rezervoar sa gorivom pod pritiskom???

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
E_K_V
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4JTD
Alfa Romeo 159 1.9JTDm
Lokacija: Podgorica
Postovi: 215
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 5:15 pm

rezervoar sa gorivom pod pritiskom???

Ned Mar 02, 2008 3:09 pm

pozdrav svima, primjetio sam u zadnje vrijeme da kad dodjem na pumpu da uspem gorivo u trenutnku kada otvaram rezervoar cuje se da odusi na cepu, isto kao kad otvarate bocu coca cole i sl...e sad rezvoar bi trebalo da ima svoj odusak ako se ne varam??? u pitanju je alfa 156 2.4jtd...nije uvijek isto, nekam je manje nekad vise ali to me sad zabrinjava jer koliko znam to ne bi trebalo da se desavava...ako to nije ok moze li neko da mi predlozi rjesenje.tj da li rezervoar na alfi ima neki odusak koji se mozda zacepio i sl???

p.s.

kad malo bolje razmislim nisam siguran da li on u tom trenutku odusi napolje ili uvuce vazduh u svakom slucaju kao sto rekoh milsim da nesto nije kako treba
Korisnikov avatar
brzi_pas
Garaža: GTV V6TB, 159jtd, 75 V6 24v,75 6V...
Lokacija: Podgorica CG
Lokacija: Podgorica
Postovi: 697
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:14 pm

Ned Mar 02, 2008 6:47 pm

Imam isti .problem. na mojoj Alfi, dodushe imao sam i na Delti i 155ci i 145ici... tako da se ne brinem previshe....
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 02, 2008 7:15 pm

Tako i treba da bude....sistem je pod pritiskom i kad otvaras, otvaraj cep polako...Izmedju ostalog to pise i na cepu, bar meni na 156-ci.. ;)
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Ned Mar 02, 2008 7:28 pm

Ne znam kako je na 156, al' starije Alfe imaju odusak (i neka druga vozila koje sam vozio). Cak mislim da je to i neophodno da u slucaju dolaska do nepredvidjenog povecanja pritiska u rezervoaru, isti ne eksplodira... :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 02, 2008 8:37 pm

Kod mene je na kadettu bio u pitanju podpritisak pracen istim tim zvukom vazduha. Produvavanjem kompresorom onih creva koja sluze za odusak problem je resen.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 03, 2008 12:55 am

i meni se desavalo, a toliko bilo zacepjeno da nisam mogao spitat benzin posteno, ociscena creva gotovo, samo treba da se skine rezervoar
E_K_V
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4JTD
Alfa Romeo 159 1.9JTDm
Lokacija: Podgorica
Postovi: 215
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 5:15 pm

Pon Mar 03, 2008 10:00 am

znaci da idem na kanal i da trazim da cisitm crijeva :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 03, 2008 8:56 pm

Ma nemas briga....pusti to... ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Apr 15, 2008 11:24 pm

ta Alfa nema klasican odusak koji pusta benzinske pare u atmosferu,nego je opremljena sistemom koji pare kad se postigne odredjeni pritisak pusti u motor da sagore i kroz kat izadju u atmosferu.Nema tu produvavanja,zavisi u kom trenutku otvoris rezervoar nekad je pod pritiskom a ako otvoris neposredno po rasterecenju tih para onda nije.Nije to nikakav kvar to je normalno.Poz.

Povratak na “Area Servizio”