dole. I kada pricamo o tome sto vam ne rade alarmi, zasto imate smetnje u slici ako ste blizu tih baznih stanica, to je sve zbog toga sto se Orion Telekom bahato ponasa i zloupotrebljava poziciju u kojoj se nalazi ,a nema ko da mu stane na put. Ratel koji je odgovoran za to , u smislu da moze da posalje ovlascene firme koje proveravaju ta zracenja ,salje firme koje daju izvestaje koji su pozitivni po Orion , a na slikama merenja se vidi da su izasli iz zadatih frekvencija potpuno.To vam kazem zato sto imam izvestaj u ruci koji NAM JE DALA JEDNA OD TIH FIRMI jer smo se zalili na baznu stanicu koja je neposredno pored nase zgrade.
U NASOJ ZGRADI POSTOJE SMETNJE NA TV APARATIMA (HORIZONTALNE LINIJE PREKO SVIH SLIKA), NA RADIO APARATIMA SE CUJE PISTANJE , A ALARMI NE RADE U KRAJU.PRICAMO O DUBROVACKOJ 22 NA KOJOJ SE NALAZI BAZNA STANICA KOJA OZBILJNO ZRACI. U medjuvremeno saznajemo da se Orion Telekom nema gradjevinske dozvole za te bazne stanice jer se poziva na neke clanove zakona po kojima on ima pravo da postavlja bazne stanice,apriori gde mu se prohte bez da se utvde da li te lokacije zadovoljavaju odredjene gradjevinske uslove.
Obzirom da “ORION TELEKOM” ne poseduje građevinsku dozvolu, Odeljenje za građevinsku inspekciju opštine ‘’Stari Grad’’ je donelo Rešenje VIII-02/13 Broj. 354-260/10 od 30.09.2010. god., kao i Zaključak o dozvoli izvršenja o uklanjanju bazne stanice u Dubrovačkoj ulici br. 22. u Beogradu od 28.10.2010. god. IAKO ŽALBA NE ODLAŽE IZVRŠENJE, DO DANAŠNJEG DANA ANTENE NISU UKLONJENE !!!
JOS JEDAN KOMENTAR OKO MERENJA SIGNALA:
Tehničke smetnje su kod stanara nase zgrade i okolnih zgrada su izazvale sumnju da zračenje bazne stanice na zgradi u Dubrovačkoj ulici br. 22 prelazi dozvoljene granice, te smo u jednom od stanova izvršili merenje elektro -magnetnog polja.

Nakon ovoga smo se obratili sledećim nadležnim institucijama :
1. Ministarstvu za zaštitu životne sredine i prostornog planiranja (20.08.2010.)
2. R.A.T.E.L-u (20.08.2010.)
3. Opštini ”STARI GRAD”,Odeljenju Građevinske inspekcije (20.08.2010.)
4. Sekretarijatu za inspekcijske poslove Grada Beograda (24.08.2010.)
5. Ministarstvu zdravlja (24.08.2010.)
Dana 09.09.2010.god. RATEL šalje firmu “IRITEL”, koja vrši merenje nejonizujućih zraka u stanu br. 35 na IX spratu u Pančićevoj ulici.
Dana 07.10.2010. god. dobijamo odgovor da smo po utvrđenim vrednostima u propisanim granicama, a da će tehničkim pregledom, koji će predstavljati zvanični dokument, biti utvrđeni svi parametri.
DO DANAS IH NISMO DOBILI !!!
To se donekle dešava i sa Gradskim Sekretarijatom za inspekcijske poslove. Oni vas prime, saslušaju, daju nalog “VATROGAS”- u, koji izvrši merenje elektro-magnetnog polja, ali uz prisustvo dva radnika firme Orion čiji se signal testira.
Postoje tri ovlascene firme koje imaju pravo da mere signale i daju svoje misljenje. Lako se dalo predvideti da ce Orion Orion smanjiti signal kada ljudi dodju da mere te signale i zato sam zamolio komsije da prethodnu noc fotografisu tv ekran gde se vide te horizontalne linije koje je prekrivaju sliku na svim kanalima.*

Kada su dosli ujutru,prvo su smanjili signal,(imamo slike kad su se pojavili na krovu) i zatim su dosli kod komsija. Samo da se pogresno ne shvati ,signal se smanjuje iz njihovog centra tako sto su ih pozvali i rekli im tacno koji je to sektor tj.antena da ne bude zabune. Na tom krovu ih ima tri ,pokrivaju po 120 stepeni svaka.
Kada su dosli, naravno nije bilo linija na tv i pocelo je merenje. Kasnio sam desetak minuta i vec je raspakovana oprema za merenje kad sam usao. Predstavio sam se i kao komsija,upoznao gospodu iz Oriona i ljude koji su dosli ovlasceni da mere signale iz "Vatrogasa". Pocinje merenje i jacina signala koji je na ekranu je 16mV/m. Na primedbu da mozemo da odemo i na neku livadu van grada i da cemo dobiti iste rezultate jer su smanjili signale, na pocetku niko nije reagovao. Pokazali smo im slike od sinoc, rekli imamo smetnje i kako ih nismo zvali bez razloga i da bi jedino bilo ok ,ako bi pozvali svoje iz Orion Telekoma da pojacaju signal na nivo kada su na tv-u smetnje. Posle zvanja svojih kolega podignut je nivo signala na nivo od 41mV/m . Sa slike koju su nam poslali u izvestaju se vidi stub korisnog signala na 426mhz i i smetnje koje emituju po celom opsegu koji ide od 400mhz do 450mhz(plus ,minus 5mhz). Jedna bitna stvar i pri ovom signalu nije bilo smetnji na tv.
Zatim odlaze do drugog stana u zgradi koji je takodje trazio merenje , a u medjuvremenu se kod nas pojavljuju smetnje na ekranu. Trazimo da ponove merenje i sad dobijamo drugi rezultat,koji u elaboratu koji smo dobili kao izvestaj ne postoji jer bi se tu videlo sta u stvari radi Orion. To sam slikao sa njihovog laptopa jer sam to ocekivao. Opisacu u jednoj recenici: Na 64mV/M SE VIDI JEDNA siroku belA STRAFTA tj.kao da si belinu korisnog signala razvukao od 400mhz na 450mhz()plus, minus 5mhz). Sve ispunjeno potpuno. Bela siroka strafta. Tako da sad znate da umesto korisnog signala za koji imaju dozvolu, emituju smetnje za ostale uredjaje, pa se ne zanosite puno da ce raditi ostali uredjaji poput alarma za kola koji rade na 433Mhz..
U tom momentu je na ekranu pisalo da je signal jacine 64mV/m...Ovo nemamo nigde u elaboratu koji je poslat nama na uvid od strane Vatrogas-a iz N.Sada...

I za vasu informaciju , dozvoljeno zracenje je 11V/m po nasem zakonu sto je grubo 200 puta vece od njihovog izmerenog ,tako da ne zelim da znam kako bi izgledalo kada bi nam to stvarno i pustili. Morali bi samo da se vrtimo oko svoje ose da ne bi zagoreli.
Rezime: Obzirom da smo se zalili na velicinu zracenja , izvestaj koji je napisan je pokrio Orion ,ali u kojoj zemlji bi se desilo da se ne obrati paznja na osnovno,a to je odstupanje od frekvencije koj ti je data...

Trenutno je ova drzava nemocna da vam omoguci da Vam alarmi koji imaju neku standardnu frekvenciju 433MHZ normalno rade.
ORION TELEKOM: Ozbiljna veza= Ozbiljno zraci.




* (Da pojasnim,to sto prekrivaju sliku na svim kanalima nije zbog toga sto je signal Oriona toliko sirok pa ide od 105Mhz sa S kanalima do 855mhz gde se emituje 69 kanal koliki je opseg TV frekvencija u kablovskoj .Razlog je jaka smetnja koja je u delu iza tjunera, uz poremecenu ARP posle medjufrekvenrog pojacivaca napravila poremeceni signal slike 38,9Mhz ciji je manifestacija na ekranu takva. Posto je izdvojeni signal slike isti za sve kanale* 38,9MHz i pri tom je sad uvek poremecen,slika je na svim kanalima sa linijama
Korisnikov avatar
rekesidim
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 T. Spark
Lokacija: borca
Lokacija: Borca
Postovi: 391
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 8:09 am

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Čet Dec 16, 2010 8:22 am

Sta reci nego samo :fight_twak: :fight_twak: :fight_twak: :amen:
Korisnikov avatar
al.ro.147
Contact:
Garaža: 147 1.6 ts
159 1.8 mpi
Lokacija: Uzice
Postovi: 100
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 11:49 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Sub Apr 09, 2011 11:41 pm

kolega ne znam bas za ovo ometanje signalima po gradu koliko je tacno...evo primera...moj auto ima domet sa ovim kljucem koji mi je ispravan jedva 2-3 metra.isao sam sa autom dosta puta u vrlo udaljene predele po Zlatiborskom kraju gde nema ni struje a kamo li neceg drugog i stvar je ista...dalje moj drug je skoro kupio isti auto 2002 i stoje nam na istom parkingu u sred grada jedna pored druge.ja moju otvaram sa standardnih 2-3 metra i to samo sa prednje strane dok on u istom momentu otvara kola iza ćoska pri ulasku na parking sa 15ak metara...znaci ta prica tesko da stoji ali sve je moguce...najgore je sto je meni daljinska na drugom kljucu neispravna tako da ne znam kakav je domet drugog kljuca jer ja sumnjam da problem lezi u samom kljucu koji se vremenom od upotrebe "troši" a da problem nije do samog prijemnika u autu.

Pitanje za ostale: Da li i vama kojima kljuc ima mali domet kao i meni isti domet ima i drugi rezervni kljuc (naravno pod uslovom da vam on leži i da ga ne koristite stalno tako da je da kazemo nov) ili je domet isti kao sa kljucem koji se koristi svaki dan? Ako je tako onda je definitivno neki problem i sa prijemnikom na autu ili jednostavno pojedeine serije imaju taj problem posto vidim da nema pravila sto se tice godista auta...
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Ned Apr 10, 2011 6:45 am

Do sada sam video samo jednu korist od velikog "dometa"... Mogu sa petog sprata da zaključam, ako nisam siguran da sam zaključao po izlasku iz vozila... "Domet" može da se poveća ako se pri otljučavanju/zaključavanju ključ drži prislonjen na neku "antenu" - glava, telo... :D
Inače, kod 147ce se vrata automatski zaključavaju posle jednog minuta, ako posle otključavanja (slučajnog ili namernog) nema nikakve aktivnosti...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Sub Apr 16, 2011 6:09 pm

Jesi siguran za ovo automatsko zaključavanje???
Kod mene ne radi ta automatika ...
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Sub Apr 16, 2011 6:32 pm

Ne radi ni kod mene.
Slika
Korisnikov avatar
s3kan
Garaža: Giulia 2.2 180 AT8 2016, ex 159 2.0 JTDm 2011, ex 147 Selespeed 2001
Lokacija: Beograd
Postovi: 111
Pridružio se: Pet Maj 14, 2010 3:12 am

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Sub Apr 16, 2011 7:22 pm

Mora bre da vam radi, tako radi na svakom autu. Dakle otključaš na daljinski i sačekaš minut a ne diraš vrata. I on se zaključa.

A ako ga parkiraš i ostaviš nezaključanog, nikada se neće sam zaključati. To je valjda da ne bi zaključao ključeve unutra :D
The difference between men and boys is the price of their toys.
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Ned Apr 17, 2011 12:29 pm

Kod mene radi.
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Ned Apr 17, 2011 12:47 pm

Kod mene radi... ako otkljucam i u narednih minut ne orvaram vrata ili gepek, zakljuca se sama...
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Ned Apr 17, 2011 3:23 pm

Sad sam probao radi i kod mene posle tri godine vožnje 147 :blush:
Slika
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Pon Apr 18, 2011 1:28 pm

s3kan napisao: A ako ga parkiraš i ostaviš nezaključanog, nikada se neće sam zaključati. To je valjda da ne bi zaključao ključeve unutra :D
A što nisu napravili da se zaključa sam, bez obzira na prethodno stanje (vožnja, parking...) i ako ključ nije u kontakt bravi... Korisno je ako zaboraviš da zaključaš ili misliš da si zaboravio, pa ne moraš da se vraćaš. Osim toga, verovatnoća da se zaboravi ključ na sedištu ili u gepeku je mala. :grin:
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
s3kan
Garaža: Giulia 2.2 180 AT8 2016, ex 159 2.0 JTDm 2011, ex 147 Selespeed 2001
Lokacija: Beograd
Postovi: 111
Pridružio se: Pet Maj 14, 2010 3:12 am

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Pon Apr 18, 2011 5:08 pm

Pa vjerovatnoća jeste mala, ali je zaebana. Pogotovo što ima auta kojima je drugi ključ dodatna oprema.

A druga stvar, ko će bre da krade Alfu i još seleNspeed, kome to treba? Da je isječe u komade, prodavao bi dijelove dvije godine

:D :arflag
The difference between men and boys is the price of their toys.
mmladen
Garaža: Alfa 156 1,9 jtd SW
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 421
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 9:07 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Pon Apr 18, 2011 9:11 pm

I kod mene je slican problem a niko da da neki predlog kako da resimo,nekad funkcionise otkljucavanje i zakljucavanje a nekad ne,procitah negde da moze neka kombinacija sa lemljenjem nekog dijela od mobilnog telefona cini mi se da je u pitanju alkatel db ili sam ja to nesto pobrkao viewtopic.php?f=28&t=50454 u svakom slucaju nije losa ideja.
Da li ima neko da se javi ko je resio ovaj problem?
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Čet Feb 21, 2013 8:02 pm

Danas sam auto oterao kod Srkiija, elektroničara iz Novog Sada za koga sam dobio ozbiljnu preporuku da je rešio mnoge "nerešive" slučajeve sa Alfinim "dalekometnim" ključem (daljinskim otkljičavanjem/zaključavanjem)...

Problem je bio definitivno u ključu, ali je najveći problem što je ključ u unutrašnjosti bukvalno nafilovan super lepkom i kao takav se ne da popraviti, a najgore od svega, ni prepakovati..! :banghead: Majstor kaže jedino da pravi nezavisne daljince-priveske, ali je meni to nekako fuj...

Da li je moguće da isto kao što će prilagoditi te priveske-daljince daljinskom otvaranju mog auta, da tako prilagodi neki aftermarket modul sa mačem-ključem, da ne nosam ključ plus privezak sa dugmićima, kao s kraja osamdesetih godina prošlog veka..!? :fool
BMW is like a tampon, every pussy needs one...
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Pet Feb 22, 2013 9:46 pm

Danas je ključ pokušao da mi sredi i jedan ključar koji ima svoju zanatsku radnju pored Satelitske pijace u Novom Sadu. Ispostavilo se da ni Devillex ni majstor Srđan zbog pomenutog lepka nisu uspeli ni da otvore ključ, već su odustali čim su videli da se ne otvara sam od sebe..!? Ovaj ključar je uspeo da otvori oba ključa. Jedan je odmah osposobio, ali je predložio da zamenim i tastere jer neće da odreaguje baš na prvi pritisak... Po tasteru traži 500 dinara, a sutra pre podne ću znati šta je sa drugim ključem. Možda on bude dobar u full-u, pa neću morati ni da sređujem tastere na prvom...

Inače za kompletno prepakivanje u nov aftermarket modul, ključar traži 3500 dinara, sve ukupno sa Alfinim (verovatno kopija) oklopom koji je identičan originalnom. Da li mi je praktičnije i isplativije da uradi tako i da znam da će da šljaka do maksimuma ili da krparim ove moje, taster po taster?

Ako je neko prepakivao svoj originalni ključ u te aftermarket module, kako vam se čini, pre i posle..? Domet, brzina odaziva na pritisak tastera itd, original vs aftermaket, posle prepakivanja..?

Ima li koga ovde..??! :arflag
BMW is like a tampon, every pussy needs one...
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Pet Feb 22, 2013 9:54 pm

Druže prepakivaje u drugi modul tj oklop ne menjš ništa sem plaastike (oklop košta 2000 din inače). U taj oklop će ti prepakovati postojeću elektroniku iz starog ključa i sve će raditi kao i do sada samo ćeš imati nov oklop. Ako te zezaju mikroprekidači na elektronici to ti je tih 500 din po tasteru da ti zalemi nove.

Što se tiče funkcionisanja radiće isto ako misliš na domet. Jedina razlika između originalnog oklopa i kopije je što su na originalu gumeni dugmići koji se brže unište od plastičnih koji su na kopiji oklopa :)
Korisnikov avatar
tempo
Garaža: 147 JTDM
Lokacija: --
Lokacija: Germany
Postovi: 79
Pridružio se: Pon Dec 24, 2012 7:27 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Pet Feb 22, 2013 10:03 pm

@ slobo

ako prepakujes kljuc ostavi meni onu plastiku za bateriju
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Pet Feb 22, 2013 10:08 pm

Druže, ako šta bude viška, nije problem...
BMW is like a tampon, every pussy needs one...
milija
Garaža: Alfa Romeo 147 twin spark 2002 god 1.6 88kw benzin
Lokacija: vrbas
Lokacija: vrbas
Postovi: 14
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 6:39 pm

Re: koji vam je domet kljuca na 147

Pet Maj 31, 2013 9:15 pm

zanimljiva tema i ja imam isti problem, kod alfe 147 2002 god.. imam 2 kljuca jedan nije nikad koriscen a drugi samo po nekad koriscen za danjisko otkljucavanje, promenim baterije i opet jako slab domet par metara ito nisanim koda pucam :D ima li tu nekog resenja ?
Korisnikov avatar
Zeka91
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9jtd
Lokacija: Lazarevac
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 93
Pridružio se: Sub Dec 01, 2012 11:47 pm

Kljuc za 147

Sub Jun 01, 2013 6:04 pm

Ispao mi je ulozak sa baterijom iz kljuca,i sad ne mogu da koristim daljinsko....
Da li ima da se kupi tako posebno,tj da li neko ima slucajno? Ili moram da uzimam kompletan kljuc(skakavac)

Da li vrede ovi na pol.automobilima od 1900-2000 sto ih cene? :quadrifoglio
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Re: Kljuc za 147

Sub Jun 01, 2013 7:12 pm

Moraces da kupis komletno kuciste koje prodaju i da prepakujes mac,cip i elektroniku.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Kljuc za 147

Sub Jun 01, 2013 7:18 pm

thinkof: To je barem jednostavno ako si pedantan i nigde ne zuris...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!

Povratak na “In Elettronica Alfa”