farbanje vrata

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
Alfa Muzjak
Postovi: 84
Pridružio se: Uto Sep 08, 2009 6:21 am

farbanje vrata

Sub Okt 17, 2009 12:36 pm

udario sam vrata na mojoj 147,prednja soferska...e sad mi neki majstori kazu da kad ispeglam vrata moram da farbam i prednje krilo i prednja vrata i zadnja vrata da mi se ne bi primecivala razlika...a neki kazu da ne mora.Sta sad da radim?
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: farbanje vrata

Sub Okt 17, 2009 1:08 pm

Zavisi koje boje ti je auto i koliko je star... tj. koliko je boja izbledela od sunca...

najgora varijanta je bilo koja nijansa srebrne... dakle to ce se uvek primecivati na suncu koliko god dobro da je urade...

ostale boje pogotovu ne metalik se mogu farbati i tufne i posle ispolirati samo strana ili ceo auto i ne primecuje se nista... naravno sve zavisi od kvaliteta majstora i oka i ruke...

sto se bilo kod farbanja auta tice uvek vazi pravilo idi kod najboljeg i plati sta god trazi jer je tu razlika drasticna i to se uvek prvo vidi na kolima... nijedna cena nije prevelika za savrsen rad...
Korisnikov avatar
necromancer
Garaža: Alfa romeo 156 2.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 92
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 8:00 am

Re: farbanje vrata

Sub Okt 17, 2009 6:27 pm

ne moras da farbas krilo i zadnja vrata, farbaju se cela samo udarana vrata, pa ako ovaj sto je mesao boju malo pogresi nijansu ako je svetlija ili tamnija, onda se u krilo i u zadnja vrata ulazi malo sa bazom (bojom) pa preko lak pa preko toga ide jedan preparat za prelaze, posle se ti prelazi ispoliraju i to je to, nema sanse da se vidi razlika, pod uslovom da to sve radi dobar majstor, i da napomenem da se to ulazenje sa bojom u vrata i u krilo ne naplacuje to bi trebalo sve da ide u cenu jednih vrata, jer ako je dobar majstor on mora da drzi do sebe i ne sme da dozvoli takve propuste (razlike u nijansama, valove, rupice, trunje itd...) samo nadji dobrog majstora koji ce to da odradi, malo vise plati, cene idu od 80-110€ za vrata, ali si zato miran, a ne nekom dundjeru bez komore 50€ pa posle samo kukas, i nemoj da te neko farba da tu mora cela strana da se farba.
Korisnikov avatar
Alfa Muzjak
Postovi: 84
Pridružio se: Uto Sep 08, 2009 6:21 am

Re: farbanje vrata

Sre Okt 21, 2009 7:32 am

aha...e hvala necro,da znam da mene farbaju :glare:
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Re: farbanje vrata

Sre Okt 21, 2009 9:30 am

Da, i ovde u Subotici ide oko 100 evra po delu za kvalitetno farbanje, nema potrebe farbati ostale delove ali sve zavisi od boje, kao sto kaze Jamal. E sad ono sto me buni je konstatacija da se srebrna boja najteze pogodi, ja imam (kao i svaka Alfa kod nas) na vratima oziljke od nesavesnih vozaca na parkinzima. To me nervira i pitao sam da li moze da sredi. Rekli su mi da moze bez problema, da je srebrna boja najzahvalnija za takve radove, cak ne mora da farba cela vrata nego ispod onog zaobljenog dela vrata u visini kvake pa na dole moze da ofarba i nece se primetiti razlika, uz naravno adekvatno poliranje. Nisam probao jos, samo prenosim sta mi je majstor rekao u razgovoru, a na glasu je ovde kos nas i uglavnom radi za ovlascene servise kad se dese stete na novijim vozilima :scratch: ......
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: farbanje vrata

Sre Okt 21, 2009 12:27 pm

Imao sam slican slucaj kao ti pre mesec, dva dana. Udarila me deca nekim biciklom u zadnja leva vrata, i zadnji levi lim. Iako je bila ogrebotina od 30-40 cm(lim je zakacila samo 5 cm) farbao sam oba dela i ispalo je ok. Mada, sto rece kolega po kolima, moja je srebrna tako da ce se uvek malo primecivati. :(. U sustini najbitnija je boja, ako je ona losa, majstor moze da bude kakav oces videce se.
Korisnikov avatar
necromancer
Garaža: Alfa romeo 156 2.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 92
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 8:00 am

Re: farbanje vrata

Sre Okt 21, 2009 9:55 pm

pa da ako je jedan deo zagreban, najbolje ga je farbati celog, ali zato nema potrebe da se uz to farba cela strana. a sto se tice farbanja na fleku jednog dela moze ali je zeznuto, na fleku ne valja ako je velika povrsina tipa hauba itd.. , i tako malo veci delovi, i najbolje je prelaz zavrsavati na sto uzim delovima tipa kad pocinje stub sa krovom sa strane tu je uzano i manje su sanse da se vidi prelaz ali je bolje ceo, ne mora sve u bazu, moze baza samo preko toga sto je zagrebano pa preko celog dela sa lakom i izgleda kao da je farban ceo, pod uslovom da nije ostecena boja jos negde i da nema rupica.
Korisnikov avatar
Alfa Muzjak
Postovi: 84
Pridružio se: Uto Sep 08, 2009 6:21 am

Re: farbanje vrata

Čet Okt 22, 2009 9:09 am

ja trebam da postavim nova vrata pa da ih farbam,jer me je udario jedan lik i nagrdio mi vrata.inace se radi o 147 restajling i boja je poprilicno zeznuta za farbanje.moram da izvedem nesto da se ne primecije nista!
Slika

Slika

Slika
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: farbanje vrata

Sre Nov 11, 2009 8:33 am

Ako si iz BG-a, mozes da odes u jednu farbaru, kod studenjaka u Tosinom bunaru, tamo su meni boju pravili i ispala je sasvim ok, sumnjam da ti neko moze napraviti puno bolju od toga.


Last bumped by Alfa Muzjak on Sre Nov 11, 2009 8:33 am

Povratak na “Alfa Stile”