Estetika AR33 3generacija

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Estetika AR33 3generacija

Čet Feb 26, 2009 4:43 pm

Poz svima :hello:
Rešio sam da popravim auto koliko mogu , i krenuo sam od estetike i unutrašnjosti tj ono što mi je najlakše i što ne košta puno :) ....

Da krenem redom...
Imam problem sa podizačima stakla (oba, isi simptomi)
Kad spuštam staklo dobija ~9V i pušta ga nekom srednjom brzinom...
Kad dižem stakla diže ga sa ~7V i pada na 6.5V na 6.5V dođe kad je skoro pri kraju i tako ga sporo diže na kraju da više puta mislim da neće zatvoriti prozor...
Pregledavao sam žice, i struja do prekidača dolazi ~12V
Slika
Šta bi tu mogao biti problem? Ja kontam na motor da nešto zeza (ili ima slab dotok ili je prvljav pa ga nešto blokira) nisam skidao tapacirung pa nisam merio motor to ću sledećih dana pa ću znati tačnije...

EDIT: zaboravio sam reci da se ito ponasa kad je motor upaljen i kad je iskljucen, znaci akumulator mi sl nije sigurno

Kad sam kod tapacirunga tu imam drugi problem (to sam nasledio od proslog vlasnika tj sve ove mane)
Kvačice (ili kako god ih zvali) što drže tapacirung za vrata su ili pokidane il ne drže "vodu" ja sam našao neke u gradu žute i sve je ok samo što su tanje za koji milimetar i ne hvataju dobro...a to ovako izgleda i veoma je ružno i skripi kad se vozim :/

SlikaSlika
od kog auta to još može da se iskoristi?

Na slici se vidi da mi nisu originalne "ručice" (nzm kako da ih nazovem) na vratima tj na bravi 3 su mi pokidana i nisu originalna pa i to lupka dok se vozim
Slika
ovo je jedini original što mi je ostao.
Ako neko ima 3-4 ta i hoće da da ili da proda neka mi se javi ..

Kad sam već počeo da kukam da spomenem da mi je potrebno i ova plastika
Slika
Slika
Pokidali se jezičci sa unutrašnje strane pa ispada...
Ako neko ima želi da da ili želi da proda neka mi se javi

I još jedno...Riknuo mi sat tj ekrančić znam u cemu je caka ali nemre se to popraviti...
SlikaSlika
Ako neko ima želi da da ili da proda neka mi se javi

I šlag na tortu...Amortzeri za peta vrata, od kog auta pašu?

Slike su malo mutne ali se konta šta je na njima...
Nadam se da će mi neko pomoći :arflag
Korisnikov avatar
dane_alfa
Postovi: 63
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 1:39 am

Re: Estetika AR33 3generacija

Pet Feb 27, 2009 8:04 am

sto se tapacira tice nisi dobro namestio, ovu plastiku od tapacira moras da zakacis za lim vrata, kad namestas spusti staklo skroz dole lakse je
Slika
Korisnikov avatar
Stefan Zailac
Contact:
Garaža: Nešto strano i privremeno...
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 838
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:33 am

Re: Estetika AR33 3generacija

Pet Feb 27, 2009 8:53 am

Skini tapacirung sa vrata i namesti ga kako ti je dane objasnio.

Satić imam ja (mislim, pogledaću).

Zadnja vrata 3 i 4 imam kompletna pa ako ti nešto odgovara javi.

Što se tiče podizača predlažem da proveriš masu na centralnoj jedinici (siva kutija obično ispod volana). Ako nađem neke fotke poslaću ti.

Amortizeri 5-ih vrata :glare: , ja nisam pronašao od čega pasuju. Kupio sam polovne 10 eura par i radili su 7 dana celih. Posle sam pronašao druge i sad šljaka.
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Estetika AR33 3generacija

Pet Feb 27, 2009 9:58 am

dane_alfa napisao:sto se tapacira tice nisi dobro namestio, ovu plastiku od tapacira moras da zakacis za lim vrata, kad namestas spusti staklo skroz dole lakse je
Slika
pa znam ja da to ne pasuje zato sam i slikao tako ....a znam i zasto ne pasuje...zato sto tu nema tih zabica iznutra da uhvate ...pokidale se....
i zato sam lepo pitao od kog auta jos pasu te zabice....
na zadnjim vratima su mi ok zabice i tamo vidim kako treba da stoji , lepo stisnuto do kraja...a na prednjima je uzas....

zato i nisam proveravao motor za podizace dok ne nadjem zabice pa tek onda da skidam taj tapacirung...


@STefan
Ja sam pre jedno 5-6 meseci uzeo amortizer od WV Transporter , i to jedan (jer je jak dosta) i problem je sto je malo kratak i sto je deblji pa ne stoji dobro...

Za sivu kutiju ispod volana...tesko da nam je isto jer je meni ispod kutija od alarma sa velikom glondzom zica...al cu jos proveriti .
Ajd vidi za satic :) pa da se dogovorimo ...

e da sad sam se setio (nije nesto veliko ali da bude ok , a nisam ni slikao...danas cu ) ona plastika na zadnjim vratima koja ide na rucicu za podizace ...nemam je ...pa ako nekoa ima.... :)

Hvala :)
Korisnikov avatar
dane_alfa
Postovi: 63
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 1:39 am

Re: Estetika AR33 3generacija

Pet Feb 27, 2009 12:06 pm

Bug napisao:
dane_alfa napisao:sto se tapacira tice nisi dobro namestio, ovu plastiku od tapacira moras da zakacis za lim vrata, kad namestas spusti staklo skroz dole lakse je
Slika
pa znam ja da to ne pasuje zato sam i slikao tako ....a znam i zasto ne pasuje...zato sto tu nema tih zabica iznutra da uhvate ...pokidale se....
i zato sam lepo pitao od kog auta jos pasu te zabice....
na zadnjim vratima su mi ok zabice i tamo vidim kako treba da stoji , lepo stisnuto do kraja...a na prednjima je uzas....

zato i nisam proveravao motor za podizace dok ne nadjem zabice pa tek onda da skidam taj tapacirung...


@STefan
Ja sam pre jedno 5-6 meseci uzeo amortizer od WV Transporter , i to jedan (jer je jak dosta) i problem je sto je malo kratak i sto je deblji pa ne stoji dobro...

Za sivu kutiju ispod volana...tesko da nam je isto jer je meni ispod kutija od alarma sa velikom glondzom zica...al cu jos proveriti .
Ajd vidi za satic :) pa da se dogovorimo ...

e da sad sam se setio (nije nesto veliko ali da bude ok , a nisam ni slikao...danas cu ) ona plastika na zadnjim vratima koja ide na rucicu za podizace ...nemam je ...pa ako nekoa ima.... :)

Hvala :)
nema tu nikakve zabice, samo falc koji upada celom duzinom na lim vrata
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Estetika AR33 3generacija

Pet Feb 27, 2009 12:41 pm

dane_alfa napisao:
Bug napisao:
dane_alfa napisao:sto se tapacira tice nisi dobro namestio, ovu plastiku od tapacira moras da zakacis za lim vrata, kad namestas spusti staklo skroz dole lakse je
Slika
pa znam ja da to ne pasuje zato sam i slikao tako ....a znam i zasto ne pasuje...zato sto tu nema tih zabica iznutra da uhvate ...pokidale se....
i zato sam lepo pitao od kog auta jos pasu te zabice....
na zadnjim vratima su mi ok zabice i tamo vidim kako treba da stoji , lepo stisnuto do kraja...a na prednjima je uzas....

zato i nisam proveravao motor za podizace dok ne nadjem zabice pa tek onda da skidam taj tapacirung...


@STefan
Ja sam pre jedno 5-6 meseci uzeo amortizer od WV Transporter , i to jedan (jer je jak dosta) i problem je sto je malo kratak i sto je deblji pa ne stoji dobro...

Za sivu kutiju ispod volana...tesko da nam je isto jer je meni ispod kutija od alarma sa velikom glondzom zica...al cu jos proveriti .
Ajd vidi za satic :) pa da se dogovorimo ...

e da sad sam se setio (nije nesto veliko ali da bude ok , a nisam ni slikao...danas cu ) ona plastika na zadnjim vratima koja ide na rucicu za podizace ...nemam je ...pa ako nekoa ima.... :)

Hvala :)
nema tu nikakve zabice, samo falc koji upada celom duzinom na lim vrata
mislis na tu lajsnu (taj sundzer) sto ide izmedju tapacirunga i stakla?
Ono belo sto ga drzi?
ako si na to mislio ..to mi se odlepilo :) pa sam hteo da slikam kad skinem tapacirung :)
prosle godine sam to pistoljem za plastiku zalepilo al drzalo 2-3 meseca i ponovo se na staro vratilo...


Slika
Slika

a ovo mi treba za rucicu ....
kao sto sam rekao ...ako neko ima.... :)
Korisnikov avatar
Stefan Zailac
Contact:
Garaža: Nešto strano i privremeno...
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 838
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:33 am

Re: Estetika AR33 3generacija

Pet Feb 27, 2009 12:46 pm

Rucicu imam ziher. Za satić javljam.
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Estetika AR33 3generacija

Pet Feb 27, 2009 8:46 pm

me again...ovih dana malo cu vise pitati ...jer ima ovde iskusnijih od mene (ko je vise ceprkao po autu) pa da vas pitam...

Slika
Kako da pristupim ovim zicama ,tj gde te zice vodi i gde najlakse mogu da ih "presretnem"..sta bi sve trebao da skinem da bi mi bilo "komotno"...
Prekidac za stakla na vozacevom mestu ne radi za suvozacevo staklo...
struje ima znaci to je ok ...samo se negde izgleda prekinulo to pa bih teo da propratim tu zicu...

Nasao sam neke zabice za tapacirung izgleda da cu to resiti ...onu belu lajsnu ispod tapacirunga sam danas zalepio valjda ce drzati vodu...
Stopice za podizace prozora su korodirale ( jos nzm kako je to moglo biti ) pa trebam sutra da ih zamenim pa cu da vidim dal ce biti veca voltaza ...
polako sredjujem auto :)

mozda i zvucnike ubacim ovih dana.....
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Estetika AR33 3generacija

Pon Mar 02, 2009 8:07 pm

Ok zice sam nasao , zabice sam nasao (sad drzi tapacirung ko lud) ostao mi podizace da resim i plastike ko je sta obecao...to da dobijem i na konju sam ...


jos kad sam kupio auto nasao sam ovu spravicu ...do dan danas nisam skontao za cega sluzi

Slika
Slika

za cega ovo sluzi???? ima stalnu struju 12V ....
Korisnikov avatar
siki
Garaža: Kapa kupe 2.0 t 16v
Alfeta gtv 2.O iz 1977 god.
Lokacija: Kruševac
Postovi: 95
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 8:10 am

Re: Estetika AR33 3generacija

Pon Mar 02, 2009 10:38 pm

i ja u svojoj 33 to našao.To ti je stabilizator napona koji napaja ona velika pojačala i zvučnike koji razbijaju koliko se čuju i skupe radiocd-ove.Moja je bila uvežena iz Švice i izgleda nekom klincu služila za iživljavanje sa muzikom,jer su sva vrata,napred,pozadi i zadnja klupa bili puni zvučnika,ali pojačalo skinuto.
Ja lepo sve skinem i kupim polovne tapacirunge-panele na vratima i vratim auto u normalu da izgleda ljudski a ne kao pokretni razglas.
To traže oni što vole glasnu muziku,čuo sam da nije ni malo jeftina sprava(svoju sam prodao sa autom,nisam hteo skidati. :gitara
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Estetika AR33 3generacija

Uto Mar 03, 2009 12:45 pm

siki napisao:i ja u svojoj 33 to našao.To ti je stabilizator napona koji napaja ona velika pojačala i zvučnike koji razbijaju koliko se čuju i skupe radiocd-ove.Moja je bila uvežena iz Švice i izgleda nekom klincu služila za iživljavanje sa muzikom,jer su sva vrata,napred,pozadi i zadnja klupa bili puni zvučnika,ali pojačalo skinuto.
Ja lepo sve skinem i kupim polovne tapacirunge-panele na vratima i vratim auto u normalu da izgleda ljudski a ne kao pokretni razglas.
To traže oni što vole glasnu muziku,čuo sam da nije ni malo jeftina sprava(svoju sam prodao sa autom,nisam hteo skidati. :gitara
e i moja ima izbusene rupe na tapacirungu za zvucnike ...i sprovedene zice za zvucnike ( one malo deblje i skuplje) , auto je uvezen iz italije ..;.tako da isto kontam :D
mada cu ja u te rupe ubaciti zvucnike :)

hvala na infosu :)
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: Estetika AR33 3generacija

Čet Mar 05, 2009 11:53 pm

To je neki filter da nema suma kod starijih radiokasetofona kada slusash radio valjda od bobine ili alternatora.
Nisam siguran neka me neko ispravi ako gresim :wave:
Edit:To ima i moj pioneer bas sam proverio samo sluzi za cizcenje napona
Poslednja izmena od Blade u Pet Mar 06, 2009 11:04 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Estetika AR33 3generacija

Pet Mar 06, 2009 12:21 am

I ja mislim da je to filter napona za neki stariji radio ili pojacalo ali cini mi se da nije kompletan ali i tako radi dobro...nikad nije na odmet vise filtracije napona za audio uredjaje! :wave:
Korisnikov avatar
executhor
Garaža: alfa romeo 33 1.5 boxer
Postovi: 34
Pridružio se: Sre Mar 18, 2009 3:35 pm

Re: Estetika AR33 3generacija

Sub Apr 04, 2009 7:43 pm

:quadrifoglio :wave: brate imas hrom-aluminijumske rucice za podizanje stakala na zadnjim vratima... oko 700-800 kinti u tempu ili metrou... jbm li ga... ja nemam nikakve!!! planiram te... ako ih uzmem stavicu ti fotku ovde pa vidi... poz!!! :wave: :arflag
LIVE TO DRIVE-DRIVE TO LIVE

PS: ALFU naravno...
Korisnikov avatar
Gljesha
Garaža: Alfa 75, 1.6ie...
Lokacija: Valjevo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 66
Pridružio se: Ned Apr 05, 2009 9:00 pm

Re: Estetika AR33 3generacija

Ned Apr 05, 2009 9:10 pm

Stvarno, kako resiti da se ubrza podizanje stakla na prednjim vratima? Jel neko resio problem?
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Estetika AR33 3generacija

Pon Apr 06, 2009 9:01 pm

ja sam dosao do problema...al ga nisam jos resio

Vodijce mi koce staklo ..treba ih necim podmazati ...

za prvu ruku sam vodjice natopio glicerinom i staklo je islo brze...ali glicerin ispari pa se vratilo na staro ...e sad fora cime to "podmazati" ....ima neko ideju?
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: Estetika AR33 3generacija

Pon Apr 06, 2009 10:17 pm

Sapunom :)






sala
I mene to zanima.
Koji su materijali, mozda nekom grafitnom mascu ili finim uljem sa grafitom ?
Ako ima plastike ona bela mast mozda ?
Sajlice na podizacima imaju kontakt sa okruglim plasticnim vodjicama sad sta je dobro koja mast za to?
A koja mast za prozore koje si delove podmazivao sa glicerinom Bug ?
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Estetika AR33 3generacija

Uto Apr 07, 2009 10:44 am

pa vodjice sam mazao (te sundjere sto drze staklo i po kojima staklo klizi) i silo ok dok nije isparilo ...

u prodavnici su mi nudili mast u spreju (nzm koje boje al nisam uzeo jer ako je crna zamrljace mi stakla) i silikonsku mast u spreju (po logici silikon je ko guma i jos gore ce da radi) ....nzm sta da radim a treba mi hitno :/
Petronija
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 33 1.7 16v QV '92.
AR 33 1.3 '93
AR 156 1.9 16v mjet '03
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 274
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 3:59 pm

Re: Estetika AR33 3generacija

Pon Apr 13, 2009 11:03 am

Probaj sa Wurth hhs 2000 (cini mi se da je ta oznaka) to je mast u spreju ali prozirna
neznam koja je cena ali trebalo bi da olaksa samo kretanje stakla.

Povratak na “Area Servizio”