Limarija,gitovi,smirgle itd...

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Sre Dec 02, 2009 5:25 pm

pa jbg tesko je da sve ocistis da nema nigde ni tacka rdje, to samo peskarenje moze, ocisti sto bolje mozes a ako negde ostane nije strasno
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Čet Dec 03, 2009 12:30 am

Otkrio sam zasto se antirost nije susio kako treba ranije!
Kada sam ga prvi put naneo sve je bilo ok koliko se secam,ali sutra dan taj isti iz posude gde je bila cetka se vise nije susio kako treba,trebalo mu je i po nekoliko dana...
Bas to se desilo i sada i moracu ponovo da predjem busilicom posto ga je nemoguce skinuti drugacije,pretvara se u neku lepljivu "smesu"...
A problem je u tome sto ako nekoliko dana cetka provede u posudi sa antirostom,on krece da je nagriza i posle toga dobije neku braon boju i ne valja...
Jbg sad imam dupli posao ali bar znam u cemu je bio problem... :banghead:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Čet Dec 03, 2009 2:07 am

pa jbg moguce ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
misko-speed
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Dec 16, 2009 10:29 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Sre Dec 16, 2009 11:30 pm

bezi od bodija,ja radim to profesionalno i koristio sam bodi neke 3 godine i nisam zadovoljan,sada koristim mipu za jevtinije varijante i mogu ti garantovati daje 100 puta bolja od bodija a cene su priblizno iste :arflag
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Čet Dec 17, 2009 11:09 am

pa jeste mipa bolja od bodija to i ja kazem ali neke stvari su i kod bodija dobre, ja metal i spric kit koristim bodyjev kao i 999 i skroz su mi ok, boje sam jednom probao i nisam zadovoljan tu je mipa daleko bolja
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Čet Feb 04, 2010 7:30 pm

Sta se radi sa sitnim ulubljenjima,tipa udarac drugih varat u moja i slicno?
Imaju li limari neku tehniku za "izvlacenje" ili se gituje?
E sad,ako se gituje,da li samo matiram vrata pa posle toga gitujem,ili to ulubljeno mesto ogulim do metala pa zastitim i tek onda git?
U obliznjoj farbari gde se snabdevam,imaju neki body git u konzervi(velicina je kao klasicna konzerva tunjevine :) ),moze li to da zavrsi posao ili da potrazim bas uni soft? Cena je oko 200 din...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Čet Feb 04, 2010 9:28 pm

ta stina ulubljenja se najbolje rade tzv. tecnim metalom, ima ga i u body programu, ne znam tacnu oznaku i kako izgleda kutija, jos ga nisam koristio ali sam cuo od majstora, on se inace radi sa pistoljem koji ima veliku diznu, obicno 2,5, kazu da moze da se nabaci sloj i do 2mm tecnog metala, inace moze i da se gituje klasicno nema potrebe brusiti do metala, osmirglaj malo i gituj metal gitom, a posle kad smirglas moras da znas da izvuces da se ne vide fleke
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
HEHAD
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 7:10 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Čet Feb 04, 2010 10:14 pm

Vucko_Alfista napisao:Sta se radi sa sitnim ulubljenjima,tipa udarac drugih varat u moja i slicno?
Imaju li limari neku tehniku za "izvlacenje" ili se gituje?
E sad,ako se gituje,da li samo matiram vrata pa posle toga gitujem,ili to ulubljeno mesto ogulim do metala pa zastitim i tek onda git?
U obliznjoj farbari gde se snabdevam,imaju neki body git u konzervi(velicina je kao klasicna konzerva tunjevine :) ),moze li to da zavrsi posao ili da potrazim bas uni soft? Cena je oko 200 din...
Idi na Bubanj u radnju Autounion(Na brdu kad kreneš ka bubnju sa desne strane). Traži Tihomira i pitaj šta da ti proda i kako da uradiš. ;)
Korisnikov avatar
cirko83
Garaža: AR 147 1.6 ts
ex AR 33. 1.5
ex AR 156 1.8ts
Ford Mondeo 2.0 benz
Lokacija: Knjazevac
Postovi: 1990
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 4:56 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Sub Feb 06, 2010 2:43 pm

Vucko: mali prijateljski savet: svako udubljenje i neravninu je najbolje ispeglati što se bolje može pa onda kitovati, jer što manje kita nema pucanja i zezanja. Meni komšija prošle godine traktorom (zadnjim točkom) zgužvao krilo i počeo da se penje na haubu. To krilo je bilo kitovano kad sam radio limariju jer ga predhodni vlasnik zakačio, ali je extra ispravljeno pa onda kitovano i na onakvom uvijenom krilu sam se začudio da nigde nije pukao kit. Najgori su hauba i vrata jer se non stop otvaraju i lupaju :wave:
potpis
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Ned Feb 07, 2010 11:11 am

ta sitna ulubljenja je tesko ispraviti i nema potrebe za tim jer su mala i ide vrlo malo kita
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
pejo
Contact:
Garaža: ALFA 156
Lokacija: novi sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 720
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 7:13 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Ned Feb 07, 2010 12:10 pm

Vucko_Alfista napisao:Sta se radi sa sitnim ulubljenjima,tipa udarac drugih varat u moja i slicno?
Imaju li limari neku tehniku za "izvlacenje" ili se gituje?
E sad,ako se gituje,da li samo matiram vrata pa posle toga gitujem,ili to ulubljeno mesto ogulim do metala pa zastitim i tek onda git?
U obliznjoj farbari gde se snabdevam,imaju neki body git u konzervi(velicina je kao klasicna konzerva tunjevine :) ),moze li to da zavrsi posao ili da potrazim bas uni soft? Cena je oko 200 din...
nemoj ni sluchajno da dirash farbu idi na you tube i kucaj dent repair pa cesh videti shta zivi ljudi rade pomocu shtapa i kanapa.de smo mi a de je evropa. :doh: pa tamo postoje firme koje samo to rade bez farbe gitova i shmirgli.ja se vec duze vreme bavim tom tematikom da bih ovde pocheo kod nas da to radim trenutno pravim razne alate za te stvari.poz
MISLIO SAM...je majka svih zajeba
moj mob 069/1468-109 viber
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Limarija,gitovi,smirgle itd...

Ned Feb 07, 2010 5:01 pm

da ali on farba ceo auto tako da mu to "masiranje" lima, kako se jos naziva, nista ne znaci ;)
postoje u inostranstvu ali i kod nas ljudi koji se bave ispravljanjem limova tj ulubljenja i sl. ostecenja ukoliko nije doslo i do ostecenja farbe posle tretmana se ne primecuje gde je bilo ulubljeno, to su takozvani "maseri" i to se radi, pored rucnih alata, specijalnim magnetnim i vakumskim alatima, u KG postoji par jako dobrih "masera" gledao sam njihov rad i stvarno kao da je auto ponovo peglan i farban, naplacuju po jednoj fleki ili ti ulubljenju a cene su od 10e pa na vise zavisi od velicine i posla ali se ispalti ;) a gledao sam u svetu sta sve rade i to je jedna vrsta umetnosti mada i to nekad moze prilinco da kosta, a takodje bitna stvar je da lim mora da se ugreje do odredjene temeprature da ne bi doslo do ostecenja boje tj laka
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Povratak na “Alfa Stile”