Pokazivac goriva...

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pokazivac goriva...

Sre Avg 13, 2008 1:24 am

Pre par dana je poceo da se klati, padne skroz na rezervu, upali se lampica, pa se podigne, malo u voznji zaigra i sve to opet u raznim varijacijama... Danas dospem benzina, mozda ce da se promeni, ali ne i dalje ista stvar...
Kakav je mehanizam, sta je u pitanju i kako da to resim ako moze .uradi sam.?!
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Sre Avg 13, 2008 10:59 am

pretpostavljam da je merac u rezervaru koji treba da se ocisti ;)
busso trsi Sline
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 13, 2008 12:50 pm

da merac, ali gde se to nalazi pojma nemam! Malopre sam povadio sve iz gepeka, mislio sam da je tu negde kod rezervnog tocka, ali tu nema nicega, verovatno mora da se skida rezervoar, pa drndanje...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 13, 2008 1:04 pm

pogledaj uputsvo od kola ako imas...ako nemas skini sa neta pa vidi sta veli...kod mene je tamo gde je rezervni tocak...tacno u sredini...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 13, 2008 4:23 pm

Patnja... Nije problem naci ga ako nemas bocu od plina, pa moras nju da skines, pa onda osetis da je pocela da ti pusta, pa juris nekoga da ti to sredi dok ti skidas plovak...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 13, 2008 5:22 pm

Boki moras da odsrafis tregere od boce naravno pre toga zavrnes plin na multiventilu i pomeris celu bocu(laksa je kad je prazna) u prostor gepeka slobodno za toliko moze da se pomera.Onda izvuces tepis iz gepeka usrafljen je na naslonu zadnjeg sedista(5 srafa)Zatim ce ti se ukazati mali crni poklopac(3srafa) kad njega skines ugledaces nosac pumpe ima plasticni sraf(matica)naravno pre odvrtanja iste odkacis konektore(2kom struje i dva od benzina)uzmes cekic i neki veci srafciger i udaraj(neverujem da ces moci rukom ja nisam mogao) suprotno od kazaljke na satu.Kad to uradis izvuces celo kuciste(nosac)pumpe tu ti je i plovak plasticni izgleda kao cilindar.

Ako ti nesto nije jasno javi.

Pozdrav
Korisnikov avatar
igorkrnic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 2019 Stelvio Veloce 2.0AT 280ks
2020 Jeep Renegade 1.3AT 150ks
---------Ex---------
2020 Stelvio Quadrifoglio 510ks
2014 Giulietta 2.0D TCT 174ks
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 1484
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:46 pm

Sre Avg 13, 2008 9:13 pm

meni isto bio crko merac za benzin pa sam uzeo nov (polovan) kod vlade iz boleca 063309631
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 13, 2008 9:15 pm

Hvala puno Bane, dosta si pomogao!

E, skinuo sam plovak, izvadio ga napolje, ali sve je u najboljem redu, prikacim ga na zicve, dam kontakt, on najnormalnije pokazuje! Pa reko' hajde da ga vratim da vidim sta ce se desavati i evo sada je sve OK!

Ne znam u cemu je fora, ali cesto se stvari same od sebe poprave, samo ih rasklopis i sklopis... =]
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Avg 14, 2008 8:32 am

bojanTI napisao: cesto se stvari same od sebe poprave, samo ih rasklopis i sklopis... =]
nadam se da si sve ocitio kad si vec vadio?
ili je bilo ono sad znam kako ide pa ako zaglavi opet :pod auto:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Avg 14, 2008 11:22 am

Nije imalo sta da se cisti! =] Naravno rasklopio sam ga, sve pregledao, sve je u najboljem redu!
Pa ako bude i tako kako kazes, skinucu ga opet, ali sledeci put stavljam novi! =]
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Avg 24, 2008 10:43 pm

Dok si bambusao po meracu cekicima i ostalim nenasilnim metodama razradio si plovak od onog sitnog taloga koji ga koci.To ce potrajati krace vreme i onda opet.Kad je BaneGenijale skidao njegovu pumpu nije mi dao da vidim kako to izgleda do detalja.Zanimalo me da li ima neki amortizer protiv muckanja koji bi se mogao skinuti pa da onda pokazije tacnije i bez oklevanja,osim sto bi kazaljka imala malo vise oscilacija u toku voznje.Tako sam bar resavao stvari na zastavama i bilo je puno bolje.Dok ne skinem moju pumpu necu moci tacno da nadjem nacin kako ostvariti tacnije i BRZE ocitavanje nivoa goriva.Meni je kazaljka lenja :?

Povratak na “Area Servizio”