pred kupovinom 155

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 26, 2008 7:39 am

razumem vas, da mislite da moze da se sredi krov, moja je krivica sto nisam slikao i pokazao
krov nemoze da se sredi, nije malo iskuckan od grada nego je mnogo izcukan, znaci ja sam vidjao kad udari grad ali ovo sta je padali sa neba nemam pojma, sad krecem sa caletom da vidimo komletnu situaciju i donosim slike i javljam se da pricam sta se zbilo
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 26, 2008 8:50 am

Steta je seci taj krov, ako auto nikad nije diran znam iz iskustva takodje mi je cale auto-limar :lool: , vidi sa caletom ako moze nekako da ga pegla, bice ceo krov u gitu, ali to pravi farbar moze da izvuce
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 26, 2008 10:24 am

laki druze sada sam dosao od gledanja auta
definitivno netreba kupovati auto bez limara i mehnicara
pricam mnoogo a sada sam shvatio da je nemam blage veze
cim mi je otac video auto rekao je da je udaran
od onog kuckanja od grada ja nista nisam video, medjutim cale ga je detaljno pregledao, od drzaca za branike preko stubova gepeka sajtni.....
ispostavilo se da je auto pre ovog vlasnika imao tesku havariju u smislu da je ipak bio prevrtan i udaren sa boka
nasao je cale delove na krovu gde je prethodno bio gitovan kao desni i stub kod soferke jer su vrata pala za celih 2cm,
kao i kada je skinuo plastiku za sajtnu ona kriva kao kifla i to limar nije radio jer je dupli lim i ostalo i dosta zajebano da se sredi, kao i polusasije na koje ide branik krive i uhvatila rdja sto znaci da je imao udarac
najveci je problem uklopiti zdrave delove jer je limarija posle udesa radjena po tim delovima, postoji mogucnost da nemogu da se upasu
i veliki je rizik kupovati taj auto, nije da nemoze da se uradi nego automatski raste cena sredjivanja auta, i pitanje je koliko ce biti zezanja da se sve to upase i dotera u liniju, nesumnjam u caleta nego onda cena mora da ide dole, a ovom se coveku ne isplati da spusta vise jer strpo oko sredjivanj klima i plina kao i drugih stvari na motoru i trapu dosta para
sve je ostalo na autu super, bez greske ali ono vitalno limarijski katastrofa
da ga je samo opalio grad uzeo bi auto bez greske, pa makar promenio i krov, ali sada posle ovog gledanja krov mora da se menja jer je izgleda ceo u gitu i ko zna kako je radjeno posle havarije, tako da suvise je velika investicija ulaziti u nepoznato, rece cale da postoji rizik i da nemogu idealno ni da se upasu krila i vrata , jer sada se nemoze znati dok se neskine sve do stubova i proba, jedino bi je uzeo i oko svega potrosio brdo vremena i para ako bi je daoza jedno 1500, pa sve jovo na novo, a mozda ni tad ne bi sve bilo ok, veliki je rizik a mene uhvatio virus i moram da imam alfu 155
tako da sam se razocarao po 3 put kada sam isao da gledam i da pazarim nadam se da negde cuci neka i ceka mene da je kupim
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 26, 2008 11:10 am

Moras ti mnogo vise vremena da provedes sa caletom u radionici :lool: ja sa mojim dosta radim pa znam da provalim da li je gitovano, udarano, da li ima liniju auto.
U halooglasim od 14. jula je bila jedna 155 stranac ovako ide oglas
AR 155 1.8 (1992) crna, stranac sa tablama, papiri, pomesani voda i ulje 550eur
Mozda bi ti ovo odgovaralo da je imas za delove, ako nije prodata, poslcu ti tel ako hoces
Ako sam te dobro razumeo ta alfa je ostala kratka posle udarca, jel ima cale sablon, ako ima onda ce moci da je izvuce, samo to je veliki posao ;)
Ne postoji auto, havarija koja ne moze da se uradi sad da li je to isplativo to moras ti da presudis
Pozdrav
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Sub Jul 26, 2008 12:00 pm

Gajudine brate,ja mislim da ti odhebes ovu 155 1.7 samo tako ;) .Cenim da ce se i ostali sloziti samnom.Jednostavno,ne isplati se nikako.Ja bih mnogo pre uzeo npr. 155 sa prolupalim motorom pa investirao u full generalnu nego uzeo auto sa (verovatno) OK mehanikaom a upropascenom shasijom i karoserijom ...
Samo polako,ima 155-ice i za tebe,ne ocajavaj :cool !Primer mi je recimo @OMP :cool .Mislim da je on svoju platio nesto oko 3 soma a izgleda k'o lutka tako da .. opushteno ;) .

Ako imas,mogao bi da okacis koju sliku ove mucenice,cisto da je .znamo ko zlu paru. hahaha :).
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Sub Jul 26, 2008 12:07 pm

Mozda i jesi u pravu da ne postoji auto koji ne moze da se uradi , ali sam ja sto posto siguran da takav auto (popravljan posle teze ili srednje havarije ) nikad nece vise biti dobar auto . I to nije auto za jednog ljubitelja koji ce da se zlopati sa njim i nakaraju zamrzi auto koji je od starta bio lom. Dalje od takvih automobila.
busso trsi Sline
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 26, 2008 12:09 pm

@gajudin:
procitao sam celu tvoju temu, i najiskreniji savet ti je da moras malo da ohladis glavu!
stani, razmisli!
razumem da ti se zuri da kupis auto, nestrpljiv si kao i vecina ljudi, ali brate mili, ne gori ti pod nogama! koliko sam razumeo, imas prevozno sredstvo, ne odis peske ili autobusom.
ovo ti pisem iz licnog iskustva, jer sam dosta auta promenio i par puta sam se upravo zbog nestrpljivosti i velike zelje da sednem u neki svoj decacki san, gadno zajebao!
nema idealnog polovnjaka, ali brate, za svoje pare trazim najbolje sto ima!
skupljaj kintu, oladi glavu i lagano trazi 155.
sigurno ce neka vredna tvoje paznje naici.
znam da je alfa virus zarazan, al brate, secenje krova i slicne zajebancije, pa to ne bi radili ni pacijentii sa hemoragicnom groznicom!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 26, 2008 1:46 pm

stvarno sam na forumu dobio toliko dobrih i iskrenih saveta da me moja majka nebi tako posavetovala, hvala na savetima i iskrenoscu, jer mnogo znaci da ti neko kaze e to je tako i tako i nemoj tako nego ovako, a slike ove muke imam na telefonu ali nemam kabl, cim budem prebacio slike na komp uploadovacu ih, i jos nesto lik me je zvao i odlucio da je ne prodaje jer sigurno mu je mnogo njih reklo da je to mnogo para pa me pitao da dodje kod mog caleta da se dogovore da mu cale radi limariju, ironija, a iskrono fin neki covek izgleda njega neko zajebo,strpo para u nju i sad nema nazad, jer da nije udario grad nebi se neke stvari videle, mogao bi cak i nekom ko nezna nesto malo oko kola da je i proda , npr meni hahaha
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 26, 2008 3:31 pm

ja lepo napisah da grad nema veze i da je auto udaren ili prevrtan....sad opet u potragu i pazljivo gledaj....srecno...e da....ostavi neku kintu za pivo da castis kad najzad kupis alfu...nadam se da nece izaci alfa 255 dok ti kupis tu koju hoces...salim se...pazljivo samo...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 26, 2008 4:20 pm

tebe sam se setio kada sam gledao auto, ipak moje neiskustvo je doslo do izrazaja, mada stvarno ga je ubio grad ali je pre toga bio ubiven i to muski
a za pivo nema greske, castim i to dve ture
hvala opet, tj po koji put se zahvaljujem
Korisnikov avatar
jonicalfa
Garaža: AR 164 V6 turbo
Lokacija: Smederevska Palanka
Lokacija: palanka
Postovi: 288
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:29 pm

Pon Jul 28, 2008 1:24 pm

Danas sam napravio bas kilometrazu, ajd da odem da vidim cuvenu belu AR155 evoluzione - Spaolja manje vise, digo haubu bila bordo, ajd i to, malo cima u levo, desni amortizer los, malo mastan motor, ajd i to ali u glavi se nesto komesa, digo poklopac ulja duva ko besna, a pozadi bije dim, crno plavi -i to na plin na benzin jos vise. I tu sam se iznerviro kaze covek 100-tinak eur za karike investicija.Gledao sam je 10-tak minuta i pobego, motor definitivno sumljiv, dalje nisam ni hteo da gledam jer i plin je nevesto odradjen...dakle ja sam je video puko 200km puta al sam bar miran a nadam se i vi ostali
http://www.polovniautomobili.com/auto_o ... p?id=60900
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 28, 2008 1:31 pm

Hocesh reci .evoluzione.... :lool:

Taj auto je po defaultu krsh - dzaba si krechio. :(
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Pon Jul 28, 2008 1:35 pm

Auu @jonic,ti se bas navozao danas :shock: .Prvo ona Dedra pa ova .krechena. :) i tjorak ... jbg :| .
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 28, 2008 7:38 pm

vise neznam sta i kako za auta jer trenutno je ponuda slaba za 155 a za ostalo nemam para
nego me interesuje kakve su sanse i koliko para izadje, npr nasao sam alficu 156, i skinuo sa foruma specifikaciju za euro tri motore i skontao ako se nesto nisam zaebo,auto je 1998 sa motorom 1.6 16v ts i sa 88kw, po onom spisku sa tom kolivatazom spada u euro 3, jel to moguce sa obzirom da je 98, i koliko ispadne carina i porez onako ofrlje ako se auto nadje za 2k eura, interesuje me da napravim neku okvirnu cifru pa ako je malo vise od onoga sto imam da se i pozajmim ako treba, ili uvezem pa kad skupim pare ocarinim i platim porez ili i za to ima rok od ulaska u zemlju, nemam pojma ako neko zna ,a da mu nije problem da mi objasni
unapred fala
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 28, 2008 7:40 pm

nema euro 3 pre 2001 tj. ne vredi tih zivaca dokazivanje. Alfa 156 posle 2001 ima euro 3 jos treba paziti na 1.1.2001. posto su vecina koje su tad registrovane euro2.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 28, 2008 7:59 pm

pa majka mu po onoj listi euro 3 motora pise da ta 1.6 16v od 88kw spada u grupu euro3, jeste da ima nekih od 114 i neznam 100 kw koje su i mladje a nemaju , sta mu onda to znaci
probaj na forumu da nedjes listu, jedino ne razumem na tebeli > cod motor AR32104< bas za ovu kubikazu i kw tj u tabeli pise 156ts cod motor AR32104 1598ccm 88kw 200km/h 5H spada u euro tri motore, ja teku naso ali kao sto ti kazes ako nije euro tri da se vise ne nadam
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Pon Jul 28, 2008 11:32 pm

@Marek ti tako kaze jer nasi carinici :roll: ,da bi sebe ogradili (a po mogucstvu se i ugradili :mad: ) ne priznaju ni jedan auto kao E3 ako je stariji od 1.1.'01. makar on i bio stvarno euro 3.Naravno,to je zvanicna prica koja te ceka ako sam licno nabavis auto i krenes licno da sredjujes dokumenta.U drugim opcijama,da kupis auto uvezen .na ime. ili da ti to sredjuje neko ko se bavi uvozom po porudzbini(znaci u vezi je sa carinom itd.) postupak bi bio unekoliko povoljniji za tebe.Tu bi vec mogao proci i malo stariji auto,pozeljno da je E3 :roll: .
Mozes ti i sam krenuti da .radis papire. al ce te kostati i para i zivaca a nisi siguran da ces uraditi iako bi auto stvarno bio E3 a npr. '99.god..

Malo sam ti ovo nabacao i karikirao ali priblizno je ta prica.Imas na CBFu konkretne toppice sa tom tematikom ;).

Sto se tice izbora 156 umesto 155 ... 156 je dosta zahtevnija za odrzavanje od 155,posebno od 155 8V na koju si se nameracio ;).Mislim,nije tu situacija nesto drasticna.Naprosto,156 je auto naredne generacije te ti samo kazem da imas i taj momenat u vidu ;).
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 28, 2008 11:38 pm

hvala puno, pomogao si mi da se detaljnije raspitam o celoj toj prici
a odrzavanje sam svestan ali ako nebude nista od neke ok kupovine za pristojne novce mozda cu i razmisliti o ovoj opciji, pa ako dajem vise novca da kupim auto novije generacije
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 29, 2008 7:14 am

Flavio ja sam video da od tog posla nema nista, u zavodu za standardizaciju na BB ima tih pametnjakovica koji oce da uvezu stariji auto na stotine i cekaju mesecima. Ja recimo imam onu listu rumunsku i na njoj nema nijedna alfa koja je starija od 2001 a da je euro3. Evo ima na neko sajtu da je 1997 145 quadrifolio euro3 e aj sad neka je neko uveze od tih koji kazu da moze
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 29, 2008 9:09 am

Evo ti iz jucerasnjih halooglasa AR 156 havarisana
- ALFA Romeo 156, hararisan. 064/123-1357
Evo je izgleda ona sto si gledao
- ALFA Romeo 155 (1994), sekvent plin, el.podiza
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 29, 2008 9:55 am

Samo lagano, nemoras nigde da zuris, ja sam nabrzinu kupio auto povucen povoljnom cenom i relativno malim ulaganjem, zapeo sam iz petnih zila da kupim auto iako nisam imao dovoljno para, da mi je marta bila ova pamet verovatno bih se strpeo jos 3-4 meseca da finansiski ojacam a posle mozes da biras, nema puno dobrih 155-tica. Pogledaj koliku sam muku ja imao sa svojim autom i tek je na 50% od kompletno sredjenog auta http://www.cannonballforums.se/viewtopic.php?t=24555
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Uto Jul 29, 2008 10:16 am

@gajudin,da li si razmisljao o ovakvom razvoju situacije :mrgreen: http://www.polovniautomobili.com/auto_o ... p?id=66351 ???
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Uto Jul 29, 2008 3:59 pm

lep auto na oko ;)
busso trsi Sline
Korisnikov avatar
jonicalfa
Garaža: AR 164 V6 turbo
Lokacija: Smederevska Palanka
Lokacija: palanka
Postovi: 288
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:29 pm

Uto Jul 29, 2008 5:05 pm

Ma prodao sam nissana, renault laguna mi na sminkanju, i stvarno sam hteo da uzmem talijana, onu belu 155 svi znamo jos iz cacka odnosno nisa, i stvarno sam hteo da je uzmem, ali motor stvarno mi ne radi kako treba, plus pozadi duva, naravno i cep sam skidao i tu bije, nije skroz plavi dim vuce malo i na crn, puko sam 30-tak eura na gorivu ali sam bar zadovoljio sebe sto se tice dedre i alfe, elem drug ce 156 dati za 5000 kesa
http://www.polovniautomobili.com/auto_o ... p?id=66152
Odustao sam od uvoza 156 jer mi je nudjena 2.5 2002 a definitivno mi ne odgovara ta kubikaza ni za odryavanje ni za registraciju
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 29, 2008 7:47 pm

gledao sam tvoju alfu i citao sve sta si pisao, pa i sam znas kada vidis alfu a jos mozes da je kupis zamagli ti se pred ocima , srce lupa, adrenalin skace....ma kupio bi je da je krs zivi, zato me je forum prosvetlio i spasao u par situacija da nekupim krsa, danke forumu
flavio, neiskljucujem mogucnost sa sevne 164 , sada sam u fazi 155 pa ako ne naidje nista a ispadne 164 da ok , neiskljucujem mogucnost da je kupim , kao i 145, mada alfa je alfa pa koja god da je :P

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”